Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ANULKa 22

Czy samotnym matką płacą jakieś pieniądze na utrzymanie !!!

Polecane posty

Gość ANULKa 22

Otóż niedługo ma nam sie urodzić dziecko ! I mamy nieciekawą sytuacje finansową j,a niestety nie pracuje (nie mogłam znależć pracy ),a narzeczony zarabia 800 zł mieszkamy u rodziców !!! Chcieliśmy wziąść tylko ślub cywilny bardzo skromnitki bo tylko rodzice i chrześni na wiecej nas niestać !!!! Ale wszyscy znajomi nam doradzają ,że nie mamy brać ślubu gdyż wtedy nic nam sie nie bedzie należało a jesli bedziemy bez ślubu to powinniśmy dostać jakieś pieniądze na utrzymanie dziecka !!! Chciałam sie zapytać czy faktycznie tak jest czy lepiej nie brac ślubu wtedy może dostaniemy jakieś pieniądze na utrzumanie dziecka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczonamatka
Samotnej matce będzie należał się dodatek 170 zł i rodzinne 43zł ... Czyli dla 200zł nie weźmiesz ślubu... jeśli tak zdecydujesz pamiętaj o: 1. Nadaniu nazwiska ojca dziecku 2. Oddaniu go do sądu o alimenty Nawet jeśli teraz jest wam dobrze razem i nie planujecie się rozstać - kiedyś może być inaczej a Ty z dzieckiem zostaniesz na lodzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia-1982
koniecznie zglos sie do pomocy spolecznej otrzymasz 200 za urodzenie dziecka i przez 4 miesiace zasilek macierzynski w wysokosci w zaleznosci od dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIO24
Za urodzenie dziecka należy się 500 zł. potem faktycznie 43,- zasiłek rodzinny i jeżeli zadeklarujesz się, że jesteś samotną matką to dodatkowe pieniądze co miesiąc 170 zł. Z tym, że od września będą przeprowadzane wywiady środowiskowe i jeżeli pracownik socjalny stwierdzi, że nie jesteś samotną mamusią, potraktuje ten dodatek jako nienależnie pobrane świadczenia. Ale jeżeli mieszkasz w większym mieście to nie ma szans na udowodnienie tego, że nie wychowujesz dziecka razem z jego ojcem. Nikt nie zabroni kontaktów ojca z dzieckiem. Jednakże jeżeli Twój men mieszka z Tobą bez umowy wynajmu ( tzn jezeli Ci nie płaci za to że mieszka w tym mieszkaniu ) to nadgorliwi sąsiedzi mogą być świadkiem w sprawie. Sama decydujesz czy to ma sens!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to wygląda teraz? Na ile można liczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz liczyc na becikowe, zasilek rodzinny i 170 zl z tytulu samotnej opieki nad dzieckiem, czyli w sumie 200zł m-cznie stale po drugie nie sluchaj tych nadgorliwych kwok, ktore pewnie same donoszą na innych, skad kto wie skad Ty masz kase, jak to moze isc na konto:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"samotnym matką"... JEZU!!!! :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do wywiadu... nikt sie w to nie bawi, wiem,bo znajoma pracuje w tej instytucji a tyle moich kolezanek tak zyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matkOM, wziąĆ... ile można czytać te same byki non-stop?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialo byc "samotnym matkom":P jestem ze Ślaska i u nas tak sie mowi i niektorzy piszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam, ale po co decydować się na dziecko mając tak niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mam cale zycie nie miec dziecka, bo zawsze beda na nie za biedna???, a mloda juz nie jestem mam 29 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym w biedzie nie zrobiła dziecka...ale nie mówię tego po złości, najpierw praca, a potem reszta. nawet 200zł od państwa nic bardzo nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale u mnie nie ma pracy, nawet jako sprzataczka, to mam jeszcze kilka lat czekac a potem miec problem z zajsciem w ciaze? moze za jakis czas syt,sie zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzymam kciuki, ale przemyśl tą decyzję. dziecko to skarbonka, a po co ma cierpieć przez bezmyślność rodziców. no chyba, że macie pomoc od rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dodały piszace tu wczesniej że te 170 zł. dla samotnej matki jest tez pod warunkiem ze ojciec dziecka jest nie znany lub zmarł ..Jesli sie na niego zdecydujecie .. wtedy Twój partner nie bedzie mógł uznac dziecka ..Jesli to zrobi nie dostaniesz tych 170 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprawda, wystarczy,ze wyjechal i nie mam z nim zadnego kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda niestety ..bo nie dawno to przerobiłam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to teraz przerabiam, widocznie malo wiesz a ja mam wtyki gdzie trzeba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz wtyki i jesteś bez pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ty sukooooooooo!!!
Nie obrażaj ludzi ze śląska! Też jestem ze Śląska i nie robię takich błędów :o Lepiej weź się za ortografie a nie rozkładanie nóg analfabetko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w urzedzie pracy powiedzialam ze nie jestem samotna matka, a oni ze nadal mi staz rpzysluguje jaja co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w opiece jest napisane czarno na bialym, ze zasilek dla samotnej matki przysluguje tylko tym kobietom, ktorych ojciec dziecka nie zyje albo jest nieznany (we wniosku wpisuje sie, ze nie zyje i trzeba przedstawic akt zgonu albo wpisuje sie, ze ojciec nieznany). I dobrze, bo swojego czasu wiele bab kombinowalo, niektore nawet zyly z facetami ojcami dziecka i ciagnely kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja po prostu nie wierzę jak
dla 170 zł można krzywdzić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja po prostu nie wierzę jak
Mogłabym brać alimenty z funduszu, ale nie biorę. Wstyd by mi było,że państwo musi mi dziecko utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
170zl miesiecznie to 12 paczek papierosow. Jak to nie warto?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bujaj sie szmato:D ty ze slaska niby:D ja sobie jaja robie a te pisza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kafe lubi takie tematy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, to ze masz 29 lat nie znaczy, ze bez pracy i perspektwy masz rodzic dziecko. 800 zl na dwoje plus dziecko. Kpina. Biedne dziecko od poczatku skazane na biede i patologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz pisalam, nie jestem wcale biedna:D a moje dziecko bedzie mialo lepiej niz wasze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×