Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Chrzciny, ile dać księdzu do koperty?

Polecane posty

Gość Kasia

Niedługo to przede mna, więc powoli zastanawiam sie ile dac księdzu za chrzciny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nic; nie robić chrzcin, bo nie istnieje żaden racjonalny powód, dla którego należy to robić. Chyba,że celem są pieniądze i prezenty,....

A ksiądz ma obowiązek udzielić sakramentu bezpłatnie i nie ma prawa zadać pieniędzy; to ewentualnie dobra wola rodziców.  No,ale to oczywiście w teorii, bo mnóstwo jest głupich hipokrytow ,zarówno wśród wiernych, jak i wśród księży.  Jedni płacą "Bo co ludzie powiedza" ,inni mają mózgi.  Są księża z powołania, ale najczęściej to chciwe, zaburzone psychicznie i obludne gnojki. Płacicie za coś,co nie istnieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U nas w kościele ksiądz ma odgórnie narzucony cennik. Albo pasuje i płacisz albo wypad. Koszt chrztu 200 zł (Warszawa). Chyba mało osób oburzonych, bo razem z synkiem 12 dzieci było chrzczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

My daliśmy 100 zł, 3 lata temu, miasto nieduże 26 tysięcy mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

U nas w kościele ksiądz ma odgórnie narzucony cennik. Albo pasuje i płacisz albo wypad. Koszt chrztu 200 zł (Warszawa). Chyba mało osób oburzonych, bo razem z synkiem 12 dzieci było chrzczonych

To chyba kwota którą można zapłacić. Dzięki. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
3 minuty temu, Gość Ona napisał:

My daliśmy 100 zł, 3 lata temu, miasto nieduże 26 tysięcy mieszkańców

Myśle, że wystarczy jak na moje miasto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ale z was ...e. Nie dość, że wcielacie niemowlaki do kościoła wbrew ich woli i od najmłodszych lat wciskacie kit o Bozi i aniołkach to jeszcze płacicie kolesiom w ...enkach za coś co powinni zrobić za darmo :O No i jak ten kraj ma być normalny jak większość to oszolomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkurato
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

U nas w kościele ksiądz ma odgórnie narzucony cennik. Albo pasuje i płacisz albo wypad. Koszt chrztu 200 zł (Warszawa). Chyba mało osób oburzonych, bo razem z synkiem 12 dzieci było chrzczonych

Barany płacą za jakieś wymyślone obrzędy, ale ciemnota w XXI wieku... tak to tylko w Polsce... szkoda słów...

pozdrawiam z Kanady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość gosc napisał:

Ale z was ...e. Nie dość, że wcielacie niemowlaki do kościoła wbrew ich woli i od najmłodszych lat wciskacie kit o Bozi i aniołkach to jeszcze płacicie kolesiom w ...enkach za coś co powinni zrobić za darmo 😮 No i jak ten kraj ma być normalny jak większość to oszolomy ?

 

Przed chwilą, Gość Turkurato napisał:

Barany płacą za jakieś wymyślone obrzędy, ale ciemnota w XXI wieku... tak to tylko w Polsce... szkoda słów...

pozdrawiam z Kanady

Chrzczone nie bylyscie? Da sie to w sumie rozpoznac. Antychrysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ale z was ...e. Nie dość, że wcielacie niemowlaki do kościoła wbrew ich woli i od najmłodszych lat wciskacie kit o Bozi i aniołkach to jeszcze płacicie kolesiom w ...enkach za coś co powinni zrobić za darmo :O No i jak ten kraj ma być normalny jak większość to oszolomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sam jesteś oszolomem. To nie Twoja sprawa kto w co wierzy. Nie zaglądaj nikomu do portfela. Ja zapłaciłam za chrzest dziecka 200 zł i to była piękna uroczystość. Wiara to dla mnie też szacunek do tradycji w jakiej się wychowałam. Jak dziecko dorosnie to też będzie mogło podjąć decyzję czy chce być katolikiem. To właśnie ja daje dziecku wybór chrzczac go i umożliwiając poznanie mojej wiary. Ateiści się szczyca tym, że dziecko jak dorosnie to samo będzie mogło podjąć decyzję i dokonać chrztu. Niby jak skoro śmiejecie się z ludzi wierzących i nie dajecie tej wiary poznać. Kościół to nie tylko księża. Ja jestem katoliczką i nie kpię z niczyjej wiary albo jej braku. Też się tego naucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Sam jesteś oszolomem. To nie Twoja sprawa kto w co wierzy. Nie zaglądaj nikomu do portfela. Ja zapłaciłam za chrzest dziecka 200 zł i to była piękna uroczystość. Wiara to dla mnie też szacunek do tradycji w jakiej się wychowałam. Jak dziecko dorosnie to też będzie mogło podjąć decyzję czy chce być katolikiem. To właśnie ja daje dziecku wybór chrzczac go i umożliwiając poznanie mojej wiary. Ateiści się szczyca tym, że dziecko jak dorosnie to samo będzie mogło podjąć decyzję i dokonać chrztu. Niby jak skoro śmiejecie się z ludzi wierzących i nie dajecie tej wiary poznać. Kościół to nie tylko księża. Ja jestem katoliczką i nie kpię z niczyjej wiary albo jej braku. Też się tego naucz

Ja sie z Toba zgadzam i dlatego chciałabym ochrzcic dziecko. Wierzę w Boga a jego syn Jezus miał chrzest. W księży nid za bardzo wierzę, ale taka już jest ta nasza religia i trzeba pozwolic dziecku by ją poznało. Lepiej tlumaczyć mu jakąś religię niż nic. Chociaz ja chcialabym tłumaczyc mu Biblie. Mimo wszystko dzięki odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic nie płaciłam, za drugim razem też nie zamierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ile z was hipokrytko chodzi co niedziele do kościoła? codziennie się modli? uczestniczy w każdym nabożeństwie większej wagi? a ile z was żyje w ogóle zgodnie z nauka KK? 

czy dla was s...iałe madki „krzciny” to już tylko forma odbicia od dna i zebrania trochę kasy pd gości? bo to tego się to sprowadza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość gosc napisał:

ile z was hipokrytko chodzi co niedziele do kościoła? codziennie się modli? uczestniczy w każdym nabożeństwie większej wagi? a ile z was żyje w ogóle zgodnie z nauka KK? 

czy dla was s...iałe madki „krzciny” to już tylko forma odbicia od dna i zebrania trochę kasy pd gości? bo to tego się to sprowadza 

Hmmm... Ciekawe czemu tak bardzo Cię to boli... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chodzę co niedzielę do kościoła, na wszystkie większe uroczystości, codziennie się modlę, więc mogę się wypowiedzieć w temacie. Po prostu zapytaj księdza i już. Jeśli się komuś wydaje, że  kosciół, parafia nie ma wydatków, rachunków do zapłacenia, to znaczy, że zyje w niewiedzy. A osoba, określająca katolików "oszolomami", niech to samo powie wyznawcom islamu. Od razu byłby nóż w robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daliśmy 200 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Niby jak skoro śmiejecie się z ludzi wierzących i nie dajecie tej wiary poznać. Kościół to nie tylko księża. Ja jestem katoliczką i nie kpię z niczyjej wiary albo jej braku. Też się tego naucz

OK a teraz jeszcze napisz, ze tolerujesz ludzi kolorowych, homoseksualnych, niepelnosprawnych  I ze jestes za przyjmowaniem uchodzcow - powinnas byc bo taka jestes milosierna wierzaca , dobra katoliczka ...

 Bo ja toleruje I akceptuje 'takich' ludzi I mam nadzieje, ze powaznie dojdzie do procesu przeciwko Polsce w sprawie uchodzcow.

Glupi kraj,  coraz czesciej mysle by z niego kiedys na stale wyjechac. powstrzymuje nas bardzo chora tesciowa I troska o nia, a  moj maz jest jedynakiem (tesc juz nie zyje)

mam slub cywilny a dwoje dzieci bez chrztu i  bez komunii, i jakos wiesz co? -sa najgrzeczniejsze w swoich klasach w szkole. nie bija ani nie gnebia innych dzieci,, tak jak te niektore chrzczone na przyklad  robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSSSSSC
11 godzin temu, Gość Kasia napisał:

Wierzę w Boga a jego syn Jezus miał chrzest.

tak, mial, jako SWIADOMY DOROSLY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorko, nie księdzu do koperty, a za mszę. Płacisz za mszę w intencji dziecka i żadnej koperty. Tak samo, jak za komunię św. Rodzice płacą po 50-100zł za mszę komunijną. Chyba, że ksiądz jest taki, że musi jeszcze dostać jakąś kwotę w łapę, z której się w kurii nie rozlicza. W mojej parafii przy pierwszej komunii św. robi się jeszcze tzw prezent dla księdza, który wcale nie musi być konkretnie dla księdza, bo nasz prezent stoi w kościele na widoku. 😛 W każdym razie zawsze jest to coś sakralnego, czy wchodzącego w dress code księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

""Jak dziecko dorosnie to też będzie mogło podjąć decyzję czy chce być katolikiem. To właśnie ja daje dziecku wybór chrzczac go i umożliwiając poznanie mojej wiary. Ateiści się szczyca tym, że dziecko jak dorosnie to samo będzie mogło podjąć decyzję i dokonać chrztu. Niby jak skoro śmiejecie się z ludzi wierzących i nie dajecie tej wiary poznać.""

Rozumiem że zaniesiesz też dziecko do synagogi i do meczetu i będziesz je uczyć o tych religiach skoro "ma sobie wybrać"?

A może dziecko "może sobie wybrać" tylko katolicyzm albo nic innego? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość Olaa napisał:

OK a teraz jeszcze napisz, ze tolerujesz ludzi kolorowych, homoseksualnych, niepelnosprawnych  I ze jestes za przyjmowaniem uchodzcow - powinnas byc bo taka jestes milosierna wierzaca , dobra katoliczka ...

 Bo ja toleruje I akceptuje 'takich' ludzi I mam nadzieje, ze powaznie dojdzie do procesu przeciwko Polsce w sprawie uchodzcow.

Glupi kraj,  coraz czesciej mysle by z niego kiedys na stale wyjechac. powstrzymuje nas bardzo chora tesciowa I troska o nia, a  moj maz jest jedynakiem (tesc juz nie zyje)

mam slub cywilny a dwoje dzieci bez chrztu i  bez komunii, i jakos wiesz co? -sa najgrzeczniejsze w swoich klasach w szkole. nie bija ani nie gnebia innych dzieci,, tak jak te niektore chrzczone na przyklad  robia.

Nikogo nie interesują Twoje wywody. Kobieta się pyta ile dać na chrzest, a nie dlaczego Ty nie możesz wyjechać za granicę.

 

Moim zdaniem 200 zł jest ok 🙂 Wiadomo, że z dzieckiem jest mnóstwo wydatków więc jeżeli macie spoko księdza w parafii to na pewno zrozumie, że tysiącami nie będziecie rzucać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W moim kościele jest cennik-50 zł chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość Olaa napisał:

Bo ja toleruje I akceptuje 'takich' ludzi I mam nadzieje, ze powaznie dojdzie do procesu przeciwko Polsce w sprawie uchodzcow.

A co? Mało ci przykładów z innych państw co się dzieje po przyjęciu muślimskiej tej bandy? Taka cudowna jesteś. To idź, daj im palec. To cię wpierdzielą całą, łącznie z włosami i paznokciami. Tolerancja tolerancją, ale tolerancja powinna mieć swoje granice. Moja się kończy tam, gdzie ich się nawet do mnie innowierCZYNI, czy ogólnie niewiernej, a nawet jako kobiety, nie zaczyna.

Taka tolerancyjna jesteś, to dlaczego nie akceptujesz KK? Pedofilia w KK be, ale już jeśli chodzi o islam to wow, tradycja, co z wiary wynika? Pewnie jako tolerancyjną, bardzo boli cię jak ktoś męczy zwierzęta, ale jak oni mają błogosławieństwo wiary na seks z kozą, to ok, to sama przyjemność dla tego zwierzęcia. A wyjeżdżaj z tego chorego kraju, tylko, żeby cię brak tolerancji ze strony tych przez ciebie tolerowanych, nie przygnała z powrotem na ziemie ojców. 

A to, że twoje dzieci są najgrzeczniejsze w szkole, nie zależy od tego, czy ochrzczone, tylko od ciebie. Co przekazujesz takiemu dziecku. No niestety, ale pokazać im, że trzeba mieć tolerancję dla każdego musisz. Ja jestem tylko ciekawa, co ty zrobisz, jak w którymś z dzieci odezwie się jakaś większa potrzeba duchowa, skieruje się w stronę jakiegoś kościoła i będziesz mieć w domu fanatyka, albo członka sekty. Musisz wykazać się tolerancją. Taka sekta, to też jakieś wyznanie, z której może powstać kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

""Jak dziecko dorosnie to też będzie mogło podjąć decyzję czy chce być katolikiem. To właśnie ja daje dziecku wybór chrzczac go i umożliwiając poznanie mojej wiary. Ateiści się szczyca tym, że dziecko jak dorosnie to samo będzie mogło podjąć decyzję i dokonać chrztu. Niby jak skoro śmiejecie się z ludzi wierzących i nie dajecie tej wiary poznać.""

Rozumiem że zaniesiesz też dziecko do synagogi i do meczetu i będziesz je uczyć o tych religiach skoro "ma sobie wybrać"?

A może dziecko "może sobie wybrać" tylko katolicyzm albo nic innego? 

 

Co się czepiasz? Jej chodzi o to, że dziecko sobie wybierze, czy chce pozostać katolikiem, czy jednak ateizm jest tym co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Tu autorka, chciałam po prostu dowiedzieć sie ile daje sie księdzu za chrzest bo jak wiadomo zazwyczaj słyszy sie ze "co łaska" a te osoby które krytykuja chrzciny dziecka nie sa przeciez do tego zmuszane. U mnie w rodzinie chrzci sie dzieci i ja sama uwazam ze to piekny moment w zyciu i wcale nie chodzi o prezenty bo chrzciny beda skromne a gosci zaproszonych bedzie mało. Po prostu uwazam to za obowiazek i tyle. Nie wiem w ogole po co osoby ktore sa tak przeciwne sie tu udzielaja bo mnie nie interesuje wasza opinia czy powinno sie chrzcic czy nie. Ja mam swoje zdanie tak jak kazdy w tym temacie i pytanie skierowane było do osób myślących podobnie do mnie. Określajac zas nas jako oszołomow jak ktos juz wczesniej uzyl tego slowa pokazuje jedynie ze sam jest niespełna rozumu narzucając komuś swoje zdanie. Wolnosc tomku w swoim domku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Kasia napisał:

Określajac zas nas jako oszołomow jak ktos juz wczesniej uzyl tego slowa pokazuje jedynie ze sam jest niespełna rozumu narzucając komuś swoje zdanie. Wolnosc tomku w swoim domku. 

Oczywiście!!!

Ale utrzymuj swoją sektę za swoje pieniądze a nie z moich podatków!!!

Dopóki muszę łożyć na twoją pedofilską mafię będę miała prawo się o niej wypowiadać i krytykować ją ile będę chciała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Oczywiście!!!

Ale utrzymuj swoją sektę za swoje pieniądze a nie z moich podatków!!!

Dopóki muszę łożyć na twoją pedofilską mafię będę miała prawo się o niej wypowiadać i krytykować ją ile będę chciała!!!

Ich sobie krytykuj ale nie mnie wredna babo. Ja za twoje 500 plus tez mam cie krytykowac czy rzad ktory rozdaje moje pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

A ja Wlasnie mam dylemat czy chrzcić czy nie. Oboje z mężem jesteśmy bezreligijni, mieszkamy za granica. Rodzina męża w Polsce bardzo bogobojna. Zastanawiam się czy ma to sens chrzcić i zaznajamiać z religia której sami nie praktykujemy, czy jak ktoś napisał wyżej dać dziecku wybór, bo przecież ochrzcić się można w każdej chwili życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×