Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

Czy mam iść z tym na policję?

Polecane posty

Gość Ania

(imię nieprawdziwe). Czy mogę iść z tym na policję, że przy obiedzie powiedziałam do matki, że jest chora psychicznie a przez to i ja, a ona zaczęła mnie bić, broniąc się jej oddałam a ona oddała mi z potrojoną siłą i zaczęła mnie bić i uderzać o ścianę, dostałam po twarzy i po głowie głównie, odciagnęła ją babcia. Nie mam siniaków, ani guzów, ale leciała mi z nosa krew. Przyszła i dostałam znów po twarzy, bo powiedziałam, że ojciec alkoholik, matka chora psychicznie. Co ja mam w ogole z tym zrobic? Dodam jeszcze, ze oboje (matka i ojciec) mysla, ze są bezkarni, przyszli do mnie obydwoje i wyzywali od gówien, że jestem nikim, ...ą, żebym się wyprowadzila i nie wracała, ojciec byl pijany i mocno po mnie cisnął, matka powiedziała, że już nigdy nie podniosę na nią ręki (no tak, to ja ją pobiłam) bo w innym razie mnie skrzywdzi, ojciec potwierdził. Wszyscy są przeciwko mnie, do mnie się nie odzywają, do nich normalnie. Może i jest ze mną coś nie tak, ale to nie uprawnia nikogo do robienia mi krzywdy psychicznej jak i fizycznej, sprawiając tym samym, że moja ewentualna choroba się pogłębia, prawda? Czy Waszym zdaniem powinnam to zgłosić, a jesli już, dostaliby upomnienie, czy w ogole nic? Jak to wygląda, wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Sytuacje się powtarzały sporadyczniue, ale nie pierwszy raz zostałam pobita. Natomiast nigdy tak jak dziś, z premedytacją i szczerą nienawiścią wobec mojej osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Ania napisał:

Sytuacje się powtarzały sporadyczniue, ale nie pierwszy raz zostałam pobita.

Za każdym takim zdarzeniem zawiadamiasz policję i idziesz na obdukcję. Możesz zgłosić przemoc domową w placówce Pomocy Społecznej, założą Wam ''niebieską kartę''. Zbierasz materiał dowodowy w postaci nagrań, wypisów lekarskich oraz interwencji służb, po czym ewentualnie pozostaje droga sądowa, jeśli chciałabyś uzyskać zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu (musisz posiadać opinię psychologa i lekarza). Możliwy jest też wniosek o przymusowe leczenie ojca alkoholika. Nie są to proste sprawy i potrafią ciągnąć się latami, więc zdecyduj, czy warto sobie niszczyć nerwy i de facto życie. Może lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu wyprowadzić się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×