Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tomaszszsz

ciąża, który tydzień ?

Polecane posty

Gość Tomaszszsz

Sprawa ma się następująco. Dziewczyna regularne cykle 28 dniowe. Ostatnia miesiączka 1 lipca. Stosunek 14 lipca. Z początkiem sierpnia planowany okres nie przychodzi. Dziewczyna idzie do ginekologa, prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia gdyż lekarz stwierdza po badaniu USG, że jest w trzecim tygodniu ciąży a za jej początek uznaje 1 sierpnia.Podobno była u drugiego ginekologa i mówił jej to samo. Mówi tym samym, że termin wychodzi na koniec marca, początek sierpnia. Tyle, że jak dla mnie trzeci tydzień ciąży to w tym przypadku ok. 21 lipca, dobrze mówię ? Dlaczego ów ginekolog, jeden z drugim liczą początek ciązy jako 1 sierpnia ? czyli termin w którym kobieta nie dostała, a powinna miesiączke ? Wszędzie czytam, że podaje się pierwszy dzień ostatniego cyklu, czyli w tym przypadku 1 lipiec. Dobrze rozumiem ? Czy ginekolog podał wiek płodu ? czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"że termin wychodzi na koniec marca, początek sierpnia. " COOOO? Czasem lekarz liczy od zaplodnienia, w ksiazeczce pisze od dnia ostatniego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg terminu ostatniej miesiączki, to byłby 12 teraz tydzień, a faktycznie 9. O co ci chodzi? Masz jakieś podejrzenia, ze dziecko nie twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:51 jak od dnia ostatniego porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w trzecim tygodniu nie widac jeszcze serduszka, zarodka , -to był 5tydzien (od ostatniej miesiaczki) -3 od poczecia - ale w piatym tyg tez niewiele widac, zarodka na 99% widac nie bylo, serca na 99,5% tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin podamy jest tak, jakby liczyli od miesiączki z 1 lipca. Przyjmuje się chyba 9mies i 1 tydzień od ostatniej miesiaczki. To by się zgadzało. Ale wtedy jakiś 12 tydzień ciąży, czy ile tam minęło od 1 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Nie jestem z tą kobietą. Co więcej uprawialismy seks w prezerwatywie i co więcej nie doszedłem(przez wzgląd na pewne okoliczności musieliśmy przerwać stosunek chwile przed koncem). Natomiast wiem, że w śluzie też są plemniki, i już nawet sobie wmawiałem, że może to przez tego typu zabawy. Brałem nawet najgorsze scenariusze pod uwagę, że po wyjściu nie wiem, co działo się z prezerwatywą. W każdym razie dziewczyna mówi, że ma tylko badania krwi i zdjęcie usg i napisane ze trzeci tydzień ciąży Coś mi tutaj nie gra. Jest możliwe aby lekarz tak podał ciążę ? to wszystko dziwne.... I nie, to nie jest prowokacja. Kobieta twierdzi, że od roku z nikim innym nie miała zbliżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z początkiem sierpnia planowany okres nie przychodzi. Dziewczyna idzie do ginekologa, prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia gdyż lekarz stwierdza po badaniu USG, że jest w trzecim tygodniu ciąży a za jej początek uznaje 1 sierpnia. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nie wiesz kiedy poszła do gina i bzdury pleciesz. Gdyby poszła w drugiej połowie sierpnia, to lekarz by określił ciążę gdzieś na 7 tydzień, ciemnoto. Ciążę lekarze liczą tak naprawdę od dnia ostatniej miesiączki, czyli tak naprawdę ciąży jeszcze nie ma a lekarze już dają jej dwa tygodnie, więc gdy nie przychodzi miesiączka, to ciąża już liczy sobie jakieś tygodnie, a nie rzeczywiste 2. Skapowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Przepraszam, termin na koniec marca/początek kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden lekarz nie powie nic o trzecim tygodniu ciąży, bo wtedy zwyczajnie kobieta jest jeszcze przed spodziewanym okresem i zazwyczaj nie ma pojęcia, ze jest w ciąży. No cóż, bzyknęła się z innym, nie przypasował jej i teraz szuka innego tatusia dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Ja to doskonale rozumiem i to samo napisałem w pierwszym poście. Natomiast zastanawiam się, czy to możliwe aby ginekolog liczył ciążę w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja gin liczy od dnia poczecia! wiec 3 tydz to 5 od osyatniej miesiaczki. jezeli dobrze zrozumialam, to gin tej panny liczy od dnia w ktorym powinna dostac kolejny okres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ginekolog podał wiek płodu ? czy jak ? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Raczej nie i szczerze wątpię, bo wtedy jeszcze nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Dokładnie, gin tej kobiety liczy od czasu w którym powinna dostać kolejny okres, czyli od 1 sierpnia. Co najlepsze, już na początku sierpnia owa kobieta informowała mnie, że okres jej się spóżnia i, że go nie dostała. Wiec musiałaby przewidzieć, ze ewentualnie zajdzie z kimś w ciąże w połowie sierpnia i mnie okłamać, jeśli w drugiej połowie sierpnia rzeczywiście była w trzecim tygodniu ciąży. Dlatego to wzbudza u mnie skrajne emocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś moja gin liczy od dnia poczecia! vvvvvvvvv A skąd wie kiedy poczęliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co najlepsze, już na początku sierpnia owa kobieta informowała mnie, że okres jej się spóżnia i, że go nie dostała. Wiec musiałaby przewidzieć, ze ewentualnie zajdzie z kimś w ciąże w połowie sierpnia i mnie okłamać, jeśli w drugiej połowie sierpnia rzeczywiście była w trzecim tygodniu ciąży. vvvvvvvvvvvv Czy ty jesteś normalny? Nawet jakby w połowie sierpnia przeleciała się z kimś, to na wizycie, powiedzmy ok. 20 sierpnia żaden lekarz nie zobaczy jeszcze ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak -tydzień po owulacji nie ma szans na zobaczenie ciaży a poza tym wówczas termin wypadałby na początek maja. coś tu pokręcone jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Aktualnie mamy 8-9 tydzień ciąży. Więc wychodzi, że jednak u ginekologa była troche wcześniej... w takim razie skąd początek ciązy 1 sierpnia ? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg ostatniego okresu 1.07 przy cyklach 28 dni wychodzi jak nic już 10 tygodni i 4 dni ciąży więc jaki 8-9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Chyba ja jestem jakiś głupi bo; Wychodzi na to, że zaszła w ciąże ok 15 lipca(poczęcie) Aktualnie jest w 8-9 tygodniu ciąży - tak mi napisała U ginekologa gdy była, powiedział, że jest w 3 tygodniu ciąży a za jej początek uznaje "1 sierpnia" - wtedy gdy nie dostała planowanego okresu. Ma to sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
skoro mówi mi 8-9 tydzień to tak jakby liczyla od poczęcia... ale to od połowy lipca. Czyli ani nie 1 lipiec(ostatnia miesiączka) ani 1 sierpień(ostatnia planowana której nie było). gubię sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze zle napisala, nie sierpien mial byc a lipiec?! dopytaj. I tak jak mowie moja gin liczy od dnia poczecia, przy badaniu manualnym, jest w stanie okreslic tydzien, po wielkosci macicy. W ksiazeczce oczywiscie wpisuje poprawna date Wiec ona mogłabyć w 5 tyg według ostatniego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden lekarz nie liczy ciąży od dnia planowanego okresu. ale od dnia ostatniego okresu albo od dnia poczęcia -średnio wychodzi 2 tygodnie mniej niż od ostatniego okresu. Ale jeśli owulacja przesunęłaby się to może dojść do ciąży później. Jednak wtedy nie pasowałby termin porodu a tu się to zgadza przy owulacji 15.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
na 100% mówi o 1 sierpnia. Dzisiaj będę miał wyniki badania beta hcg. Jutro zobaczę księżeczkę ciążową itp. to będę mógł wszystko zweryfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi na to że to twoje dziecko. Daj znać co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, ona pewnie liczy od dnia w którym mieliście stosunek i się zgadza 8 tygodni i 6 dni, czyli dziewiąty tydzień leci. Ale według lekarzy plus 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najmniejszego nie ma. Są dwa wyjścia albo ona kręci i gubi się w tym albo ty nie dokonać dobrze nam powtarzasz jej słowa ze coś zle usłyszałeś. Powiedz jej ze chcesz foto karty ciąży gdzie lekarz wpisał ostatnia miesiączkę i przewidywany termin porodu oraz foto strony gdzie jest wbita wizyta u lekarza z dokładna data. Inaczej nie pomożemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
No licząc od poczęcia to wyjdzie właśnie 8-9 tydzień... tylko skąd ten 1 sierpnia.... mówiła, że miała długi cykl. Z drugiej strony wcześniej cały czas pisała o regularnych 28 dniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszszsz
Jutro bedę to wszystko widział, więc zapisze sobie. Póżniej tutaj wkleję co i jak. Także proszę o właczenie powiadomień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×