Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Komu przeszkadza 500 plus

Polecane posty

Gość gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Mam nadzieję że kolejne wybory również wygra PiS - i dokończyć rozpieprzanie Polski w drugiej kadencji.

Ale się będę z UK śmiała jak wam w końcu klapki z oczu spadną i dotrze do was ze Was finansowo wykończył.

Wasza głupota i ślepa wiara w wyliczanki i manipulacje danymi jakie wam Kaczyński serwuje będą surowo ukarane.

Piona. Będzie druga Wenezuela. I to będzie śmiech przez łzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Po pierwsze - tam nie biorę bo zarabiam dużo za dużo żeby cokolwiek brać.

Po drugie - nie wyjeżdżałam za chlebem, bo miałam go pod dostatkiem w Polsce, wyjechałam bo miałam dość kościoła który się wtrącił do wszystkiego, kiepskiej edukacji, zawiści, głupoty i któtkowzrocznosci, takiej jaką powyżej prezentujecie."

ojej wzruszyła nas twoja historia hehehehhehehhehehheh

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale wy zdajecie sobie sprawę, że za to 500 +  w tym roku możecie kupić mniej niż w poprzednim i co roku będziecie mogły kupić coraz mniej? To prawda, że żaden rząd tego nie zlikwiduje bo nie będzie takiej potrzeby. Po prostu te pieniądze będą ... warte. A najbadziej ucierpią ci, którzy roznożyli się dla 500+ i ci którzy zrezygnowali z pracy bo mieli kasę z 500+ Programy socjalne mogą byc dobre jeśli są dobrze skonstruowane. A ten nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, tak!

Piejcie peany o tym jaki to Kaczyński cudowny, jak daje, pomaga, jak tropi afery i układy.

Dalej udawajcie jak to jest cudownie w Polsce.

Może dacie radę sami siebie przekonać!

Ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
47 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak, tak!

Piejcie peany o tym jaki to Kaczyński cudowny, jak daje, pomaga, jak tropi afery i układy.

Dalej udawajcie jak to jest cudownie w Polsce.

Może dacie radę sami siebie przekonać!

Ha ha ha ha ha

Osobom, które ledwo wiązały koniec z końcem a mają duzo dzieci jest rzeczywiście lepiej. Tylko szkoda, że nie ogarniają tego, że to tylko tymczasowa poprawa ich bytu i  rozdawanie pienięzy, których nie ma, na dłuższą metę nie doprowadzi  do niczego dobrego. I jak zwykle najbardziej ucierpią na tym ci najbiedniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakakalak

Mi przeszkadza. Nie rozumiem jak można rozdawać hajs ludziom zarabiającym gigantyczne pieniądze oraz jak można rozdawać je bez wymogu podjęcia pracy. Jesteśmy szybko się starzejącym społeczeństwem, któremu nie będzie miał kto zmienić pieluch bo każda pielęgniarka, która może, zwiewa za granicę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tu chciał leczyć ani uczyć. Bo po co inwestować w pracę, w polepszenie ogólnego dostępu do infrastruktury, w edukację, w szpitale... po co skoro można rozdawać tym, którzy zrobili sobie zawód z płodzenia albo tym, dla których to śmieszna kwota ale wezmą, bo czemu nie brać jak dają. Sama mam jedno dziecko i jak tylko będzie można to idę po 500 - mam nadzieję, że cały ten grajdół padnie na pysk jak najszybciej i zamierzam w tym pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Kakakalak napisał:

Mi przeszkadza. Nie rozumiem jak można rozdawać hajs ludziom zarabiającym gigantyczne pieniądze oraz jak można rozdawać je bez wymogu podjęcia pracy. Jesteśmy szybko się starzejącym społeczeństwem, któremu nie będzie miał kto zmienić pieluch bo każda pielęgniarka, która może, zwiewa za granicę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tu chciał leczyć ani uczyć. Bo po co inwestować w pracę, w polepszenie ogólnego dostępu do infrastruktury, w edukację, w szpitale... po co skoro można rozdawać tym, którzy zrobili sobie zawód z płodzenia albo tym, dla których to śmieszna kwota ale wezmą, bo czemu nie brać jak dają. Sama mam jedno dziecko i jak tylko będzie można to idę po 500 - mam nadzieję, że cały ten grajdół padnie na pysk jak najszybciej i zamierzam w tym pomóc.

Ja w tej chwili też już tylko na to czekam. A wszystkie oszczędności na wszelki wypadek trzymam w walutach i złocie. To nie może nie dupnąć, a im szybciej to się stanie tym lepiej. Bo z tej ścieżki już nie można zawrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Aż nie wierzę że tu tyle rozsądnych i inteligentnych osób!

Pozdrawiam z UK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bcd

ale niektórzy tutaj są ograniczeni że 500 plus zrujnuje Polskę, gdyby tak było to nie dawali 500 plus na pierwsze dziecko. Gospodarka idzie w dobrym kierunku,dług publiczny maleje a wy dalej swoje.Ale jakby PO dawało 500 plus to wtedy byście nie psioczyli,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Bcd napisał:

ale niektórzy tutaj są ograniczeni że 500 plus zrujnuje Polskę, gdyby tak było to nie dawali 500 plus na pierwsze dziecko. Gospodarka idzie w dobrym kierunku,dług publiczny maleje a wy dalej swoje.Ale jakby PO dawało 500 plus to wtedy byście nie psioczyli,co?

Ograniczona jesteś ty. Wierzysz w propagandę szczęścia i dobrobytu. Ale się zdziwisz. Szkoda tylko że nie zobaczymy twojej miny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ale wy zdajecie sobie sprawę, że za to 500 +  w tym roku możecie kupić mniej niż w poprzednim i co roku będziecie mogły kupić coraz mniej? To prawda, że żaden rząd tego nie zlikwiduje bo nie będzie takiej potrzeby. Po prostu te pieniądze będą ... warte. A najbadziej ucierpią ci, którzy roznożyli się dla 500+ i ci którzy zrezygnowali z pracy bo mieli kasę z 500+ Programy socjalne mogą byc dobre jeśli są dobrze skonstruowane. A ten nie jest.

Nie. Do nich nie dociera. Tepaki nie zauważą. Bo potrafią liczyć tylko po 500. Ciekawe co z nimi będzie jak to wszystko runie. Skąd wezma kasę na bombelki, paznokcie i swoje wozidla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
52 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ciekawe co z nimi będzie jak to wszystko runie. Skąd wezma kasę na bombelki, paznokcie i swoje wozidla. 

Będą napadać i okradać tych co pracowali i odkładali!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja czekam az nam sie gospodarka rozkraczy. Nie zycze nam tego ale teraz to juz chyba nieuchronne. Wtedy my- Polacy zarabiajacy w funtach, dolarach, petrodolarach, euro itd bedziemy kupowac domy i ziemie w Polsce za 20 centow na dolarze. 

Za 500 zlotych bedzie wtedy mozna kupic dwa chleby i margaryne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Bcd napisał:

ale niektórzy tutaj są ograniczeni że 500 plus zrujnuje Polskę, gdyby tak było to nie dawali 500 plus na pierwsze dziecko. Gospodarka idzie w dobrym kierunku,dług publiczny maleje a wy dalej swoje.Ale jakby PO dawało 500 plus to wtedy byście nie psioczyli,co?

 

A wiesz dlaczego dają 500 na pierwsze dziecko? Dokładnie z tego samego powodu, dla którego dali na drugie i kolejne. Kupuja głosy wyborcze. Tylko szkoda, że nie za swoje własne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vdw
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie. Do nich nie dociera. Tepaki nie zauważą. Bo potrafią liczyć tylko po 500. Ciekawe co z nimi będzie jak to wszystko runie. Skąd wezma kasę na bombelki, paznokcie i swoje wozidla. 

A jakie to ma znaczenie czy możesz kupić mniej czy więcej ważne że dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Widzicie jak was PO wytresowało ? jak psy jesteście nauczeni  zeby pracować , płacić podatki i nic nie dostawać  od państwa . Bo gdzie niby sa te pieniądze które wszyscy  placicli przez wiele lat ?  Skoro  nie bylo programu 500 + , 300+ , mama 4+ , 13 emerytura , darmowych lekow dla seniorów , nawet progi dot zasiłków dla dzieci  byly zamrożone i malo kto dostawał  pomoc z opieki   to gdzie sa te wszystkie pieniądze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vdw
41 minut temu, Gość Gość napisał:

 

A wiesz dlaczego dają 500 na pierwsze dziecko? Dokładnie z tego samego powodu, dla którego dali na drugie i kolejne. Kupuja głosy wyborcze. Tylko szkoda, że nie za swoje własne pieniądze.

są mądrzy i cwani bo wiedzą że tylko pieniędzmi mogą kupić głosy wyborców i platforma powinna brać z nich przykład ,niech dadzą 600 zł na pierwsze dziecko zlikwidują fundusz kościelny i urzędy pracy to wtedy wygrają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vdw
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Widzicie jak was PO wytresowało ? jak psy jesteście nauczeni  zeby pracować , płacić podatki i nic nie dostawać  od państwa . Bo gdzie niby sa te pieniądze które wszyscy  placicli przez wiele lat ?  Skoro  nie bylo programu 500 + , 300+ , mama 4+ , 13 emerytura , darmowych lekow dla seniorów , nawet progi dot zasiłków dla dzieci  byly zamrożone i malo kto dostawał  pomoc z opieki   to gdzie sa te wszystkie pieniądze ? 

W punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A co z tymi dziecmi ktore zostaly zabrane z domow dziecka bo patologiczni rodzice moga brac 500+. Kto sie interesuje czy te dzieci maja zapewniony byt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gds

platforma to są straszni krętacze ,pamiętam jak PiS dawało pieniądze 500 plus od drugiego dziecka to Kopacz krzyczała że to zrujnuje budżet państwa że to jest nierealne bo nie starczy pieniędzy a później platforma powiedziała że jak wygra to dadzą też 500 plus na pierwsze dziecko bo jednak pieniądze w budżecie na to pozwalają ,widzicie jakie krętacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość Gość napisał:

Będą napadać i okradać tych co pracowali i odkładali!!!

A wiesz, że o tym myślałam? Rząd może zrobić jak na Cyprze. Może wejść na kasę tych co mają oszczędności i zmusić ich do podzielenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Priorytetowy program rządu „Rodzina 500 plus” stanowi instrument z obszaru aktywnej polityki rodzinnej. Ma on zmniejszyć obciążenia finansowe rodzin związane z wychowywaniem dzieci, a tym samym zachęcać do podejmowania decyzji o posiadaniu ich większej liczby. Jest traktowany jak inwestycja w rozwój polskich rodzin i element, który poprawi ich sytuację materialną oraz demograficzną w kraju. Od ponad 25 lat niska liczba urodzeń w Polsce nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Od 1989 r. trwa okres depresji urodzeniowej. Jednocześnie wraz z postępującym spadkiem dzietności zwiększa się liczba osób żyjących w ubóstwie, a są nim szczególnie zagrożone rodziny z dziećmi.

 

 

Nikt już nie pamięta po co to było wymyślone,  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przecież od lat płacicie  podatek od oszczędności , od wzbogacenie sie . Jest takie cos jak podatek Belki . Sieroty od wielu lat państwo zmusza was do oddania części  waszych pieniędzy heheh Papatrzcie na kwitek  z wypłaty ile zabierają wam kasy .  Te 500 + to jest tylko cząsteczka  tego co wpłacacie do budżetu państwa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaprim

Mi konkretnie przeszkadza to, że 500+ na równi dostaje rodzina gdzie oboje rodzice pracują i nie rozmnażają się na potęgę tylko każdą decyzję o dziecku dokładnie obmyślają, jak i rodzina gdzie mamy dwoje niepracujących rodziców. Z resztą w ogóle denerwuje mnie socjal dla bezrobotnych, bo w tyg czasach praca jest wszędzie. Nie pracuje tylko ten kto nie chce. W mojej mieścinie działają 3 wielkie zakłady które szukają cały czas pracowników. Nie ma zadnego wyzysku, mój kolega tam pracuje i jest bardzo zadowolony. Ma darmowy transport do i z pracy, różne bonusy i na pełen etat zarabia ok 2700zł - owszem kokosy to nie są ale dla kogoś kto nie jest ani wykształcony ani wykwalifikowany to jest niezła praca. Kiedyś musiał robić na czarno u prywaciarza za grosze i bez świadczeń podobnie jak jego żona, a dzisiaj ona pracuje w Lidlu na kasie i też jest zadowolona. Ma wszystkie świadczenia i legalną pracę. Zarabia jakoś ponad 2000zł - ktoś powie mało ale jednak da się żyć, do tefo mają 500 plus na jedno dziecko bo mają dwoje. Jednak miejsc pracy jest dużo w ich firmach i zajmują je powoli Ukraińcy, bo prócz 500 plus jest wiele innych bonusów dla pasożytów. Są mieszkania, są darmowe obiady w szkole dla dzieci, są różne inne zasiłki, paczki żywnościowe, dopłaty. To jest waszym zdaniem normalne, że ludzie pracujący są zmuszani do utrzymywania nierobów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość Kakakalak napisał:

Mi przeszkadza. Nie rozumiem jak można rozdawać hajs ludziom zarabiającym gigantyczne pieniądze oraz jak można rozdawać je bez wymogu podjęcia pracy. Jesteśmy szybko się starzejącym społeczeństwem, któremu nie będzie miał kto zmienić pieluch bo każda pielęgniarka, która może, zwiewa za granicę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tu chciał leczyć ani uczyć. Bo po co inwestować w pracę, w polepszenie ogólnego dostępu do infrastruktury, w edukację, w szpitale... po co skoro można rozdawać tym, którzy zrobili sobie zawód z płodzenia albo tym, dla których to śmieszna kwota ale wezmą, bo czemu nie brać jak dają. Sama mam jedno dziecko i jak tylko będzie można to idę po 500 - mam nadzieję, że cały ten grajdół padnie na pysk jak najszybciej i zamierzam w tym pomóc.

Ales argument stworzyla.  Spoleczenstwo sie starzeje wiec lepiej, zeby sie nie rozmnazalo...  Jak nie bedzie sie rozmnazalo to te pielegniarki nie beda uciekaly za granice poniewaz po prostu ich nie bedzie jak przydzie pora na obtarcie twojego duupska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość alkaprim napisał:

Mi konkretnie przeszkadza to, że 500+ na równi dostaje rodzina gdzie oboje rodzice pracują i nie rozmnażają się na potęgę tylko każdą decyzję o dziecku dokładnie obmyślają, jak i rodzina gdzie mamy dwoje niepracujących rodziców. Z resztą w ogóle denerwuje mnie socjal dla bezrobotnych, bo w tyg czasach praca jest wszędzie. Nie pracuje tylko ten kto nie chce. W mojej mieścinie działają 3 wielkie zakłady które szukają cały czas pracowników. Nie ma zadnego wyzysku, mój kolega tam pracuje i jest bardzo zadowolony. Ma darmowy transport do i z pracy, różne bonusy i na pełen etat zarabia ok 2700zł - owszem kokosy to nie są ale dla kogoś kto nie jest ani wykształcony ani wykwalifikowany to jest niezła praca. Kiedyś musiał robić na czarno u prywaciarza za grosze i bez świadczeń podobnie jak jego żona, a dzisiaj ona pracuje w Lidlu na kasie i też jest zadowolona. Ma wszystkie świadczenia i legalną pracę. Zarabia jakoś ponad 2000zł - ktoś powie mało ale jednak da się żyć, do tefo mają 500 plus na jedno dziecko bo mają dwoje. Jednak miejsc pracy jest dużo w ich firmach i zajmują je powoli Ukraińcy, bo prócz 500 plus jest wiele innych bonusów dla pasożytów. Są mieszkania, są darmowe obiady w szkole dla dzieci, są różne inne zasiłki, paczki żywnościowe, dopłaty. To jest waszym zdaniem normalne, że ludzie pracujący są zmuszani do utrzymywania nierobów?

A placenie na nierobow w rzadzie ci nie przeszkadza?  Placenie za ich imprezy, ktore jednorazowo przekraczaja roczne dochody z 500+ niejednej rodziny wielodzietnej.  Rzucacie sie na tych najbiedniejszych, a ci najbogatsi zyja wlasnie z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaprim
6 minut temu, Gość gosc napisał:

A placenie na nierobow w rzadzie ci nie przeszkadza?  Placenie za ich imprezy, ktore jednorazowo przekraczaja roczne dochody z 500+ niejednej rodziny wielodzietnej.  Rzucacie sie na tych najbiedniejszych, a ci najbogatsi zyja wlasnie z was.

A co następna zawodowa bezrobotna? Nie rozumiem dlaczego ludzie Twojego pokroju od razu uważają że z chęcią płacę na kolejne rządowe świnie i ich koryta? Otóż przeszkadza mi płacenie na każdego darmozjada zarówno rządowego jak i sąsiada nieroba na socjalach. Owszem ci najbogatsi żyją właśnie nas jak słusznie zauważyłaś ale te bezrobotne patusy też. Nie bez przyczyny napisałaś z "was" czyli ty też ze mnie żyjesz więc może trochę więcej szacunku do ludzi którzy Cię utrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
47 minut temu, Gość gość napisał:

Widzicie jak was PO wytresowało ? jak psy jesteście nauczeni  zeby pracować , płacić podatki i nic nie dostawać  od państwa . Bo gdzie niby sa te pieniądze które wszyscy  placicli przez wiele lat ?  Skoro  nie bylo programu 500 + , 300+ , mama 4+ , 13 emerytura , darmowych lekow dla seniorów , nawet progi dot zasiłków dla dzieci  byly zamrożone i malo kto dostawał  pomoc z opieki   to gdzie sa te wszystkie pieniądze ? 

To Ty myslisz ze PIS daje bo sa pieniadze w budzecie? ;D 

"gDzIe sA tE wSzYsTkIe pIeNiAdZe????"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

500+ nie byłoby potrzebne gdyby ludzie godnie zarabiali. Ceny zachodnie a zarobki wschodnie. W Niemczech ceny są praktycznie takie same jak u nas, tylko tam bez problemu zarobisz 4000. U nas najniższa to nawet nie 500 euro. Jakby Niemiec dostał tyle na mc i miał z tego opłacić najem i życie to by klepał biedę jak większość Polaków. Tu jest problem. Stosunek cen do zarobków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Przecież od lat płacicie  podatek od oszczędności , od wzbogacenie sie . Jest takie cos jak podatek Belki . Sieroty od wielu lat państwo zmusza was do oddania części  waszych pieniędzy heheh Papatrzcie na kwitek  z wypłaty ile zabierają wam kasy .  Te 500 + to jest tylko cząsteczka  tego co wpłacacie do budżetu państwa . 

Wiesz, czym innym jest podatek od zysku, a czym innym oddanie państwu części oszczędności. Pomysl sobie, że masz 100 tys na lokacie. Podatek placisz od odsetek. A teraz pomyśl sobie, ze rzad twierdzi, że masz u oddać 50 tys. Bo tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×