Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość buuu

Ile dajecie daliście na komunię jako chrzestni

Polecane posty

Gość buuu

Ile dajecie daliście na komunię jako chrzestni

bez jakiejś gównoburzy

sumy poproszę

i opis chrzestny czy gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skladalismy się na porządnego peceta dla młodego, jako chrzestną dałam 1000 PLN. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

co to znaczy "jako chrzestni"? To jakaś inna kategoria gościa w przeliczeniu na kasę? Chrzestny ma inną taryfikację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

chrzestna - złoty pierścionek i 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

2000 zł medalik i ilustrowana Biblia. W dzisiejszych czasach nie ma co kupić, rower, tablet, laptop, Apple Watch dziecak już ma. Quada jej nie kupię - nie stać mnie, ale już się boje jakie prezenty będą na topie gdy będzie wychodziła za mąż ;) nie wiem, mieszkanie?;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A co to za różnica czy chrzestny czy zwykły gość. Chrzestny jest od wychowania w wierze, a nie od sypania kasą. 

A odpowiadając na temat, to zależy od relacji jaką się ma z rodziną. Gdyby to było np. dziecko mojej siostry, z którym jestem blisko dałabym 1000zł + prezent np. biżuteria, książka, kwiaty. A jak jest to komunia dziecka, które nawet nie pamięta jak mam na imię to max 200 zł i kwiatek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Aparat fotograficzny, najnowsza Minolta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Laptop, bo chciała akurat taki prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rower z górnej półki, miał być koniecznie czerwony 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zgodnie z wolą rodziców i chrzesnicy złożyłam się z chrzestnym na rower i kupiliśmy 4 worki 10 kg karmy do schroniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

2000 zł medalik i ilustrowana Biblia. W dzisiejszych czasach nie ma co kupić, rower, tablet, laptop, Apple Watch dziecak już ma. Quada jej nie kupię - nie stać mnie, ale już się boje jakie prezenty będą na topie gdy będzie wychodziła za mąż 😉 nie wiem, mieszkanie?;)

 

5 lat temu, kiedy mój chrześniak się żenił, chrzestni dawali po 2000 w prezencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciak89

Moim zdaniem nie każdy dzieciak wszystko ma, my chrześniakowi kopiliśmy konsolę , w fajnej cenie znalazłam w bestcena.pl, na pewno się ucieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Siostrzenicy - srebrny ryngraf z Matką Boską wysadzany szafirami (cenna pamiątka rodzinna), pieniądze w kopercie, zamawiany w kwiaciarni bukiet kwiatów i słodycze okolicznościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

co to znaczy "jako chrzestni"? To jakaś inna kategoria gościa w przeliczeniu na kasę? Chrzestny ma inną taryfikację? 

Na tzw. prowincji ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

500 zł plus coś słodkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Medalik i komórkę, różową 🙂 Taką, jak chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Dwa lata temu byłam chrzestną i dałam 500 zł. Stać mnie było i na 1000, ale to komunia, a nie wesele. Chrzestny dał tyle samo. Jego również było stać by dać więcej. Nie dajmy się zwariować. To komunia, a nie zastaw się a postaw się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

Jestem matka dziecka idącego do komunii. Obydwoje chrzestnych ma średnia sytuacje finansowa i obydwojgu mówiłam, ze mogą być bez prezentu, bo dla nich dojazd na komunie dość daleko to już wydatek. Jak będzie- nie wiem. Wogole mi nie zależy, żeby dziecko dostało jakieś niesamowite prezenty czy kasę, zależy mi szczerze, żeby wszyscy byli. Syn jest jedynakiem i my stoimy dobrze finansowo, jesteśmy w stanie mu zapewnić sporo. Bardzo bym chciała, żeby prezenty były symboliczne - pamiątkowe. I wierzcie lub nie, syn nic a nic o prezentach nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Maria4343
17 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Dwa lata temu byłam chrzestną i dałam 500 zł. Stać mnie było i na 1000, ale to komunia, a nie wesele. Chrzestny dał tyle samo. Jego również było stać by dać więcej. Nie dajmy się zwariować. To komunia, a nie zastaw się a postaw się. 

I to jest mądre podejście. Gdy moj chrześniak miał komunię 3 lata temu kupiłam zloty łańcuszek z krzyżykiem oraz Biblię. Ja swój medalik który dostałam na Komunię od swojej matki chrzestnej noszę a mam 43 lata.Bardzo cenna pamiątka to dla mnie. Jak czytam jakie kwoty tu padają to brak mi słów. Ludziom w głowach się przewraca i to fest.Przecież to sakrament a rodzice robią z niego cyrk i to dosłownie. U kolegi z pracy na komuni jego dziecka byl zamówiony clown.Masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Maria4343
15 minut temu, Gość Lila napisał:

Jestem matka dziecka idącego do komunii. Obydwoje chrzestnych ma średnia sytuacje finansowa i obydwojgu mówiłam, ze mogą być bez prezentu, bo dla nich dojazd na komunie dość daleko to już wydatek. Jak będzie- nie wiem. Wogole mi nie zależy, żeby dziecko dostało jakieś niesamowite prezenty czy kasę, zależy mi szczerze, żeby wszyscy byli. Syn jest jedynakiem i my stoimy dobrze finansowo, jesteśmy w stanie mu zapewnić sporo. Bardzo bym chciała, żeby prezenty były symboliczne - pamiątkowe. I wierzcie lub nie, syn nic a nic o prezentach nie mówi.

W końcu jakaś normalna mama.Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5 lat temu dałam chrześniakowi 1000 zł i złoty łańcuszek z medalikiem. W tym roku mam komunię chrześnicy i zamierzam dać tyle samo, tylko do łańcuszka jeszcze kolczyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez uważam ze super drogie prezenty na komunie to przesada - ja jako matka chrzestna powinnam podarować dziecku Biblię i medali- w końcu to Komunia św. Ale ten kto nie ma szczęścia otaczać się światłymi ludźmi, którzy wyznają wyższe wartości moralne (lub jakiekiekolwiek wartości moralne) to musi liczyć się z tym, ze jeżeli koperta nie będzie gruba, a rodzic chrzestny jest bardzo majętny - to komentarzom nie będzie końca. Pewnie spora cześć osób tutaj piszących rozumie o co mi chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
2 godziny temu, Gość Gość Maria4343 napisał:

I to jest mądre podejście. Gdy moj chrześniak miał komunię 3 lata temu kupiłam zloty łańcuszek z krzyżykiem oraz Biblię. Ja swój medalik który dostałam na Komunię od swojej matki chrzestnej noszę a mam 43 lata.Bardzo cenna pamiątka to dla mnie. Jak czytam jakie kwoty tu padają to brak mi słów. Ludziom w głowach się przewraca i to fest.Przecież to sakrament a rodzice robią z niego cyrk i to dosłownie. U kolegi z pracy na komuni jego dziecka byl zamówiony clown.Masakra 

Wiesz, przy większej ilości dzieci na przyjęciu, animator to dobra sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×