Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anitka28

Ciężka sytuacja mieszkaniowa konflikt z matką i mezem

Polecane posty

Gość Anitka28

Czy wg was istnieje możliwość że jeśli moja matka oddała mieszkanie mojemu mężowi to teraz może się domagać zwrotu? W kłótni mu zagroził że tak zrobi i że już rozmawiałs z prawnikiem na ten temat. Jeśli tak zrobi zostaniemy bez dachu nad głową my i syn. Mąż nie widzi problemu a z matką ciężko się dogadać jest odetwana od rzeczywistości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Czy to ty Anitka? Pisałaś tu kiedyś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka

Jesli umowa zawarta byla u notariusza nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
Przed chwilą, Gość Zuzka napisał:

Jesli umowa zawarta byla u notariusza nie ma takiej mozliwosci.

A jak to mogę sprawdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka

Byliscie u notariusza przepisac mieszkanie? Macie umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
10 minut temu, Gość Zuzka napisał:

Byliscie u notariusza przepisac mieszkanie? Macie umowe?

Ja nigdzie nie byłam mieszkanie jest mojego męża. Matka mu je przepisał  przed ślubem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On39

Dlaczego jemu a nie tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka

Zapytaj meza o umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
1 godzinę temu, Gość Zuzka napisał:

Zapytaj meza o umowe.

Maz nie pokazuje mi żadnych dokumentów twierdzi że to nie moja sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
1 godzinę temu, Gość On39 napisał:

Dlaczego jemu a nie tobie

Bo miała z nim lepszy kontakt niż że mną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka

😮 serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
1 minutę temu, Gość Zuzka napisał:

😮 serio?

Serio niestety tak to wygląda ale już przywyklam. Po prostu boję się że zostaniemy na lodzie bez mieszkania i zastanawiam się jak to sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sprawdzić księgę wieczystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Sprawdzić księgę wieczystą.

Nie trzeba mieć do tego żadnych upowaznien? Gdzie to sprawdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi j

😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak masz numer księgi wieczystej to w internecie możesz sprawdzić. Jak nie masz to idziesz do urzędu dzielnicy czy tam starostwa powiatowego do wydziału ksiag wieczystych i tam każdy może sprawdzić księgę wieczystą jak zna adres. 

Na marginesie współczuję matki która przepisala mieszkanie obcej osobie a nie córce. Ona mu to dala w darowiznie i wolałabym zapłacić podatek? Musi Cię nienawidzić. A mąż który śmie mówić że to nie twoja sprawa to drań i satyr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 godzin temu, Gość Zuzka napisał:

Jesli umowa zawarta byla u notariusza nie ma takiej mozliwosci.

Nieprawda, każda darowiznę można odwołać, np z powodu rażącej niewdzięczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Odwołać można tylko w teorii, bo ciężko udowodnić rażącą niewdziecznosc. Czy teściowa jest wyganiana z mieszkania? Wszystko musiałaby nagrywac. W praktyce jeśli osoba obdarowana nie okradła,  nie pobiła osoby obdarowującej tudzież nie odmówiła pomocy w ciężkiej chorobie, darowizna jest nie do odwołania. Dlatego ciężko mi uwierzyć ,że ta kobieta obcej osobie dala w darowiznie mieszkanie a córkę olała. Wiadomo ze zięć mogl grac, przymilac sie aby uzyskac cel. A corka to zawsze corka- krew z krwi. W przypadku potomstwa wiadomo , ze wnuk nie zostanie z niczym, a facet odejdzie i corka z wnukiem beda bez niczego. Nawet darowizna przekazana po ślubie należy tylko do osoby obdarowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nic nie trzeba udowadniać, odwołanie darowizny jest łatwe, bo darczyńca może zmienić zdanie jeśli uważa, że popełnił błąd i obdarował pochopnie kogos, a p kto na to nie zasługuje z różnych względów, ważnych przyczyn, a provo słabiutkie 0/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28

nie mam numeru ksiegi ale dzieki z informacje przejde sie do urzedu i zapytam moze sie dowiem. jelsi chodzi o to czy jest mozliwosc ze matka cofnie ta darowizne jesli wszyskto bylo zgodnie z prawem. co by musialo sie stac zedby sad czy tam notariusz wyrazil na to zgode?? maz nie wygania matki z mieszkania do tej pory zyli w zgodzie od kilku tygodni sie populyh relacje miedzy nimi ja nie wiem nawet z jakiego powodu ale jest bardzo trudna sytuacja kloca sie praktycznie codziennie, robia awantury szkoda gadac. z nia na dzien jest coraz gorzej dlatego boje sie co moze zrobic czy naprawde moze nas stad wyrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka

jesli minął rok  od dania darowizny to praktycznie nie ma szans jej odebrac. Po roku nawet nie mozna sie juz o to ubiegac, a jesli sprawa trafi do sądu to i tak obdarowany musiałby pobic darczyńcę np zeby były podstawy w ogóle do sprawy w sadzie. Poza tym koszt takiej rozprawy jest bardzo drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
Przed chwilą, Gość Ninka napisał:

jesli minął rok  od dania darowizny to praktycznie nie ma szans jej odebrac. Po roku nawet nie mozna sie juz o to ubiegac, a jesli sprawa trafi do sądu to i tak obdarowany musiałby pobic darczyńcę np zeby były podstawy w ogóle do sprawy w sadzie. Poza tym koszt takiej rozprawy jest bardzo drogi

minelo duzo wiecej niz rok tzn jesli faktycznie bylo to prawnie dobrze uregulowane musze to sprawdzic w takim razie. dzieki za inroamcje troche sie usopokoilam. zadnej bojki nie bylo miedzy nimi do tej pory i mam nadzieje ze tak zostanie albo ze matka tylko tak sobie gada zeby pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka

mój mąż mi probował odebrac dom i nawet nie doszło do sprawy w sadzie bo ani nie miał powodu ani żaden prawnik nie chciał sie tego podjąć, kazdy mu mówił ze nie ma zadnych szans w sadzie. Według mnie mozecie spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka
Przed chwilą, Gość Ninka napisał:

mój mąż mi probował odebrac dom i nawet nie doszło do sprawy w sadzie bo ani nie miał powodu ani żaden prawnik nie chciał sie tego podjąć, kazdy mu mówił ze nie ma zadnych szans w sadzie. Według mnie mozecie spac spokojnie

Jesli prawnie mieszkanie nalezy do jej meza to nie.maja sie czego obawiac bo jesli.matka madal jest wlascicielem to moze usunac ich z.mieszkania natomiast jak to w.polsce bywa i z tym nie jest latwo jesli.lokator nie.ma.zamiaru sie.wynosic to rrudno bedzie.sie.go.pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
1 minutę temu, Gość Zuzka napisał:

Jesli prawnie mieszkanie nalezy do jej meza to nie.maja sie czego obawiac bo jesli.matka madal jest wlascicielem to moze usunac ich z.mieszkania natomiast jak to w.polsce bywa i z tym nie jest latwo jesli.lokator nie.ma.zamiaru sie.wynosic to rrudno bedzie.sie.go.pozbyc

bardzo dziekuje za pomoc. jutro sie przejade do starostwa mam akujrat wolne zobaczymy co mi powiedza obym mogla odetrchnac i spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka

tak oczywiscie jesli mąż dostał darowiznę, tylko to dziwne bo wtedy musieli by zapłacić podatek. A jesli nie było nic załatwione notarialnie to matka może wszystko. Autorko tak w ogóle to wez sie za swojego męża, jak on moze ukrywac przed Toba takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka
Przed chwilą, Gość Ninka napisał:

tak oczywiscie jesli mąż dostał darowiznę, tylko to dziwne bo wtedy musieli by zapłacić podatek. A jesli nie było nic załatwione notarialnie to matka może wszystko. Autorko tak w ogóle to wez sie za swojego męża, jak on moze ukrywac przed Toba takie rzeczy

Od darowizny nie placi sie podatku jesli zostala zgloszona do urzedu skarbowego w przeciagu 6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonwalker

Osoby z rodziny sa zwolnione z podatku na rzecz krewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
3 minuty temu, Gość Ninka napisał:

tak oczywiscie jesli mąż dostał darowiznę, tylko to dziwne bo wtedy musieli by zapłacić podatek. A jesli nie było nic załatwione notarialnie to matka może wszystko. Autorko tak w ogóle to wez sie za swojego męża, jak on moze ukrywac przed Toba takie rzeczy

latwo powiedziec wez sie za meza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka28
1 minutę temu, Gość Moonwalker napisał:

Osoby z rodziny sa zwolnione z podatku na rzecz krewnych.

ale kiedy ona mu przepisywala to mieszkanie to nie byli rodzina to bylo przed slubem. zreszta to czy placili podatek czy nie to nie ma dla mnie znaczednia nie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×