Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa333333

Ogródki i działeczki

Polecane posty

Miałam tu podobny temat, ale wyszukiwarki nie ma, więc założę nowy, może chwyci :)

U mnie zaczął się już sezon działkowy, dziś piękna pogoda, przycięłam jabłonkę, borówki, powycinałam suche byliny, troszkę popieliłam, wyczyściłam zielnik, wycięłam trawy, no i jak przez cały rok - nasypałam ptaszkom. Piszcie, jak wyglądają wasze działki, ogródki, co w nich robicie, czy sezon robótek ziemnych już rozpoczęty :) Czy kupiłyście już nasionka na ten rok, czy chociaż przemyślałyście, co i gdzie będziecie siać i sadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chciałam założyć ogródek na tarasie :) niestety jest silnie usłonieczniony i wiekszość roślin umiera, zaczyna brakować mi juz pomysłów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam balkon południowo-zachodni, w tym roku dołożę sobie chyba jakąś pachnącą różę na patyku

no i w skrzynkach mam zawsze jednoroczne, jak podlewasz, to nie uschną

tylko, że podlewanie to nawet 2 x dziennie, jak są upały, a nie co drugi dzień łaskawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

chciałbym z Ewunią mieć namiętny sex w altance  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

panie buszujące na działce tak fajnie wyglądają , schrupać by się chciało normalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2019 o 13:51, Ewa333333 napisał:

ja mam balkon południowo-zachodni, w tym roku dołożę sobie chyba jakąś pachnącą różę na patyku

no i w skrzynkach mam zawsze jednoroczne, jak podlewasz, to nie uschną

tylko, że podlewanie to nawet 2 x dziennie, jak są upały, a nie co drugi dzień łaskawie...

mój taras jest na 8 piętrze strona południowa, rośliny w zeszłym roku miały założony automatyczny system podlewania i nie przetrwały. Na liściach brązowe plamy woda w glebie czasami była gorąca ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to, że jest automat, nie znaczy, że rośliny są dobrze podlane

u mnie rośliny sobie radzą, trzeba tylko wybrać odpowiednie gatunki albo odmiany, no i dbać o nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

WON ściero spamerska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie dołączę z moim ogródkiem warzywnym.

Pesel co prawda  nie najmłodszy, ale doświadczenie w uprawie warzyw krótkie, właściwie to będzie trzeci sezon warzywny, ale drugi pełny.Wcześniej przez kilka lat trochę realizowałam się pod katem ozdobnym, potem z różnych przyczyn nieco to zaniedbałam.

No to teraz zobaczymy czy  ktoś tu jeszcze zagląda ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaglądam :)

dziś porobiłam trochę zdjęć, m.in. grządek właśnie, które mam w skrzyniach o wys. ok. pół metra

przerwałam już rzodkieweczki, wyszedł groszek, mix sałat, koperek, rosną cebulki na szczypior, szalotka i czosnek ozimy, no i 6 krzaczków poziomek, a w ziemi rabarbar jest całkiem pokaźny

dziś wsadziłam z 10 szt. liliowców, ze 20 kosaćców bródkowych i 5 barwinków, część niebieskich i część bordowych - wyglądają bardzo ciekawie, mają zadarnić mała skarpkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to u Ciebie ładnie już, pewnie dlatego,że wyżej to i cieplej. Ja na skrzynie planuje zmieniać sukcesywnie, ale to już nie w tym roku.U mnie najlepiej rukola wzeszła, ale wcześnie siałam, koperek w tym samym czasie a tak dobrze już nie ma.Rzodkiewki późniejsze to tylko trochę widać, że się wychylają,a tak to pusto jeszcze :(. Za to lubczyk-bida na jesieni wsadzony wystrzeli, ze aż miło.

Na ten tydzień planuję jeszcze trochę dosiać rzodkiewek, sałat miksów,  szpinaku,no i oczywiście bób i groszek, tak żeby mieć plony w odstępach, bo w zeszłym roku zrobiłam na raz i potem nie wyrabiałam z jedzeniem i przerabianiem.

Barwinek jak się rozrośnie i wiosną  zakwitnie to będziesz miała ślicznie. Ja bylin chwilowo nie dokupuję, muszę zrobić porządek z tym co w ostatnich latach zaniedbałam, porozsadzać trochę, odmłodzić. Ale teraz  priorytet to warzywa.

A ta śliczna różyczka w Twoim awatarze to jakaś angielka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem w różach, taka gęsta, chyba faktycznie - w typie angielskim, ale nie pamiętam nazwy - wszystkie są wielkokwiatowe

też sieję i sadzę w miarę możliwości na raty, żeby rozłożyć plonowanie

w tym tygodniu to nie dam rady, ale w przyszłym może uda mi się wyskoczyć na wiejski targ, to kupię sobie rozsadę, sałaty lodowe i maślane słabo wychodzą mi z siewu, wolę kupić dobrą rozsadę

to samo ze słodką cebulą, porami i selerami naciowymi, a dosieję koniecznie jeszcze buraczki liściowe i fasolkę szparagową

gdzie ja to wszystko pomieszczę...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja z siewem sałat, poza miksami jakiś listków, to też nie mam dobrych doświadczeń. Ale na kupno rozsad różnych to poczekam aż będzie cieplej.

Na jesieni dostałam i wsadziłam trochę truskawek.To w sumie to kropla w morzu potrzeb i możliwości jedzeniowych,  ale miło mieć choć trochę swoich.  Tylko właśnie całe miejsce po cukiniach i kabaczkach zajęłam i teraz muszę wygospodarować więcej grządek. Żeby jeszcze ktoś mi je przygotował ... na szczęście dyniowate mogą jeszcze poczekać ...

Nazwa róży nie ważna, kolor bardzo ładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wiejski targ koło pracy, może wyrwę się na godzinkę, to pewnie kupię rozsadę, mam nadzieję, że dzisiejsze przymrozki były ostatnimi w tym sezonie. Może będą już aksamitki, to wsadziłabym sobie z półtora metra  tychże, czyli jakieś 10-12 sztuk między oczkiem a trawnikiem

no i zobaczę, co tam jeszcze będzie, bo ja z wiejskiego targu nie potrafię wyjść z pustymi rękoma ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×