Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MoiKutrDaui

Wkurza mnie ze pisza tu ludzie zza granicy

Polecane posty

Gość GOŚĆ
10 minut temu, Gość Basia napisał:

A skąd możesz wiedzieć jakie ma wykształcenie osoba której na oczy nie widziałaś i nie znasz??? Twoje wpisy świadczą o tobie. Wiec jak masz ból tupy ze innym się powodzi to bierz się do roboty a nie narzekaj na forum 

Człowiek wykształcony ma inny język niż ty i inne poglądy, inna kulturę. Dlaczego twierdzisz, że mi się gorzej powodzi? Mam własną firmę , własny dom i jeśli wyjadę z Polski to raczej  z kasą. Nie ośmieszaj się, człowiek może wyjść ze wsi ale wieś z człowieka nigdy!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Tak,oczywiscie 🙂

I dlatego wlasnie ci udacznicy po ciezkich studiach tak cudowne zycie prowadza w Pl..

Normalnie same takie tematy na kafe 😄

prawda,prawda i tylko prawda 😉

Twoja.

Zaczyna mi to przypominac inne tematy ,ktore zniszczyl bingol..

Tak jak pisalam PL to piekny kraj .. tylko ludzie jak widac ku.rwy..

Mylisz się budując opinię o Polsce i Polakach po wpisach na kafeterii. To nie Polska, tutaj 99% to prova, patologia, bezrobotni, żyjący z zasiłków; wieczne tematy o "wrednej" teściowej i temu podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goha
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Prawda jest taka, że większość osób, która wyjechała z Polski to nieudacznicy. Jeśli ma się zerowe umiejętności, jakieś beznadziejne wykształcenie humanistyczne/artystyczne to pewnie że warto wyjechać, choć na budowie czy sprzątaniu wiele się nie dorobisz, jedynie sobie poegzystujesz we miare normalnych warunkach. 

Wiesz ile sprzataczka bierze za 4 godz sprzatania , wlasnie na dniach dostalam ulotke,  to az usiadlam 100 euro , teraz policz , ze ma normalnie 8 godz dziennie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J z Edynburga
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Szkocja nie da sobie rady.

Moim - nie tylko -da i to znakomicie. oczywiscie, że byłoby też zamieszanie.

ciekawe jak to będzie.

jedno wiadomo - co do brexitu - odczują jego skutki najbolesniej najbiedniejsi, odpowiednicy polskiego 500plus. oni to odczują dość szybko. i co? i zaczną pewnie kraść, i ogolnie może wzrosnąć przestępczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J z Edynburga
7 minut temu, Gość Goha napisał:

wykształcenie humanistyczne/artystyczne

akurat takie wykształcenie ma mój mąż,  i pewnie widząc jego brytyjską wypłatę, opadłaby ci szczęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Ada napisał:

To dlaczego nie czerpiesz radości z naszego zadowolenia i szczęścia w Polcse, oj coś gubisz się w zeznaniach i złą laurkę sobie wystwiasz.

hm.. bo natym forum ciezko znalezc optymistyczny temat ?

W realu ,owszem znam zadowolonych Plakow mieszkajacych w Pl.. choc znam wiecej poza PL.

Coz zycie 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Autorko, przez ciebie przemawiaja jakies totalne kompleksy..

ja tez zauwazyłam, ze tu siedzi sporo osób z zagranicy, i w ogóle mnie to nie dziwi. 

Myslę, ze jednym z podowów moze byc chęc pogadania w języku polskim, zeby nei zapomniec, ew. dowiedzenia sie wrazen z tego jak jest w Polsce, bo suche wiadomosci to nie wszystko. Jakas czesc osób, która nie zna kompletnie jezyka, za granica moze byc nieco osamotniona, i chce po prostu sobie pogadac. Ew. tez osoby co jeszcze tam nie znalazły znajomych tez moga chciec pogadac, mase znajomosci potraciły w końcu wyjezdzając. nie ma w tym nic dziwnego. 

Jedno co mnie szokuje, dlaczego taka masa ludzi ma ból dupy, ze ktos wyjechał, bo tez sądze, ze przemawia wyłacznie zazdrosc, bo zadnych innych racjonalnych argumentów nie ma. 

to dlaczego sami nei wyjedziecie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Ada napisał:

Wszystkie wady Polaków, o których piszesz właśnie ty masz i ta prawda będzie dla ciebie niemiła. Czekam na ripostę jaka to zawistna itd. jestem, hi,hi,hi Ja mimo że nie wyjechałam widzę wiele wad w tobie, wsiórstwo, zarozumiałość, kompleksy, brak kultury, brak wykształcenia i wiele - to bije po oczach.

Tak oczywiscie, zgadzam sie 🙂

Wszystko to o czym pisalas droga Ado znasz bardzo dobrze, bo codziennie widzisz to  w lustrze.

Rozprzestrzeniasz na kafe.. i w realu pewnie tez..

Jestem bardzo,ale to bardzo szczesliwa iz moja rzeczywistosc  z tym wsiurstwem, zarozumialoscia,kompleksami,brakiem kultury i brakiem wyksztalcenia,nie jest twoja rzeczywistoscia 🙂

Zdecydowanie za wysokie dla mnie te twoje progi 😉

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Mylisz się budując opinię o Polsce i Polakach po wpisach na kafeterii. To nie Polska, tutaj 99% to prova, patologia, bezrobotni, żyjący z zasiłków; wieczne tematy o "wrednej" teściowej i temu podobne.

Ale gdzie ci ludzie mieszkaja ? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość J z Edynburga napisał:

Moim - nie tylko -da i to znakomicie. oczywiscie, że byłoby też zamieszanie.

ciekawe jak to będzie.

jedno wiadomo - co do brexitu - odczują jego skutki najbolesniej najbiedniejsi, odpowiednicy polskiego 500plus. oni to odczują dość szybko. i co? i zaczną pewnie kraść, i ogolnie może wzrosnąć przestępczość.

Mieszkasz w Szkocji to wiesz lepiej, bardziej wiesz co i jak.

Zastanawiam sie tylko czy Szkocja podola samodzienemu finansowaniu np.szkol,szpitali itp. tych rzeczy budzetowych ?

Ja u siebie widze ile zamieszania jest z brexitem..

Za chwile dojdzie do tego, ze ludzie jezdzacy do pracy beda potrzebowali paszportow,pozwolenia na prace itp., a to raptem np.30 km pomiedzy praca , a domem..

Zadko kto ma paszport..

Moj ziec denerwuje sie.. bo twardy brexit to zlamanie postanowien Good Friday,a on juz swoje przezyl i nie chce powtorki..

W aptekach zaczyna brakowac niektorych lekow..

Ja np.nie bede mogla pojechac na kawe do corki ,bo bede potrzebowala wize ? Takie absurdalne kwiatki sie tu wykluly,o ktorych nikt wczesniej nie mysl..

Nie jest to w zaden sposob uregolowane, a do 29 marca nieduzo zostalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Ale gdzie ci ludzie mieszkaja ? 🙂

W Polsce, ale to tylko ułamek społeczeństwa, widzisz to co chcesz zobaczyć, ale to dalekie od prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość Ada napisał:

Uważam, że jeśli się myśli o wegetacji i dochodach na życie i opłaty - to lepiej za granićą. Jednak u nas można dorobić się domu, stanowiska, co tam raczej niemożliwe. Lata lecą, przychodzi emerytura i klops, jeśli zyje się tylko z dnia na dzień. Nie znam nikogo, kto dorbił się domu, dobrej emerytury za granicą. Ludzie na emeryturze wracja do Polski, bo taniej. Coś w tym jest.

To mało wiesz i mało znasz. Po pierwsze nie wiem skąd przekonanie, że człowiek ma "wegetować" - bo ty tak żyjesz? Współczuję. A po drugie: ciekawe czemu skoro za granicą tak ciężko się "dorobić" domu czy mieszkania, to tam młodzi ludzie kupują pierwsze własne domy czy mieszkania mając ok. 30 lat, samochody dużo wcześniej, i wszystko BEZ "pomocy" (czyli de facto sfinansowania wszystkiego) przez rodziców i teściów.

Znam dużo ludzi, którzy wyemigrowali w różnych czasach, i jeszcze za stanu wojennego, i w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Mało kto w ogóle myśli o powrocie, a ci, którzy przeszli na emeryturę owszem, bywa, że decydują się na wyjazd, tyle... że wcale nie do Polski (2 znajome pary wyjechały do Hiszpanii, inna świeża emerytka na południe Włoch, inna rozważa Portugalię albo Tajlandię). Do Polski co najwyżej przyjeżdżają pozwiedzać, tak jak zwiedzają na emeryturze pół świata nieraz,  bo zgadnij co: niemieckiego, francuskiego czy szwedzkiego emeryta spokojnie na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onie

Wegetujesz, bo wydajesz wszystko i nie myślisz o przyszłości.Glupoty pieprzysz, nie znam nikogo kto dorobił się domu czy fajnego mieszkania za granicą, wszyscy na wynajmie i udają bogaczy.Klapiesz bezmyślnie dziobem i opowiadasz bajki.Odwal się ode mnie, ja mam wszystko i nie wegetuje, a ty jak bura ... ujadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svensk  fru
30 minut temu, Gość Onie napisał:

Wegetujesz, bo wydajesz wszystko i nie myślisz o przyszłości.Glupoty pieprzysz, nie znam nikogo kto dorobił się domu czy fajnego mieszkania za granicą, wszyscy na wynajmie i udają bogaczy.Klapiesz bezmyślnie dziobem i opowiadasz bajki.Odwal się ode mnie, ja mam wszystko i nie wegetuje, a ty jak bura ... ujadasz.

Post nie do mnie ale ja np nie znam nikogo  kto by byl na wynajmie  , ludzie maja swoje  fajne  mieszkania  lub domy , sama mam ( oczywiscie ja i maz ) dom juz splacony  . Wiadomo ze jak ktos wyjechal 2-3 lata temu  to sie ot tak nie dorobi  domu czy mieszkania , ale ci Polacy  ktorych ja znam,  ktorzy  wyjechali  na przelomie  lat 80-90  maja wszystko  co potrzeba    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow sticky notes
1 godzinę temu, Gość Onie napisał:

Wegetujesz, bo wydajesz wszystko i nie myślisz o przyszłości.Glupoty pieprzysz, nie znam nikogo kto dorobił się domu czy fajnego mieszkania za granicą, wszyscy na wynajmie i udają bogaczy

No TY  takich  znasz.

a ja znam np imigrantow z Grecji, ktorzy w UK sa jakos 10-11 lat, tu zrobili konkretne studia, I obecnie  maja duzy dom z ogrodem, oboje pracen na stanowiskach menadzerskich w finansach.

znam tez dwoch Polakow takze na wysokich stanowiskach w finansach.

znam tez Polke ktora zyje z samych zasilkow , ma dziecko I pracuje jakos 15-20 godzin w tygodniu, poza tym zyje z zasilkow , facet sie wycofal z zycia jej I dziecka jakdziekco mialo 4 lata. laskawie kupi dziecku czasem buty lub pluszaka I przyjdzie raz na kilka miesiecy na herbatke. kasy nigdy nie daje .

ja  I moj maz mieszkanie wynajmujemy, ale powoli I na spokojnie odkladamy na wklad wlasny na mieszkanie. jakies byle co, tanie itd, to moglismy kupic juz dawno, bo z 5 lat temu. ale my chcemy konkretny metraz, konkretne polozenie okien, duzy balkon, konkretna dzielnice. takie mieszkanie u nas w miescie kosztuje od £260,000 do nawet £400,000. I dopiero od roku mamy z mezem zdolnosc kredytowa na takie kwoty. wczesniej nie mielsimy. zatem odkladamy, zeby uzbierac chociaz  6-7% z £300,000 (minimum musi byc 5%). a w miedzyczasie chodzimy do teatru, na koncerty , jezdzimy dwa razy do roku do Polski I dwa razy do roku (czasem raz ale raczej dwa) na kilkudniowe po Europie. co mam sobie odmawiac?? mam jedno zycie. na starosc nie chce wspomianc siedzienai w domu I jezdzenia nad pobliskie jezioro  czy nad Baltyk I nigdzie indziej. chce wspominac ze widzialam Akropol,  widzialam zamek Neuschwanstein, , kapalam sie w pieknej czystejwodzie na Majorce,  jadlam pizze pilam wino na Sycylii z widokiem na Etne I tak dalej.

to, ze ktos wynajmuje I podrozuje, zamiast kupowac  chaluper majac 30, lat, nie znaczy ze NIE MYSLI O PRZYSZLOSCI.  pojmij to, na zachodzie jest troche inne myslenie, inne spojrzenie na zycie. nie ma presji by kupic mieskzanie jak najszybciej. ludzie ciesza sie zyciem, bo wychowano ich tak, ze "zawsze sie jakos ulozy" a nie jak  ludzi z postkomunistycnzych krajow- ze trzeba  "odkladac na czarna godzine I ciagle myslec co to bedzie".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie przegrzewalas
10 minut temu, Gość yellow sticky notes napisał:

chce wspominac ze widzialam Akropol,  widzialam zamek Neuschwanstein, , kapalam sie w pieknej czystejwodzie na Majorce,  jadlam pizze pilam wino na Sycylii z widokiem na Etne I tak dalej.

I wlasnie takie chwalenie sie mnie wkurza. stac cie to fajnie.

ale wiesz, w Polsce znam ludzi, ktorzy maja tyle kasy, ze takie wycieczki jak Sycylia ich smiesza.

kolega mojego brata I jego zona, w 2018 byli na 2 tygodnie w Japonii. to jest cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 godzin temu, Gość gosc napisał:

W Polsce, ale to tylko ułamek społeczeństwa, widzisz to co chcesz zobaczyć, ale to dalekie od prawdy.

Ulamek..hm..

Chyba w druga strone 😉

Dla ciebie,dla mnie nie,bo jak sam piszesz kazdy widzi co chce widziec .

A podobno ja jestem  nieuleczalna optymistka, ale ty mnie przebijasz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Onie napisał:

Wegetujesz, bo wydajesz wszystko i nie myślisz o przyszłości.Glupoty pieprzysz, nie znam nikogo kto dorobił się domu czy fajnego mieszkania za granicą, wszyscy na wynajmie i udają bogaczy.Klapiesz bezmyślnie dziobem i opowiadasz bajki.Odwal się ode mnie, ja mam wszystko i nie wegetuje, a ty jak bura ... ujadasz.

Bingol w damskiej wersji zmienil dzial..

Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
32 minuty temu, Gość pewnie przegrzewalas napisał:

I wlasnie takie chwalenie sie mnie wkurza. stac cie to fajnie.

ale wiesz, w Polsce znam ludzi, ktorzy maja tyle kasy, ze takie wycieczki jak Sycylia ich smiesza.

kolega mojego brata I jego zona, w 2018 byli na 2 tygodnie w Japonii. to jest cos.

Nie wystarczy mniec kase ,trzeba miec jeszcze to cos 🙂

A Japonia wcale nie jest taka droga jak myslisz i sa rownie inne ekscytujace miejsca na ziemi. 

Dla kazdego co innego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Oprócz paru osób na poziomie, reszta z tych emigrantek przejawia wysoki niedorozwój umysłowy. Pozdr z kraju polski, gdzie niedźwiedzie chodzą po ulicy, a dzieci grzebią w śmietnikach z głodu.I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu. Przynosicie nam wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Widać ze autorka ma straszne kompleksy i ból dupy. Próbuje się dowartosciowac umniejszając osoba które pracują i zarabiają za granica. Ale cóż jej pozostało. Łatwiej jazgotać na forum niż samemu wziąć się do roboty żeby poprawić swoj byt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha
19 godzin temu, Gość GOŚĆ napisał:

Człowiek wykształcony ma inny język niż ty i inne poglądy, inna kulturę. Dlaczego twierdzisz, że mi się gorzej powodzi? Mam własną firmę , własny dom i jeśli wyjadę z Polski to raczej  z kasą. Nie ośmieszaj się, człowiek może wyjść ze wsi ale wieś z człowieka nigdy!.

To nie ja jestem ta osoba tylko pisałam na temat osoby która ci odpowiedziała. Ale ty nie zczailas nawet ze post dotyczył kogoś innego.  Widać ze już wszystko ci się pokićkało ale dalej uparcie ujadasz żeby tylko ujadać i wylać frustracje. Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem żeby odpowiedzieć na temat a ośmieszać się nie wiedząc nawet o czym był wpis na który odpisujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość Onie napisał:

Wegetujesz, bo wydajesz wszystko i nie myślisz o przyszłości.Glupoty pieprzysz, nie znam nikogo kto dorobił się domu czy fajnego mieszkania za granicą, wszyscy na wynajmie i udają bogaczy.Klapiesz bezmyślnie dziobem i opowiadasz bajki.Odwal się ode mnie, ja mam wszystko i nie wegetuje, a ty jak bura ... ujadasz.

WYPAD trooolowizno zafaydana po uszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Alicja napisał:

Widać ze autorka ma straszne kompleksy i ból dupy. Próbuje się dowartosciowac umniejszając osoba które pracują i zarabiają za granica. Ale cóż jej pozostało. Łatwiej jazgotać na forum niż samemu wziąć się do roboty żeby poprawić swoj byt. 

Tak, masz rację wszyscy się lenią, a ty jedna z mopem latasz za miliony euro :). Weżmiemy sobie do serca twoje złote rady, tylko spier… j 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Hahaha napisał:

To nie ja jestem ta osoba tylko pisałam na temat osoby która ci odpowiedziała. Ale ty nie zczailas nawet ze post dotyczył kogoś innego.  Widać ze już wszystko ci się pokićkało ale dalej uparcie ujadasz żeby tylko ujadać i wylać frustracje. Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem żeby odpowiedzieć na temat a ośmieszać się nie wiedząc nawet o czym był wpis na który odpisujesz 

Co do ośmieszania, jesteś specjalistką z doświadczeniem. Co do zrozumienia - kompletny beton. Nie wiemy jak żyliśmy do tej pory bez twoich "złotych" myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdradź mi proszę
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Tak, masz rację wszyscy się lenią, a ty jedna z mopem latasz za miliony euro :). Weżmiemy sobie do serca twoje złote rady, tylko spier… j 

Zdradź mi proszę skąd masz takie info ze „z mopem latam za miliony euro”? Jestem ciekawa twojego toku myślenia. No proszę słucham, a raczej czytam. Jestem ciekawa jak na to wpadłaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Gość gość napisał:

WYPAD trooolowizno zafaydana po uszy!!!

A mówiłam, że kłapiesz dziobem bez sensu, ujadasz... i proszę, dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Zdradź mi proszę napisał:

Zdradź mi proszę skąd masz takie info ze „z mopem latam za miliony euro”? Jestem ciekawa twojego toku myślenia. No proszę słucham, a raczej czytam. Jestem ciekawa jak na to wpadłaś. 

Raczej weż się do roboty lub nauki, może jakiś trzeci fakultet (?), a jak wpadłam, to i tak nie zrozumiesz. Płacą ci za pisanie na kafeterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnebs
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Co do ośmieszania, jesteś specjalistką z doświadczeniem. Co do zrozumienia - kompletny beton. Nie wiemy jak żyliśmy do tej pory bez twoich "złotych" myśli.

Beton to masz zamiast mózgu tępa dzido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

A mówiłam, że kłapiesz dziobem bez sensu, ujadasz... i proszę, dowód.

BINGOL DO BUDY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×