Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nauczycielka

Drodzy nauczyciele

Polecane posty

Gość Nauczycielka

Mam taki pomysł: ponieważ mam już serdecznie dosyć wypominania mi 18 godzin pracy, które jak wiadomo są KŁAMSTWEM, przez kogoś specjalnie ukutym, zacznijmy odmawiać pracy powyżej tego pensum! KONIEC Z PRACĄ, KTÓREJ NIE WIDAĆ, A KTÓRA POCHŁANIA NAS DWUKROTNIE BARDZIEJ, NIŻ SAMO PENSUM! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka

Po prostu tylko przychodzimy na lekcje! Naprawdę, skoro wszyscy tak uważają, po prostu zacznijmy tak robić. I patrzmy co się stanie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjj

18 godzin lekcyjnych czy zegarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka
1 godzinę temu, Gość Hjj napisał:

18 godzin lekcyjnych czy zegarowych?

Zegarowych oczywiście - co łatwo się uzbiera, ponieważ POMIĘDZY LEKCJAMI STOIMY NA DYŻURACH i pilnujemy dzieci, nie zaś pijemy sobie kawkę jak np w urzędzie czy w korporacji, gdy np stoi się przy ksero i gada- to też jest wliczone w pracę, prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka

Czy tam w tych korporacjach odliczają Wam jak idziecie do toalety? Weźcie się zastanówcie, zanim coś napiszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka

Jak wygląda praca nauczyciela: 

Po pierwsze nauczyciele nie pracują 18 godzin tylko tak jak wszyscy 40, a nawet więcej. Z badań które kiedyś przeprowadzono wynikało, że przeciętnie 47. 18 godzin to są godziny DYDAKTYCZNE. Czyli LEKCJE. 

Ale ta praca nie zamyka się tylko do tego. Tak jak nie zamyka się praca np. aktora tylko do tego ile czasu trawa odcinek serialu, tylko otrzymają wynagrodzenie za pracę na planie - to jest ich praca! Nasza praca to praca także POZA lekcjami:   

 - sprawdzianie sprawdzianów, kartkówek, ćwiczeń, zeszytów

 - przygotowanie corocznych stałych uroczystości np. ślubowanie klasy pierwszej, (opracowanie scenariusza, przygotowanie dekoracji (zrobienie dekoracji i jej powieszenie, a następnie ściągnięcie), przygotowanie sali (przyniesienie  i odniesienie krzeseł), przygotowanie muzyki, przygotowanie zaproszeń. No i oczywiście próby

 - Przygotowanie akcji ( np związanych z wolontariatem, ze sprzątaniem świata, z obchodami niepodległości, kodowanie)

 - organizowanie konkursów: opracowanie regulaminu,  ogłoszenie, wyłonienie laureatów, zakup nagród, opracowanie dyplomu i drukowanie (często na SWOJEJ drukarce). Wysyłanie prac dale,  jeśli nie są to konkursy szkolne (zapakowanie, opisanie, pójście na pocztę. Stanie w kolejce, wysłanie, odebranie faktury)

 - organizowanie wycieczek ( opracowanie planu wycieczki (co można zobaczyć,  kiedy, ile czasu zajmie, ile to kosztuje, czy są bilety, ile kosztuje przewodnik, czy można jakoś taniej, ile czasu zostanie do następnego punktu programu, czy zdąży się przejechać.  to wszystko dzwoniąc ze SWOJEGO telefonu ( w przeciwnym razie telefon szkolny byłby STALE zajęty). Pamiętanie o bezpieczeństwie: o uczniach z problemami zdrowotnymi (np. cukrzyca, alergia), troska o bezpieczny dojazd (sprawny autobus, trzeźwy kierowca, plan dojazdu (panowie kierowcy na zawsze są przygotowani a 40 dzieci która zaczyna szaleć bo się stoi w miejscu gdyż pan kierowca utknął)

  - spotkania z rodzicami, wywaidówki: przygotowanie tematyki spotkań, przygotowanie papierologii którą rodzice mają podpisać (każdy typ papieru (np. różnego rodzaju  pozwolenia)  razy ile jest dzieci w klasie, przygotowanie spraw wychowawczych, rozmowa po zebraniu z każdym chętnym rodzicem. Spotkania poza wywiadówkami: indywidualne w razie potrzeby (uczniów niedostosowanych)

 - Opieka na zabawach, dyskotekach (przygotowanie dekoracji, muzyki, zabaw (dzieci młodsze), nagród (gdy są jakieś mini konkursy). Jeśli prowadzi firma, zorganizowanie firmy, dekoracja, opieka w czasie zabawy

 - Szkolenia (udział w licznych szkoleniach, które nic nie wnoszą, ale są, ponieważ plan tzw dokształcania musi być zrealizwany. Plan ten jest narzucany odgórnie przez ministerstwo, gminę, albo samą panią dyrektor) Dodam, że najgorsze są te unijne: ktoś bierze za to pieniądze, a my wykonujemy faktyczną pracę (np. szkolenie dotyczy programowania, więc to nauczyciel musi przeprowadzić lekcje z programowaniem, a jakaś pani lub pan biorą za szkolenie nauczycieli grube pieniądze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka

Co jeszcze robi nauczyciel? 

 - zajmuje się uczniami po lekcjach: prowadzi koła zainteresowań (przygotowuje je) , jeździ do uczniów, którzy mają nauczanie indywidualne (przygotowuje te lekcje, dojazd do ucznia trwa czasem godzinę i powrót)

 -  jeżdzi z uczniami na konkursy, na wycieczki ,  na zielone szkoły (opieka nad uczniami całodobowa)

Bierze udział w:

 - Radach pedagogicznych (ze dwie na początku roku szkolnego, w trakcie, śródrocznej  i klasyfikacyjnej oraz podsumowującej)

 - spotkaniach różnych zespołów (humanistycznych, przedmiotów ścisłych, promocji szkoły itd.piszących regulamin, statut itp)

 - pisze sprawozdania ze wszystkiego co robi

 - robi kolejne stopnie awansu: zapoznaje się ze stale zmieniającymi się przepisami dotyczącymi awansu zawodowego, pisze plan tego awansu na kilka lat  (zależnie od stopnia awansu) realizuje plan, dokumentuje swoje działania sprawozdaniami, uzasadnia dlaczego czegoś nie zrealizował ( 3 lata temu np)

 - bierze udział w egzaminach: szkoli się, zapoznaje się ze stertą procedur (zmieniających się ) co roku. Przygotowuje salę, sprawdza zegar, kupuje baterie do zegara , sprawdza oświetlenie, przeprowadza egzamin.

 - kupuje pomoce dydaktyczne,  wyposażenie Sali (jeśli szkoła inwestuje), załatwia firmę która pierze dywan, pakuje pomoce i rzeczy z Sali przed remontem w szkle, rozpakowuje po remoncie, sprząta po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×