Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ala

co sądzicie o 500+?

Polecane posty

Gość ala

hej!

co sadzicie na temat 500+? czy to dobra forma pomocy? czy sprawiedliwa woobec ludzi bezdzietnych? i czy ludzie kozystaja z tej formy pomocy rozsadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena.

Dobrze że podatki które naród płaci w jakiejś części do niego wracają.

Nie mam dzieci i nie czuje się poszkodowana że sąsiadka korzysta a ja nie.

O wiele bardziej mnie uwiera fakt że ogromne pieniądze z naszych kieszeni są wydatkowane na zbrojenie.

Jak to z ludźmi bywa jedni wydają lepiej inni gorzej nie mnie rozsądzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem mnóstwo BIEDY w Polsce w trakcie wyjazdów służbowych przez ostatnie kilka lat , tak podejrzewam,  że SERWISANCI urządzeń technicznych, pracujący w rożnych branżach technicznych mogą potwierdzić moje słowa, wielu SERWISANTÓW opowiada wprost o biedzie panującej na wsiach , przysiółkach , w małych miasteczkach ,

- rodziny wielodzietne , starsze dziecko oddaje buty siostrze lub bratu (w domu cztery 'dziecka' lub sześć 'dziecek') a na obiad KOPA kartofli ugotowana i cześć talerzy , kartofli dużo a mleka mało, trzeba podzielić aby starczyło dla wszystkich, 

więc na obiad mają ziemniaczki 'bryzgane' , wcinają aż uszy się trzęsą !

Matka bez jednej nerki i ma przeżuty , Ojciec w więzieniu za kradzież złomu z wagonów (dostał trzy lata) do odsiadki , to dobrze że jest Babcia i pomaga ale już ledwie łazi i nadal wodę ze studni w wiadrach przynosi, 

jeżeli ktoś powie, że rośnie w tym domu PATOLOGIA to jest w błędzie, 

'dziecka' bardzo dobrze się uczą i w szkole otrzymują świadectwa z czerwonym paskiem !

jestem za tym aby dla 'dziecek' z biednych domów, które otrzymują świadectwa z czerwonym paskiem 

oprócz 500+  wprowadzić jeszcze jedną formę NAGRODY , nagroda pieniężna , niech to będzie STYPENDIUM DLA MŁODEGO i nagroda za fantastyczne wyniki w szkole i na koniec roku szkolnego dla dziewczyny i dla chłopaka w wieku 12 lat i powyżej - 

500 PLN  na własnym rachunku bankowym dla dziecka !

i co Pani Powie Pani Minister od Oświaty na moją propozycję ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to pato;ogia zaciera rece na łatwą kase. Dzieci narobią ale nie wychowuja jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×