Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
julajujula123

Tabletka Ellaone

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Nie wiem czy zakładam wątek tam gdzie trzeba, takich wątków jest miliony pewnie, mnóstwo z nich już przeczytałam, ale każda sytuacja jest inna i nadal jestem niespokojna.. Proszę więc kobiety, przeczytajcie i wesprzyjcie mnie bo nie mam nawet z kim porozmawiać... A więc, parę dni temu uprawiałam seks z partnerem, w trakcie czego pękła nam prezerwatywa, po chwili okazało się, że większość spermy została we mnie. W Panice na drugi dzień pobiegłam do ginekologa, który mnie zbadał, o wszystko wypytał i przepisał nietanią tabletkę dzień po, Firmy Ellaone. Byłam wtedy dokładnie trzy dni przed miesiączką, ginekolog mi powiedział ze jest 99% szans na to ze w ciąże nie zajdę, ze to moja decyzja czy wezme tabletkę, poinformował mnie ze tabletka działa do 5 dni, dodał „wiec spokojnie” Łyknęłam ją ok.11/12h po stosunku. Na drugi dzień miałam lekkie plamienia, a jeszcze następny dostałam niby spodziewana miesiączkę ale dzień wcześniej niż powinnam. Dziś się skończyła, nie była taka jak zwykle miała nieco odmienny kolor i była bardziej skąpa. Skrzepy wystąpiły tak jak przy każdej mojej miesiączce, wiec raczej nie była to implantacja. Kobiety !! Moje pytanie jest takie czy Ellaone działa rzeczywiście ?? Czy mogłabym zajść w ciąże ?? Bardzo nie chce... Jak myślicie była to miesiączka czy to skutek uboczny tej tabletki? Już tyle się naczytałam ze mam taki mętlik w głowie i zaraz oszaleje... A na beta hcg jeszcze za wcześnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O-n-a

Witaj. 

Sama byłam zmuszona w zeszlym roku wziąść ta tabletke. Ja mialam sytuację ze gumka została w środku. Bylam 4 dni przed owulacja i tabletke zdobyłam 30h po stosunku. Nie zaszlam w ciążę. Wszystko bedzie dobrze. Objawy ktore opisujesz sa normalne po takiej dawce hormonów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gość O-n-a napisał:

Witaj. 

Sama byłam zmuszona w zeszlym roku wziąść ta tabletke. Ja mialam sytuację ze gumka została w środku. Bylam 4 dni przed owulacja i tabletke zdobyłam 30h po stosunku. Nie zaszlam w ciążę. Wszystko bedzie dobrze. Objawy ktore opisujesz sa normalne po takiej dawce hormonów. 

Dzięki ... Ja nadal odchodzę od zmysłów a test krwi mogę zrobić dopiero w poniedziałek ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze może się wypowie ??? Któraś z was zaliczyła wpadkę mimo zażycia tabletki ??? Lub jakie miała objawy po tej tabletce ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy któraś z Was może wzięła Ellaone w 4-5 tygodniu ciąży i poroniła? Bo ja tak zrobiłam ale chyba nie zadziałało. Ale dzięki Bogu mam zabieg już w ten czwartek umówiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tabletki działają najlepiej z połączeniu z mechaniczną ochroną, jak np. diafragma Caya. Generalnie regularne branie pigułek powinno zatrzymać owulację, jak tak się nie dzieje, to coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszłaś w ciąże. Jeszcze jak tabletkę wzięłaś w ciągu 24 godzin to już na 99%. Normalne jest to że miesiączka mogła wyglądać troszkę inaczej, skoro zaaplikowałaś sobie sporą dawkę hormonów.

Brałam kilka razy- jeszcze w czasie kiedy była bez recepty, także sprawdziłam na sobie. Działa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wyregulowania cyklu zawsze lepiej kontrolować płodność na pomocniczym urządzeniu, ja osobiście mam tester owulacyjny Afrodyta i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×