Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

TRÓJCA WIARY WYPEŁNIONA MIŁOŚCIĄ = PAN BÓG, JA I BLIŹNI

Polecane posty

Gość gość

Człowiek (Ja) = Pan Bóg = Człowiek (bliźni)

Wszystko wypełnione miłością! :)

Miłość ludzi do Boga

Miłość Boga do ludzi

Miłość człowieka do człowieka (do bliźniego)

Wiara to nie tylko kwestia tego czy Bóg jest czy go nie ma, wiara to przede wszystkim ufność Bogu, werzyć mu to znaczy ufać Mu, wierzyć w Jego miłość, dobroć i w jego dobry Boży plan na nasze życie, ale wiara to także naśladowanie Jezusa i wypełnianie dekalogu. Wiara to miłość do Boga i do ludzi (do bliźnich). Bóg chce abyśmy swoją postawą przypominali Jego samego, ale też byśmy w innych potrafili dostrzec Boga żywego. Wiara to uczynki, wiara bez uczynków jest martwa...Pomagajmy innym, okazujmy innym szacunek, życzliwość, miłość, dobroć a i oni nam się odwdzięczą dobrem za dobro. Siejmy miłość,  czyńmy dobro. Żyjmy tak abyśmy już tu na ziemi poczuli się jak w niebie :)

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, odezwie się do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?" A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

czyńcie dobro i miłujcie się na Chwałę Pana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gdyby ludzie mieli Boga w sercu to już na tym świecie moglibyśmy doświadczyć nieba raju, ale niestety zdecydowana większość idzie za szatanem... Stąd tyle bólu łez zła i cierpienia na tym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzegeta

Już nas dziś obdarował "piątką" Kaczyńskiego. Dzięki Bogu mamy 5 różnych obniżek podatków i 500+ na nawet jedno dziecko w tym roku !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Braun Prezydentem

Gdańszczanie głosujcie na Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich. Przywróćmy chwałę Boga, na początek w Gdańsku, potem w całej Polsce, Europie i Świecie! Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gość Braun Prezydentem napisał:

Gdańszczanie głosujcie na Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich. Przywróćmy chwałę Boga, na początek w Gdańsku, potem w całej Polsce, Europie i Świecie! Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!

Grzegorz fajnie o star wars prawił, mądry ziomek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, martyna 33 napisał:

" Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają " ( Hebr.11.6 ).
Przez nasz czyn wiary Bóg otrzymuje należną Mu cześć! Zupełnie niezwykłe jest poleganie na Bogu w próbie, gdy zdaje się, że zniknęły błogosławieństwa. Znakomitość wiary Abrahama okazała się w tym, że potrafił ufać Bogu i Jego obietnicom, nawet w najcięższej próbie. Abraham nie pokładał ufności częściowo w Stwórcy, częściowo w stworzeniu, lecz opierał się na mocnym gruncie - na samym Bogu.
A jak my reagujemy, gdy dostrzegamy, że zdrój błogosławieństw zaczyna wysychać? Ogarnia nas trwoga, czy pozostajemy tak blisko źródła, że możemy przyglądać się z uwielbieniem i ufnością w sercu wyczerpującym się źródłom ludzkiej pomocy? Czy posiadamy niezachwiane zaufanie we wszechmoc Bożą? Abraham posiadał tę zdolność, gdyż jego oko spoczywało na Bogu zmartwychwstania. Świadomość, że ma do czynienia z Bogiem, całkowicie wystarczała mu. ( Rzym.8.32 ) Żaden powstrzymujący głos nie odezwał się z niebie, gdy Ojciec złożył Swojego drogiego Syna na Golgocie. Nie oszczędził Swojego Ojcowskiego serca, wydając Swojego Syna na śmierć, tak jak to zrobił z Abrahamem.
Dzięki temu ofiara została dokonana, trwale pieczętując nasz wieczny pokój. Niech Jemu będzie za to wieczna chwała!!!

jaki zdrój błogosławieństw ... mać, całe życie mam pod góre i jestem tyrany przez wszystkich, od dzieciństwa przez rodziców aż po dziś dzień ciągle w bagnie cierpiąc męki milion razy większe niż Jezus te pare godzin na krzyżu i h,u,j,a z tego mam, tylko mnie w...iasz martyna szmato cholerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

zdrój błogosławieństw to ty masz! mąż córka dom samochód kasa wszystko ku,r,w,a masz to ci łatwo piertolić głupoty a ja ani zdrowia ani rodziny ani miłości ani chocby najmniejszej rzeczy materialnej no może pare ciuchów z lumpeksu i telefon za 100zł ot tyle mam

zdrój błogosławieństw k,u,r,w,a chyba nieszczęść cierpień i kur,e,s,t,w,w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No i jak zwykle pełna pogarda, wkleiła swoje i do widzenia 

Ale ty chociaż to szmato masz męża córkę miłość dom a ja ... mam nawet zdrowia nie mam,  a ty TYLKO zdrowia nie masz a ja NICZEGO NIE MAM i ty mi tu będziesz ...ić o zdrowiu błogosławieństw ... mać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki, wieków. Amen! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×