Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yeseffy

Wyniki krzywej cukrowej 101/132/128. Jak interpretować wyniki? Może ktoś miał podobnie a potem jednak wykluczono cukrzyce ciążową..?

Polecane posty

Dostałam skierowaniem na krzywą wcześniej bo w 13 tygodniu ze wzgledu na to że raz miałam 103 a potem 94 na czczo. Myslalam ze jak dobrze przygotuje sie do badania wszystko wyjdzie dobrze; nie jadlam 14 godzin a kolacje zjadlam lekką jednak znowu problem jest w wyniku na czczo. Mam tylko katar wiec nie sadzilam ze to moze zafalszowac wynik. Kolejne wyniki po godzinie i po dwoch wyszly juz ok. Co to może oznaczać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałam skierowaniem na krzywą wcześniej bo w 13 tygodniu ze wzgledu na to że raz miałam 103 a potem 94 na czczo. Myslalam ze jak dobrze przygotuje sie do badania wszystko wyjdzie dobrze; nie jadlam 14 godzin a kolacje zjadlam lekką jednak znowu problem jest w wyniku na czczo. Mam tylko katar wiec nie sadzilam ze to moze zafalszowac wynik. Kolejne wyniki po godzinie i po dwoch wyszly juz ok. Co to może oznaczać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melka

Ze masz cukrzyce ciazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 36

Wynik na czczo również poza ciążą powinien być poniżej 100. W ciąży cukry na czczo powinny oscylować 70-90. Ginekolog skieruje Cię do poradni diabetologicznej, tam się Tobą zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Te 132 i 128 tez masz wysokie. Na czczo miałam 99, po glukozie dużo niższe niż Ty, a itak od 13tc jestem pod opieką diabetologa.  Dostaniesz skierowanie, zalecenie diety, glukometr,potem pewnie insulinę nocną,  moze tez dzienną.  Lepiej wczesniej, jesli jest taka potrzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zal_patrzec

14 godzin nic nie jesc w ciazy zeby tylko wynik badania wyszedl dobry - swietny pomysl. Rozumiem, ze codziennie tak jesz? I nie zalezy ci zeby zareagowac jesli cos jest nie w porzadku tylko zeby miec swiety spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
51 minut temu, Gość Zal_patrzec napisał:

14 godzin nic nie jesc w ciazy zeby tylko wynik badania wyszedl dobry - swietny pomysl. Rozumiem, ze codziennie tak jesz? I nie zalezy ci zeby zareagowac jesli cos jest nie w porzadku tylko zeby miec swiety spokoj.

Niektórzy wolą mieć zafałszowany wynik, żeby może na dietę nie przechodzić, czy jak...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc

Bzdura z tym podawaniem od razu insuliny. Wystarczy przejść na dietę i można sobie poradzić bez tego. Insulina to ostateczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela
4 godziny temu, Gość Godc napisał:

Bzdura z tym podawaniem od razu insuliny. Wystarczy przejść na dietę i można sobie poradzić bez tego. Insulina to ostateczność. 

Ja nie mialam insuliny i jadlam wszystko co chcialam łącznie ze slodyczami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×