Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wypisac sie z kosciola ? Ktos z was sie wypisal?

Polecane posty

Wiadomo. Matka i ojciec bez mojej zgody ochrzcili mnie. Zmuszali do chodzenia do kosciola, do przystapienia do komunii. Jak sie z tego wypisac ? Ja nie chce miec z ta mafia nic wspolnego. Jestem teraz dorosla i nie chce zeby moje dane miala ta mafia i w jakikolwiek sposob poczuwala sie do mnie. Jak to k jest. Kto na to przyzwala. Czlowiek sie rodzi i jest na tyle nieswiadomy, ze nie moze podejmowac decyzji. Nie mozna wykorzystywac danych maloletniego do jakis sekt. Co to za zwyczaj jakis. x Twój post jest na tyle gówniarski, że ja bym Ci żadnego podania w tej kurii nie rozpatrzyła:D szoruj do kościółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzej, że ludzie ciągają do kościoła swoje dzieci, często je do tego zmuszają wbrew temu co chcą te dzieci. x takie jest zalecenie z Biblii, które mieści się w wolności wyznania i w prawach biologicznych do wychowania dzziecka podług swojej woli. ciesz się, że nie urodziłaś się u satanistów wtedy byś dopiero na kolanach do Chrystusa przybiegła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 dziś A możesz zacytować fragment z Biblii, który o tym mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 dziś Rozumiem, że przemoc psychiczna według ciebie mieści się w "w prawach biologicznych do wychowania dzziecka podług swojej woli"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co Wam w tej wierze tak przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jest sprzeczna z rozumem . Polega na wzbudzaniu winy i składaniu obietnic bez pokrycia. Twierdzi, że Biblia jest słowem danym od Boga, ale wybiera z niej co jej pasuje i a co jej nie pasuje pomija, wręcz robi na opak. Jest stworzona po to, aby pewna grupa ludzi miała władzę nad innymi i gromadziła majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to, że Kościół dziś kuleje nie znaczy, że należy go zniszczyć, a nie dążyć do uzdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro rodzice są wierzący, to przekazują dzieciom swoją opcję. Niewierzący - również swoją. Z tego, co wiem nikt nikogo do wiary nie zmusza. xxx Nie zmusza? Bardzo śmieszne. Przynosi się niemowlęta w betach do kościółka i czyni się nich katolików. Później duchowni razem z rodzicami pracują latami nad takim dzieckiem piorąc mu mózg doszczętnie, żeby wierzyło w opowiadane przez nich bajki. Straszy się piekłem, wzbudza poczucie winy, wmawia się takiemu maluchowi, że jest grzeszny i pójdzie do piekła jeśli nie będzie chodził do kościółka, spowiadał się i cholera wie co jeszcze. Co gorsza, mówi się takiemu dziecku, że jest grzeszne tak po prostu - bo się urodziło. No masz rację. Nikt nikogo nie zmusza. Jedynie zastrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kościół kuleje od zawsze (przypomnij sobie świętą inkwizycję/ krucjaty krzyżowe. I będzie kulał. To jest instytucja, która nie powinna istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro rodzice są wierzący, to przekazują dzieciom swoją opcję. Nie zmusza w wieku dorosłym. Nie musisz praktykować. A rodzice nie tylko mają prawo, ale i obowiązek wychowania dzieci według uznawanych przez siebie zasad moralnych. Dziecko raczej samo się nie wychowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to jest instytucja założona przez Jezusa...kuleje, no cóż...ale istnieje przez tyle lat też dzięki Jego mocy. Nie przeczę, wiele jest do nadrobienia, księża są mocno różni. Ale przecież nie dla nich czy w nie ich wierzę. Jakie złe zasady głosił Jezus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz zacytować fragment z Biblii, który o tym mówi? x Mk 10,13-16 i u Apostoła Pawła, jak na złość nie mogę teraz znaleźć, ale jest coś w stylu, że zasługą matki jest nie to, że urodziła, tylko że właśnie przekazuje wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że przemoc psychiczna według ciebie mieści się w "w prawach biologicznych do wychowania dzziecka podług swojej woli"? x przemoc psychiczną robisz ty mojemu mózgowi wypisując takie absurdy, gdzie mam się zgłosić?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisal jakis nacpany pedofil, a te czytaja i wierza w dobrego dżizesa. Biblia to po prostu bestsseler. Ksiazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zmusza w wieku dorosłym. Nie musisz praktykować. x :D oj nie podk****aj już tak naszej autoreczki, gdyby to było takie proste to nie można by było robić dramy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Napisal jakis nacpany pedofil, a te czytaja i wierza w dobrego dżizesa. Biblia to po prostu bestsseler. Ksiazka. x do egzorcysty marsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale istnieje przez tyle lat też dzięki Jego mocy. xxx Gdyby Jezus wrócił na Ziemię i zobaczył co wyrabia w jego imieniu kk to by się załamał. kk istnieje tyle lat, bo się rozprzestrzenił stosując przemoc. Przemoc stosuje do dziś, tylko że psychiczną. Gdyby nie indoktrynował małych dzieci, czyli osób z bardzo plastycznym i podatnym na manipulację mózgiem, nie miałby tylu zwolenników. Nikt normalny nie wierzyłby w jego doktryny. Osoby nieindoktrynowane są w stanie zauważyć absurdy kk. Osoby zindoktrynowane sądzą, ze tak powinno być. Tak samo jak katolik jest w stanie dostrzec absurdy Islamu czy innych religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jej powiem, że protestanci (czy inni only really true orginal new born Christians) też muszą prowadzić dzieci do zborów, to ona popełni samobójstwo, więc jej nie powiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 dziś Brałaś już dziś leki? Może weź większą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mk 10,13-16 xxx No czytam ten fragment i nie ma tam niczego tym, że dzieci trzeba ZMUSZAĆ do wiary / chodzenia do kościoła jeśli nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze , kto z was nie ochrzcił dziecka i nie wziął ślubu kościelnego ? Bo ja tak właśnie zrobiłam i było to 27 lat temu. Nie muszę chyba mowić jaka była afera. Doszukiwali sie wszystkiego, łącznie z tm ze jestem rozwódka -:) tylko nie z tym, ze po prostu ich p*****le . Ponieważ miałam chrzes i komunie to prylazili do mnie po kolędzie mimo, ze dziecka by mi nie ochrzcili bo byłam po ślubie cywilnym. Moje dziecko robiło prawie za bohatera w szkole. Wszyscy na religie a on do biblioteki czytać książki. W LO polowe klasy szło z nim do biblioteki zamiast na religie . Teraz opowiada ze ma mądrych rodziców i jakby chciał to zawsze moze nadrobić ich zaległości -:) ale wiecie co ? Nie chce, ma to w nosie jak większość jego znajomych ( po chrzcie i komuni) których rodzice udawali ze nie ma ich w domu, kiedy ksiądz chodzi po kolędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie, bierzesz dwóch pełnoletnich świadków, idziesz do księdza i wypisujesz sie z tej sekty. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A po co świadkowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czytam ten fragment i nie ma tam niczego tym, że dzieci trzeba ZMUSZAĆ do wiary / chodzenia do kościoła jeśli nie chcą. x :D no i? o zmuszaniu jest u żydów w ST. jak ktoś Cię zmuszał to masz dysfunkcje w rodzinie albo po prostu jesteś trochę p***a, o czym świadczy ten temat nie projektuj tego na jakąś grupę religijną tylko dlatego, że ma bardziej udane funkcjonowanie niż Ty apostazja nie pomaga na toksyczną rodzinę, zachwiany rys osobowościowy itd. wyszło jadowicie, ale tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smiech.gif no i? o zmuszaniu jest u żydów w ST. xxx Pisałaś, ze Biblia zaleca zmuszanie dzieci do chodzenia do kościoła. Po czym, na poparcie swojej tezy zacytowałaś fragment Biblii, który o tym nie mówi. Zdecyduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś Cię zmuszał to masz dysfunkcje w rodzinie albo po prostu jesteś trochę p***a, o czym świadczy ten temat xxx W takim razie wszystkie rodziny, w których chrzci się małe dzieci są dysfunkcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałaś, ze Biblia zaleca zmuszanie dzieci do chodzenia do kościoła. x nigdy w życiu. pisałam, że na podstawie Biblii państwo szanuje taką a nie inną realizację wychowania. może byłaś źle wychowywana, stąd potem braki w osobowości czy charakterze. przykro mi. nie wyrzucaj tego na innych, zajrzyj w siebie. apostazja tylko oddali ten problem, odroczy w czasie. to nie jest problem teologiczny ani społeczny tylko wychowawczy. x Po czym, na poparcie swojej tezy zacytowałaś fragment Biblii, który o tym nie mówi. Zdecyduj się. x j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie wszystkie rodziny, w których chrzci się małe dzieci są dysfunkcyjne. x nie. mąż kogoś napiertala. nosi wąsy. jestem ofiarą. sąsiadki mąż też ma wąsy. ona też jest ofiarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 dziś Nigdy w życiu powiadasz? A to: "Gorzej, że ludzie ciągają do kościoła swoje dzieci, często je do tego zmuszają wbrew temu co chcą te dzieci. x takie jest zalecenie z Biblii, które mieści się w wolności wyznania i w prawach biologicznych do wychowania dzziecka podług swojej woli. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokeninside87 dziś I o jakich brakach w osobowości mówisz? O takich, że nie udało się mnie zindoktrynować tak jak ciebie? Że mam swój rozum i widzę, że religia jest zła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×