Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yshdndk

Mutyzm wtórny pomocy

Polecane posty

Gość Yshdndk

Mamy dzieci chorujących na mutyzm wtórny. Jakie objawy maja wasze dzieci? U nas diagnozę postawiła logopeda w przedszkolu ale nie zgadzam się z nią co do objawów. Może wystarczy niewiele by postawić diagnozę. Ale przede wszystkim chce pomóc mojemu dziecku. Kochane mamy co robicie w tym temacie??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mojego dziecka było podejrzenie mutyzmu wybiórczego ale dopiero w 1 klasie.Na stronie mutyzm.org.pl wszystko jest opisane.Psycholog kazała mi tę stronę przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yshdndk

Dzięki za odp. Wg mnie i moich najbliższych to nie mutyzm. Myślicie że warto przystac na leczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Yshdndk napisał:

Dzięki za odp. Wg mnie i moich najbliższych to nie mutyzm. Myślicie że warto przystac na leczenie? 

A Ty i twoi najbliżsi macie wykształcenie i kompetencje czy tylko wam się tak wydaje? Bo logopeda to jednak specjalista . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Yshdndk napisał:

Dzięki za odp. Wg mnie i moich najbliższych to nie mutyzm. Myślicie że warto przystac na leczenie? 

A Ty i twoi najbliżsi macie wykształcenie i kompetencje czy tylko wam się tak wydaje? Bo logopeda to jednak specjalista . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Yshdndk napisał:

Dzięki za odp. Wg mnie i moich najbliższych to nie mutyzm. Myślicie że warto przystac na leczenie? 

A Ty i twoi najbliżsi macie wykształcenie i kompetencje czy tylko wam się tak wydaje? Bo logopeda to jednak specjalista . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od diagnozy jest specjalista.Rob tak żebyś nie miała wyrzutów sumienia a dziecko pretensji do ciebie, że coś zaniedbałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja na twoim miejscu poszłabym do innego speclisty, poprosiła również o opinię logopedy i wychowawcy, żeby mieć pełny obraz sytuacji. Mój miał mutyzm wybiórczy. 

A na jakiej podstawie logopeda stwierdziła mutyzm? U mnie dopiero któryś z kolei specjalista postawił diagnozę i był to psycholog. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

idz do takiego specjalisty ktory ci powie to co chcesz uslyszec. bo o to ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mojego dziecka było podejrzenie mutyzmu wybiórczego ale dopiero w 1 klasie.Na stronie mutyzm.org.pl wszystko jest opisane.Psycholog kazała mi tę stronę przeczytać.

Moje dziecko chodziło do logopedy,psycholog w przedszkolu nie zauważyła mutyzmu tylko nieśmiałość i wrażliwość.Dopiero ja pod koniec zerówki w szkole zapytałam wychowawcy czy nie trzeba iść z nią do psychologa,bo wg mnie to dziwne,ze sie nie odzywa.Na pytania pani odpowiada.Wychowawca powiedziała,że mogę iść do psychologa ale wg niej nie ma wskazań.Więc zapisałam do szkolnego psychologa i ta po kilku spotkaniach z dzieckiem zaczęła podejrzewać mutyzm wybiórczy.

To ja "panikowalam" a nie szkoła czy rodzina bądź znajomi.Wolałam dmuchać na zimne.

Chodziła do szkolnego psychologa na zajęcia ponad 2 lata i duża poprawa!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvhuhfv
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja na twoim miejscu poszłabym do innego speclisty, poprosiła również o opinię logopedy i wychowawcy, żeby mieć pełny obraz sytuacji. Mój miał mutyzm wybiórczy. 

A na jakiej podstawie logopeda stwierdziła mutyzm? U mnie dopiero któryś z kolei specjalista postawił diagnozę i był to psycholog. 

Syn ogólnie dużo chorował do marca. Praktycznie w mcu był max  tydzień w przedszkolu. Pierwsze dni w przedszkolu nie bardzo bawił się z dziećmi tylko sam i sporo obserwował. To zaniepokoilo wychowawczynie i zgłosiła psycholog-logopeda. Ale ona osobiście widziała go raptem dwa razy. Gdy zaczął od kwietnia chodzić dzien w dzien chętnie bierze udział w zabawach, mówi więcej itd. W domu buzia mu się nie zamyka. Gdy idziemy do znajomych na początku jest nieśmiały a po jakimś czasie się rozkręca. Wg mnie to normalne. Ale moze się mylę. 

Ta psycholog twierdzi że jest pewna mutyzm i koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvhuhfv
4 godziny temu, Gość gość napisał:

idz do takiego specjalisty ktory ci powie to co chcesz uslyszec. bo o to ci chodzi.

Nie wcinaj się jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gvhuhfv napisał:

Syn ogólnie dużo chorował do marca. Praktycznie w mcu był max  tydzień w przedszkolu. Pierwsze dni w przedszkolu nie bardzo bawił się z dziećmi tylko sam i sporo obserwował. To zaniepokoilo wychowawczynie i zgłosiła psycholog-logopeda. Ale ona osobiście widziała go raptem dwa razy. Gdy zaczął od kwietnia chodzić dzien w dzien chętnie bierze udział w zabawach, mówi więcej itd. W domu buzia mu się nie zamyka. Gdy idziemy do znajomych na początku jest nieśmiały a po jakimś czasie się rozkręca. Wg mnie to normalne. Ale moze się mylę. 

Ta psycholog twierdzi że jest pewna mutyzm i koniec. 

Mutyzm to brak mowy. Syn miał mutyzm wybiórczy, ogólnie w przedszkolu nic nie mówił, odezwał się dopiero po 8 mc... W domu normalnie. Na placu zabaw też, do dzieci ok. Do dorosłych już nie.

Wg mnie to nie jest mutyzm, tak jak pisałam poproś o opinię wychowawcę jak się zachowuje w przedszkolu i logopedę i idź do innego specjalisty. Raczej do psychologa bo mutyzm ma podłoże lękowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×