Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katecheta

Katecheza misyjna - dlaczego Buddyzm nie jest sprzeczny z naszą religią?

Polecane posty

Gość katecheta

Buddyzm to religia która nie ma nic wspólnego z katolicyzmem ale też w żądnym stopniu nie jest z nią sprzeczna. Można być katolikiem i praktykować buddyzm ponieważ w Buddyzmie nie mają żadnego Boga. Buddyzm to religia wymyślona więc nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla katolicyzmu a praktyki buddyjskie może każdy z was praktykować w domu ponieważ Buddyzm to religia w której nie ma żadnego Boga dlatego każdy katolik może praktykować buddyzm w celach rozrywkowych. W Hinduizmie są sprzeczne rzeczy np: Bóg jest częścią natury i czyli nie ma tam podziału na stworzenie i stwórcę, islam jest zagrożeniem ponieważ ta religia uczy o zabijaniu. Natomiast jeśli chodzi o Buddyzm to tutaj jest zupełnie inaczej a medytacje które chociaż nie mają nic wspólnego z Bogiem i aniołami to rozwijają wyobraźnię człowieka. Dlaczego chrześcijanin nie powinien być chrześcijaninem i muzułmaninem a może być chrześcijaninem i częściowo buddystą? - ponieważ islam to też wiara w Boga Allaha i Mahometa islam pokazuje niewłaściwe oblicze Boga, nie można też być żydem i chrześcijaninem ponieważ żydzi nie uznają Jezusa za zbawiciela, inaczej jest w przypadku Buddyzmu nie stanowi dla nas absolutnie żadnego zagrożenia ponieważ w buddyzmie nie ma nic o Bogu i o Chrystusie wiec tej religii nie musimy się obawiać. 

Medytacje Buddyjskie rozwijają człowieka, Oglądałem odcinek Wojciech Cejrowski boso o buddyzmie i zauważyłem jak ludzie mają świątynię ale nie modlą się przed Bogiem ale żeby uczcić buddę i to ze został oświecony. Dlaczego warto praktykować medytacje Buddyjskie ponieważ to one przyniosą nam wiele korzyści a do tego rozwijają psychikę i otwierają nas kontakt duchowy z aniołem stróżem oraz zmarłymi. To właśnie medytacjom Buddyjskim możemy wiele zawdzięczać. Czyli medytacje buddyjskie i mantry nie stanowią dla katolików absolutnie żadnego zagrożenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×