Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciezarna

Jak mam mu powiedziec o ciąży

Polecane posty

Gość Ciezarna
3 minuty temu, Oszukana napisał:

Sama napisalas ze jestes w 7 tygodniu a pracujesz od miesiaca czyli miesiac ma 4 tygodnie wiec w momencie przyjscia do pracy bylas juz w 3 tygodniu. Tak wynikalo z tego co pisalas. Oszukuj sobie kogo chcesz a ja tylko mam nadzieje ze twoj pracodawca nie bedzie taki glupi by zostawic ta sprawe samej sobie jesli faktycznie zrobisz tak jak piszesz bo nie masz wyjscia i go oszukasz.

Ty jestes taka glupia czy udajesz? Przecież tygodnie ciazy liczy sie od 1 dnia miesiaczki! To może juz wtedy wiedzialam, ze w tej ciąży będę? 3 tydzien? To dopiero do zaplodnienia dochodzi. Nawet beta Ci tego nie wykryje tydzien po owulacji a co dopiero test ciążowy. 3 tydzien to jeszcze co najmniej tydzien do miesiaczki. Wiec nawet ciazy sie nie podejrzewa na tym etapie. Wez już idz ze swoimi mundrosciami bo się kompromitujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Qwerty napisał:

Ja jestem pracodawca i robie tak. Chcesz ciaze dobra to albo pracujesz jak najdluzej bez zwolnien z byle poowodu albo idziesz na zwolnienie i to takie ciegiem do konca ciazy bez przerw wtedy zaczekam na ciebie ale jezeli bedziesz mnie dymac miesiac zwolnienia, dwa tygodnie byle jakiej pracy i znowu zwolnienie to wypad. W mojej opcji kosztuje mnie to tylko 33 dni platnego zwolnienia i jestem to w stanie wziac na klate. Reszte niech bierze zus i panstwo skoro popiera wysoka dzietnosc. Ja tez nie mam nic przeciwko ale nie na moj koszt ponad miare. I tak cyrk jest z tym ze na macierzynskim matce liczy sie urlop na nowo do odebrania. Seriale kolezanki odpoczynek bo matka kovhajaca odpoczywa z dzieckiem i jeszcze urlop po przynsciu do pracy KOMEDIa

Szukasz moze pracownika? W jakiej branzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie tylko

Autorko Ty się przejmujesz tutaj pracodawca, a ja Ci powiem, że na bank będziesz mieć kontrolę ZUS. Po 33 daniach L4 wypłaty przejmuje ZUS i oni na pewno będą spojrzą od kiedy jest zatrudnienie, potem sprawdzą tydzień ciąży. A jeśli przegrasz to wiesz, że to będzie wyłudzenie zasiłku z ZUS. Poczytaj lepiej o tym, bo szkoda Twoich nerwów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarna

Bachory to może Ty rodzisz. Ja mam dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie autorka
4 minuty temu, Gość Nie tylko napisał:

Autorko Ty się przejmujesz tutaj pracodawca, a ja Ci powiem, że na bank będziesz mieć kontrolę ZUS. Po 33 daniach L4 wypłaty przejmuje ZUS i oni na pewno będą spojrzą od kiedy jest zatrudnienie, potem sprawdzą tydzień ciąży. A jeśli przegrasz to wiesz, że to będzie wyłudzenie zasiłku z ZUS. Poczytaj lepiej o tym, bo szkoda Twoich nerwów:(

Nastepna madra inaczej. Nie ma zadnego przepisu mówiącego o tym, że ciezarna kobieta nie może podjąć pracy. Nie pisz bzdur kobieto. Autorka sobie miesiac popracuje i moze smialo iść na L4 i zus jej nic nie moze zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahhh

A i w medycynie pracy z tego co pamiętam to podaje się termin ostatniej miesiączki. Także nie wiem autorko, bo jako matka Cię rozumiem, ale z drugiej strony to wszystko zobacz ile nerwów i wlasnie ZUS, kontrola... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha
3 minuty temu, Gość Nie autorka napisał:

Nastepna madra inaczej. Nie ma zadnego przepisu mówiącego o tym, że ciezarna kobieta nie może podjąć pracy. Nie pisz bzdur kobieto. Autorka sobie miesiac popracuje i moze smialo iść na L4 i zus jej nic nie moze zrobić. 

Nie ma przepisu, ale poczytaj ile jest takich przypadków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarna
8 minut temu, Gość Hahaha napisał:

Nie ma przepisu, ale poczytaj ile jest takich przypadków. 

Nie udowodnia mi, ze wiedzialam o ciazy w dniu podpisania umowy. Do lekarza chodze prywatnie wiec nie dojda do tego kiedy bylam na wizycie i z czym. Karte ciazy bedzie mi zakladal 6 marca. Jestem kryta z kazdej strony. 

A w medycynie pracy date ostatniej miesiaczki moge zmyslic. Nikt nie udowodni mi, ze mialam ja 2 stycznia a nie np. 10 stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka
26 minut temu, Gość Nie autorka napisał:

 

 

34 minuty temu, Gość Nie tylko napisał:

Autorko Ty się przejmujesz tutaj pracodawca, a ja Ci powiem, że na bank będziesz mieć kontrolę ZUS. Po 33 daniach L4 wypłaty przejmuje ZUS i oni na pewno będą spojrzą od kiedy jest zatrudnienie, potem sprawdzą tydzień ciąży. A jeśli przegrasz to wiesz, że to będzie wyłudzenie zasiłku z ZUS. Poczytaj lepiej o tym, bo szkoda Twoich nerwów:(

Potwierdzam, ale autorka wydaje sie być mądra w każdym temacie, chroniona z każdej strony, że aż nasuwa się pytanie. Skoro wszystko wiesz i jesteś bezpieczna to o co dokładnie tutaj pytasz? Jak powiedzieć pracodawcy? Normalnie "jestem w ciąży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Ciezarna napisał:

No jasne to lepiej zostac bez grosza przy dupie bo pracodawca z umowa zwlekal niż go "oszukac". Generalnie jak mnie miesiac temu zatrudnial to ja w ciazy jeszcze nie bylam. Wtedy to ja mialam owulacje jak wynika z obliczeń ginekologa tak wiec żadnej ciazy nie było. To nie moja wina, ze umowe dal mi dopiero teraz. 

Zawsze moge zglosic w pip, ze pracuja 3 inne osoby bez umów tutaj. 

Poza tym to jest normalny czlowiek nie jakis furiat i mysle, ze to zrozumie. 

Jeżeli to taki normalny człowiek i zrozumie to powiedź mu przed podpisaniem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizzzawka

Trzeba bylo sie zastanowic nad tym czy twoja sytuacja pozwala ci miec dzieciaka a nie po miesiacu pracy ty se pojdziesz na chorobowe. Przez takie jak ty pracodawcy nie chca wlasnie dawac umowy zeby nie zostac wyruchani na chorobowe i macierzynski. Taki fajny szef ale przyznac sie ze zaciazyla to juz strach w dupie. Byle by biednego goscia na hajs naciagnac a ona sobie bedzie siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po poronieniu i z 2 dzieci w domu pracowalam do 5 miesiaca. Tez na lekach. Aleee nie miej skrupulow. Czasami tak trzeba. Wez umowe i na l4. Chcesz byc ok to pierwsza kase z l4 oddaj szefowi bo tylko pierwszy miesiac placi on, pozniej juz zus. Ale i tak pewnie nie bedziesz miala do czego wracac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×