Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niska

Która szczepiła na jednej wizycie 5 szczepionkami?

Polecane posty

Gość Niska

Bo czeka nas teraz obowiązkowe DTP,Hib,polio oraz pneumokoki i rota.pielegniarka namawia mnie bym zaszczepiła za jednym razem ,a ja się tak cholernie boje.rozdzielalyscie te szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8gosc

Ja tak szczepilam i bylo wszystko ok. Ale gdybym jrszcze raz miala szczepic to rozdzielalabym ile mozna. Mnie tez namowila pielegniarka, ale to wygoda dla nich. I nie szczepilabym tymi typu 5 w 1 bo to tez wygoda dla nich dlatego namawiaja. Lepiej dawac w pojedynczych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przecież to jest w sumie 7 szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najlepiej tymi najbardziej skoncentowanymi, czyli 6 w 1, są najnowsze i najbezpieczniejsze. Ja tak szczepilam i było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niska
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Przecież to jest w sumie 7 szczepionek

5 szczepionek.bo szczepie tymi na narodowy fundusz a nie 5 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Niska napisał:

5 szczepionek.bo szczepie tymi na narodowy fundusz a nie 5 w 1

DTP to 3w1 plus pozostałe 4 daje w sumie 7 wirusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tezmama

A ja uważm, że nie warto słuchać pielęgniarki i robić tak, jak się uważa. My szczepimy na wszystko z odstepami i nie zwracam uwagi na komentarze pielęgniarek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakra

Nie zgódź się na tyle szczepień jednocześnie, masakra. Kto Ci to doradzał? To jest 7 szczepionek (szczepów wirusów).

Rozdziel to na: DTP + Hib + Polio, osobno Pneumokoki, osobno rota. Przerwy pomiędzy nimi minimum 4 tygodnie (najlepiej 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia

Tak, ja szczepilam i bylo wszystko ok. Czytalam na ten temat duzo, ale nie stron internetowych tylko artykulow naukowych, i sama podjelam taka decyzje. Polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakra

Zapomniałam napisać, że swojemu dziecku tak rozdzielam, pilnuję odstępów czasowych, żeby organizm miał czas się wzmocnić i oczyścić z konserwantów zawartych w szczepionkach. Dzisiaj dziecko ma skończony rok, nigdy nie chorowała, żądnych nadwrażliwości skórnych, alergii. Sama bym sobie nie wstrzyknęła 7 szczepów wirusów podczas 1 wizyty, więc tym bardziej dziecku nie pozwalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Masakra napisał:

Dzisiaj dziecko ma skończony rok, nigdy nie chorowała, żądnych nadwrażliwości skórnych, alergii. 

Gratulacje, ale żadna to zasługa rozdzielania szczepień 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szczepilam 6w1 i rota na jednej wizycie. Na pneumokoki idziemy po ok 3 tyg przerwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc11
54 minuty temu, Gość gość napisał:

DTP to 3w1 plus pozostałe 4 daje w sumie 7 wirusów

No i?

Dziecko złapie w przychodni za klamkę i będzie miało styczność z 50 innymi wirusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 minuty temu, Gość gosc11 napisał:

No i?

Dziecko złapie w przychodni za klamkę i będzie miało styczność z 50 innymi wirusami.

No i?

chcesz w ucho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc11
4 minuty temu, Gość gość napisał:

No i?

chcesz w ucho?

wariatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOT! HOT!
5 minut temu, Gość gosc11 napisał:

wariatka.

ale temat się grzeje, co? 😂 😂 😂 😂 😂 😂 

hahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleg
40 minut temu, Gość gosc11 napisał:

No i?

Dziecko złapie w przychodni za klamkę i będzie miało styczność z 50 innymi wirusami.

a ty sobie śniadanie kładziesz na brzuchu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc baba

Absolutnie nie !!! Nikt nie ma prawa pakować w twoje dziecko tyle szczepień na raz. W uk zmarł chłopiec po takim combo. Przecież to jest wbrew naturze. Nigdy w życiu człowiek nie choruje na 2 wirusy na raz a tu masz wcisnąć w dziecko -wirusy, substancje konserwujące i jakieś inne wypełniacze wielokrotnie pomnozone Jeśli dziecko źle zareaguje nawet nie będzie wiadomo na co.

Pielęgniarki to są takie durne, że one by umarlaka zaszczepily byleby im się w papierach zgadzało.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc baba
2 godziny temu, Gość gosc11 napisał:

No i?

Dziecko złapie w przychodni za klamkę i będzie miało styczność z 50 innymi wirusami.

Puknij się w dekiel. Wirusy na klamce to nie wirusy wstrzykiwane bezpośrednio w organizm dziecka z pominięciem organów "filtrujacych" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc baba
2 godziny temu, Gość Krysia napisał:

Tak, ja szczepilam i bylo wszystko ok. Czytalam na ten temat duzo, ale nie stron internetowych tylko artykulow naukowych, i sama podjelam taka decyzje. Polecam. 

Chciałabym zobaczyć te "artykuły naukowe"

Osoby takie jak ty powinny się zaszczepić 100w1 moze by im rozum z d... do głowy wrócił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mari
41 minut temu, Gość Godc baba napisał:

Absolutnie nie !!! Nikt nie ma prawa pakować w twoje dziecko tyle szczepień na raz. W uk zmarł chłopiec po takim combo. Przecież to jest wbrew naturze. Nigdy w życiu człowiek nie choruje na 2 wirusy na raz a tu masz wcisnąć w dziecko -wirusy, substancje konserwujące i jakieś inne wypełniacze wielokrotnie pomnozone Jeśli dziecko źle zareaguje nawet nie będzie wiadomo na co.

Pielęgniarki to są takie durne, że one by umarlaka zaszczepily byleby im się w papierach zgadzało.  

Zgadzam się w 100%. Jak można takiemu maleństwo podać tyle szczepionek na raz...

W życiu bym się na to nie zgodziła...mam roczna córkę i mam zamiar odraczac na spokojnie szczepienia tak żeby szczepic ja jak będzie mieć już silniejszy organizm A nie ładować wszystko niemowlaków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A czemu aż tyle na raz? To ogromne obciążenie. Moja córka miała odroczone szczepienia aż dwa lata i dostaje po dwie szczepionki teraz, pozniej już po jednej na szczęście. Ale aż 5 na raz? Ustalone tak było w poradni chorób zakaźnych? Pielęgniarka bie może chyba sobie sama ustalić kalendarza szczepień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×