Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Komu przeszkadza 500 plus

Polecane posty

Gość Figo
1 godzinę temu, Gość alkaprim napisał:

Mi konkretnie przeszkadza to, że 500+ na równi dostaje rodzina gdzie oboje rodzice pracują i nie rozmnażają się na potęgę tylko każdą decyzję o dziecku dokładnie obmyślają, jak i rodzina gdzie mamy dwoje niepracujących rodziców. Z resztą w ogóle denerwuje mnie socjal dla bezrobotnych, bo w tyg czasach praca jest wszędzie. Nie pracuje tylko ten kto nie chce. W mojej mieścinie działają 3 wielkie zakłady które szukają cały czas pracowników. Nie ma zadnego wyzysku, mój kolega tam pracuje i jest bardzo zadowolony. Ma darmowy transport do i z pracy, różne bonusy i na pełen etat zarabia ok 2700zł - owszem kokosy to nie są ale dla kogoś kto nie jest ani wykształcony ani wykwalifikowany to jest niezła praca. Kiedyś musiał robić na czarno u prywaciarza za grosze i bez świadczeń podobnie jak jego żona, a dzisiaj ona pracuje w Lidlu na kasie i też jest zadowolona. Ma wszystkie świadczenia i legalną pracę. Zarabia jakoś ponad 2000zł - ktoś powie mało ale jednak da się żyć, do tefo mają 500 plus na jedno dziecko bo mają dwoje. Jednak miejsc pracy jest dużo w ich firmach i zajmują je powoli Ukraińcy, bo prócz 500 plus jest wiele innych bonusów dla pasożytów. Są mieszkania, są darmowe obiady w szkole dla dzieci, są różne inne zasiłki, paczki żywnościowe, dopłaty. To jest waszym zdaniem normalne, że ludzie pracujący są zmuszani do utrzymywania nierobów?

 a jak ty sobie wyobrażasz że kobieta która ma kilkoro dzieci pójdzie do pracy ? A kto będzie gotował i sprzątał?człowieku moja sąsiadka ma 7 dzieci ,jej mąż ma działalność gospodarczą a ona chodźby chciała to do pracy nie ma jak iść bo kto odbierze dzieci ze szkoły, z przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

To niech tatuś dzieciorób bierze drugi etat!!!

Nie wiedzieli skąd się biorą dzieci i że trzeba się nimi zajmować?

Ja też lubię dzieci ale mam tylko jedno i to urodzone po trzydziestce bo najpierw chciałam stworzyć mu przyzwoite warunki - za karę mam teraz utrzymywać cudze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ciekawe czy jak wygra PO i zostawi 500 + to tez będziecie  tak komentować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

500+ nie byłoby potrzebne gdyby ludzie godnie zarabiali. Ceny zachodnie a zarobki wschodnie. W Niemczech ceny są praktycznie takie same jak u nas, tylko tam bez problemu zarobisz 4000. U nas najniższa to nawet nie 500 euro. Jakby Niemiec dostał tyle na mc i miał z tego opłacić najem i życie to by klepał biedę jak większość Polaków. Tu jest problem. Stosunek cen do zarobków. 

Tylko że Niemiec zarabia dużo i wydaje dużo  a kasę od państwa też swojego dostaje, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×