Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Olkaa343

Wczesne małżeństwo

Polecane posty

Hej! Słyszałam wiele opinii o wyjściu kobiety za mąż w wieku 21-22 lat ale czy są tu jakieś osoby które w takim wieku wzięły ślub? Chciałabym poznać waszą opinię bo wiem że wypowiecie się z własnego doświadczenia. Pytam bo razem z narzeczonym myślimy o ślubie w takim wieku. Ja mam 20 a on 21. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

A ile się znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

dla mnie to i tak  za wcześnie. Mieszkacie chociaż razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie i oboje podjęliśmy decyzję że nie zamierzamy mieszkać razem przed ślubem ze względu na religię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doswiadczeniem

Najgorsze w takim wieku sa malzenstwa z tzw "wpadki". W kregu naszych znajomych wszystkie takie malzenstwa sie porozpadaly i to po kilkunastu, nawet kilkudziesieciu latach, jak dzieci "dorosly".

Takie jest moje doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

no to powodzenia. Z doświadczenia wiem że nic z tego nie będzie. Bo można mieszkać bez sexu jeśli to religijne powody BTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Będziecie szczęśliwi 24 lata, z każdym rokiem będziesz muDAWAŁA coraz mniej, a w 25 roku małżeństwa zdradzi Cię z 10 lat młodszą, wyśmiganą w tych względach. Piszę o tym bo znam taką historię -ale 24 lata szczęścia, warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geniusz

Zaczekaj... mloda jestes... milosc to tylko reakcja chemiczna w mozgu, poczekaj minimum dwa lata, a wg mnie to powinno byc prawnie zabronione branie slubow przed 25r zycia. Zobacz cos w zyciu, zobacz jakie swiat daje mozliwosci, moze spotkasz kogos innego moze odnajdziesz cos co chcesz robic i np wyjedziesz na drugi koniec swiata aby to robic.

Mowie z perspektywy wielu moich dowidaczen z kobietami i wielu ludzi ktorych znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geniusz
9 minut temu, Olkaa343 napisał:

Nie i oboje podjęliśmy decyzję że nie zamierzamy mieszkać razem przed ślubem ze względu na religię 

to ze wspolnym mieszkaniem to bzdura wg mnie nie powinno sie mieszkac wspolnie gdy mysli sie o slubie, a ewntualnie spotykac sie na  seks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszłam za mąż w wieku 24 lat (czyli tylko byłam trochę starsza), ale moim zdaniem ślub w tak młodym wieku to duża nieodpowiedzialność. Rozumiem przekonania religijne, ale nawet po ślubie nie będziecie mieć specjalnych warunków żeby samodzielnie mieszkać. Zgaduję, że pewnie albo ledwo co szkoły skończyliście albo dopiero studiujecie, co też nie jest idealne dla młodego małżeństwa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Jajko Pisanka napisał:

Wyszłam za mąż w wieku 24 lat (czyli tylko byłam trochę starsza), ale moim zdaniem ślub w tak młodym wieku to duża nieodpowiedzialność. Rozumiem przekonania religijne, ale nawet po ślubie nie będziecie mieć specjalnych warunków żeby samodzielnie mieszkać. Zgaduję, że pewnie albo ledwo co szkoły skończyliście albo dopiero studiujecie, co też nie jest idealne dla młodego małżeństwa. 

 

To skąd ty pochodzisz że wyszłaś za mąż w tym wieku? Z brzuchem byłaś i starzy kazali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

wyszłam za mąż mając 19. Znaliśmy się całą szkołę byliśmy "razem" 3 lata. Po ślubie pół roku. Dobrze że to był tylko cywilny. Drugi raz miałam 26 i to była dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To skąd ty pochodzisz że wyszłaś za mąż w tym wieku? Z brzuchem byłaś i starzy kazali? 

Z bardzo dużego miasta 🙂 Nikt mi nie kazał, długo byliśmy razem, po prostu planowaliśmy zakup domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Super motywacja do małżeństwa 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Facet
Przed chwilą, Jajko Pisanka napisał:

Z bardzo dużego miasta 🙂 Nikt mi nie kazał, długo byliśmy razem, po prostu planowaliśmy zakup domu 

 Twój tatuaż w najbardziej "tajemniczym" miejscu masz ....? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Super motywacja do małżeństwa 🤣

Owszem, nie potrzebowaliśmy dokumentów żeby być razem, ale od strony prawnej to dość ważny dokument. I myślę, że to też trzeba brać pod uwagę wychodząc młodo za mąż - to ważna deklaracja prawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna

Wyszłam za mąż mając lat 19 z miłości. Dziecko mieliśmy pięć lat później. Skończyłam studia, założyliśmy firmy, wszystkiego się dorobilismy. Nigdy nie żałowałam. W tym roku obchodzimy 22 lata po ślubie. Myślę że jak się trafi na tą osobę to nie ma znaczenia wiek. Znam odpowiedzialnych 20 latków i niedojrzalych 40 latków. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że młodym ludziom kiedyś było łatwiej wystartować niż teraz. sytuacja na rynku pracy bardzo się zmieniła i o ile kiedyś para odpowiedzialnych 20latków mogła dać sobie radę o tyle teraz czasem dorosłe i odpowiedzialne osoby muszą mieszkać u rodziców przez koszt wynajmu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna
29 minut temu, Gość Jan napisał:

Będziecie szczęśliwi 24 lata, z każdym rokiem będziesz muDAWAŁA coraz mniej, a w 25 roku małżeństwa zdradzi Cię z 10 lat młodszą, wyśmiganą w tych względach. Piszę o tym bo znam taką historię -ale 24 lata szczęścia, warto!

Nie koniecznie u nas na odwrót. Z każdym rokiem więcej, myślę że sex jest coraz lepszy, wg twoich obliczeń zostało nam 2 lata... Nawet jeśli.. Było warto 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna
18 minut temu, Gość Gość napisał:

To skąd ty pochodzisz że wyszłaś za mąż w tym wieku? Z brzuchem byłaś i starzy kazali? 

To 24 lata to az taki przedwczesny wiek na slub? Na dziecko pewnie tez? Czyli slub to wg Ciebie dopiero po 30, dziecko po 40, bo geriatryczne matki w modzie, a jak ktos i slub i dziecko mial w wieku 20+, to na pewno ciemnota wiejska i przegrala zycie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna
5 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

Myślę, że młodym ludziom kiedyś było łatwiej wystartować niż teraz. sytuacja na rynku pracy bardzo się zmieniła i o ile kiedyś para odpowiedzialnych 20latków mogła dać sobie radę o tyle teraz czasem dorosłe i odpowiedzialne osoby muszą mieszkać u rodziców przez koszt wynajmu. 

To tak teraz trudniej odejść od gry komputerowej, my nie mieliśmy takich pokus. W wieku 17 lat potrafiliśmy zadbać o siebie poza swoim pokojem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Bogna napisał:

To tak teraz trudniej odejść od gry komputerowej, my nie mieliśmy takich pokus. W wieku 17 lat potrafiliśmy zadbać o siebie poza swoim pokojem. 

To nie jest kwestia gier komputerowych. Każdy potrzebuje jakichś rozrywek - mój mąż całe życie jest zapalonym graczem, a nie przeszkodziło mu to ani w skończeniu studiów ani w znalezieniu pracy 🙂

Trochę wyrozumiałości dla młodych (no powiedzmy) ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ade

Moim zdaniem ślub w każdym wieku, jeśli się kochacie, pod warunkiem, że jesteście stabilni finansowo (oboje macie stałą pracę i utrzymujecie się 100% sami)  i mieszkacie razem. Nie musicie uprawiać seksu, jeśli chodzi o religię, ale wspólne mieszkanie obnaża niemalże wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika
19 minut temu, Gość Geniusz napisał:

Zaczekaj... mloda jestes... milosc to tylko reakcja chemiczna w mozgu, poczekaj minimum dwa lata, a wg mnie to powinno byc prawnie zabronione branie slubow przed 25r zycia. Zobacz cos w zyciu, zobacz jakie swiat daje mozliwosci, moze spotkasz kogos innego moze odnajdziesz cos co chcesz robic i np wyjedziesz na drugi koniec swiata aby to robic.

Mowie z perspektywy wielu moich dowidaczen z kobietami i wielu ludzi ktorych znam

Dlaczego? Myślę, że 25-latka wie lepiej czego chce w życiu niż 20-latka. A tak poważnie: jestem tylko 3 lata starsza od autorki i zawsze zakładałam że w wieku 25-26 lat będę już miała dzieciaczka, więc czas najwyższy na ślub 🙂 (swoją drogą to już za rok...) Może w wieku 20 lat bym się na to nie odważyła....ale wiadomo, wszystko zależy od własnych przekonań - ja nie wyobrażam sobie tzw.przechodzonego związku i "bujania się" ze sobą po 10 lat, po tym czasie zaręczyny/ślub i po paru miesiącach rozstanie. Chyba każda rozsądnie myśląca para wie po jakimś czasie czy to "to", czy wypada się ewakuować. I mówię tutaj o ludziach który poznali się w odpowiednim wieku, tzn. 18+ - wiadomo że jak ktoś jest w ""związku"" od np. 14 r.ż to ten proces się wydłuża. Aczkolwiek nie znam osobiście nikogo kto związałby się ze swoją 2gą połówką jeszcze w podstawówce/gimnazjum i byłoby to na całe życie, w końcu ludzie się zmieniają...ale nie zaprzeczam że może gdzieś są takie przypadki, jeśli tak to gratuluję 🙂

(P.S Z moim narzeczonym związałam się mając 19 lat i czasem "żałuję" że tak wcześnie 😉 bo zawsze zakładałam że w "idealnym życiu " przyszłego męża poznam po 20 r.ż, a po 3-4 latach weźmiemy ślub, coby nie być wieczną dziewczyną.... ale jak widać, idealne życie nie istnieje, haha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara12

 Moze mogę liczyć na wasza pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wyszłam za mąż  wieku 22 lat (na studiach) po roku chodzenia.

Po 21 latach małżeństwa jesteśmy razem 🙂

Pierwsze dziecko mieliśmy gdy dostałam umowę na czas nieokreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna
15 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

To nie jest kwestia gier komputerowych. Każdy potrzebuje jakichś rozrywek - mój mąż całe życie jest zapalonym graczem, a nie przeszkodziło mu to ani w skończeniu studiów ani w znalezieniu pracy 🙂

Trochę wyrozumiałości dla młodych (no powiedzmy) ludzi

Nas to ominęło, mamy po 40 lat, jak te dinozaury 😉. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geniusz
39 minut temu, Gość Annika napisał:

Dlaczego? Myślę, że 25-latka wie lepiej czego chce w życiu niż 20-latka. A tak poważnie: jestem tylko 3 lata starsza od autorki i zawsze zakładałam że w wieku 25-26 lat będę już miała dzieciaczka, więc czas najwyższy na ślub 🙂 (swoją drogą to już za rok...) Może w wieku 20 lat bym się na to nie odważyła....ale wiadomo, wszystko zależy od własnych przekonań - ja nie wyobrażam sobie tzw.przechodzonego związku i "bujania się" ze sobą po 10 lat, po tym czasie zaręczyny/ślub i po paru miesiącach rozstanie. Chyba każda rozsądnie myśląca para wie po jakimś czasie czy to "to", czy wypada się ewakuować. I mówię tutaj o ludziach który poznali się w odpowiednim wieku, tzn. 18+ - wiadomo że jak ktoś jest w ""związku"" od np. 14 r.ż to ten proces się wydłuża. Aczkolwiek nie znam osobiście nikogo kto związałby się ze swoją 2gą połówką jeszcze w podstawówce/gimnazjum i byłoby to na całe życie, w końcu ludzie się zmieniają...ale nie zaprzeczam że może gdzieś są takie przypadki, jeśli tak to gratuluję 🙂

(P.S Z moim narzeczonym związałam się mając 19 lat i czasem "żałuję" że tak wcześnie 😉 bo zawsze zakładałam że w "idealnym życiu " przyszłego męża poznam po 20 r.ż, a po 3-4 latach weźmiemy ślub, coby nie być wieczną dziewczyną.... ale jak widać, idealne życie nie istnieje, haha)

lepiej pozyc na kocia lape z jednym, troche z drugim, porobowac facetow i zobaczyc jak to wyglada a od razu z jednym sie wiazac slubem? nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gość Geniusz napisał:

lepiej pozyc na kocia lape z jednym, troche z drugim, porobowac facetow i zobaczyc jak to wyglada a od razu z jednym sie wiazac slubem? nie polecam

Nie każdy chce próbować "facetów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×