Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Weronisia

Wady, gdy nie robimy przerwy podczas brania tabletek?

Polecane posty

Gość gość
przerwa jest po to aby wymusić sztuczne krwawienie dla zasady. Niektóre kobiety nie mogą żyć bez widoku krwi bo się boją, że są w ciąży. Mi lekarz z powodu bardzo ciężkiej anemii na skutek krwotocznych bardzo długotrwałych miesiączek zalecił przez rok nie robić przerw. Skutek uboczny? Wyniki krwi książkowe, anemia zniknęła jak ręką odjął, migreny też. A całe zycie walczyłam z anemią i potwornymi migrenami na tydzień przed okresem i w trakcie. W sumie każde 14 dni w cyklu umierałam z bólu migrenowego. W czasie 7 dniowej przerwy również miałam silne migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarylis1996
Witam, mam pytanie - nie robiłam 7-dniowej przerwy (nie brałam tzw. tabletek placebo, tylko zaczęłam nowe opakowanie). Mam czerwonawo-bordowe plamienia od 4 dni. Czy mogę być w ciąży ? Czy należy udać się do ginekologa ? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Od czterech miesięcy Biorę tabletki LesiPlus i od czterech miesięcy nie robię żadnych przerw, ponieważ Ginekolog wykrył w mojej piersi torbiel i stwierdził że branie tabletek bez przerw spowoduje zanik torbiela. Miałam też złe wyniki hormonów i takie przyjmowanie tabletek miało je poprawić. Podczas tych czterech miesięcy dzień w dzień, Każdego dnia dla plamiłam. Dzisiaj jadę do ginekologa skonsultować się co mam robić. Dam wam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę tabletki o schemacie stosowania 3 blistry i przerwa i od miesiąca mam na przemian krwawienie z plamieniem. Takie skutki. W poniedziałek idę do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u tego ginekologa. Zrobiłam dzisiaj ponownie wyniki hormonów i bedą ok to nowy listek tabletek biore juz normalnie z białymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeśli będą*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję NuvaRing w schemacie 2 krążki przez 6 tygodni (1 przez 3 tygodnie i po tym czasie zmiana na nowy), potem 7-dniowa przerwa i znów 2 krążki. Ginekolog zalecił mi taki system by zmniejszyć ilość migren w ciągu roku. W każdej przerwie między krążkami (a wcześniej tabletkami) cierpię na okropne bóle głowy. Niestety bólu nie wyeliminowałam, ale przedłużony okres stosowania krążków jest dla mnie neutralny i nie mam żadnych plamień pomiędzy, więc zostałam przy tym rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny . ze względów zdrowotnych biorę już 2 opakowanie tabletek.oprocz tego przyjmuje leki na rzs.Moje tabletki anty mają małą dawke hormonów .jednak takie przesuwanie nie jest dla mnie przy przyjęciu aktywnej tabletki z 2 opakowania zaczęlam plamić bolą mnie piersi brzuch i plecy jak przy okresie .Nadal przy 8 tabletce mam nadzieje ze to sie zmieni.nadmienie ze 2 tygodnie wcześniej byłam u lekarza , który wykluczył ciąże;) jak widać co organizm to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę Vixpo z powodu torbieli na jajniku i lekarz kazał mi brac bez robienia przerwy twierdząc ze nie będę miala miesiączki no ale okres normalnie dostalam w tym terminie w którym miał być i mam juz 7 dzień a brzuch mnie bolał przez 5 dni gdzie normalnie zawsze bolał tylko 2 dni. Dodam że dopiero zaczelam 2 opakowanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, biorę tabletki Vixpo (polowa 3 blistra). Nie robiłam przerw, co gorsza nie wiem dlaczego zamiast tabletek placebo brałam przy pierwszym I drugim blistrze różowe z blistra zapasowego. Czyli 28 28 bez przerw I od razu 3 blister. Czy poprzesuwalam coś? Kiedy powinnam zrobic przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dfghjuygf

Ja zaczelam kolejne opakowanie bez przerwy bo akurat mialam wesele i nie chcialam, zeby wtedy wypadl okres, dostalam okresu w drodze na wesele i to nie bylo plamienie tylko normalny okres wiec nic mi to nie dalo 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

Takie działania zawsze należy konsultować z lekarzem no chyba że idziesz na żywioł i co będzie to będzie. Ja osobiście rzuciłam tabletki bo wakacje przeznaczyliśmy na spontaniczny sek i mimowolne starania, jeszcze wspomagałam się żelem prefert vaginal, po ciązy nie wróciłam do tabletek, teraz zabezpieczamy się mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażka55

A czy Twoje leki nie zawierają ulotek ? Warto w takich tematach się nimi kierować, na pewno pomoże też farmaceuta lub ginekolog.  Polecam zamiast antykoncepcji hormonalnej diafragmę caya, można ją zakupić w sklepie naturalnej plodnosci, jest naprawdę niezawodna i bezpieczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda 2431

Hej dziewczyny. Mam pytanie. Połączyłam dwa opakowania tabletek orlique. Po skończeniu tych dwóch opakowań zrobiłam przerwę normalnie ale nie dostałam krwawienia z odstawienia już 20 dni. Tabletki brałam regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, @Ruda2431 - dostałaś w końcu tego krwawienia? ja mam ten sam problem - połączyłam dwa opakowania Orlifique i nie dostałam krwawienia (w ostatnim tygodniu zapomniałam o jednej tabletce i przyjęłam ją 13h później, więc zgodnie z ulotką, aby utrzymać antykoncepcję połączyłam opakowania). Powinnam martwić się ciążą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, @Ruda2431 - dostałaś w końcu tego krwawienia? ja mam ten sam problem - połączyłam dwa opakowania Orlifique i nie dostałam krwawienia (w ostatnim tygodniu zapomniałam o jednej tabletce i przyjęłam ją 13h później, więc zgodnie z ulotką, aby utrzymać antykoncepcję połączyłam opakowania). Powinnam martwić się ciążą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×