Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Chorwacja czy Czarnogóra z dziećmi?

Polecane posty

Gość Gosc

Dziewczyny jakie macie wspomnienia z wakacji z Chorwacji lub Czarnogóry?

Mamy dzieci 3 i 6 lat. Wiem ze w Chorwacji są kamieniste plaże, ale może jest jednak jakiś rejon piaszczysty?

I zależy nam na jakimś kameralnym, małym hotelu, który położony jest blisko do np. miasteczka ( chcemy troszkę pozwiedzać).  Nie chcemy jechać do kompleksu hotelowego gdzie będzie 900 gości i hotel na hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Polsce to jednak bieda. Bałkany może i piękne ale to taniocha dla biedaków, ktorych nie stac na nic pożądnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie martw się stać mnie na wakacje, zaliczylam Włochy x 2, Hiszpanię, Tunezję, Austrię, Malezje, ale planuję jechac do Medziugorie, stąd padło na Chorwację. Mam zaplanowany wyjazd na Bali na marzec przyszlego roku. Nie zamierzam siedzieć z Ruskimi w hotelu, tylko szukam kameralnego miejsca. A poza tym do Chorwacji nie jadę z konserwami i parawanem. Nie oceniaj ludzi światowa damo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie hotel tylko  w miarę możliwości Airbnb - masz za cenę hotelu mieszkanie, i możesz sobie dowolnie wybierać lokalizację. Polecam też blog kierunek Chorwacja gdzie jest sporo info o różnych miejscowościach. Dla nas akurat plaże nie były specjalnie ważne więc nie wiem, jakie są "przyjaźniejsze", ale na pewno znajdziesz tam i takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bylam 5 razy w Chorwacji. Najbardziej przyjazna plaza dla dzieci byla w Basce (nie mylic z Baska Voda na Makarskiej!!!) na wyspie KRK. Jedziemy tam znowu w czerwcu. 

Kamyczek drobniutki i piasek w wodzie! Tylko 1000 km od Krakowa, gdzie mieszkan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Super dziękuję Wam za odpowiedź. Tych miejscowości jest tak dużo, że co chwilę znajduję następną i szukam kolejnych informacji o danym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Byłam na Chorwacji i w Czarnogórze nie mając jeszcze dziecka. W Czarnogórze unikaj Budvy. Kiczowata tancbuda , zero spokoju, wszystko ustawione pod rosyjskiego turystę. Czarnogóra jest piękna, ale pełno śmieci na każdym kroku, polecam spokojniejsze miejsca, bliżej granicy z Albanią. Zatoka Kotorska jest piękna. Na Chorwacji wszystko niby bardziej cywilizowane, ale unikaj Baśki w sezonie (my byliśmy na początku czerwca i było ok, ale wraz z końcem roku szkolnego robi się tam Budva bis). Gdybyście chcieli zwiedzić Dubrovnik to możecie na nocleg zatrzymać się w położonym niedaleko Slano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byłam 3 razy

Chorwację polecam. W tym roku jedziemy 4 raz. Z tym, że w tym roku jedziemy w dwa miejsca, Chorwację opuszczamy po tygodniu i jedziemy dalej do Macedonii. Za 1 razem syn miał 3 lata z hakiem. Byłam bardzo zadowolona z kamienistej plaży. Młody miał radoche z budowania budowli z kamyczków jak nigdy wcześniej w żadnej piaskownicy 😀 Byliśmy w miejscowości Pakistanem - polecam z czystym sumieniem choć nie jest to najpiękniejszy rejon. Byliśmy w Promajnie tuż obok Baski Body - cudownie. Urokliwa maleńka miejscowość a blisko do większych kurortów np. Makarskiej. No i to jest prawdziwa Chorwacja. Te góry wchodzące do morza... aż się rozmarzylam 😍 rok temu byliśmy na campingu. Chcieliśmy sprawdzić czy to rzeczywiście taka super sprawa. Byliśmy blisko Porecia. Sam Poręcze super, byliśmy w Puli na zwiedzaniu, było ok. Ale camping nigdy więcej. Zamknięty ogromny teren z dala od cywilizacji, niby na miejscu wszystko jest, sklepy itd. ale ceny razy 3. A sam namiot mimo, że fajny, duży z tarasem, wyposażony jak domek to jednak nie opłaca się to bo wychodzi cenowo jak za 2 pokojowy apartament z kuchnią i łazienką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziewczyny fajnie że odpisaliście . Szukam raczej kameralnego miasta, nie pustkowia, ale takiego urokliwego klimatu.  

A znacie opinie o Vodice? Myslam tez o Orebic? Może wyspy: Nin albo Pag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biod

My w zeszłym roku wynajeliśmy łódź w dobrej cenie i opłynaliśmy samodzielnie najlepsze miejsca na wybrzeżu Chorwacji. Jeżeli lubisz żaglować jest to bardzo dobry sposób na zwiedzanie. Polecam zajrzeć na tę stronkę można znaleźć wiele ofert czarteru łodzi boataround.com/pl/kraj/chorwacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam w Chorwacji dwa razy. W obu przypadkach zatrzymaliśmy się w podstranie. Blisko do splitu i omiš. Ceny za domek z 2 lub 3 pokojami były naprawdę spoko. Pierwszy wyjazd 2 tygodnie a drugi tydzień. Jedzenie też super i tanie. 

Jak mi się wydaje to w Omiš była piaszczysta plaża ale już nie pamiętam. W podstranie nie było tak dużo do zwiedzania. Raczej tam tylko mieszkaliśmy i chodziliśmy na plażę. Ale Omiš był bardzo fajnym. Split już trochę większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×