Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów to serial współczesny

Polecane posty

Gość gość

Historyczne sa tylko stroje . Natomiast mowa i akcent aktorów jest współczesna . Słychać nawet młodzieżowy slang z XXl wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak . Ja tylko czekam aź ktoś wyciągnie laptop z pod siodła końskiego . Kupa błędów w scenariuszu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby mowa i akcent były średniowieczne, to nic byście nie zrozumieli i oglądalność by spadła. Czytaliście kiedyś Krzyżaków? Przecież język średniowieczny czytało się fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słychać nawet młodzieżowy slang z XXl wieku X Niby GDZIE? Jakoś nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat w Krzyżakach język średniowieczny jest tak "średniowieczny" jak ja jestem Wikingiem. Parę archaizmów nie czyni z utworu czegoś napisanego w "języku średniowiecznym". A serialu to nawet nie skomentuję, bo tego się nie da oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Moja polonistka w gimnazjum mówiła, że w Krzyżakach dialogi są archaiczne i wie, że będzie nam trudno czytać, ale powieść musiała być tak napisana, bo średniowieczny rycerz Jurand ze Spychowa nie powiedziałby ,,Siema! Spoko, ziom''. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Język z epoki to Bogurodzica (no może trochę wcześniej), ewentualnie Lament świętokrzyski (to już młodszy tekst), poszukajcie i pomyślcie czy można wyobrazić sobie film z takim językiem. Z dłuższej formy można przeczytać dwa wieki późniejszą Odprawę Posłów Greckich. Jeśli ktoś da radę czytać jednym tchem to może wymagać realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×