Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIOWKI 2019

Polecane posty

Gość gość
10 tydzien leci. Czuje sie koszmarnie. Mdlosci cały czas, słabo i brak energii a moja twarz wyglada koszmarnie. Pelno krost. Nie pamietam kiedy w zyciu tak zle wygladalam ostatnio. 11 pazdziernika idę na usg kontrola a 19 na pranetalne. Wtedy mam możliwość poznać płeć:) ale jak znam życie dzidzia się odwróci i tyle będzie wiadomo. Zrezygnowałam w 1 trymestrze z kosmetyczki,fryzjera,nawet paznokci nie maluje. Mówię Wam obraz będziemy i rozpaczy. Jak dałam swoje zdjęcie aktualne na facebooka to zadzwonili czy się dobrze czuje! I poradzili skasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wam tez nie pokazują się od razu nowe strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiadomość pisze, znika a po dłuższej chwili się pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiuszka37
Hej,u mnie 13 tydzień leci a cały czas mam mdłości.Nic zjeść nie mogę,bo mnie mdli.Chyba tylko na owoce mnie nie mdli.Z picia to tylko jeszcze na herbatę mnie nie mdli tak bardzo. Mnie z córką tak strasznie zsypało na twarzy ale to koszmarnie.Teraz prawdopodobnie syn to kilka małych krosteczek. Dziewczyny,które miały na prenatalnych pobieraną krew ile czekacie na wyniki? Lekarz mówił,że 3 tygodnie się czeka ale najczęściej są wcześniej.Pod koniec tygodnia będę dzwonić. Jeszcze mnie tak zatoki bolą.W nocy musiałam wziąć apap,bo myślałam,że mi głowę rozsadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Hej u mnie 15 tydzien i caly czas mysle czy wszystko jest z dzieckiem ok. Nie wiem czemu ale non stop o tym myslę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
GoscMania ja w tamtej ciazy tak myslalam czy wszystko dobrze z dzieckiem az lekarz zapytal mnie czemu jestem taka pesymistka hehe, teraz juz mniej mysle Z kosmetyczki tez zrezygnowalam ale u fryzjera bylam niedawno bo wlosy bardzo szybko mi rosna, paznokci tez nie maluje bo jak 2-3 tyg. temu malowalam tak mnie zemdlilo od zapachu lakieru ze musialam okna otwierac i do ubikacji leciec, od tamtej pory nie maluje paznokci To juz 10 tydzien a mdlosci dalej mnie mecza no i brzuszek duzy juz jak na 1 trymestr, badan prenatalnych nie robie a wizyte mam 25 pazdziernika, teraz chodze prywatnie do swojego dawnego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobietki tu Kajka. Dziś dostałam kurierem poduszkę dla ciężarnych do spania ma kształt 9. Powiem Wam że pierwsze 3 godzinki snu za mną w ciągu dnia i jestem zadowolona. Cena trochę kosmiczna ok 240 zł z wysyłka ale potem mam nadzieję przyda się dla malucha jak będzie powoli siadał i do karmienia jako rozek:) czy zabezpieczenie do łóżeczka.Kark musi się przyzwyczaić ale myślę że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
Hej czy Wy też czujecie ruchy dziecka? Może to dziwne że tak wczesnie ale ja czuję, nie są to wiadomo kopniaki ale takie łaskotanie brzucha od środka takie bardzo bardzo delikatne, najczęściej wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma chyba takiej opcji... 3 razy byłam w ciąży i uwierz mi że jak już 1 raz poczujesz"dotyk motyla" A później kopiaki to sama uznasz że to jest dopiero to:) kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Tez uwazam ze to nie to. W kolejnych ciazach szybciej czuc ruchy ale nie tak wczesnie! Ja mialam troche stresow ostatnio i strasznie boli mnie brzuch. Siedze w pracy jak na szpilkach ,moglam w ogole nie jechac,chyba sie zwolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość Mania A czemu w stresie i na szpilkach? Salonie coś?kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Na szpilkach bo sie boje ze cos sie stanie. A stres,bo mam taką jedną kopniętą babę w rodzinie od strony męża ktora lubi ludziom uprzykrzac zycie. I to ma 80 lat i mysli ze juz jej wszystko mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Dotrwalam jakos do konca roboty ale zalowalam ze jechalam rowerem bo wialo i chyba slimaki mnie wyprzedzaly:D dziewczyny a ja tak Was zapytam czy sluchacie muzyki klasycznej? Bo ja sluchalam i mam niezłego melomana w domu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny kiedy poczulyscie pierwsze ruchy maleństwa? U mnie to 14 tydzień i tak się zastanawiam kiedy zacznę już czuć. Wiktoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
GoscMania dziwię się Tobie że jeździsz na rowerze, ja przed ciążą też jeździłam na rowerze ale jak tylko dowiedziałam się o ciąży zrezygnowałam z roweru, tym bardziej gdy Cię brzuch boli, może pora zrezygnować z pracy? W końcu zdrowie najważniejsze. Co do muzyki to klasycznej nie słucham ale zaczęłam słuchać radia ze starymi przebojami bo są bardzo ładne i wiecie, przed chwilą słuchałam pięknej starej włoskiej piosenki i się popłakałam że taka ładna, dziwne bo nie zdarzało mi się to, czy Wy też macie takie lub inne dziwactwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
A chętnie posłucham innych dziewczyn kiedy poczuły pierwsze ruchy dziecka, ja na razie taki lekki dotyk motyla w środku brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży dopiero 20 tydz druga ciąża 17 albo 18 trzecia ciąża 14 a teraz zaczynam czuć a jestem w 15 :) Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Hej. Bylam na kontroli u lekarza. A nawet zapytalam go czy moge jezdzic rowerem,powiedzial ze pewnie tylko spokojnie i powoli. Bol brzucha byl wynikiem stresu. Juz dzis jest ok. W pracy nie przemęczam sie,nie dzwigam podopiecznych,kolezanki dostaly dyspozycje zeby robic to za mnie. Co do ruchow to ja w 2 ciazy tez czulam wczesniej ,ale nie w 10 tygodniu ;-) bez przesady. Ja tez sie wzruszam z byle powodu :-) i codziennie po pracy slucham glosno muzyki klasycznej. Nawet nie mam wyjscia bo syn włącza:-) Cukier mam podwyzszony i musze do diabetologa. W 2 ciazy mialam cukrzyce ciazowa. Kiwi to Ty mialas cholestaze? Czy kajka,juz mi sie mylą nicki. Bo ja musze zrobic dodatkowe badania. Dobrze ze zmienilam lekarza bo tamten taki wylewny do badan nie byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez chętnie dowiem się czegoś więcej o cholestazie. Około 35 tyg trzeciej ciąży mocno skoczyło mi ciśnienie i pojawiły się dość duże obrzęki lekarz wtedy powiedział ze to może być początek cholestazy ale badania były dobre cukier Ok białka w moczu brak. Teraz trwa 15 tydz a ja czasami nabieram wody a i ciśnienie podskoczyło na razie zupełnie niegroźnie bo do 135-140 tylko ze to nawet połowy ciąży jeszcze nie ma. Czy powinnam się martwić? Jak to było z Waszego doświadczenia dziewczyn które to przeszły? Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Amilia cholestaza objawia sie świądem skóry. Nie ma nic wspolnego z obrzękami.Robi sie aspat alat bilirubina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
Ja miałam cholestaze, wykryta była po 30 tyg. ciąży, to jest tak że swędzi całe ciało, czasem nawet w nocy nie można spać od tego swędzenia, jak powiedziałam lekarzowi o objawach wystraszył się i szybko mnie skierował na badania a później już tylko szpital i dużo kroplówek, lekkostrawna dieta, wszystko tylko gotowane, nie smażone nie pieczone nie surowe tylko gotowane, nawet surowych owoców nie można jeść, ciągłe kontrole ktg i rozwiązanie ciąży w 38 tygodniu, teraz lekarz zlecił mi zebym brała Essentiale Forte po zakończeniu 3 miesiąca i badania też zrobimy, nie mam pojęcia skąd to się bierze, staram się lekko jeść, podobno jest to dziedziczne, u mnie w rodzinie występowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam o tej chorobie co swędzi- nic przyjemnego. Ja aktualnie kupilam sobie olejek busajna na rozstępy, i ogólnie na skórę. Cudowny wynalazek i do tego ten zapach... Testowałem któraś? Ma rewelacyjne opinie. I cenowo 30 zł dałam za buteleczkę. Nawet moja buzia lepiej wyglądała już po 1 nocy:) Kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Ja testowalam roznosci ale i tak mam rozstepy wszedzie. W 1 ciazy wylazly mi okropnie. Przyzwyczailam sie do nich i juz mi przeszkadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny to czego objawem jest wysokie ciśnienie i białko w moczu? Bo już zgłupiałam ja cały czas myslalam ze to jest właśnie cholestaza Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Amilia to juz pytanie do lekarza nie do nas. Na pewno nie jest to cholestaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wyszłam z badań przed 12 tygodniem. 150 zł na dzień dobry. Rozyczka toksoplazmoza mocz i inne cuda. Dobrze że chociaż w 1 ukluciu. Teraz czekam w szpitalu na usg bo mam od wczoraj bóle klujące w lewej części podbrzusza jakby przy jajniku..pomyślałam że skoro już jestem w szpitalu to może niech mnie zobaczy jakiś lekarz. Wizyte prywatna mam dopiero za tydzień. Wykonczylabym się z nerwów do tego czasu.kajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMania
Kajka dobrze zrobilas,ze zostalas. Daj znac jak tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej pory lekarz się nie zjawił na izbie orzyjec...nie mam siły czekać...nawet do rodzącej w wodami której odeszły...jadę do domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyuoo
ja przeszlam z witamin z żelazem na mama dha premium, strasznie kiepsko zaczęłam się po żelazie czuć, ciągle milam zaparcia, teraz jak ręką odjął, czuję się dobrze, maluszek rośnie zdrowo, robiłam badania wyniki mam ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już wiem... wystarczyło wpisać w google jest to gestoza- zatrucie ciążowe. A pytanie nie było zadane pod katem czy ja to mam czy coś w tym rodzaju tylko na zasadzie luźnego pytania czy ktoś coś słyszał na ten temat wiec nie widzę potrzeby żeby pytać lekarza... Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×