Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

Czesc. Tydzien temu, zapomnialam wziac jedna tabletke z 2 tygodnia nie zazylam jej w ogole (Vibin mini). Od (okolo) tamtej pory czuje sie bardzo slabo- zawroty glowy, mdlosci przez wiekszosc dni, a w nocy snia mie sie koszmary itp. Na dzien dzisiejszy o 19 biore pierwsza biala tabletke. Czy zrobilam dobrze? Czy wziac jeszcze jedna rozowa tabletke z 'zapasowego opakowania' czy normalnie kontynuowac branie tabletek jakby nigdy nic i po 7 dniach zaczac nowe opakowanie? Obawiac sie ciazy (byl stosunek 3 dni przed zapomniana tabletka). Isc do lekarza itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Edka
Hej, a sprawdzałaś swoją ulotkę ? Przy każdych tabletkach zawsze jest wszystko rozpisane co jak. Ja też stosuję tabletki z tym że belarę, nie mam tych 7 placebo ale też je biorę w systemie 21+7. Jeśli pominęłaś tabletkę powinnaś ją przyjąć jak najszybciej, a kolejną o stałej porze. Też jeśli pominiętą przyjmie się do 12 godzin, zabezpieczenie jest, jeśli więcej należy się dodatkowo zabezpieczać 7 dni. Mimo, że drugi tydzień jest najmniej ryzykowny jeśli chodzi o ciążę, to też nie można jej wykluczyć, przez pominięcie tej tabletki i zachwianie działania antykoncepcji. Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się czy weźmiesz dzień dłużej czy zaczniesz placebo to już nic nie zmieni. Zrób test dla pewności i ewentualnie zapisz się do ginekologa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruiza
Masz to pewnie napisane na ulotce, ale jak się pominie pigułkę to należy ją przyjąć jak najszybciej, a potem brać normalnie i dla pewności możecie do następnego cyklu zastosować drugą metodę antykoncepcji równolegle np. gumki albo globulkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletkovva
Dziewczyny, ale jak ona ma się zabezpieczać dodatkowo, skoro stosunek był PRZED zapomnianą tabletką? Teraz już po ptakach, ale jeśli po pominiętej pigułce nie było stosunku to moim zdaniem niepotrzebnie panikujesz i stąd możesz odczuwać jakieś dolegliwości. Ewentualnie może po prostu jakies przeziębienie czy infekcja. Dla pewności zrób test, ale moim zdaniem wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estira
Dokładnie, nie ma co panikować, zawsze warto zrobić test, dla świętego spokoju :) Też biorę Vibin mini, ale właśnie dzięki temu, że system stosowania jest 21+7 nie zapominam o tabletkach, a raczej mam z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Tez jakis czas temu bralam te tabletki i tez kiedys zapomnialam jedenj wziac. O ile pamietam w ulotce bylo napisane zeby wziac tabletke ktora sie pominelo i dla pewnosci uzywac przez 7 kolejnych dni prezerwatywy. Jesli minelo wiecej czasu jak piszesz lepiej zadzwon do swojego ginekologa i sie zapytaj co masz zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×