Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość livia

Czy uważacie, że młodsza siostra powinna zajmować się dzieckiem starszej?

Polecane posty

Gość livia

Kiedy ta młodsza studiuje i sobie dorabia weekendy jako kelnerka, ale generalnie jeszcze utrzymują ją rodzice, a starsza siostra wymaga, że skoro młodsza ma tyle czasu wolnego w tygodniu to powinna opiekować się jej dzieckiem bo ona tez chce czasem gdzies wyjść , albo jest zmeczona?

Ma pretensje do mnie, że mam za wiele czasu i rozrywek, a ona nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Starsza nie powinna wymagac . Moze cie prosic o pomoc , ty mozesz pomoc lub pomagac , ale nie masz takiego obowiazku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Absolutnie nie! Ty juz masz dodatkowa prace. To jej dziecko, wiec niech sie nim zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotta

Tak to się kończy gdy młoda dziewczyna nie zdąży wyszaleć się w młodości gdyż zbyt szybko została mamą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość livia napisał:

Kiedy ta młodsza studiuje i sobie dorabia weekendy jako kelnerka, ale generalnie jeszcze utrzymują ją rodzice, a starsza siostra wymaga, że skoro młodsza ma tyle czasu wolnego w tygodniu to powinna opiekować się jej dzieckiem bo ona tez chce czasem gdzies wyjść , albo jest zmeczona?

Ma pretensje do mnie, że mam za wiele czasu i rozrywek, a ona nie

Nie ma prawa wymagać, może prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdwdwdwd

Wymagać nie, ale powinnaś ja odciążyć jako siostra, bo chyba to jest ważniejsze od znajomych czy imprez, a siostra też pewnie chciałaby odpocząć czy gdzieś wyjść. Myślę, że powinnyście zajmować się dzieckiem na rowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość wdwdwdwd napisał:

Wymagać nie, ale powinnaś ja odciążyć jako siostra, bo chyba to jest ważniejsze od znajomych czy imprez, a siostra też pewnie chciałaby odpocząć czy gdzieś wyjść. Myślę, że powinnyście zajmować się dzieckiem na rowni

Na rowni ? A to ich wspolne dziecko ? Mlodsza moze pomagac , nawet wiecej niz starsza potrzebuje jezeli mlodsza chce , ale nic nie musi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość wdwdwdwd napisał:

Wymagać nie, ale powinnaś ja odciążyć jako siostra, bo chyba to jest ważniejsze od znajomych czy imprez, a siostra też pewnie chciałaby odpocząć czy gdzieś wyjść. Myślę, że powinnyście zajmować się dzieckiem na rowni

Chyba sobie zarty robisz. To nie jest dzieciak autorki i dla niej znajomi i imprezy powinny wrecz byc wazniejsze! Sama jestem starsza siostra i w glowie mi sie nie miesci tak wykorzystywac rodzenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość wdwdwdwd napisał:

Wymagać nie, ale powinnaś ja odciążyć jako siostra, bo chyba to jest ważniejsze od znajomych czy imprez, a siostra też pewnie chciałaby odpocząć czy gdzieś wyjść. Myślę, że powinnyście zajmować się dzieckiem na rowni

Bez przesady, to że ona dupska dała za młodu to znaczy, że młodsza ma za to cierpieć? A jak młodsza chciałaby poszaleć, tak jak starsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

Nie wolno wykorzystywać swojego rodzeństwa. Siostra z dzieckiem może czasem poprosić w kryzysowych sytuacjach o pomoc w opiece jednak powinno być to sporadyczne, to jej dziecko i decydując się na nie trzeba również wziąć pod uwagę, że od dziecka nie ma urlopu. Oczywiście uważam, że rodzina powinna sobie nawzajem pomagać jednak nie wolno przekroczyć cienkiej granicy która prowadzi prosto do wykorzystywania, trzeba być asertywnym również wobec rodziny co jest niestety dosyć trudne. Starsza siostra nie powinna mieć również pretensji o to, że nikt akurat nie jest w stanie zająć się jej maluchem, to ona jest matką i to na niej spoczywa obowiązek opieki. Rodziców jest dwójka, niech pomoże też ojciec dziecka, a jeśli on nie jest w stanie z pewnych powodów tego robić to może czas na nianie? Każdy ma swoje życie i nie chce być niańką na zawołanie. Twoja starsza siostra chyba dosyć wcześnie zdecydowała się na macierzyństwo skoro nie potrafi zrozumieć, że dziecko to obowiązki i niestety zdecydowanie mniej czasu na rozrywki. Asertywność przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella

Możesz pomóc jeśli macie dobre relacje z siostrą ale nie masz takiego obowiązku.

A co wasi rodzice na to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja piernicze
1 godzinę temu, Gość wdwdwdwd napisał:

Wymagać nie, ale powinnaś ja odciążyć jako siostra, bo chyba to jest ważniejsze od znajomych czy imprez, a siostra też pewnie chciałaby odpocząć czy gdzieś wyjść. Myślę, że powinnyście zajmować się dzieckiem na rowni

Zacznij się leczyć bo coś ci nie styka pod czaszką. Zajmować dzieckiem na równi?! A co to siostry dziecko?. Tobie coś się pomieszało z ojcem dziecka. Może pomóc jak chce ale nic nie musi. Trzeba było nie rozkładać nóg albo zabezpieczać się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość7

Paranoja! A gdzie jest ojciec dziecka? To chyba on powinien pomagać matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Młodsza siostra może pomóc z uprzejmości, i to tylko wtedy, jak starsza siostra ładnie poprosi i odpowiednio wynagrodzi opiekę nad dzieckiem. To jest jej dzieciak i ona za niego odpowiada, nie ma czegoś takiego, że Ty coś "powinnaś" albo "musisz". Nic nie musisz. Masz prawo oglądać film jedząc popcorn podczas gdy ona zapieprza przy dziecku 24/7. Dorosła jest więc zakładam, że wiedziała skąd się dzieci biorą i wiedziała, że dziecko to obowiązek. Więc jak nie czujesz się na siłach, nie masz ochoty, czasu, cierpliwości czy cokolwiek innego to nie - nie zajmuj się jej dzieckiem, masz do tego święte prawo. A te jej teksty o tym, że masz za dużo czasu są bezczelne - ja bym się odgryzła, że jakby wiedziala co to antykoncepcja to by też dużo czasu miała. Ale ja jestem ultrazłośliwa i jak ktoś mnie kąsa, to ja gryzę 10 razy mocniej. 
Za to jak ktoś do mnie podejdzie miło, z uśmiechem, poprosi o pomoc, to nie dość, że dziecka popilnuję, to jeszcze obiad ogarnę i podłogi zetrę. Ale roszczeniowe krowy omijam z daleka, bo takie podejście "masz za dużo czasu, należy mi się pomoc" doprowadza mnie do furii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
18 minut temu, Gość Ja piernicze napisał:

Zacznij się leczyć bo coś ci nie styka pod czaszką. Zajmować dzieckiem na równi?! A co to siostry dziecko?. Tobie coś się pomieszało z ojcem dziecka. Może pomóc jak chce ale nic nie musi. Trzeba było nie rozkładać nóg albo zabezpieczać się. 

Dokładnie to samo uważam, jak można WYMAGAĆ od siostry pomocy przy dziecku? poyebało wam się w głowach totalnie, to jest dzieciak jej siostry i ona ma święte prawo nawet palcem przy nim nie kiwnąc. można pomóc z dobroci serca ale tylko wtedy kiedy siostra nie jest roszczeniową krową i nie uważa, że jej się pomoc nalezy. zrobiła sobie dzieciaka to niej teraz pilnuje a nie szuka wyręczania. poza tym dzieciak ma też ojca i to on powinien go pilnować jak siostra gdzieś tam idzie lub coś robi. Litości, co za durne podejście, że młodsza siostra ma jakikolwiek obowiązek wobec dziecka swojej głupiej siostry xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella

To mi niestety przypomina ludzi, którzy robią sobie dziecko a potem zwalają opiekę nad nim na swoje starsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blb

starsza siostra to jakas niemota nie nadajaca sie na matke... niech sie przynajmniej uczy byc matka, nie ma co pomagac takim leniwcom. zreszta gdzie sie chce imc siostrunia szalajac? drugi raz zamierza w ciaze "wpasc" zeby ciagnac socjal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana

Nic oczywiście nie musisz, ale... powinnaś jednak pomóc siostrze bo to w końcu rodzina i siostrę masz jedną prawda? Ona też ptrzebuje odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieszne
2 godziny temu, Gość Ana napisał:

Nic oczywiście nie musisz, ale... powinnaś jednak pomóc siostrze bo to w końcu rodzina i siostrę masz jedną prawda? Ona też ptrzebuje odpoczynku

nic nie powinna, nie wciskaj jej takich kitów. Głupie tłumaczenie. Jak siostra chce odpocząć to niech ojciec dziecka pilnuje dzieciaka ze 2 wieczory w tygodniu to sobie siostra odpocznie. Młodsza siostra sobie dzieciaka nie robiła żeby teraz miała jakikolwiek obowiązek niańczyć siostrze dziecko, która dodatkowo zamiast poprosić miło to jest roszczeniową krową i żąda od siostry pomocy. Co za mentalność niewolnika, napluć sobie dacie w twarz "bo rodzina".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może jeśli ma ochotę. Masz średnio mądra siostrę. Dziecko to nie zabawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość livia napisał:

Kiedy ta młodsza studiuje i sobie dorabia weekendy jako kelnerka, ale generalnie jeszcze utrzymują ją rodzice, a starsza siostra wymaga, że skoro młodsza ma tyle czasu wolnego w tygodniu to powinna opiekować się jej dzieckiem bo ona tez chce czasem gdzies wyjść , albo jest zmeczona?

Ma pretensje do mnie, że mam za wiele czasu i rozrywek, a ona nie

Nie daj się sobą orać. Będziesz się zajmować dzieckiem jak je sama urodzisz.

Twoja siostra w Twoim wieku tez miała masę wypoczynku.

Zrobiła dziecko wiec niech zachowa się odpowiedzialnie i dba o nie sama ew z ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×