Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzena78

Jak zmusić córkę do ćwiczeń?

Polecane posty

Gość Marzena78

Moja córka ma 14 lat i skrzywienie kręgosłupa. Ortopeda zalecił ćwiczenia, mamy specjalnie dobrany ich zestaw. Niestety moje dziecko nie chce ich robić, nie potrafię jej zachęcić prośba ani groźbą. Co dzień się o to kłócimy, ona najchętniej siedziala by tylko z nosem w książkach. W wieku 14 lat ma już garba na pewno bedzie się powiększał. Co zrobić żeby zaczęła ćwiczyć? Jak ona potem męża znajdzie? Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No cóż skoro 14 letnie dziecko nie słucha cię w tak podstawowych kwestiach to może najwyższa pora zastanowić się gdzie popelnilas błąd wychowawczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość gość autorka nie prosiła o ocenę jak wychowuje dziecko.

Marzena 78 może spróbuj porozmawiać i pokaż zdjęcia i konsekwencje jakie może ponieść w dorosłym życiu. Poszukaj zdjęć i informacji na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pokaz jej zdjecia osob z garbami w Google i zapytaj czy chce tak wygladac. Moim zdaniem zrob terapie szokowa. Mi tez sie nie chciało cwiczyc ze wzgl na kręgosłup a rodzice to olali i konsekwencje mam do dzis i bardzo mam zal do rodzicow ze mnie nie zmusili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena78

pokazywałam i tlumaczyłam negatywne skutki tej wady ale jej to nie rusza, bo madry inaczej ortopeda raczej konowal jej nagadał ze w sumie to może niecwiczyc bo niczym powaznym jej to nie grozi 😕 miala robienie przeswietlenia widzialam zdjecie jej kregoslup wyglada jak litera S. nic do niej nie dociera, mowi ze nie ma czasu bo się uczy. to prawda zawsze konczy klase z czerwonym paskiem ale plecy ma tragiczne 😕 dzwi mnie to bo np. sama prosila o aparat na zeby i dba o wyglad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Marzena78 napisał:

pokazywałam i tlumaczyłam negatywne skutki tej wady ale jej to nie rusza, bo madry inaczej ortopeda raczej konowal jej nagadał ze w sumie to może niecwiczyc bo niczym powaznym jej to nie grozi 😕

Każda wada kręgosłupa i kośćca tak czy inaczej wyjdzie objawowo na stare lata, nikt nic na to nie poradzi. Ćwiczenia korekcyjne - jeśli wada nie jest mocna i nie przeszkadza - można porzucić pod warunkiem wyrobienia nawyku prostego trzymania (tutaj pomocny jest gorset), utrzymania prawidłowej dawki dziennego ruchu (może córka polubiłaby jakąś neutralną aktywność, która ogólnie wzmocniłaby jej mięśnie) oraz diety ukierunkowanej na kości. Zamiast truć i gonić córkę do ćwiczeń, co przynosi skutek wręcz odwrotny, weź ją na wspólny wypad na pływalnię, na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmu

No to czy znajdzie męża to rzeczywiście najważniejsze. LOL. Może Cię pocieszy, że moja koleżanka, która miała straszną kifozę bardzo szybko wyszła za mąż. A ortopeda ma rację, te ćwiczenia korekcyjne, to jej w tym wieku już pomogą jak jak umarłemu kadzidło. Do niczego nie zmuszaj tylko wspieraj i tłumacz, ale nie dołuj, bo ona już zawsze będzie miała brzydkie plecy niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena78
34 minuty temu, Gość Mmmu napisał:

No to czy znajdzie męża to rzeczywiście najważniejsze. LOL. Może Cię pocieszy, że moja koleżanka, która miała straszną kifozę bardzo szybko wyszła za mąż. A ortopeda ma rację, te ćwiczenia korekcyjne, to jej w tym wieku już pomogą jak jak umarłemu kadzidło. Do niczego nie zmuszaj tylko wspieraj i tłumacz, ale nie dołuj, bo ona już zawsze będzie miała brzydkie plecy niestety. 

nie prawda bo syn mojej kolezanki tez mial skrzywiony kregoslup, zaczal cwiczyc w wieku 15 lat. pomoglo teraz ma piekna sylwetkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmu

Ja też miałam I pewnie mam skoliozę I mam piękną sylwetkę. Po prostu wada niewidzialna dla nikogo poza ortopedą. Szczerze wątpię, że ktoś kto ma wyraźnie okrągłe plecy w wieku 15-tu lat jest w stanie z tego wyjść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ćwiczeniami można zdziałać cuda. Zamiast do ortopedy, wybierzcie się do lekarza rehabilitanta i fizjoterapeuty. Możecie ćwiczyć razem. Nie wiem, ile masz lat, ale każdemu przydaje się wzmocnienie gorsetu miesniowego. Garb to nie tylko nieatrakcyjny wygląd, to także postępująca niepełnosprawność, jeśli nic się z tym nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiedz, że faceta nie znajdzie 😉

A poważnie to nic nie zrobisz. Ja mam dwójkę dzieci. Oboje z mężem trenujemy prawie od ćwierć wieku. Starszego wołami nie dało i nie da się zaciągnąć do sportu. Młodsze samo się wyrywa od urodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misol

Skonsultuj się ze specjalistą, polecam Pana Michała znanyortopeda.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×