Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anniiiaa

Odszkodowanie z PZU za poronienie, czy jest możliwość?

Polecane posty

Gość Anniiiaa

Witam. Poroniłam w 9 tyg ciąży, czy mogę ubiegać się o odszkodowanie? Jestem ubezpieczona grupowo w pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma z tego co wiem wypłat z tytułu poronienia. Możesz ewentualnie za pobyt w szpitalu dostać ale to zależy ile dni byłaś i czy dany powód pobytu kwalifikuje się do wypłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniiiaa

Niby jak się określi płeć to można? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze słyszę, że płacą za poronienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

nikt nie zna płci w 9 tygodniu to po pierwsze, po drugie nie słyszałam żeby w jakiejś firmie płacili za poronienie, mogą płacić za urodzenie martwego dziecka ale to po 22 tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Płeć można poznać robiąc badania genetyczne płodu. W test DNA kosztuje ok. 430 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale nikt takich badań w 9 tyg nie robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniiiaa

A ja wysłałam do badań genetycznych i określenia płci dziecka. Jak to będzie to w szpitalu wystawią kartę urodzenia martwego dziecka i z tym do Urzędu Cywilnego i tam dadzą akt urodzenia martwego dziecka. Na tej podstawie otrzymam odszkodowanie. Poprostu sprawdzam czy ktoś tam miał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko pracuje w firmie ubezpieczeniowiej i ktoś wyżej dobrze napisał. Urodzenie martwego dziecka liczy się wg ogólnych warunków od około 22-23 tyg ciąży. Jak dał mnie nic nie dostaniesz. Trzeba było najpierw przeczytać warunki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc06

Jestem w podobnej sytuacji,przeczytałam wcześniej warunki w których nie ma nic o okresie trwania ciąży,dzwoniłam do PZU i powiedziano mi ze przysługuje mi odszkodowanie z tytułu narodzenia dziecka martwego po ówczesnym zarejestrowania dziecka i dostarczeniu wszystkich dokumentów.Nic nie jest w stanie rekompensowac utraty dziecka co tym samym nie znaczy,ze ktoś chce na tym zarobić!Ludzka znieczulica nie zna granic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 19.12.2018 o 18:32, Gość gość napisał:

jesli płacimy składki to powinnismy dostać zadość uczynienie  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bylapracownica PZU

Pracowałam w PZU 8 lat,żeby dostać wypłatę z polisy za urodzenie martwego dziecka trzeba dostarczyć akt zgonu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Medycznie rzecz biorąc nazewnictwo, dziecko w macicy przed ukończeniem 22 tygodnia ciąży, to płód, a po 22 tygodniu, to dziecko. I tak naprawdę ronienie 6miesięczniaka, to przedwczesny poród.

Do autorki. Grupowe ubezpieczenie, to w tym przypadku możesz sobie w 4 litery wsadzić, bo to twoje ubezpieczenie wypadkowe. A to co ty chcesz, to jest z ubezpieczenia na życie. Jeśli go nie masz, to nawet nie pytaj. Szczerze w to wątpię, aby jakakolwiek ubezpieczalnia wypłacała odszkodowania za ronienie 9tygodniowych płodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość.

ja też niedawno poroniłam w 9tc i rejestrując dziecko w USC można ubiegac się  i o odszkodowanie w PZU .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fff

Serio. Już mnie nic w tym kraju nie zdziwi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja
Dnia 18.03.2019 o 22:59, Gość gosc napisał:

Medycznie rzecz biorąc nazewnictwo, dziecko w ma8cicy przed ukończeniem 22 tygodnia ciąży, to płód, a po 22 tygodniu, to dziecko. I tak naprawdę ronienie 6miesięczniaka, to przedwczesny poród.

Do autorki. Grupowe ubezpieczenie, to w tym przypadku możesz sobie w 4 litery wsadzić, bo to twoje ubezpieczenie wypadkowe. A to co ty chcesz, to jest z ubezpieczenia na życie. Jeśli go nie masz, to nawet nie pytaj. Szczerze w to wątpię, aby jakakolwiek ubezpieczalnia wypłacała odszkodowania za ronienie 9tygodniowych płodów.

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Grupowe ubezpieczenie w pracy to właśnie ubezpieczenie na życie . autorko jeśli usc wystawi akt zgonu to dostaniesz ok 10%-30% wartości sumy ubezpieczenia-w zależności od wariantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 6 tc można się ubiegać o tzw urlop niespelnionego macierzyństwa. W przypadku tak wczesnej ciąży to 54 dni. Trzeba wysłać material z poronienia do badań genetycznych żeby ustalić płeć. Potem uzyskać akt martwego urodzenia w usc(nadac imię, no ogólnie nic milego). A potem z tym do ZUSu (a nie PZU)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×