Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Salamandra

Imie dla drugiej kruszynki

Polecane posty

Gość Salamandra

Dziewczyny, 

Prosze o pomoc. Wraz z moim mezem nie potrafimy sie zdecydowac jakie imie nadac naszemu drugiemu malenstwu. Jest to dziewczynka. Pierwsza coreczka ma na imie Anastazja. Imie wybieramy sposrod: Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja. Co myslicie? A moze macie jakies swoje ciekawe propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Salamandra napisał:

Dziewczyny, 

Prosze o pomoc. Wraz z moim mezem nie potrafimy sie zdecydowac jakie imie nadac naszemu drugiemu malenstwu. Jest to dziewczynka. Pierwsza coreczka ma na imie Anastazja. Imie wybieramy sposrod: Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja. Co myslicie? A moze macie jakies swoje ciekawe propozycje?

Podoba mi sie Olga, Jagoda, Matylda i Malwina.  Od siebie dodam Olimpie.  Czy szukacie czegos co bedzie pasowalo do siebie czy raczej wybieracie imie, ktore Wam sie po prostu podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Od Oleny wole Oleandra- jest takie imie tylko bardzo niespotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Anastazja jest bardzo ladnym imieniem.  Na kiedy macie termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Anastazja jest bardzo ladnym imieniem.  Na kiedy macie termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

ja sie zastanawiałam nad Oleną, w końcu mam Alinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gośćiu napisał:

ja sie zastanawiałam nad Oleną, w końcu mam Alinkę

Alina tez ladna.  Malina podoba mi sie rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salamandra
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Anastazja jest bardzo ladnym imieniem.  Na kiedy macie termin?

Termin na 16 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

anastazja a na nazwisko pewnie coś w stylu węgiel XDDDD eh polacy polacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salamandra
24 minuty temu, Gość gosc napisał:

Podoba mi sie Olga, Jagoda, Matylda i Malwina.  Od siebie dodam Olimpie.  Czy szukacie czegos co bedzie pasowalo do siebie czy raczej wybieracie imie, ktore Wam sie po prostu podoba?

Raczej wybieramy sposrod imion, ktore po prostu nam sie podobaja. Olimpia - sliczne imie. Aczkolwiek mam watpliwosci czy mala nie bedzie miala w przyszlosci problemow zwiazanych z tym imieniem. Sa tu jakies mamuski malych Olimpii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

z powyzszych Olga i Gaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Matylda. A mozel do anastazji, alicja? Dwa magiczne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salamandra
25 minut temu, Gość gosc napisał:

anastazja a na nazwisko pewnie coś w stylu węgiel XDDDD eh polacy polacy

Nazwisko raczej z niemiecka brzmiace Surma 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciq

Jestem też z drugim dzieckiem w ciąży. Tylko nie Matylda. Okropnie to jakoś i złowieszczo brzmi. Ja czekam na poznanie płci malucha ale dla córki mamy - Jagoda. Bardzo ładne i niespotykane. Nie moge już słuchać naprawdę wszystkich Zuzi, Alicji, Julek i Zosi. 

Wybierz coś oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasek

Może Tradycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Ja córkę miałam nazwać Agata,ale mam synka 😉osobiście lubię proste w formie imionami tych co podałaś mi osobiście podoba się Jagoda i Gaja. Z takich nietypowych imion może Elena, Nastia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Matylda albo Olga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Salamandra napisał:

Dziewczyny, 

Prosze o pomoc. Wraz z moim mezem nie potrafimy sie zdecydowac jakie imie nadac naszemu drugiemu malenstwu. Jest to dziewczynka. Pierwsza coreczka ma na imie Anastazja. Imie wybieramy sposrod: Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja. Co myslicie? A moze macie jakies swoje ciekawe propozycje?

Malwina, Jagoda lub Noemi.

Agata, Adela, Apolonia, Antonina. 

Karolina, Dominika, Jowita, Sandra, Eliza, Rozalia, Gabriela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olga, Gaja i Kaja są fajne. 

Mi osobiście podobają się jeszcze Oliwia, Lena, Alessa. 

Moja córeczka będzie z nami podobno 2 sierpnia o będzie Lilianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala_MI

Kwestia gustu, ale mnie się nie podobają takie wymyślne imona - zwaz, czy potem dziecko będzie się dobrze czulo wśród dzieci, noszac imie Olimpia.. no nie wiem, zwłaszcza wiedzac, jakie tolerancyjne jest polskie spoleczenstwo.

Eliza, Jagoda?

Oliwia ma moja corka i co trzeciauczennica w klasie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Noemi, Jagoda ładne choć są ładniejsze imiona ;) natomiast Matylda bardzo mi sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbvsvs

Czemu podobaja wam się takie ruskie imiona? Anastazja jak dla ruskiej ssssiwki, to samo Olga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Bbvsvs napisał:

Czemu podobaja wam się takie ruskie imiona? Anastazja jak dla ruskiej ssssiwki, to samo Olga 

A jakie zaproponujesz polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajooo

Ja mam miesięczną Matyldę w domu❤️ Od początku byłam pewna jakie nadam imię i nie żałuje 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja

To wy musicie sami określić, co się wam najbardziej podoba. Ale jak pytasz mnie, to odpowiem pod kątem znaczenia imion, bo przywiązuję do tego wagę.

Olga Surma - brzmi dość zgrabnie. Olgi to bardzo silne kobiety, trochę karierowiczki, praca najważniejsza. Bardzo ambitne. Olga to kobieta mądra, która twardo i pewnie stąpa po ziemi. Posiada racjonalny umysł i umiejętność szybkiego reagowania. Jest odpowiedzialna, zorganizowana i kreatywna. Trudności mobilizują ją do podjęcia wyzwania, a każdy sukces stanowi powód do dumy. Potrafi postawić na swoim, zachowując przy tym zimną krew. Nie znosi z kolei, gdy ktoś jej rozkazuje czy narzuca swoje zdanie. Nie posiada wielu przyjaciół, a w okazywaniu sympatii pozostaje raczej oszczędna. Nie lubi również wielkich deklaracji uczuciowych, egzaltacji oraz wylewności. Przyjaźnią obdarza dopiero, gdy przekona się o bezinteresowności drugiej strony. Jest kobietą zawiłą i zmienną.

Malwina Surma - Pomysłów, energii i chęci jej nie brak – Malwina nie pracuje jednak dla zaszczytów ani kariery. Satysfakcję czerpie z samej możliwości działania. Nigdy nie postępuje po najniższej linii oporu, chociaż rzadko potrafi wytrzymać długo w jednym miejscu. Wiele podróżuje i kocha przygody. Tym samym zamiast zdobywać wiedzę nad książkami, uczy się poprzez praktykę. Posiada liczne uzdolnienia i wysoką inteligencję, ale nie angażuje się w edukację. Jest spontaniczna, pełna życia oraz beztroski. Nie marnuje czasu danego jej na ziemi i kocha szaleć. Posiada liczne grono oddanych przyjaciół. W miłości za to wybredna.

Jagoda Surma - Jagody ciężko nie lubić, emanuje z niej bowiem ciepło i wewnętrzna harmonia. Świetnie radzi sobie ze stresem, nie ma w niej zawiści ani agresji. Jest osobą skromną, mimo tego że świetnie zna swoje mocne strony. Nie lubi się kłócić, jest ugodowa, tolerancyjna i otwarta. To marzycielka i romantyczka, której bardzo zależy na ciepłym domu i szczęściu swojej rodziny. Dobrze gotuje i świetnie odnajduje się w roli pani domu. Jest wspaniałą kandydatką na żonę i kochającą, mądrą matkę. W miłości jest lojalna, wierna, wyrozumiała i ma gorący temperament.

Kaja Surma - Kaja to kobieta inteligentna, ciekawa świata, temperamentna i potrafiąca czerpać z życia pełnymi garściami. Kocha podróżować, imprezować w gronie najbliższych, jest otwarta i tolerancyjna. Nawiązując nowe znajomości, początkowo bywa wycofana, jednak spowodowane jest to tylko tym, że potrzebuje nieco więcej czasu by całkowicie się otworzyć. Jest oryginalną indywidualistką, która bywa bardzo uparta, a w razie potrzeby potrafi tupnąć nogą. Kaja wie czego chce i uparcie do tego dąży. W życiu towarzyszy jej także sporo szczęścia, które pomaga jej w spełnianiu marzeń.

Pozostałe mi się nie podobają. Z racji mojego słowiańskiego imienia, wybrałam dzieciom imiona, które można przetłumaczyć na angielski i ładnie zdrabniać, odmieniać w zależności od fazy życia. Dlatego wybrałam dla córki imię Aleksandra. Do waszego nazwiska też pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość Salamandra napisał:

Raczej wybieramy sposrod imion, ktore po prostu nam sie podobaja. Olimpia - sliczne imie. Aczkolwiek mam watpliwosci czy mala nie bedzie miala w przyszlosci problemow zwiazanych z tym imieniem. Sa tu jakies mamuski malych Olimpii?

W Polsce jest blisko 3 tysiace Olimpii i z tego 39 nadanych w ubieglym roku i na tym samym poziomie przez kilka ostatnich lat.  Wydaje mi sie, ze to imie nie wyroznia sie na tle Antonin, Apolonii czy Helen.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Imiona polskie: Wanda, Dobrochna, Radochna, Dobrosława, Nawojka, Damroka, Mojmira, Bogna, Sulimira/Sulika, Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Salamandra napisał:

Dziewczyny, 

Prosze o pomoc. Wraz z moim mezem nie potrafimy sie zdecydowac jakie imie nadac naszemu drugiemu malenstwu. Jest to dziewczynka. Pierwsza coreczka ma na imie Anastazja. Imie wybieramy sposrod: Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja. Co myslicie? A moze macie jakies swoje ciekawe propozycje?

Matylda, Malwina, Olena podobają mi się.

Gaja i Kaja też ładne, ale w porównaniu z Anastazją wydają się trochę za krótkie. 

Może Aleksandra, Magdalena, Marcelina, Kornelia, Weronika, Paulina, Adrianna, Urszula, Helena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Salamandra napisał:

Dziewczyny, 

Prosze o pomoc. Wraz z moim mezem nie potrafimy sie zdecydowac jakie imie nadac naszemu drugiemu malenstwu. Jest to dziewczynka. Pierwsza coreczka ma na imie Anastazja. Imie wybieramy sposrod: Olga, Matylda, Noemi, Olena, Malwina, Jagoda, Gaja, Kaja. Co myslicie? A moze macie jakies swoje ciekawe propozycje?

Matylda, Malwina, Olena podobają mi się.

Gaja i Kaja też ładne, ale w porównaniu z Anastazją wydają się trochę za krótkie. 

Może Aleksandra, Magdalena, Marcelina, Kornelia, Weronika, Paulina, Adrianna, Urszula, Helena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×