Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny do kiedy ten STRAJK?

Polecane posty

Gość Gość
18 minut temu, Gość alk napisał:

każdy strajk budżetówki jest polityczny. nie wiem dlaczego tak demonizuje się ten fakt i taką psychozę wokół tego słowa "polityczny" robi? z kim rozmawiają strajkujący, lekarze, policjanci, nauczyciele czy pielęgniarki? komu podlegają? kto nimi zarządza?

Co w tym złego że strajk ma charakter mniej lub bardziej polityczny? no tak, bo najważniejszy w tym wszystkim jest oczywiście PiS i to jak on się w tym wszystkim czuje. Nie ważni są strajkujący tylko zachwiany obraz krainy mlekiem miodem płynącej i że biedny pokrzywdzony PiS ma problemy. Tu jest den ból zadu o "polityczny" charakter strajku. 

Kogo obchodzi PiS, tutaj już są inni do koryta, którzy chcą zrobić come back, dlatego Schetino jest pro nauczycielom. A każda grupa strajkujących naiwnie wierzy że opozycja jest po ich stronie. Buahaha co za naiwność. Jeszcze się ludzie nie zorientowali że każda duża partia w PL ich dyma i wykorzystuje by dostac się do władzy, od 89.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilll
29 minut temu, Gość alk napisał:

O następna "nie znam się, więc się wypowiem"

Lekarz stażysta dostaje na rękę 1200zł i to ministerstwo mu płaci na stronach marszałkowskich naszych województw i na stronach ministerstwa możesz sobie to wyszukać. Stażyści jak i rezydenci nie są zatrudniani przez szpitale więc nie chrzań. 

Skąd wiem? mój brat właśnie jest lekarzem na stażu i wszyscy jego koledzy i koleżanki tyle samo maja na stażu.

 

Wystarczy spojrzeć na ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty i odpowiednie rozporządzenia. 2847 tyle zarabia stażysta od nowego roku. Tak płaci MZ. Tyle odnośnie nie znam się ale wypowiem. 1200 na rękę to raptem lekko ponad 1800 brutto. Jeszcze przed podwyżkami stażyści zarabiali więcej. 2 lata temu brutto było to 2100. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Może dyrektorzy mają na tyle moralności, by nie wyciągać łap po nie swoje pieniądze? Może rozumieją, że 5 tysięcy za 20 godzin pracy przez 8 miesięcy w roku to i tak za wiele dla bandy nierobów?

Ja mam nadzieję, że od maja w szkole mojego syna będą nowi nauczyciele, potulni i znający swoje miejsce. A strajkującym wilczy bilet, niech idąprzymusowo  do biedronki to zrozumieją że mieli raj na ziemi!8

 

Jakie 5 tys.?

W jakim świecie żyjesz?Mieszkasz w Polsce?Piszesz, bo piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem do kiedy, ale myślę że ta sytuacja nie potrwa długo, bo obie strony będą chciały dojść do porozumienia. Ale żeby tak się stało, roszczenia nauczycieli muszą być możliwe do spełnienia, a rząd skory do pewnych ustępstw. Trudno mi sobie wyobrazić, że każdy nauczyciel nagle dostanie 1000 zł podwyżki, bo skąd wziąć tyle pieniędzy?

No przecież wielokrotnie na kafe pojawia się naczelny argument, że lepiej aby ludzie więcej zarabiali a nie w sposób niesprawiedliwy dystrybuować środki na programy socjalne, więc rząd obietnice spełni da nauczycielom 1000 zł a nie da 500+ na pierwsze dziecko. Postulat spełniony - większa płaca? większa. Ograniczają programy socjalne? Ograniczają :)

Czyli zawiść made in Poland w pigułce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gośc mimi napisał:

Przecież ci nauczyciele strajkują, aby również ten dyrektor miał podwyżkę.

mam wrażenie, że tu piszą same pisowskie trolle, bo w normalnej rozmowie większość popiera nauczycieli. Znalazła się nawet bzdura o strzelaniu do górników i zamykaniu nierentownych kopalń. No, dalej, piszcie, 2,50 zł piechotą nie chodzi, dla takich kuch to całkiem sporo pieniędzy.

 

Jakie 2,5 o czym Ty mówisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Za każdy wpis płacą 2,50zł ?Fajny zarobek 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość gość napisał:

Jakie 2,5 o czym Ty mówisz? 😄

Pewnie zna stawki totalnej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Może dyrektorzy mają na tyle moralności, by nie wyciągać łap po nie swoje pieniądze? Może rozumieją, że 5 tysięcy za 20 godzin pracy przez 8 miesięcy w roku to i tak za wiele dla bandy nierobów?

Ja mam nadzieję, że od maja w szkole mojego syna będą nowi nauczyciele, potulni i znający swoje miejsce. A strajkującym wilczy bilet, niech idąprzymusowo  do biedronki to zrozumieją że mieli raj na ziemi!8

 

Rozumiem, że ci z Biedronki przyjdą na ich miejsce do szkół. Wybacz, ale ja nie chciałabym, żeby nauczycielami moich dzieci byli ludzie, którzy nie mają do tego przygotowania i kwalifikacji. Przy całym szacunku do pracowników Biedronki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Głupi nauczyciele strajkują i nie dostana za to kasy a to co co ich szczują cieszą sie jak głupki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
57 minut temu, Gość gość napisał:

Głupi nauczyciele strajkują i nie dostana za to kasy a to co co ich szczują cieszą sie jak głupki .

Napisz to po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja tu po kilku dniach waszej wymiany zdań widzę jedno.  Ani nauczyciele nie szanują swoich uczniów i ich rodziców ,  ani rodzice nie szanują nauczycieli. Jak to w życiu bywa prawda leży pewnie po środku. Ale to wszystko jest bardzo przykre, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i żal patrzeć jak wszyscy się zachowujecie. Tymczasem nikt tu do końca święty nie jest. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ja tu po kilku dniach waszej wymiany zdań widzę jedno.  Ani nauczyciele nie szanują swoich uczniów i ich rodziców ,  ani rodzice nie szanują nauczycieli. Jak to w życiu bywa prawda leży pewnie po środku. Ale to wszystko jest bardzo przykre, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i żal patrzeć jak wszyscy się zachowujecie. Tymczasem nikt tu do końca święty nie jest. 

 

Prawda nie leży po środku tylko leży tam gdzie leży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×