Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIOWKI 2019

Polecane posty

Gość Kiwi85
Dziewczyny gdzie jesteście GreyOwl, NadziejkaGość, Wiktoria, Kajka i cała reszta? Dziewczyny jak się czujecie, jakie leki bierzecie? Ja tylko Prenatal Uno jako witaminy i kwas foliowy ActiFolin (2 mg), Luteine lekarka kazała odstawić, poza tym mdłości nadal męczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreyOwl
Hej kwietniówki co tam u Was słychać? Zapisałam się dzisiaj na usg prenatalne. Trochę się denerwuję przed wizytą. Chciałabym też już czuć ruchy dziecka :) Tak wogole to chyba jestem pierwsza z listy z terminem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreyOwl
Ja z witamin biorę Symvital Mama. Znalazłam kiedyś w necie porównania składów różnych witamin i ten miał dobre opinie i tak sobie łykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość90
Witam!Mozna dołączyć? O ciąży dowiedziałam się ponad dwa tygodnie temu. Byłam przygotowana na miesiączkę lecz nie dotarła. W poniedziałek odsłuch serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
Hej,też mogę się dołączyć? Termin mam na 7 kwiecień.Mdłości mam cały czas.Już jestem tym wykończona.Badanie prenatalne mam 24 września.Boję się,bo mam 37 lat. Ja córkę też woziłam do szkoły na rowerze ale lekarz zabronił,bo miałam plamienia.Kosmówka się rozwarstwiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu Kajka;) czytam forum :) U mnie jakiś leci. Przed 8 tygodnie jestem kilka dni. Dużo leżę, oszczędzam się. W 8 tyg. Mam iść na kontrolne usg. Biorę leki na tarczyce bo mam 3.75 a w ciąży niby powinno być między 1-2. Ogólnie lekkie mdłości mi dołączają. Pozdrawiam Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też już umówili ma badania pranetalne. 22 października idę 390 zł. Pani sama wyliczyla mi termin z podania ostatniej miesiączki i uwzględniając że moja ciaza z usg jest młodsza o kilka dni. Sama nie wiem czy powinnam zrobić te badania czy nie. Dziewczyny na jednym blogu mama ginekolog jest lista lekarzy (ok.700) którzy robią badania prenatalne i mają na to odpowiednie doswiadczenie i papiery. Sprawdźcie czy Wasz lekarz jest na tej liście! Mój na szczęście jest. KAJKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny. Chciałabym się zapytać was tylko czy któraś z was przed zajściem w ciążę brała olej z wiesiolka i jaka dawkę dziennie się go przyjmuje? Dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
Ja robię prenatalne dla własnego spokoju.Położna mówiła,że to nie jest obowiązkowe,ja chce jednak zrobić.Ja mam darmowe (37 lat) ale muszę dojechać do innego miasta ok.50 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Dziewczyny ja Wam powiem ze co ma byc to bedzie. Mnie lekarze straszyli ze przy takiej otylosci urodze chore dzieci a ja mam dwojke zdrowych,madrych dzieci. Siostra moja szczupla,zdrowa,zadnych powiklan a dwojke dzieci stracila i jedno ledwo donosiła. Mam kolezanki po 40stce ktore urodzily zdrowe dzieci.. Lezalam dlugo na patologii ciąży ,naoglądałam sie,nasłuchałam,naprawde to jest loteria,po prostu. Nie ma co sie przejmowac za wczasu,jakie bedzie dziecko okaze sie jak urodzi. Trzeba sie modlic i wierzyc ze wszystko bedzie dobrze.Przeznaczenia nie zmienimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość Mania masz racje :) ja jeśli zrobię to usg to tylko dlatego że wiem że robi je profesjonalista i być może to będzie najlepiej wykonane usg w mojej karierze. Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
Mania,bardzo mądrze to napisałaś.Staram się nie myśleć,że dziecko z racji mojego wieku może być chore.Ale czasami nachodzą mnie takie myśli,że jednak może coś jest nie tak,że ja sobie teraz tak beztrosko siedzę a tu los szykuje przykrą niespodziankę.Leżałam tydzień w szpitalu z plamieniami i lekarz powiedział,że może być różnie.Dlatego o ciąży wiedzą tylko rodzice i brat.Jeśli w prenatalnych wyjdzie wszystko ok. powiem córce (7 lat) ona tak bardzo chce siostrzyczkę.Też znam sporo dziewczyn ok.40 które urodziły zdrowe dzieci.Właśnie zostaje nam wierzyć,że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
ja znam takie ktore po 40stce urodzily zdrowe dzieci a nie tylko przed!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
GośćMania ma rację co ma być to będzie i ja tak uważam, myślę że nie ma co szukać i za wczasu się zamartwiać, też mogłabym się martwić bo i młoda nie jestem (33 l) ale lekarz w poprzedniej ciąży powiedział że badanie to nie jest obowiązkowe i nie wszystkie dają 100% pewności, w tej ciąży nie rozmawiałam z lekarką nt.badań prenatalnych ale nie zamierzam robić. Widzę że dołączają do nas nowe osoby, witajcie :) powiedzcie dziewczyny czy u Was widać już ciążę? U mnie widać bo brzuch mam już duży i zastanawiam się czasem czy lekarka dobrze mi obliczyła wiek ciąży (8 tydz) bo nie liczyła wg om tylko usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jest liczyć wiek ciazy z usg choć u mnie zawsze taka historia( 4 ciaza w tym etapie) że z miesiaczki wychodzi np. 7 tydzien a z wymiarów dziecka na usg 6 tydzien po czym z czasem przy kolejnych 2 usg się wyrównuje. Czy ciążę w 8 tygodniu widać...powiem tak. Ja mam bardzo nadety brzuch teraz w ostatnich 3 tygodniach, doszły zaparcia i wolna praca jelit co powoduje że wyglądam jakbym balon połknęła.Mam 2 koleżanki co mi ciąży pogratulowały A ja nie mówiłam nikomu jeszcze. Dziecko ma wielkość 6 mm,miednicy wielkości mandarynki, więc nie ma mozlwliwosculi by było widać. Co najwyżej nad spojeniem łonowym mała wypuklosc która tylko my odczujemy zakładając spodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja Kajka pisałam wyzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość90
U mine to prawie 8 tydzień :) nie mam mdłości ani nie wymiotuje za to bardzo senna jestem.u mnie brzuch stał sie troszkę zaokrąglony do tego biust o rozmiar większy.mi rownież lekarz powiedział ze badanie prenatalne nie jest obowiązkowe ale ja postanowiłam wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 90 to jestesmy w podobnym etapie :) ja okres miałam 25 lipca. Owulacja na pasku pokazała 9 sierpień. Termin porodu mam na 1 maja :) A piersi...już urosły masakrycznie. A bolą. Ściągnięcie stanika to masakra :) chyba czas zacząć stosować krem na rozstępy. Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kremów mnóstwo na rynku sama nie wiem który wybrać Kiedy ściągam biustonosz piersi krzyczą no wreszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
U mnie z usg wychodzi 11 tydzień.Brzuch już widać tylko,że ja miałam brzuch już przed ciążą:) Po pierwszej ciąży mi został.Już nie zliczę ile razy było oooo,drugie w drodze...Ważę 55 kg i ten brzuch zawsze miałam wydęty. Mnie piersi aż tak nie bolą.Normalnie dzisiaj nie miałam mdłości.No cud:)Dziewczyny,jak u Was z sikaniem w nocy? U mnie masakra.Czasami nawet 10 razy wstaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
Katiuszka ja w nocy wstaję 2-3 razy , staram się nie pić dużo przed pójściem spać tylko więcej w ciągu dnia, a na rozstępy też będzie trzeba pomyśleć, w tamtej ciąży miałam krem Eveline w takim kolorowym opakowaniu ale nie działał, lekarz powiedział że na rozstępy najlepsze jest masło kakaowe ale było już za późno jednak był ok, teraz też kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreyOwl
Witam nowe dziewczyny :) Tak jak Katiuszka mam usg 24. Dzisiaj czułam w środku takie jakby łaskotanie ale nie wiem czy to dzidzia i czy tak wcześnie można już coś poczuć. U mnie piersi do 6 tyg naprawdę się powiększyły i bolały a teraz nic :( Mam wrażenie, że są takie jak przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym sikaniem to istna masakra. Wstaje z 6-8 razy w nocy i naprawdę dużo wysikuje. A chodzę późno spać ok.23.00 i wstaje 7. Normalnie budzika nie potrzebuje! Przed ciaza do 9 spałam. Na rozstępy ponoć dobry olejek mam gdzieś jego nazwę zaraz dokleje sprawdzony przez koleżanki w ciąży.kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejek busajna na skórę rozciągniętą. na allegro jest 35 zł kosztuje. Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Ja tez latam do lazienki kilka razy w nocy. Najgorzej u mnie ze snem. Zasypiam z małą o 20 a budze sie o 2,3 i spac nie moge. Teraz wstalam o 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
Nie no,dzisiaj była masakra.Przed spaniem zjadłam mandarynkę co miała dużo soku,po 10-razie straciłam rachubę :( Ja na rozstępy nic nie używam,bo w pierwszej ciąży nie miałam i teraz też nie widać. GreyOwl to czekamy na 24-ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość90
Ja w nocy zazwyczaj tylko raz wstaje i to tez nie zawsze.Umnie właśnie po wizycie ciąża zagrożona :( to 9 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co się dzieje? Czemu zagrożona? Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie boli od wczoraj non stop brzuch-jajnik. Chyba wybiorę się do lekarza na kontrol...zobaczę czy jajo się poprawiło.Boze czemu tak trudno dziś z tymi ciazami...kiedyś było łatwiej! Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
gość90 co się dzieje? Mnie też od czasu do czasu boli jajnik,zaboli i przestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×