Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Okja

Depresja w ciąży.

Polecane posty

Gość Okja

Cześć, Jestem w 4tym miesiącu ciąży, ciąża od początku trudna, na lekach podtrzymujących, przez co musiałam wycofać się z pracy zawodowej. Mąż jest bardzo pomocny i mnie wspiera, ale ja jestem przytłoczona faktem, że w pewnym sensie straciłam niezależność, mam jednoosobową działalność, więc L4 to dla mnie strzał w kolano. Nie mam siły rano wstać, zerwałam kontakt z ludźmi, nic mnie nie interesuje, mam ciągle zły nastrój, chociaż staram się udawać pogodna, kiedy mąż wraca, nie mam apetytu. Powoli mnie to przerasta. Boję się, że po porodzie będzie tylko gorzej. Nie chce o tym nikomu mówić, nie chcę być oceniana, tym bardziej, że o ciąże staraliśmy się aż trzy lata. Boje się iść do lekarza, martwię się że trafię na psychologa, który mnie zrazi zupełnie. Nie mam pojęcia, czy jest sens, w końcu w ciąży przeciwdepresanty są zakazane. Czy ktoś ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leki przeciwdepresyjne nie są zakazane w ciąży. Jest dosyć duża leków ogólnie dobrze tolerowana przez Pacjentki i stosunkowo bezpieczna dla Maluszka i mamy. Pamiętajmy: depresja nieleczona jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna niż leki.

Tyczy się tez Pań starających się o dziecko a stosujących antydepresanty: bierzesz leki? Możesz starać się o dziecko. Zapytaj tylko swojego specjalisty o swój lek. Ja prowadzę kilka kobiet czy to w ciąży czy karmiących piersią, które stosują leki przeciwdepresyjne! Maluszki i mamusie czują się naprawdę dobrze. Uspokajam zatem: dobrze prowadzona farmakoterapia depresji, zespołów lękowych jest bezpieczna dla mamy i maluszka.;)

 

Pozdrawiam 

psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak psychofarmaceuta@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×