Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Gość Dyśka

Może ja jestem jakimś wyjątkiem,  ale powiem Wam , że dla mnie pierwszy trymestr jest gorszy od trzeciego. Nie powiem - ciężko mi teraz , ale fizycznie czuje sie lepiej niż na początku.  I w pierwszej i w drugiej ciąży poczatek to straszna senność,  wymioty, hustawki nastrojow ogromne😳 Teraz to wiem , że kazdy dzień przybliża mnie do spotkania i nie wymiotuje od perfum , kawy, kociej kupy, krojonego pora czy widoku surowego jajka.

Ja byłam wczoraj na wizycie i mój maluszek ma 3 kg. To 36 tydzień skonczony. Chyba nie będzie taki duży jak jego brat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

U mnie mimo przespanej nocy jakieś totalne osłabienie. Zasypiam na stojąco. Nie mam siły ani ręką ani noga ruszyć. Mała do tego jakieś skoki w brzuchu uskutecznia. Brzuch mnie boli i normalnie mam już dość. Płakać się chce😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Dyska to mój w 37 ważył 2500 😋 a Ty naturalnie rodzisz tak?

Ja dzisiaj tryskam energią aż dziwnie się z tym czuję 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
2 godziny temu, Gość Anneczka napisał:

Dyska to mój w 37 ważył 2500 😋 a Ty naturalnie rodzisz tak?

Ja dzisiaj tryskam energią aż dziwnie się z tym czuję 😂

Mój w 34tc 2760g 😂 Ja dzisiaj ryczalam pół dnia bez powodu... Jakoś dziwnie się czuję dzisiaj, raz jestem głodna, raz nie mam apetytu i mi niedobrze, rozdrazniona jestem i mam mocniejsze skurcze.... Już nie mam siły 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Nie, ja rodze sztucznie 😀 lekarz za mnie rodzi.😂 Mam planowe cc na 14 grudnia. Z tym ze mój pierwszy urodzil sie 4 kg i 60 cm. Oczekiwalam , ze drugi będzie tez taki. Ale błędne moje przekonanie.  Najważniejsze,  że wszystko jest ok. 

Ja mam od dwóch dni regularnego nerwa. Wszystko mnie irytuje. Dosłownie wszystko. Najbardziej wyprowadzają mnie z równowagi pytania i komentarze ludzi. Niektorzy nie maja wstydu 😳 z jednej strony sie boję bardzo poznać tego człowieka nowego, a z drugiej chcialabym juz mieć to za sobą.  Jestem przestraszona tym. Wiem , że to mnie nie ominie , ale np.  boje sie zakladania cewnika, bólu po. 😰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja się boje ze się zacznie i szybko do szpitala i żeby było miejsce.... Eh szaleństwo .jak urodzę będę taka szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

A ja się boję aby było miejsce w klinice i wolna sala porodowa 🤣😂 jak będę musiała jechać do rzeźni w mojej miescinie to rodze w domu!!! 🙈

Moj w 37 tc waga 3100 to znaczy, że będzie duży do porodu? Lekarz powiedział, że to normalna waga... Kurde nakupiłam tyle ubranek w rozmiarze 56 i co ja z nimi zrobię 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Mój dzisiaj taki wiercipięta że aż myślalam że wyskoczy ze mnie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka
1 minutę temu, Gość Anneczka napisał:

Mój dzisiaj taki wiercipięta że aż myślalam że wyskoczy ze mnie 😊

Dyska spokojnie... Trzeba być dobrej myśli wiem ze łatwo się mówi ale sama mam stresa jak pomyśle o tym wszystkim.. 😑 

Ale musimy dać radę jeszcze troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
2 godziny temu, Gość Ciężarówka napisał:

A ja się boję aby było miejsce w klinice i wolna sala porodowa 🤣😂 jak będę musiała jechać do rzeźni w mojej miescinie to rodze w domu!!! 🙈

Moj w 37 tc waga 3100 to znaczy, że będzie duży do porodu? Lekarz powiedział, że to normalna waga... Kurde nakupiłam tyle ubranek w rozmiarze 56 i co ja z nimi zrobię 🤷‍♀️

Mój w 34tc ważył 2760g 😂 Więc myślę, że w 37tc to jest waga ok Twojego 🙂 Ja już nie mam wizyty ani usg chyba, że na porodówce więc nie wiem ile od tamtego czasu przybrał, ale wtedy był jakby wagowo tydzień starszy więc albo nadal tak jest albo zwolnił z rośnieciem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

A ja się boję wszystkiego.. Porodu, czasu po porodzie jak będę do siebie dochodziła, czy zdążę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

A mnie leki jakoś opuściły. Nie stresuje się bólem jak dam radę itp zrobiłam się obojętna na wszystko poza tym że chce urodzić już. Teoretycznie mam jeszcze tydzień do porodu ale czuję się zniechecona cała sytuacja. Ale to że się przestałam bać wydaje mi się bardzo dziwne. Ewidentnie coś ze mną nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka
52 minuty temu, Gość Annnnn napisał:

A mnie leki jakoś opuściły. Nie stresuje się bólem jak dam radę itp zrobiłam się obojętna na wszystko poza tym że chce urodzić już. Teoretycznie mam jeszcze tydzień do porodu ale czuję się zniechecona cała sytuacja. Ale to że się przestałam bać wydaje mi się bardzo dziwne. Ewidentnie coś ze mną nie tak

Czemu od razu zakładasz że jest coś nie tak? Może po prostu dotarło do Ciebie teraz to wszystko i że tak czy siak musisz sobie poradzić. Ja się trochę też stresuję ale chyba mniej niż wcześniej jak narazie. Wydaje mi się że tez do mnie to powoli dociera że robię to dla nas żeby mieć go przy sobie. Nie wiem czemu ale mam jakieś przeczucie że w weekend się chyba coś zacznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Emm- jak to mówią na wszystko przyjdzie czas. Bądź dobrej myśli 

1 godzinę temu, Gość Emm933 napisał:

A ja się boję wszystkiego.. Porodu, czasu po porodzie jak będę do siebie dochodziła, czy zdążę... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Ale cewnik zakładają już po znieczuleniu więc nie boli. 😛

Dzieci z rozmiaru 56 wyrastają w 2-3 tygodnie, nie warto dużo kupować, ja od razu od 62 zaczęłam. Fakt trochę za duże, ale nie będę musiała za chwilę dokupowac nowych. 

Będzie dobrze dziewczyny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Napisałam wczoraj na forum wiadomość,  ale widze , że została usunięta. 😔 

Ja nawet synkowi , ktory urodził sie 4 kg i 60 cm na chwile zakładałam 56 , bo noworodek jest taki podkurczony. Ale słowo klucz to na chwilę.  U nas też bardzo szybko zaczęliśmy nosić pieluszki rozmiar 2. Dlatego nie robiw duzego zapasu 1. Bo u chłopców te zwłaszcza pieluszka musi być dość wysoko. 

Mnie martwią infekcje.  Wczoraj zaprowadzilam syna do przedszkola,  a tam 8 dzieci. Wszyscy chorzy- wirusowe zapalenie oskrzeli. Boje sie tego sezonu chorob przy noworodku. 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Luska co szpital to obyczaj. U nas cewnik jest przed znieczuleniem😡 

U nas za to nie robią zadnej lewatywy , ani nic. Czasem dają czopki glicerynowe jak ktoś ewidentnie ma problemu trawienne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

U córki w szkole jelitowka panuje i ogólnie grupa. My idziemy zaraz do lekarza bo ma kaszel jak zaawansowany palacz 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Moja wg usg w 37 tygodniu ważyła 3300g, ale szczerze wątpię żeby urodziła się z wagą wyższą niż 3,5kg.

W nocy mniej więcej po godzinie od seksu zaczęły mi się lekko bolesne skurcze i ból w krzyżu, już byłam podekscytowana, ze się zaczyna, ale niestety przeszło. Chyba nie będzie mi dane urodzić przed terminem 💁🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka
37 minut temu, Gość Super Żona napisał:

U córki w szkole jelitowka panuje i ogólnie grupa. My idziemy zaraz do lekarza bo ma kaszel jak zaawansowany palacz 🙁

U mnie to samo. Ja już byłam wczoraj popoludniu z synem u lekarza i zostaje dzis w domu. Ryk niesamowity , bo mieli wycieczke do fabryki bombek. Ale leje, wieje , a on rzęzi co chwilę.  😔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Iza - przynajmniej pokorzystalas sobie przed pologiem. 😀 Mi lekarz powiedział,  ze to jak ma ruszyć to ruszy i tego sie nie przyspieszy jak i nie zatrzyma. Moja kolezanka jadla na potęgę ananasy. W sumie nie pamietam czemu , ale twierdziła , ze po 3 dniach obzerania sie nimi w końcu urodziła.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Dziewczyny a co robicie albo będziecie robić z ubrankami noworodkowymi z których wyrośnie maluszek? Sprzedajecie, zostawiacie na pamiątkę, oddajcie ? 

Czy wózki macie już złożone i przygotowane? A czy kupowalyscie może dodatkowy materac do wozeczka? 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Ciężarówka-  ja nie wiem co mam robić.  Nie mam żadnej znajomej w ciąży aktualnie , której można byłoby oddawać.  Zresztą powiem Wam sekretnie , że łudze się troszkę,  że może kiedyś zdecyduje sie na trzecie.  Na dobrą sprawę mam przed sobą jeszcze tak z 10 lat na ta decyzje. Nie wiem tylko co mój mąż na to😂 na razie odłożę te rzeczy, które będą ładne.  Te używane , ale nie poplamione i w dobrym stanie oddam za darmo. Poprzednim razem jak byłam w szpitalu po porodzie to wszystkie rzeczy synka zostawilam. U nas szpital ma ogromne deficyty takich rzeczy. Wciąż dużo jest przypadków zostawiania dzieci i wtedy nie ma im na dobrą sprawę kto zapewnić jakiejś godnej wyprawki. Więc te pierwsze rzeczy teraz tez chyba zostawie , a jedną rzecz wezme na pamiątke. 

W moim wozku mam dość fajny materacyk i nie kupuje następnego,  bo mam zamiar korzystać ze śpiwora dużo. Tylko wszystko zależy jaka jest zima u Was. Czy czesto wieje. Ja mieszkam rzut beretem od Szklarskiej Poręby.  Z reguły jak w Polsce pada deszcz to tu jest śnieg i to sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneczka

Ja nie wiem co się ze mną dzieje.. Dziwnie się trzęse wszystko mnie nadal boli i jakoś mi słabo 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
1 godzinę temu, Gość Dyśka napisał:

Ciężarówka-  ja nie wiem co mam robić.  Nie mam żadnej znajomej w ciąży aktualnie , której można byłoby oddawać.  Zresztą powiem Wam sekretnie , że łudze się troszkę,  że może kiedyś zdecyduje sie na trzecie.  Na dobrą sprawę mam przed sobą jeszcze tak z 10 lat na ta decyzje. Nie wiem tylko co mój mąż na to😂 na razie odłożę te rzeczy, które będą ładne.  Te używane , ale nie poplamione i w dobrym stanie oddam za darmo. Poprzednim razem jak byłam w szpitalu po porodzie to wszystkie rzeczy synka zostawilam. U nas szpital ma ogromne deficyty takich rzeczy. Wciąż dużo jest przypadków zostawiania dzieci i wtedy nie ma im na dobrą sprawę kto zapewnić jakiejś godnej wyprawki. Więc te pierwsze rzeczy teraz tez chyba zostawie , a jedną rzecz wezme na pamiątke. 

W moim wozku mam dość fajny materacyk i nie kupuje następnego,  bo mam zamiar korzystać ze śpiwora dużo. Tylko wszystko zależy jaka jest zima u Was. Czy czesto wieje. Ja mieszkam rzut beretem od Szklarskiej Poręby.  Z reguły jak w Polsce pada deszcz to tu jest śnieg i to sporo. 

Z tym oddawanie ubranek do szpitala to świetny pomysł!! Zapytam się o to w szpitalu w moim mieście może będą chcieli przygarnac, albo wyślę do jakiegos domu samotnej matki 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justka

Cześć dziewczyny! Jak to jest z tymi terminami? Usg czy OM? Już nie wspomnę, że moja lekarka teoretycznie źle obliczyla mi termin z OM i zamiast 28 grudnia w karcie mam 30... Usg prenatalne - 23 grudnia. No i moje pytanie jest takie. Moja lekarka mówi, żeby trzymać się terminu z miesiączki a lekarz, który wykonywał badania prenatalne, że absolutnie nie - trzymać się usg. Jak to jest u Was? Do tego doszedł dodatni gbs wiec już myśli żeby na pewno zdążyć żeby podali antybiotyk itd. 🙈 Pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

Mi też słabo dzisiaj ale zmierzylam sobie ciśnienie i mam bardzo niskie. Chyba muszę się jakiejś kawy albo chociaż coli napić to się podniesie. Tyle że nie pije na ogół ani tego ani tego. Ktoś tu wyżej o wózku pisał i właśnie Amerykę odkryłam że nie mam nic do środka ani materacyka ani kocyka ani nic😱 Wózek spokojnie sobie w garażu czeka a w domu mam tylko nosidełko. Ubranek też nie mam komu oddać a poza tym nie wiem czy ktoś by chciał bo z racji tego że maluch szybko z nich wyrośnie kupiłam raczej tańsze rzeczy. 

Dyska napisałaś że mieszkasz nie daleko Szklarskiej Poręby. Normalnie dzieki🙂 Przypomniałas mi że niejede fajne wakacje tam spędziłam i odrazu mi się humor poprawil😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
9 minut temu, Gość Justka napisał:

Cześć dziewczyny! Jak to jest z tymi terminami? Usg czy OM? Już nie wspomnę, że moja lekarka teoretycznie źle obliczyla mi termin z OM i zamiast 28 grudnia w karcie mam 30... Usg prenatalne - 23 grudnia. No i moje pytanie jest takie. Moja lekarka mówi, żeby trzymać się terminu z miesiączki a lekarz, który wykonywał badania prenatalne, że absolutnie nie - trzymać się usg. Jak to jest u Was? Do tego doszedł dodatni gbs wiec już myśli żeby na pewno zdążyć żeby podali antybiotyk itd. 🙈 Pozdrawiam! 

Hmm ja też nie ogarniam tych terminów 😂 mój lekarz zawsze patrzy z termin z miesiączki ale u mnie badanie prenatalne potwierdziło datę no bo ja wiem kiedy TO się stało 🙈 i nawet jak liczę kalkulatorem dzien zapłodnienia to też wychodzi ta data, więc ja szykuje się na termim z miesiączki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza
57 minut temu, Gość Justka napisał:

Cześć dziewczyny! Jak to jest z tymi terminami? Usg czy OM? Już nie wspomnę, że moja lekarka teoretycznie źle obliczyla mi termin z OM i zamiast 28 grudnia w karcie mam 30... Usg prenatalne - 23 grudnia. No i moje pytanie jest takie. Moja lekarka mówi, żeby trzymać się terminu z miesiączki a lekarz, który wykonywał badania prenatalne, że absolutnie nie - trzymać się usg. Jak to jest u Was? Do tego doszedł dodatni gbs wiec już myśli żeby na pewno zdążyć żeby podali antybiotyk itd. 🙈 Pozdrawiam! 

Kieruj się terminem wyznaczonym na podstawie pierwszego usg, bo z ostatnią miesiączka jest różnie, ja na przykład przez nieregularne cykle mam ponad tydzien różnicy i młodsza ciąże niż wynika to z OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

U mnie różnica terminów to tylko 2dni więc jakoś się nie stresuje tym za bardzo. Faktycznie miesiączki można mieć nieregularne ale patrząc na wymiary dziecka z usg też może być różnie bo przecież dziecko się rozwija we własnym tempie i nie musi mieć wymiarów jak z książki. Ja się trzymam tego z OM bo wypada szybciej😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×