Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ciąża po porodzie

Polecane posty

Gość Gość

Czy są tu mamy które zaraz po porodzie zaszły w kolejną ciążę ? Bardzo bym chciała drugiego malucha ale nie wiem kiedy powinnam się za to zabrać .. są tu mamy które zaszły szybko w drugą ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Czy są tu mamy które zaraz po porodzie zaszły w kolejną ciążę ? Bardzo bym chciała drugiego malucha ale nie wiem kiedy powinnam się za to zabrać .. są tu mamy które zaszły szybko w drugą ciążę ?

Skonsultuj z ginekologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Głównie chodzi mi o to czy długo się starałyście o drugiego malucha czy poszło może szybciej jak za pierwszym razem. No i ile po porodzie zaszycie w kolejną 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc.

Generalnie po ciązy kobieta jest bardziej plodna. Zdarzaly sie ciaze zaraz po pologu.  

Jesli  nie rodzilas przez cc to pewnie mozesz krotko po porodzie zajsc w ciążę ale to duzy wysilek dla organizmu.

Zastanow sie czy chcesz bardzo mala roznice wieku, dzieci przedszkolne potrafia dac w kość a dwojka za jednym razem to w ogole jazda bez trzymanki. Kilkulatki to juz nie slodkie bobaski ktore tylko spia i jedza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parka

ja zaszłam w ciążę 3 miesiące po porodzie, więc róznica miedzy dziećmi wynosi 12 miesięcy, było ciężko z dwojgiem małych dzieci, syn jeszcze nie umiał chodzić,  a tu juz córka, ale musiałam dac radę, chosdź przez większą częśc dnia byłam z dziećmi sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość parka napisał:

ja zaszłam w ciążę 3 miesiące po porodzie, więc róznica miedzy dziećmi wynosi 12 miesięcy, było ciężko z dwojgiem małych dzieci, syn jeszcze nie umiał chodzić,  a tu juz córka, ale musiałam dac radę, chosdź przez większą częśc dnia byłam z dziećmi sama..

Znam taki sam przypadek.  Jednak fajnie wyszlo, ze obydwoje w ten sposob wyladowali w jednej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ono

Po porodzie może się zdarzyć że będziesz bardziej płodna , zaszłam w ciążę niecałe 3 miesiące po porodzie , niestety się jej nie udało utrzymać , w kolejną 3 miesiące po łyżeczkowaniu odrazu jak było bezpiecznie zajść w ciążę żeby się utrzymała , między dziećmi będzie niecałe 1.5 roku różnicy , wcześniej staraliśmy się kilka lat o dziecko, po porodzie wszystko się wyregulowalo z płodnością i za pierwszym razem się udawało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Boże... Gorzej jak króliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ja miałam pierwszy okres po porodzie po 9. miesiącach, więc nawet jakbym chciała zajść w kolejną ciążę szybciej to organizm nie był gotowy. 

Mam dzieci z różnicą wieku 2 lata, dla mnie to i tak szybko  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podziwiam... Ja jestem 2 i pół.roku po porodzie i coraz bardziej jestem przekonana w tym,że drugiego nie będzie. A zaraz po porodzie czulam sie jak pokopana, seksu nie chciałam widzieć przez pół roku i pierwsze co zrobiłam to.założyłam spirale na 10 lat 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Podziwiam... Ja jestem 2 i pół.roku po porodzie i coraz bardziej jestem przekonana w tym,że drugiego nie będzie. A zaraz po porodzie czulam sie jak pokopana, seksu nie chciałam widzieć przez pół roku i pierwsze co zrobiłam to.założyłam spirale na 10 lat 😄

Co tu podziwiać? Raczej współczuć głupoty, jak ktoś wyżej napisał - gorzej jak króliki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Ja zaszlam w drugą ciąże 6 tygodni po porodzie. Bez problemu się udało chociaż nie wiedziałam jak to będzie z dniami plodnymi i wgl bo jeszcze nie wiedziałam ile będą trwały moje cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Martyna napisał:

Ja zaszlam w drugą ciąże 6 tygodni po porodzie. Bez problemu się udało chociaż nie wiedziałam jak to będzie z dniami plodnymi i wgl bo jeszcze nie wiedziałam ile będą trwały moje cykle

ale pierwsza owulacje masz przed miesiaczka, wiec prawdopodobnie nie wiedzialas w ogole jak funkcjonuje twoj organizm.Najwiekszym mitem jest to,ze podobno karmienie piersia to antykoncepcja.Ja pierwsza miesiaczke dostalam miesiac po zakonczeniu połogu,a syn wisiał mi non stop na piersi.Gdybym nie uwazała ( zreszta w ogole nie chciałam słyszeć o seksie) i kierowała sie ta metoda antykoncepcji to zaraz bym zaszła w druga ciąze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

ale pierwsza owulacje masz przed miesiaczka, wiec prawdopodobnie nie wiedzialas w ogole jak funkcjonuje twoj organizm.Najwiekszym mitem jest to,ze podobno karmienie piersia to antykoncepcja.Ja pierwsza miesiaczke dostalam miesiac po zakonczeniu połogu,a syn wisiał mi non stop na piersi.Gdybym nie uwazała ( zreszta w ogole nie chciałam słyszeć o seksie) i kierowała sie ta metoda antykoncepcji to zaraz bym zaszła w druga ciąze.

Mi się wydaje że pierwszy okres miałam 3 tygodnie po porodzie. Nie byłam pewna bo tylko 2 dni nie krwawilam i zaczęłam na nowo. A już pierwszego dnia po porodzie brałam tabletki na zasuszenie piersi więc u mnie karmienie nie miało wpływu na owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axa

straszna głupota... a gdzie czas na regenerację organizmu? Bity rok powinno sie odczekac, uzupelnic niedobory, wzmocnic oslabione ciaza miesnie.
Chyba, ze chcesz skonczyc z macica dyndajaca miedzy kolanami, kruchymi kosciami czy popsutymi zebami. Pewnie o oszczedzaniu sil w czasie pologu tez nie slyszalas.. Kolejna potencjalna bohaterka targajaca siaty, wozki i dzieciaka zamiast myslec o zdrowiu, potem placze na forach ze nikt nie pomaga. Nie rob sobie tego.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×