Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość konsekwentna

On chc dzieci a ja....

Polecane posty

Gość konsekwentna

Witam,

Przed slubem nie poruszaliśmy z męzem kwestii posiadania dziecka. Ciche milczenie jedna i druga strona uznała, za brak planów w tej kwestii czyli po prostu dzieci nie będzie. Dzisiaj, tj. 3 lata po ślubie mąż coraz częściej porusza ten temat. Np. " popatrz jakie xy mają cudne dziecko" itd. Planuje porozmawiać z nim. Ustaliliśmy,że każde z nas ma przygotować argumenty za i przeciw. O ile przeciw mam mnóstwo, całą listę, kilkanaście podpunktów zastanawiam się nad argumentami "za"
Moze wy coś pomożecie? Dlaczego warto mieć dzieci? Po co je mieć? I prosze z góry o powstrzymanie się od argumentów rzędu -"dla uśmiechu bąbelka", " dzieci to dar"
Dar to jest młodzieży. W Gdyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdd

opieka na starosc, jak dobry człowiek, wiem jako dziecko bo swoich nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2528
10 minut temu, Gość dfdd napisał:

opieka na starosc, jak dobry człowiek, wiem jako dziecko bo swoich nie chce

z całym szacunkiem ale jeśli rozpatrywałabym posiadanie dziecka w kategorii opieki na starość to wolałabym chyba zapłacić okrągłą sumkę jakiejś prywatnej klinice i mieć zapewnioną pomoc pielęgniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szybko

Dziecko to część was. Ma geny Twoje i męża. Coś co was łączy. Ja dzieci też nie lubiałam, w sumie dalej nie lubię. A swoje to co innego. Patrzę na córkę, która wygląda jak miniatura mojego męża , czasem wiadomo są z nią problemy ale i tak uwielbiam ją. Dzieci nie ma się dla korzyści swoich dlatego Ci ich nie napiszę. Nie warto decydować się na dziecko bo " zaopiekuje się Tobą na starość" większość dzieci opiekuje się to prawda, ale jeżeli nie będziesz umiała go pokochać to dziecko to wyczuje i ucieknie jak będzie miało okazję i pytanie czy zaopiekuję się Tobą? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdd

zamiast gderac podaj  swoje czemu warto procz tych usmiechu daru jak chciala autorka co zapewne wynika z tego ze u osob bez silnych hormonów na dziecko, po prostu nie teskni się za nim ani nie kocha kogos kogo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Dziecko to mały człowiek, przez chwilę uzależniony od Ciebie ale zawsze będzie mieć swój charakter i będzie osobą taką jak ty. To nie zabawka czy opiekunka. Zalety posiadania dziecka? Masz kogoś na świecie oprócz męża. Jeżeli mąż umrze czy ty to nie będziecie sami. Odniosłam wrażenie, że nie lubisz ludzi lub że potrafisz dać miłość tylko jednej osobie. Dzieci to kolejna bliska osoba w Twoim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

seks bez zabezpieczen, mój sąsiad ma siedmioro swoich miniatur, 7 lat bez gumki 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwentna
1 minutę temu, Gość Mama napisał:

Dziecko to mały człowiek, przez chwilę uzależniony od Ciebie ale zawsze będzie mieć swój charakter i będzie osobą taką jak ty. To nie zabawka czy opiekunka. Zalety posiadania dziecka? Masz kogoś na świecie oprócz męża. Jeżeli mąż umrze czy ty to nie będziecie sami. Odniosłam wrażenie, że nie lubisz ludzi lub że potrafisz dać miłość tylko jednej osobie. Dzieci to kolejna bliska osoba w Twoim życiu.

wydaje mi się, ze nie powinnaś spekulować kogo potrafię kochać a kogo nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwentna

do 2050 na świecie skończą się wszystkie zapasy ropy

tylko w tym stuleci temperatura podniesie się o 4 stopnie

chcecie skazywać swoje dzieci na zycie w takich warunkach?!

kazda z was mówi o opiece na starość, genach- żadna nie pomyślała o tym, ze świat i klimat się zmieniają i waszym dzieciom przyjdzie zyc w strasznych warunkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myblackeyedboy

dokladnie pani konsekwentna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 😂😂😂
3 minuty temu, Gość konsekwentna napisał:

do 2050 na świecie skończą się wszystkie zapasy ropy

tylko w tym stuleci temperatura podniesie się o 4 stopnie

chcecie skazywać swoje dzieci na zycie w takich warunkach?!

kazda z was mówi o opiece na starość, genach- żadna nie pomyślała o tym, ze świat i klimat się zmieniają i waszym dzieciom przyjdzie zyc w strasznych warunkach 

Myślisz, że madki myślą o tym co kiedyś będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

no teraz to przegięłas:) chcą to niech się rozmnażają , dusze muszą się gdzies wcielać zeby sie rozwijać, nawet jakby ktos miał pozyc 20 lat to i tak warto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

poza tym niektóre dusze chcą doświadczać wojen, napieprzają się od stuleci 🙂 chcą doswiadczać gwałtów bo gwałcą chcą bólu bo zabijają, chcą tego łapiesz? hitler tez był bobaskiem słodkim, nie musisz tego doswiadczac nawet będąc obok, nie wszyscy wymrą od klimatu 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma czegoś takiego " dlaczego warto mieć dziecko".Albo pragniesz mieć kolejnego członka rodziny, kogoś kto cię kocha bezwarunkowo,jest od ciebie zależny, czujesz, że chcesz zaopiekować się tym dzieckiem,patrzeć jak ono rośnie, kogoś kto jest twój i twojego ukochanego mężczyzny albo nie chcesz go mieć.Masz wtedy wiele innych rzeczy ale to co daje ci dziecko nie da ci drogi samochód czy pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwentna
6 minut temu, Gość xxx napisał:

no teraz to przegięłas:) chcą to niech się rozmnażają , dusze muszą się gdzies wcielać zeby sie rozwijać, nawet jakby ktos miał pozyc 20 lat to i tak warto 

co ty bredzisz? dusze muszą gdzieś się wcielać? chciałam rzetelnych odpowiedzi a nie wyssanych z palca bzdur
naprawdę uważasz, że warto rodzić dziecko nawet jeśli nie miało ono by dożyć straości i umrzeć w wyniku katastrofy naturalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

nie porównujcie samochodu z psem świnie , sa ludzie dla których pies to najblizszy przyjaciel i szanujcie to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość xxx napisał:

poza tym niektóre dusze chcą doświadczać wojen, napieprzają się od stuleci 🙂 chcą doswiadczać gwałtów bo gwałcą chcą bólu bo zabijają, chcą tego łapiesz? hitler tez był bobaskiem słodkim, nie musisz tego doswiadczac nawet będąc obok, nie wszyscy wymrą od klimatu 🙂 

Normalna jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwentna
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie ma czegoś takiego " dlaczego warto mieć dziecko".Albo pragniesz mieć kolejnego członka rodziny, kogoś kto cię kocha bezwarunkowo,jest od ciebie zależny, czujesz, że chcesz zaopiekować się tym dzieckiem,patrzeć jak ono rośnie, kogoś kto jest twój i twojego ukochanego mężczyzny albo nie chcesz go mieć.Masz wtedy wiele innych rzeczy ale to co daje ci dziecko nie da ci drogi samochód czy pies.

ok, ok - to może wymień te " wiele innych rzeczy" albo chociaż ustosunkuj się do argumentu o zmianie klimatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

napisałam ze warto , mam powtórzyć, jesli zginiesz w katastrofie sztucznej czy naturalnej to nie mysl ze to przypadek, skoro jest zle i bedzie zle to sie unicestwij cwaniaro juz dzis :))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

a to ja sie ...lam i morduje i gwałce czy homo sapiens ? od początku istnienia ?:) a zazalenia do mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1236
5 minut temu, Gość xxx napisał:

napisałam ze warto , mam powtórzyć, jesli zginiesz w katastrofie sztucznej czy naturalnej to nie mysl ze to przypadek, skoro jest zle i bedzie zle to sie unicestwij cwaniaro juz dzis :))) 

zapewne masz dzieci
bardzo szkoda, przekazałaś swoje fatalne geny i wychowujesz dzieci na swój obraz, w totalnym marazmie i głupocie jaką prezentujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

nie oceny a argumenty ok ? to nie żłobek, chcesz zyc a wiesz dlaczego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arbuza

Tylko jedno i koniec jak tu (jutub)

tinyurl .com /y2m9yh7n

bo na więcej nie "stać", nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

1236 teraz napisz jak zrozumiałas moje zdanie o unicestwieniu bo chyba z logiką masz problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie warto, wszystkie które piszą o plusach mają już dzieci i wymyślają jakieś denne powody typu "patrzysz jak rośnie" itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1236
9 minut temu, Gość xxx napisał:

napisałam ze warto , mam powtórzyć, jesli zginiesz w katastrofie sztucznej czy naturalnej to nie mysl ze to przypadek, skoro jest zle i bedzie zle to sie unicestwij cwaniaro juz dzis :))) 

prosiłabym żebyś jednak przepisała to zdanie po POLSKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
3 minuty temu, Gość Arbuza napisał:

Tylko jedno i koniec jak tu (jutub)

tinyurl .com /y2m9yh7n

 bo na więcej nie "stać", nie?

może spróbujesz wytlumaczyc zgromadzonym tutaj co miałaś na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko nie czujesz tego po prostu, po co się zmuszać? Naprawdę uważasz, że czyjeś argumenty o uśmiechu dziecka wynagradzającym wszystko czy tym podobne do Ciebie trafi? Jeszcze będziesz wysmiewala argumenty innych? Z jakiej racji? Dla nich to nie jest śmieszne, za to może być śmieszna Twoja wizja o katastrofie naturalnej. Szukasz na siłę plusów a prawda jest taka, że jak się nie chce mieć dziecka i tego nie czuje, to nie ma sensu się zmuszać bo unieszczęśliwisz dwie osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

to czytaj całą dyskusję, napisałam ze warto by dusze się wcielały nawet jesli pozyją do 20 tki bo wola życia i chęć doświadczania złego i dobrego pcha dusze w materie , autorka sie nie unicestwi bo chce zyc ? juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhh
4 minuty temu, Gość xxx napisał:

to czytaj całą dyskusję, napisałam ze warto by dusze się wcielały nawet jesli pozyją do 20 tki bo wola życia i chęć doświadczania złego i dobrego pcha dusze w materie , autorka sie nie unicestwi bo chce zyc ? juz ?

to ja może od razu wypisze skierowanie od psychiatry, bo normalna być nie możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×