Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Weronisia

Wady, gdy nie robimy przerwy podczas brania tabletek?

Polecane posty

Gość AGDKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Dziewczyny poratujcie!!! Co mam zrobić jak pomyliłam się w tygodniach i nie zrobiłam 7 dni przerwy? W pn wzięłam pigułkę a powinnam zrobic 7 dni przerwy. Od wtorku nie biorę. Nowe opakowanie powinnam rozpocząć tradycyjnie od poniedziałku, robiąc 6 dni przerwy, czy powinnam poczekać 7 dni i zacząć brać pigułki od wtorku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGDKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Dziewczyny poratujcie!!! Co mam zrobić jak pomyliłam się w tygodniach i nie zrobiłam 7 dni przerwy? W pn wzięłam pigułkę a powinnam zrobic 7 dni przerwy. Od wtorku nie biorę. Nowe opakowanie powinnam rozpocząć tradycyjnie od poniedziałku, robiąc 6 dni przerwy, czy powinnam poczekać 7 dni i zacząć brać pigułki od wtorku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes251
Hej dziewczyny, mam problem. Tabletki Novynette biore juz ok 2 lata i wszystko jest ok. Ale raz postanowiłam po zakończeniu jednego opakowania nie robić przerwy 7-dniowej i zacząc od razu drugie opakowania. Wszystko było ok, zostało mi do końca 10 tabletke, ale dostałam krwawienia i mam lekki ebóle podbrzusza. Co robić? Czy ze mną wszystko ok? Biore tabletki systematycznie, o tej samej porze dnia, tets ciązowy tez robiłam, w ciązy nie jestem. Pómżecie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillla21
"Hej dziewczyny, mam problem. Tabletki Novynette biore juz ok 2 lata i wszystko jest ok. Ale raz postanowiłam po zakończeniu jednego opakowania nie robić przerwy 7-dniowej i zacząc od razu drugie opakowania. Wszystko było ok, zostało mi do końca 10 tabletke, ale dostałam krwawienia i mam lekki ebóle podbrzusza. Co robić? Czy ze mną wszystko ok? Biore tabletki systematycznie, o tej samej porze dnia, tets ciązowy tez robiłam, w ciązy nie jestem. Pómżecie !!!!!!" Bierz tabletki do konca tego opakowania, takie krwawienie w "posrodku" brania tabletek bez robienia wczesniej 7dniowej przerwy czasem moze wystapic. Krwawienia podczas brania tabletek anty to sprawa hormonow, widocznie troszke Ci sie cos rozregulowalo ale najwazniejsze zebys nadal brala tabletki do konca opakowania zebys nie rozregulowala sie jeszcze bardziej :). Potem zrob normalnie 7 dni przerwy i zacznij nowe opakowanie i powinno juz wszystko byc ok:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes2592
oby. dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Antykoncepcja
Od 3 lat biore pigulki po 3 opakowania z rzedu. Okres mam 4 razy w roku. Jestem pod opieka jednej Pani ginekolog, niemniej jesli nie mam możliwości udania się do niej - ide do innej. Obie /bo byly dwie "inne" ;)/ Panie ginekolog, do których sie udałam "w zastepstwie" powiedziały, że jest to rozsadne rozwiązanie i nie ma ku temu przeciwskazań. Uważam, że jesli juz i tak faszerujemy sie pigułkami i nie mamy naturalnego okresu - to juz wszystko jedno czy ten sztuczny jest 12 razy w roku czy 4ry. Dla mnie to jest idealne rozwiazanie. Ale kazda z nas taka decyzje musi podjac w oparciu o opinie przynajmniej dwoch ginekologow....a nie kolezanek z netu ;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny ... nie robiłam przerwy 7 dniowej bo nie chciałam okresu i szczeze tego załuje bo plamiłam raz mocniej raz mniej przez 8 dni !!! czułam sie jakbym miała okres ..... biore od 4 mies Ciles który jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie nie wiedzialam o 7 dniowej przerwie bo pierwszy raz mam stycznosc z tabletkami czy jak zaczelam bez przerwy 7 dniowej brac nastepne opakowanie ( wzielam zniego 3 tabletki ) to czy moge zrobic od nastepnego dnia tą przerwe 7 dniową i wywolac ten okres czy musze czekac az skoncze to 2 opkowanie i dopiero zrobic 7 dniowa przerwe i czekac az dostane okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie tabletki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stediril 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowalam sie jednak dokonczyc to opakowanie do konca wiec po tym 2 opakowaniu jak zrobie tą 7 dniowa przerwe dostane okres? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.Przerwy mozesz robić 4 razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc21
Hej dziewczyny wlasnie jak to jest z ta przerwa miedzy tabletkami? mnie lekarka powiedziala ze jak chce przejsc z sylwi20 na ovulastan 1 tabletke mam wziac jak bede miec okres. Ja zrobilam tak jak bylo napisane w ulotce: nowe opakowanie nalezy mozna rozpoczac w kolejnym dniu po zakonczeniu poprzednuch tabletek. Tak to mniej wiecej bylo napisane i tak zrobilam zaczelam opakowanie owulastanu. Ale bola mnie piersi i podbrzusze, troche glowa. Czy to jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam kiedys tabletki nie robiac przerw przez rok, nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych, badania w normie. To bylo chyba z 10 lat temu, wiec jakby cos mialo byc nie tak, to juz by sie dalo zauwazyc. Tymczasem wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość A
hej. nie zrobiłam przerwy pomiędzy opakowaniami i zastanawiam się czy teraz nie zrobić tej przerwy. wybrałam cztery tabletki z następnego opakowania. ktoś pisał o tym samym problemie z stediril 30. ja biorę diane 35. wybrać to opakowanie do końca, czy mogę teraz zrobić przerwę?? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morodoo
hejka dziewczynki biore tabletki ovulastan wczoraj powinnam odstawić tabletki żeby zrobić 7 dniową przerwę, ale tego nie zrobiłam w celu wybrania drugiego opakowania bez robenia przerwy, bardzo boli mnie brzuch jak bym miała normalne bóle miesiączkowe i do tego plamię, czy mogę jutro zrobić przerwę i za tydzień wziąć tabletkę czy muszę juz kontynuować branie drugiego opakowania do końca? jak to się ma do zabezpieczenia? trzeba dodatkowo użyć? prosze o szybą odpowiedz, dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USA przerwy są zalecane 4 razy w roku.W tym czsie nie ma krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, od 3,5 roku biorę yasmin. Przez ten okres, ani razu nie robiłam sobie przerwy od tabletek. Jak myślicie, powinnam ją zrobić? Co prawda jeszcze dziecka nie planujemy, ale martwię się czy nie będę miała problemów w jej zajście :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletek nie zaczelam brac zgodnie z miesiaczka i nie zrobilam przerwy. po odstawieniu tabletek krwawienie powinno wystapic po 2-3 dniach od odstawienia lecz nie wystapilo. Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie robiąc przerwy w braniu tabletek muszę wziąć całe opakowanie czy mogę tylko 14 tabletek, czyli przez kolejne 2 tygodnie, a nie trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animuszka
Nie ma możliwości, żeby wziąć tylko 2 tygodnie i czuć się zabezpieczonym. Jak już nie robić przerwy to samej przerwy, czyli od razu zacząć następne opakowanie. Raz mi się tak z Vibinem zdarzyło w czasie wakacji, ale nie powinno się na dłuższą metę. Ja mam inne pytanie za to. Co sądzicie o zagranicznej modzie na nie robienie na stałe przerw w tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko raz nie zrobiłam przerwy pomiędzy pigułkami bo nie chciałam w dniu swojego własnego ślubu mieć krwawienia i czułam się właśnie w ten dzień fatalnie - ból brzucha, jakieś plamienie, latałam co godzinę w tej białej sukience do toalety sprawdzić czy wszystko jest o.k. - no normalnie koszmar jakiś i powiedziałam nigdy więcej, widocznie to nie dla mojego organizmu i hormonów. Mam inne pytanie czy bierzecie osłonowo jakieś leki do pigułek, zalecają wam ginekolodzy czy nie? Pytam o konkretne leki osłonowe chroniące układ pokarmowy? Nigdy nie robiłam sobie prób wątrobowych a czytałam, że pigułki i na to żle wpływają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim zaczęłam brać hormony miałam dwa razy infekcję bakteryjną pochwy więc jak poszłam do lekarza po pigułki kazał mi provag brać, on chroni i układ moczowo - płciowy i pokarmowy. Zalecają go też przy antybiotykoterapii. Ja tylko coś takiego ale też nigdy nie robiłam sobie konkretnych badań. Wracając do tematu głównego to ja też raz spróbowałam nie zrobić przerwy i wspominam to źle. Też wtedy plamiłam a krwawienie z odstawienia po dwóch opakowaniach było mocniejsze. Wszystko zależy od organizmu człowieka, nie każda z nas zareaguje tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje nuvaring, raz nie zrobiłam siedmiodniowej przerwy - i nigdy więcej, wcześniej dostałam okres, trwał dłużej i był bardzo obfity. Mogę dodać jeszcze że do pierścienia osłonowo stosuje harmonellę, kapsułki które zmniejszają skutki uboczne hormonalnej terapii, wzmacniają one układ krążenia i wątrobę (zawierają cholinę), warto przy antykoncepcji hormonalnej zadbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mongolia
Ja mam tabletki Vixpo i tam jest 24 zwykłe i mam 4 placebo wiec nie mam przerw. Chyba że pytacie o nie robienie przerw w ogóle to jestem przeciw bo dla organizmu to nie jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, robienie przerw jest bardzo niezdrowe, ja nie zrobiłam przerwy podczas wakacji, bo chciałam mieć komfort podczas wyjazdu, nie czułam się gorzej, może dlatego że brałam harmonellę, którą kupiłam ze względu na wątrobę i żeby nie tyć, bo odkąd biorę tabletki nie mogę zapanować nad wagą, nie zamierzam więcej powtarzać tego precedensu, należy zrobić przerwę i będę ją robić, zdrowie jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscjagoda
Witam. Ja robię przEwę 2 razy w miesiącu i nic się nie dzieje, lekko plamię w trakcie np połowy, ale wtedy biorę 2 tabletki zamiasT jedneJ. zazwyczaj nastepnegocdnia ustaje a jeśli nie to dalej dwie zamiast jednej. Tak M kazała ginekolog prowadzaca . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscjagoda
Miało być dwa razy w roku*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam Yasmin i po konsultacji z ginekologiem nie robiłam przerwy, gdy okres miał wypaść, np. w wakacje. Mogłam albo tak albo przesunąć o ile potrzebuje, wybrałam pierwszą opcje, bi było wygodniej. Po skończeniu dwóch opakowań zrobiłam normalną 7-dniową przerwę i dostałam normalne krwawienie. Zdarzyło mi się to ze trzy-cztery razy w ciągu czterech lat brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×