Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Brzuszkowaa

Imię Aniela dla córki?

Polecane posty

Gość Brzuszkowaa

Zastanawiam się nad imieniem Aniela (Anielka Nelka) dla córeczki. Jak wam się kojarzy? Wcześniej myślałam nad Rozalką ale pełna wersja Rozalia już mi się nie podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cb56
22 minuty temu, Gość Brzuszkowaa napisał:

Zastanawiam się nad imieniem Aniela (Anielka Nelka) dla córeczki. Jak wam się kojarzy? Wcześniej myślałam nad Rozalką ale pełna wersja Rozalia już mi się nie podobała.

W sumie oba imiona są trochę "babcine", ale jeśli już miałabym wybierać, to byłaby to Aniela. Syn ma w przedszkolu koleżankę - Anielkę - jest właśnie z takiego tradycyjnego, wręcz konserwatywnego domu z tradycjami lekarskimi, taka staroświecka inteligencja. Rozalia nie jest brzydkim imieniem, ale jakoś mi nie leży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akcesoria

Anielka śliczne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi się Anielka nie podoba, uważam, że to jedno z najbrzydszych imion niestety, dobrze tu ktoś napisał, bo mi też kojarzy się z babcią. Rozalia dużo ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz te imiona wracaja do lask, wiec jak Ci  sie podoba, to nie pytaj innych. Moja znajoma nadala dzieciom imiona z tych "babcinych" i powiem Ci, ze jak sie przyzwyczaisz to brzmia pieknie, choc na poczatku pomyslalam SERIO? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi się też nie podoba Aniela. Rozalia to moja teściowa(ona nienawidzi tego imienia,wręcz nie posuguje się nim). To imię też mi się nie podoba. Jednak to wam ma się podobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trufla

Babciowe imiona są teraz w modzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Śliczne, i absolutnie  nie kojarzy mi się "babciowo". Babciowe to są dla mnie wszelkie "sławy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rozalia ok, ale Anielka....ne rob tego swojemu dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ładne imiona. Anielka i Rozalka bardzo mi się podobają. Teraz często nadają takie imiona. Pozatym są ponadczasowe a nie tylko modne przez chwile. 

Kieruj się swoim gustem, bo najważniejsze żeby Tobie się podobało :-)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Paskudne. Oba. Co to za ...na moda krzywdzenia dzieci imionami jakichś starych ludzi z wiosek zabitych dechami. Dzieciak będzie żył w XXI wieku, korzystał z nowoczesnych technologii i jeździł po świecie zakorzeniony imieniem w XIX wieku jak jego praprababka. Aniela to takie zgrzebne imie kościółkowej starej babci, a Rozalia kojarzy się z Antkiem, piecem, trzema zdrowaśkami i zacofaniem.

Daj Angela. Dodaj Merkel i będzie szał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Imiona mi sie podobaja, nie patrz na to ze babcine, Zosia, Marysia, Helena i Antosia tez nie dawno tak nam sie kojarzyly a teraz sa takie popularne. Zamiast Anielki tez mozesz dac np. Kornelia i tez zdrabniac do Neli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Anielka :) znam mala Anielkę jest słodziutka i bardzo jej pasuje to imię. Stawiam na Anielkę :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIUS

Anielka bardzo bardzo ładnie, ja mam już odchowanych synów ale nieraz tak sobie myślałam że jakbym miała teraz mieć córkę to dałabym Anielka lub ŁUCJA, nie kojarzy mi sie z żadną z babć, gdzieś je słyszałam i mi sie spodobało, Rozalka natomiast kojarzy mi sie właśnie z jakąś starowinką babcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Aniela, Hania, Maja i Leon, tych imion nigdy bym nie wybrała dla swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

Aniela jest ładne 🙂 Rozalia takie jakieś ostre dla mnie, wolałabym Róża. Ale to twój wybór, prawda? 😉 A że babcine to się nie przejmuj, imiona wracają i gdy zaczynają być nadawane dzieciom wtedy też przestają kojarzyć się tylko z seniorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pytasz jak sie kojarzy, mnie z krową lub kozą. Jak jakieś imię ci sie podoba to nie pytaj innych bo zawsze ktoś się znajdzie komu nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Aniela i Rozalia ok.

Ładne też są Agata, Dominika, Eliza, Ewa, Gabriela, Ida, Izabela, Jagoda, Kalina, Kamila, Klara, Lidia, Małgosia, Matylda, Michalina, Sara, Ula, Weronika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi

W swoim zyciu poznałam 3 Aniele i ŻADNA nie używała swojego imienia. To chyba o czymś świadczy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość gośc mimi napisał:

W swoim zyciu poznałam 3 Aniele i ŻADNA nie używała swojego imienia. To chyba o czymś świadczy, prawda?

Tak, dokładnie o niczym. Ja znam 2 Kaśki i jednego Michała , którzy swoich imion nie używają (wybrali drugie imiona), i jedną właśnie Anielę, która swoje imię bardzo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Aniela jest chyba najladniejszym imieniem wsrod tych dosyc popularnych.  A jak podoba ci sie Idalia zamiast Rozali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ładnie. Mi też się to imię BARDZO podoba. Autorko które imię w końcu wybrałaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja rowniez jestem bardzo ciekawa jakie imie ludzie ostatecznie wybieraja, ale nikt sie nie chwali.

Aniela I Kalina sa najlepsze z tych popularnych imion.  Zamiast Rozali to wole Felicja i Idalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię śliczne ! Gdy teraz byłam w 2 ciąży to miała być Anielka ale okazał się być chłopczyk, więc jest Hubert,

dla małej dziewczynki Anielka, dla nastolatki może być też Nela (4 końcowe literki) A dla dorosłej p. Aniela, ślicznie ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Annn2020 napisał:

Anielka śliczne. Dałam tak na imię córce. Rozalia też ciekawe

Anielka to super wybór ! Jak znajdę w 3 ciążę i będzie dziewczynka to dam jej na imię Anielka ale póki co mój nowonarodzony syn ma 7 mies .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×