Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Ola

Zuzana wysyłam modlitwę 🙏 Będzie dobrze, wszystko się uda. Nie stresuj się, to na pewno nie pomoże.  Go girl! 🥑🥑🥑🥑🥑🥑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Gość Ola napisał:

Zuzana wysyłam modlitwę 🙏 Będzie dobrze, wszystko się uda. Nie stresuj się, to na pewno nie pomoże.  Go girl! 🥑🥑🥑🥑🥑🥑

😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, jestem po wizycie, miałam nadzieję że już koniec stymulacji bo ciężko ją znoszę a okazało się że trzeba przedłużyć zastrzyki do poniedziałku bo pęcherzyki są trochę za małe. Podłamałam się bo złe samopoczucie nie jest budujące, tylko dołujace ale nie ma wyjścia, trzeba dalej przyjmować leki. Jedno co mnie pociesza to to że jest 16 pęcherzyków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234
15 minut temu, Tunessia napisał:

Cześć dziewczyny, jestem po wizycie, miałam nadzieję że już koniec stymulacji bo ciężko ją znoszę a okazało się że trzeba przedłużyć zastrzyki do poniedziałku bo pęcherzyki są trochę za małe. Podłamałam się bo złe samopoczucie nie jest budujące, tylko dołujace ale nie ma wyjścia, trzeba dalej przyjmować leki. Jedno co mnie pociesza to to że jest 16 pęcherzyków 

16 pęcherzyków to super wynik 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Ava1231234 napisał:

16 pęcherzyków to super wynik 👍

😊 Też się cieszę i wytrwam pomimo fatalnego samopoczucia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

Zuzana natychmiast proszę wyjść z dołka😘😘dawaj do góry🥑🥑ja z ostatniej punkcji miałam tylko 2 zarodki i są TWIXY. 🤣🤣🤣🤣Czasem jeden zarodek i wiosna🌹🌱🌹🌱🌹🌱🌹🌱🌹🌱🥑🥑🥑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

Tunessia dasz radę, wytrzymasz, wiem to😀jesteś silna, bardzo silna😀Wiemy, że Ci ciężko, ale taki już nas los, nic łatwo nie przychodzi więc głowa do góry i do przodu, bo na końcu drogi czeka... Bobo 🥑🌱

Mogę na poprawę nastroju zaśpiewać Ci piosenkę, ale obawiam się, że by Ci gorzej się zrobiło, więc wysyłam Ci dobre myśli i sloneczko🌞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Iryza napisał:

Zuzana natychmiast proszę wyjść z dołka😘😘dawaj do góry🥑🥑ja z ostatniej punkcji miałam tylko 2 zarodki i są TWIXY. 🤣🤣🤣🤣Czasem jeden zarodek i wiosna🌹🌱🌹🌱🌹🌱🌹🌱🌹🌱🥑🥑🥑

😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tunessia napisał:

Cześć dziewczyny, jestem po wizycie, miałam nadzieję że już koniec stymulacji bo ciężko ją znoszę a okazało się że trzeba przedłużyć zastrzyki do poniedziałku bo pęcherzyki są trochę za małe. Podłamałam się bo złe samopoczucie nie jest budujące, tylko dołujace ale nie ma wyjścia, trzeba dalej przyjmować leki. Jedno co mnie pociesza to to że jest 16 pęcherzyków 

Nie smuć się będzie dobrze. Ja w poniedziałek mam punkcię moich tylko 6 albo aż 6 pęcherzyków. Złapałam doła rano po wizycie, że tak mało ich, ale dzięki słowom otuchy dziewczyn z tego forum i mojego męża jest mi lepiej. Musi się udać 🙂 nam wszystkim  😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Tunessia masz piękny wynik, dasz radę! Jesteś bardzo silna! 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iryza, Zuzana, Ola dziękuję Wam dziewczyny że jesteście 🤩 Dzięki słowom otuchy od Was pojawił mi się uśmiech na twarzy 😁 ogarniam się i działam 😊 muszę wytrwać bo przecież marzę o małym bobo 😍😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izulka87
20 godzin temu, Gość Ava1231234 napisał:

Szok po prostu, szok. Niespodziewalam się aż 3cyfrowej bety. Do teraz wydaje mi się że musieli się w laboratorium pomylić. 6 lat starań, to mój 3 transfer, mam nadzieję że szczęśliwy 🙂 ja wierzę że do wszystkich was dziewczynki uśmiechnie się kiedyś słoneczko tylko wszystko potrzebuje czasu. Oby w poniedziałek było też dobrze bo się chyba załamie znowu. Buziaczki dla was 😘

Hej ava u mnie też 3 transfer okazał się tym szczęśliwym i pierwsza moja beta była bardzo podobna do twojej 😉 teraz właśnie leżę i czuję jak moja córeczka wierci sie w moim brzuszku. Bardzo się cieszę że kolejnej kobiecie udało się doświadczyć cudu jakim jest ciąża! To teraz zostało tylko odliczać dni do porodu 😉 buziaczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy ktoras brała antybiotyk Unidox Solutab ? Jeśli tak to połykałyscie czy rozpuszczałyście w wodzie tak jest na opakowaniu że do sporządzenia zawiesiny. Ze stresu nie pamiętam czy lekarz powiedziała dostaniezawiesina czy połknąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
7 godzin temu, Zuzana napisał:

Nie smuć się będzie dobrze. Ja w poniedziałek mam punkcię moich tylko 6 albo aż 6 pęcherzyków. Złapałam doła rano po wizycie, że tak mało ich, ale dzięki słowom otuchy dziewczyn z tego forum i mojego męża jest mi lepiej. Musi się udać 🙂 nam wszystkim  😘

Zuzana Ty się nie stresuj tymi 6 pęcherzykami. Są dziewczyny co miały tylko jeden pęcherzyk i okazał się tym wybranym bo była z niego ciąża. Także glowa do gogóry 🙂 Ja miałam 5 pęcherzyków z których mam 3 mrożaczki i naprawdę cieszę się że są aż 3 bo dzień po punkcji embriolog powiedziała że zaplodnila się tylko jedna komórka 😨. Tak ze spokojnie. 6 to dobry wynik zwłaszcza jeśli masz niskie amh. Ja trzymam kciuki żeby wszystkie były silne i się ładnie zapłodniły ✊🌱🥑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

Zuzana brałam ten antybiotyk, nikt mi nie mówił żeby rozpuszczać, nie przeczytałam też ulotki, więc ja normalnie polykalam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Paulina napisał:

Zuzana Ty się nie stresuj tymi 6 pęcherzykami. Są dziewczyny co miały tylko jeden pęcherzyk i okazał się tym wybranym bo była z niego ciąża. Także glowa do gogóry 🙂 Ja miałam 5 pęcherzyków z których mam 3 mrożaczki i naprawdę cieszę się że są aż 3 bo dzień po punkcji embriolog powiedziała że zaplodnila się tylko jedna komórka 😨. Tak ze spokojnie. 6 to dobry wynik zwłaszcza jeśli masz niskie amh. Ja trzymam kciuki żeby wszystkie były silne i się ładnie zapłodniły ✊🌱🥑

😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Iryza napisał:

Zuzana brałam ten antybiotyk, nikt mi nie mówił żeby rozpuszczać, nie przeczytałam też ulotki, więc ja normalnie polykalam. 

Ja tez o 8 połknełam. Drugi o 20 wezmę. Jutro 10.00 punkcja. Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zuzana napisał:

Ja tez o 8 połknełam. Drugi o 20 wezmę. Jutro 10.00 punkcja. Pozdrawiam 🙂

Zuzana trzymam kciuki 😊😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234
3 godziny temu, Zuzana napisał:

Ja tez o 8 połknełam. Drugi o 20 wezmę. Jutro 10.00 punkcja. Pozdrawiam 🙂

Trzymam mocno kciuki 👍👍😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
Dnia 28.09.2019 o 08:42, Gość Patrycja napisał:

 

Sylwia rozumiem, czasem niestety tak bywa ale naprawdę szkoda nie skorzystać bo z tego co mi dr mówił to koszty jakie poniesiemy to 1200zl+leki, które też będziemy mieli refundowane no i oczywiście wczoraj też zostawiłam 370 zł (wizyta+badanie amh) ale to zawsze sporo taniej. Sprawdziłam wynik i moje amh 6.62 😉

Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę że wszystko Ci się jakoś poukłada 🤗

Rety ale masz amh wysokie! Tylko zazdrościć ale tak pozytywnie oczywiście :classic_tongue:. Ja takiego wyniku to pewnie nie miałam nawet w wieku 20 lat😉. Moje 0,87 wypada kiepsko:classic_blink:

Dziękuję Patrycja za słowo otuchy. Faktycznie szkoda nie spróbować. Koszty rzeczywiście mniejsze niż poprzednio (wyszło 16 tysięcy, ale wtedy byłam dobrze zabezpieczona finansowo a teraz nie do końca czuje się pewnie). Ogólnie wierzę bardzo w Boski plan na moje życie i zawsze staram się sobie tłumaczyć że nic nie dzieje się bez przyczyny. Teraz też biorę to na klate. Jakoś to będzie. Jeśli zadzwonia do mnie z Invimedu, jeśli uda mi się dostać do programu to znaczy że i reszta jakoś się ułoży i nie ma co się mazsc 😥. A jezeli nie to trzeba się z życiem pogodzić💪albo kombinować bez dofinansowania jak już ogarnę trochę te nasze trudne sprawy😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Dziewczyny chciałam napisać wczoraj co po wizycie ale wychodząc z kliniki chyba spuchła mi głowa od ilość informacji oraz cen zabiegów. A tak naprawdę to dalej jestem skołowana i wydaje mi się że nic nie wiem.  Poczatek  Października pierwsza weryfikacja  .  Zalecenia ; separacja plemników, FAMSI, PGS(PGDA)/ PGD biopsja z przygotowaniem. 

Dodatkowo nie wiem czy dobrze zrobiliśmy z zaleceń mamy badania genetyczne zarodków PGT-A wszystkich chromosomow. Ceny za tą usługę Powalaja😪. Robiliśmy kariotypy wyszły prawidłowo,lekarz to doradził. Któraś z was robiła ??? 

Ze względu na genetyke zarodków transfer na mrozaczku, więc wydłuży się wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sylwia trzymam kciuki aby wszystko poszło po Twojej mysli:)

A co myślicie o badaniu genetycznym zarodków?  My się nie zdecydowaliśmy. ... słyszeliśmy opinię, że na późniejszym etapie ciąży robi się badania prenatalne, które są znacznie tańsze i dadzą bardziej szczegółowe wyniki..  ale może się mylę:) Karolina każda decyzja będzie dobra:) 

Odpoczęłyscie w weekend? Glowa do góry! 🙆 nowy tydzień j czekamy samych dobrych wieści!!!💚💚💚jesteśmy silne💪

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Gość Karolina napisał:

Dziewczyny chciałam napisać wczoraj co po wizycie ale wychodząc z kliniki chyba spuchła mi głowa od ilość informacji oraz cen zabiegów. A tak naprawdę to dalej jestem skołowana i wydaje mi się że nic nie wiem.  Poczatek  Października pierwsza weryfikacja  .  Zalecenia ; separacja plemników, FAMSI, PGS(PGDA)/ PGD biopsja z przygotowaniem. 

Dodatkowo nie wiem czy dobrze zrobiliśmy z zaleceń mamy badania genetyczne zarodków PGT-A wszystkich chromosomow. Ceny za tą usługę Powalaja😪. Robiliśmy kariotypy wyszły prawidłowo,lekarz to doradził. Któraś z was robiła ??? 

Ze względu na genetyke zarodków transfer na mrozaczku, więc wydłuży się wszystko.

Karolina a z jakiego powodu badania genetyczne wszystkich chromosomów? Macie jakąś chorobę genetyczną w rodzinie? I przepraszam że pytam, ale jaka jest cena takich badań? U jakiego lekarza byłaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Nie mamy w rodzinie żadnych chorób genetycznych. Kariotypy też wyszły prawidłowe.  A badania prenatalne z tego co słyszałam są podobno o wiele bardziej niebezpieczne.  Cena badań zależy od ilości badanych zarodków.  Jeden zarodek 2300. Dwa zarodki 4000 . 3 zarodki 5900. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Karolina napisał:

Nie mamy w rodzinie żadnych chorób genetycznych. Kariotypy też wyszły prawidłowe.  A badania prenatalne z tego co słyszałam są podobno o wiele bardziej niebezpieczne.  Cena badań zależy od ilości badanych zarodków.  Jeden zarodek 2300. Dwa zarodki 4000 . 3 zarodki 5900. 

Karolina cena faktycznie powala ale jeśli chcecie i Was stać to tylko możemy Was wspierać 😊 U nas lekarze nie proponowali badań genetycznych, znajome osoby które mają dzieci z in vitro też nie robili takich badań, jednak myślę że jest to sprawa indywidualna danej pary. Przemyślcie to na spokojnie i na pewno podejmiecie dobrą decyzję. Trzymam za Was kciuki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Karolina, u nas nie było żadnych obciążeń genetycznych w wywiadzie, kariotypy wyszły ok. Nie było wskazań do badań genetycznych zarodków. Lekarz na początku informował nas o takiej możliwości, ale po wynikach kariotypow stwierdził, że nie ma wskazan. My nie robiliśmy tych badań. Zastanów się na spokojnie, przeanali, ujęcie wszystko, co powiedział Wam lekarz. Na pewno podejmiecie dobra decyzję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gość Karolina napisał:

Nie mamy w rodzinie żadnych chorób genetycznych. Kariotypy też wyszły prawidłowe.  A badania prenatalne z tego co słyszałam są podobno o wiele bardziej niebezpieczne.  Cena badań zależy od ilości badanych zarodków.  Jeden zarodek 2300. Dwa zarodki 4000 . 3 zarodki 5900. 

Hej.

Zatem skoro kariotypy ok i żadnych chorób w rodzinie to jak lekarz uzasadnił potrzebę tych badań?

A jeśli chodzi o badania prenatalne to ryzyko jest przy amniopunkcji, ale jej nie robi się tak po prostu, tylko muszą być wskazania. Jeśli masz powyżej 35 lat to przysługują Ci badania prenatalne (krew i USG) na NFZ.

Może spróbujcie porozmawiać jeszcze z innym lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta
Dnia 27.09.2019 o 16:16, Gość Ava1231234 napisał:

Dziewczyny mam wynik. Beta 178.5   Masakra nie mogę w to uwierzyć. W poniedziałek idę jeszcze raz zrobić. Oby nie spadła. Jednak ta fasolka dała radę. Trzymam mocno za was też kciuki i dziekuje za wsparcie i modlitwę 🙂 wysyłam pozytywną energię 😘

Ava gratuluje wyniku, bede trzymac kciuki aby fasolka zdrowo rosla 🙂

Nasza mala przyszla na swiat 16 wrzesnia, 3 tyg przed terminem. Teraz zaczela sie prawdziwa praca 😉

Powodzenia dziewczyny w staraniach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryza

My mieliśmy też kariotypy ok, mówiono nam o możliwości PGD zarodków, ale nikt nas nie namawiał. Koszt w inviccie w Wawie w sumie koło 10.000 podstawowy, choć w główne badanie chyba z 5000, ale prawie nic nie mówiące. Nie pamiętam ile zarodków, ale mogę sprawdzić bo mam bardzo szczegółowy cennik sprzed 2 miesięcy. Rozszerzony podchodzi pod 20 000. My się nie zdecydowaliśmy. Rozwazalismy przed ostatnim transferem, ale po konsultacji immunologicznej wykluczylismy to badanie. 

Niestety moim zdaniem nikt nie powie konkretnie robić czy nie bo i kaliber badania ogromny i cena, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×