Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sic

Aga in america zaglodzila fanke

Polecane posty

Gość gosc
8 minut temu, Gość kiki napisał:

Kobieto ,czy ty wogóle jesteś rozumna ? Joga czy inne sporty to jest forma ruchu,a rak to czesto wina tego co w siebie pwychamy a nasze cialo tego nie akcptuje,joga,cwiczenia,picie wody,slonce,relaks,sen owszem sa wazne ale najgorsze dla nas to smieciowe przetworzone zarcie ,pestycydy,smog itp.

Przecie sa badania gdzie ludziom sie cukrzyca cofala na witarianizmie,Aga in ameirca pokazuje swoje życie,ona sluha siebie ,robi toco uwaza la siebie za sluszne czy mowi komus zachorujesz na raka jak nie przejdziesz na owocozerstwo ? czy ona kiedys tak powiedziala komukolwiek ? a nawet jesli by powiedziala to kazdy ma swoj rozum ,jak tos by mi powiedzial ze jesli nie bede piła 3 litrów wody bo sa badania ze to i tamto a ja pije sobie 1.5 to myslisz ze poslucham na slepo i bez wzgledu na to jak bede sie czula pijac 3 litry nie przestane tego robic ? haha.

Ona nie myśli. A co z reklamami piwa w telewizji? Ilu osobom alkohol złamał życie, za ile śmierci odpowiada, rozwodów, przemocy domowej? Zabronić! A cukier? Do ilu zgonów doprowadził? Nakręcę filmik, gdzie zajadam się czekoladą, powiem, że dobra na wszystko. A po 5. latach zgłosi się do mnie dwustukilowa, spasiona baba z prośbą o odszkodowanie. Strata czasu. Nie wyjaśnimy jej, że dorosły człowiek DOKONUJE WYBORÓW I ZA NIE ODPOWIADA. 

PS. Palma wyśmiewając dietę wegańską odpowiada za zdrowie osób, u których mięso wywoła raka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość gosc napisał:

 

Zamknij cały internet. Wszystkim gęby pozamykaj.

Amerykanie znani są z tego, że zwalają winę za wszystko, a za nic nie czują się odpowiedzialni. Ważę 300kg, to założę sprawę coca coli. Na szczęście ten trend do nas nie dotarł. 

Ludzie dorośli odpowiadają za swoje czyny. Mnóstwo osób poleca palenie marihuany. No cud, miód, orzeszki. Pobudza intuicję, znosi agresję. Osobiście uważam, że odłącza emocje, tłumi je, a nie pozbywa się ich, plus wywołuje paranoję. Lekarze polecają marihuanę chorym na raka. I co teraz? Wybierasz ty. Jednak gdy Ci to zaszkodzi, odpowiadasz też ty. 

Nie podałaś jednego sensownego, logicznego argumentu. Nawet jednego. 

Nie chcę mi się z tobą rozmawiać, bo nie umiesz tego robić merytorycznie. Internet ocieka poradami, które są z dvpy i są spersonalizowane. Kaziowi pomaga taichi, Kaziu uważa, że to dobre na wszystko, daje świetne zdrowie fizyczne i psychiczne. Kazia włączył Krzysztof, który ma problemy psychiczne. Taichi mu nie pomogło. Krzysztof targnął się na swoje życie. Za co odpowiada Kazio, You Tube, a może twórca TaiChi? Rozczaruję Cię - odpowiada za to tylko Krzysztof.

I gdyby w każdym vlogu przestrzegać dorosłych jak małe dzieci mówiąc - kochane, polecam wam wycinanki, ale z góry przepraszam, że nie każdemu się to spodoba, a może i ktoś się skaleczy, a może kogoś to znudzi, a może ktoś idąc po papier kolorowy przechodząc przez ulicę wpadnie pod auto, to mamy już prawie ulotkę jak w opakowaniu z lekami z apteki. 

Jeśli dziewczyna umarla z powodu frutarianizmu, należy podać do sądu pomysłodawcę tej diety, czyli jakiegoś naszego przodka, który zlazł z drzewa, na którym jadł wyłącznie liście i owoce.

Aż żal mi takich ludzi jak ty. Jak można nie łapać, że jedyna odpowiedzialność jest po stronie tego, który na dietę się decyduje? Mój pies by to zrozumiał. A ty nie. 

80% vlogerek poleca diety, produkty. I jeśli ktoś teraz umiera na raka, to może dlatego, że 5 lat temu posłuchał szusz, która polecała żarcie serka feta. Litości. 

Podałam bardzo dużo sensowych argumentów ale nie masz zamiaru się do nich odnieść, bo zwyczajnie mnie nie szanujesz w tej dyskusji. Masz zero-jedynkowe postrzeganie świata. "Mój pies by to zrozumiał. A ty nie", już z desperacji te docinki wstawiasz?

Jeżeli Aga w prywatnej korespondencji zaleca stosowanie frutarianizmu osobom z zaburzeniami odżywania lub cukrzycom to uważam, że jest współodpowiedzialna za krzywdę. Dla mnie podawanie fałszywych informacji (zwłaszcza tych odnośnie zdrowia) to plaga naszych czasów. Nie ma noc złego w przestrzeganiu ludzi, że coś może nie działać. Ulotkę dołączoną do leków czytasz czy bierzesz wszystko na ślepo?. Aga zarabia na swojej działalności. Moim zdaniem postępuje nieetycznie. Kilka razy pisałam do Ciebie, że nie uważam, że Agi kanał powinien zniknąć więc skąd argument "Zamknij cały internet. Wszystkim gęby pozamykaj."? Chciałam by wydała ostrzeżenie, że to co robi może być szkodliwe (k...a to jest szkodliwe!!). Aga mogła mieć bezpośredni wpływ na decyzję dziewczyny, jeżeli w prywatnej korespondencji z Marceliną zalecała jej konsumpcje wyłącznie owoców.

Powiem Ci tak, siostra mojej matki zadecydowała, że będzie leczyć się alternatywnymi metodami. Szaman powiedział jej, że chemii nie przeżyje dlatego podjęła taką decyzję (fakty były inne- miała 70 procent szans na wyjście z nowotworu). Teraz dzieci matki nie mają. Rozumiesz teraz jaki mam z tym problem?

27 minut temu, Gość kiki napisał:

Przecie sa badania gdzie ludziom sie cukrzyca cofala na witarianizmie,Aga in ameirca pokazuje swoje życie,ona sluha siebie ,robi toco uwaza la siebie za sluszne czy mowi komus zachorujesz na raka jak nie przejdziesz na owocozerstwo ? czy ona kiedys tak powiedziala komukolwiek ? a nawet jesli by powiedziala to kazdy ma swoj rozum ,jak tos by mi powiedzial ze jesli nie bede piła 3 litrów wody bo sa badania ze to i tamto a ja pije sobie 1.5 to myslisz ze poslucham na slepo i bez wzgledu na to jak bede sie czula pijac 3 litry nie przestane tego robic ? haha. 

Ja nie wątpię, że ona robi to co uznaje za słuszne, uważam że robi głupio i nieodpowiedzialnie. Zaleca olewanie lekarzy, głodówki u ludzi wątpliwej reputacji, duże ilości cukru u osób chorób na cukrzycę. To jest podłe. Każdy ma swój rozum ale kłamstwa są nieetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Ona nie myśli. A co z reklamami piwa w telewizji? Ilu osobom alkohol złamał życie, za ile śmierci odpowiada, rozwodów, przemocy domowej? Zabronić! A cukier? Do ilu zgonów doprowadził? Nakręcę filmik, gdzie zajadam się czekoladą, powiem, że dobra na wszystko. A po 5. latach zgłosi się do mnie dwustukilowa, spasiona baba z prośbą o odszkodowanie. Strata czasu. Nie wyjaśnimy jej, że dorosły człowiek DOKONUJE WYBORÓW I ZA NIE ODPOWIADA. 

PS. Palma wyśmiewając dietę wegańską odpowiada za zdrowie osób, u których mięso wywoła raka?

Hmmm, reklamy piwa mają ostrzeżenie, że alkohol szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorro
29 minut temu, Gość gosc napisał:

To nie włączaj dziecku. Pilnuj go. Wychowuj.

Papaje do Papaji☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata
38 minut temu, Gość Gość napisał:

Wszelkie zjawiska  które są szkodliwe  dla zdrowia i życia powinny być napietnowane społecznie. Ani wygląd  pani A. i jej rodziny ani bełkot  który prezentuje w necie ( nie poparty naukowa teorią )  nie jest godny poklasku i  naśladowania. Dorosłe  i swiadome spoleczenstwo zawsze chroni słabszych w tym  min. dzieci .

Do tego trzeba dojrzałości  emocjonalnej  i społecznej.  Polska niestety chwilowo tylko kopiuje. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Hmmm, reklamy piwa mają ostrzeżenie, że alkohol szkodzi.

Wszystko może zaszkodzić. Wypij za dużo wody, a umrzesz. Czyja to wina? Tego, który poleca picie wody? Aga nie ma obowiązku przestrzegać przed żadną dietą, BO NIE JEST LEKARZEM! Czego tu dalej nie łapiesz? Gdy koleżanka poleci ci jechać do Egiptu, bo fajnie się tam bawiła, a ty trafisz na zamach terrorystyczny, to czyja wina? Witki opadają. Ile trzeba komuś podać przykładów, żeby zrozumiał, że polecać, reklamować można wszystko. Natomiast TY JAKO DOROSLY CZLOWIEK DECYDUJESZ czy skorzystasz. Jakaś Zośka nakręci vloga z mężem Muzułmaninem, że jest cudownie. I ty takiego pana zechcesz, a on cię będzie traktował źle. Kto za to odpowiada???

Czego ty nie łapiesz? Każda osoba chora na raka ma mln wyborów. Tybetańskie ziółka, chemia, nicnierobienie, modlitwa do Boga, witamina c. Ile osób po chemii umiera? A może gdyby spróbowały samej modlitwy guz by się wchłonął? Nie wiesz tego, nie jesteś Bogiem. Na tym polega życie dorosłego człowieka, że stale stoi przed mln wyborów, za które nie odpowiadają ci, którzy coś polecają, ale on sam. Zwłaszcza, że te polecenia często się wykluczają. Jeden poleca bieganie, drugi odradza. Co robić? DOROSNĄĆ. NIE JESTESMY DZIECMI, KTORE KTOS BEDZIE PROWADZIL ZA RACZKĘ. 

I mój pies by skumał, że w lewej ręce jest to, a w prawej to i trzeba wybrać. A ty nie kumasz czegoś tak banalnego jak WYBÓR i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. 

Zatem na wszelki wypadek OSTRZEGAM PRZED PICIEM WODY, ZBYT DUŻA ILOSC MOZE ZABIC! UWAŻAJ! 

PS. Na capslocku trzeba siedziec, a ty i tak zaraz pokazesz, ze totalnie nic nie kąsasz. Nie odrozniasz bycia lekarzem od bycia vlogerką. Nie odrozniasz bycia dzieckiem od bycia doroslym. Nie kumasz co to odpowiedzialnosc. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
17 minut temu, Gość Aska napisał:

Jest tylu laikow (lacznie z Palma, Keksem, Judyta, Ketokocurem etc) prowadzacych kanaly na YT  pt,. ,,co ja jem,, ze zycia zabrakloby na eksperymentowanie na sobie jednego zalecenia po drugim...  Wczoraj palma manipulowala o odpowiedzialnosci za czyny, szkoda, ze do ciebie nie dotarlo... A moze dotarlo tylko tyle, ze jedna jedyna Aga ponosi odpowiedzialnosc, a cala reszta jest zwolniona? No, mozna sobie tak rodzynki z ciasta wybierac cale zycie...

Palma mowi - ,,jak bierzecie ze mnie przyklad to jestescie ...ami,,  a mimo wszystko zobacz ilu ma nasladow, piszacych jej dziekczynne peany w komentarzach.  Aga tez powinna traktowac ludzi ja ogladajacych jak ...i? Nic by to nie dalo, bo kazdy z nas ma prawo dokonywac samodzielnych wyborow, ale musi tez sam ponosic konsekwencje.

Co do banowania to ma racje, bo ludzie nie maja juz zadnych moralnych hamulcow i za jednym pytaniem toczy sie lawina obrzydliwego hejtu, przepelnionego nienawiscia, popatrz na watek o papaji tu na kafeterii, myslisz, ze ktos pozwoli na takie g_u_W_N_O  na swoim kanale? Anonimowy rynsztok, swiadczacy o poziomie intelektualnym autorek.

Mysle, ze Kafeterie Aga ma gleboko w powazaniu, bo tu nie ma nad czym sie zastanawiac, kolko wzajemnej adoracji sfrustrowanych dewiantek umyslowych.

Delkaruje zrzutke na proces o znieslawienie, bo Palma to wrzod moralny, ktory wytresowal sobie bande anonimowych inkwizytorow.

 

a zauważyłaś ,że jak Palma to mówi - to robi to dosyć sarkastycznie , z jednej strony nie naśladyjcie mnie , ale za chwilke mówi no bo przeciez taka dieta to zło - haha jedno wyklucza drugie czyli ak naprawde zachca ludzi tylko w taki sposob glupkowaty to robi ze az sie zastanawiam czy ona jest normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
17 minut temu, Gość Aska napisał:

Jest tylu laikow (lacznie z Palma, Keksem, Judyta, Ketokocurem etc) prowadzacych kanaly na YT  pt,. ,,co ja jem,, ze zycia zabrakloby na eksperymentowanie na sobie jednego zalecenia po drugim...  Wczoraj palma manipulowala o odpowiedzialnosci za czyny, szkoda, ze do ciebie nie dotarlo... A moze dotarlo tylko tyle, ze jedna jedyna Aga ponosi odpowiedzialnosc, a cala reszta jest zwolniona? No, mozna sobie tak rodzynki z ciasta wybierac cale zycie...

Palma mowi - ,,jak bierzecie ze mnie przyklad to jestescie ...ami,,  a mimo wszystko zobacz ilu ma nasladow, piszacych jej dziekczynne peany w komentarzach.  Aga tez powinna traktowac ludzi ja ogladajacych jak ...i? Nic by to nie dalo, bo kazdy z nas ma prawo dokonywac samodzielnych wyborow, ale musi tez sam ponosic konsekwencje.

Co do banowania to ma racje, bo ludzie nie maja juz zadnych moralnych hamulcow i za jednym pytaniem toczy sie lawina obrzydliwego hejtu, przepelnionego nienawiscia, popatrz na watek o papaji tu na kafeterii, myslisz, ze ktos pozwoli na takie g_u_W_N_O  na swoim kanale? Anonimowy rynsztok, swiadczacy o poziomie intelektualnym autorek.

Mysle, ze Kafeterie Aga ma gleboko w powazaniu, bo tu nie ma nad czym sie zastanawiac, kolko wzajemnej adoracji sfrustrowanych dewiantek umyslowych.

Delkaruje zrzutke na proces o znieslawienie, bo Palma to wrzod moralny, ktory wytresowal sobie bande anonimowych inkwizytorow.

 

a zauważyłaś ,że jak Palma to mówi - to robi to dosyć sarkastycznie , z jednej strony nie naśladyjcie mnie , ale za chwilke mówi no bo przeciez taka dieta to zło - haha jedno wyklucza drugie czyli ak naprawde zachca ludzi tylko w taki sposob glupkowaty to robi ze az sie zastanawiam czy ona jest normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
36 minut temu, Gość gosc napisał:

Wszystko może zaszkodzić. Wypij za dużo wody, a umrzesz. Czyja to wina? Tego, który poleca picie wody? Aga nie ma obowiązku przestrzegać przed żadną dietą, BO NIE JEST LEKARZEM! Czego tu dalej nie łapiesz? Gdy koleżanka poleci ci jechać do Egiptu, bo fajnie się tam bawiła, a ty trafisz na zamach terrorystyczny, to czyja wina? Witki opadają. Ile trzeba komuś podać przykładów, żeby zrozumiał, że polecać, reklamować można wszystko. Natomiast TY JAKO DOROSLY CZLOWIEK DECYDUJESZ czy skorzystasz. Jakaś Zośka nakręci vloga z mężem Muzułmaninem, że jest cudownie. I ty takiego pana zechcesz, a on cię będzie traktował źle. Kto za to odpowiada???

Czego ty nie łapiesz? Każda osoba chora na raka ma mln wyborów. Tybetańskie ziółka, chemia, nicnierobienie, modlitwa do Boga, witamina c. Ile osób po chemii umiera? A może gdyby spróbowały samej modlitwy guz by się wchłonął? Nie wiesz tego, nie jesteś Bogiem. Na tym polega życie dorosłego człowieka, że stale stoi przed mln wyborów, za które nie odpowiadają ci, którzy coś polecają, ale on sam. Zwłaszcza, że te polecenia często się wykluczają. Jeden poleca bieganie, drugi odradza. Co robić? DOROSNĄĆ. NIE JESTESMY DZIECMI, KTORE KTOS BEDZIE PROWADZIL ZA RACZKĘ. 

I mój pies by skumał, że w lewej ręce jest to, a w prawej to i trzeba wybrać. A ty nie kumasz czegoś tak banalnego jak WYBÓR i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. 

Zatem na wszelki wypadek OSTRZEGAM PRZED PICIEM WODY, ZBYT DUŻA ILOSC MOZE ZABIC! UWAŻAJ! 

PS. Na capslocku trzeba siedziec, a ty i tak zaraz pokazesz, ze totalnie nic nie kąsasz. Nie odrozniasz bycia lekarzem od bycia vlogerką. Nie odrozniasz bycia dzieckiem od bycia doroslym. Nie kumasz co to odpowiedzialnosc. Bez odbioru.

Właśnie dlatego, że nie jest lekarzem powinna właśnie ludzi ostrzegać, że może się mylić bo chodzi tu o ich zdrowie i życie. Zwłaszcza, że Aga czerpie profity ze swojej pracy jako youtubera. Tu nie chodzi o prowadzenie za rączkę, za brak odpowiedzialności za swoje decyzję. Tu kobieta wprowadza ludzi w błąd. Dla mnie takie postępowanie to współodpowiedzialność za to co się stało.  Za bardzo się emocjonujesz, a ja chciałabym by ludzie byli tylko informowani. Nie zabraniam nikomu mówić co chce, nawet nie napisałam, że Aga musi uznałam, że to byłoby bardziej etyczne, a Ty wciąż mnie atakujesz za to, że ośmielam się mieć inne zdanie. 

Mogłabym Ci teraz napisać capslocku, że wybór ma każdy, ale nikt nie powinien być wprowadzany w błąd, ale nie sądzę żebyś nawet chciała to zrozumieć. Widać budowanie swojego autorytetu na kłamstwach i przekłamaniach jest dla Ciebie spoko i widocznie tu się zawsze będziemy różnić.

Chociaż lekarz tez powinien informować o wszystkich możliwych komplikacjach. Tyle, że lekarza jak zawali możesz pozwać a u Agi prawdopodobnie rozjedzie się po kościach.

PS Agi rady nie dotyczą wakacji do Egiptu czy nawet suplementów lub picia wody, one dotyczą bezpośrednio rozwiązywania konkretnych problemów zdrowotnych tylko przez soczki, owocki i głodówki lub olewanie lekarzy.

Innymi słowy co z tego, że podajesz przykłady jak są kompletnie z kosmosu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zawodowo stykam się z tym, o czym mowa. Z tym, że dorośli ludzie nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, za swoje wybory, tylko szukają winnych. Internet poleca tysiące diet. Każda jest równie zachwalana. Prawda jest taka, że powinniśmy oczyścić organizm, przywrócić do ustawień fabrycznych i zwyczajnie słuchać go. Jeśli leci ci ślinka na widok pomarańczy, to znaczy, że coś w nich jest, czego twoje ciało pragnie, potrzebuje. Ciało jest bardzo mądre. Jeżeli natomiast będziemy jak dziecko we mgle chłonąć całą tę papkę z kolorowych gazet, gdzie w jednym numerze poleca się coś i przed czymś przestrzega, to mózg nam się spali. Niestety na tym polega życie, że ludzie będą doradzać i chwalić różne rozwiązania, ale to my wybieramy. Przestrzec ma obowiązek specjalista, czyli np. lekarz, kosmetolog. Nie ma takiego obowiązku laik. Jeżeli idę do lekarza, który ma 5 specjalizacji i mówi mi, że powinnam wyczyścić zatoki, a zabieg był szkodliwy czy zbędny, to on ponosi konsekwencje zawodowe. Jeżeli koleżanka powie mi, słuchaj, pij sobie wodę z imbirem, rewelacja, a to podrażni mi wrzody żołądka (przed czym nie przestrzegła), to czyja to wina? Dieta frutariańska dla wielu osób jest zbawieniem. Podobnie nie brak dowodów na to, że odmówienie chemii miało zbawienny wpływ. Dlatego właśnie porady laików nie są penalizowane. To prowadziłoby do bardzo niebezpiecznego precedensu, gdzie człowiek bałby się cokolwiek zachwalać, bo mógłby zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Od dorosłych osób wymaga się odpowiedzialności. To chyba oczywiste, że jeśli Aga poleca dietę frustariańską, to dlatego, że u niej się sprawdza, a nie musi u mnie. Zupełnie nie zgadzam się z przedmówcą. Dookoła mnóstwo reklam środków na odchudzanie, kosmetyków, które odmłodzą o 50 lat, pakietów tv, które odmienią życie, ...enek, które sprawią, że będziesz miała 20 kg mniej, rajstop na żylaki, pościeli na alergię itd. I ludzie naprawdę chamsko, agresywnie, z pełną premedytacją wciskają coś, co wiadomo, że nie działa! Tu chora osoba mówi o swoim sposobie na życie. A ja czytam, że doprowadziła do czyjejś śmierci. Podstawowy instynkt człowieka to ten dotyczący przetrwania. Jeśli dziewczyna nie chciałaby się zagłodzić, to by tego nie zrobiła. 

"W 1984 kalifornijski nastolatek John McCollum popełnił samobójstwo słuchając „Suicide Solution” Osbourne’a. Piosenka mówi o niebezpieczeństwach nadużywania alkoholu. Samobójstwo McColluma doprowadziło do zarzutów, że Osbourne promował samobójstwo w swoich piosenkach. Mimo, że wiedzieli, że McCollum cierpiał na depresję, jego rodzice pozwali Osbourne’a (McCollum v. CBS[25]) o śmierć swojego syna, twierdząc, że słowa „Where to hide, suicide is the only way out. Don’t you know what it’s really about?” w piosence przekonały McCollum do samobójstwa. Prawnik rodziny sugerował, że Osbourne powinien zostać oskarżony o zachęcenie młodego człowieka do samobójstwa, ale sąd orzekł na korzyść Osbourne’a, stwierdzając, że nie było związku pomiędzy piosenką i samobójstwem McCollum. Osbourne został pozwany z tego samego powodu w 1991 roku (Waller v. Osbourne) przez rodziców Michaela Wallera o 9 milionów dolarów, ale sąd ponownie orzekł na korzyść Osbourne’a."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zawodowo stykam się z tym, o czym mowa. Z tym, że dorośli ludzie nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, za swoje wybory, tylko szukają winnych. Internet poleca tysiące diet. Każda jest równie zachwalana. Prawda jest taka, że powinniśmy oczyścić organizm, przywrócić do ustawień fabrycznych i zwyczajnie słuchać go. Jeśli leci ci ślinka na widok pomarańczy, to znaczy, że coś w nich jest, czego twoje ciało pragnie, potrzebuje. Ciało jest bardzo mądre. Jeżeli natomiast będziemy jak dziecko we mgle chłonąć całą tę papkę z kolorowych gazet, gdzie w jednym numerze poleca się coś i przed czymś przestrzega, to mózg nam się spali. Niestety na tym polega życie, że ludzie będą doradzać i chwalić różne rozwiązania, ale to my wybieramy. Przestrzec ma obowiązek specjalista, czyli np. lekarz, kosmetolog. Nie ma takiego obowiązku laik. Jeżeli idę do lekarza, który ma 5 specjalizacji i mówi mi, że powinnam wyczyścić zatoki, a zabieg był szkodliwy czy zbędny, to on ponosi konsekwencje zawodowe. Jeżeli koleżanka powie mi, słuchaj, pij sobie wodę z imbirem, rewelacja, a to podrażni mi wrzody żołądka (przed czym nie przestrzegła), to czyja to wina? Dieta frutariańska dla wielu osób jest zbawieniem. Podobnie nie brak dowodów na to, że odmówienie chemii miało zbawienny wpływ. Dlatego właśnie porady laików nie są penalizowane. To prowadziłoby do bardzo niebezpiecznego precedensu, gdzie człowiek bałby się cokolwiek zachwalać, bo mógłby zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Od dorosłych osób wymaga się odpowiedzialności. To chyba oczywiste, że jeśli Aga poleca dietę frutariańską, to dlatego, że u niej się sprawdza, a nie musi u mnie. Zupełnie nie zgadzam się z przedmówcą. Dookoła mnóstwo reklam środków na odchudzanie, kosmetyków, które odmłodzą o 50 lat, pakietów tv, które odmienią życie, s u ki enek, które sprawią, że będziesz miała 20 kg mniej, rajstop na żylaki, pościeli na alergię itd. I ludzie naprawdę chamsko, agresywnie, z pełną premedytacją wciskają coś, co wiadomo, że nie działa! Tu chora osoba mówi o swoim sposobie na życie. A ja czytam, że doprowadziła do czyjejś śmierci. Podstawowy instynkt człowieka to ten dotyczący przetrwania. Jeśli dziewczyna nie chciałaby się zagłodzić, to by tego nie zrobiła. 

Odsyłam do spraw przeciwko Osbournowi, który w piosenkach promował samobójstwa. Obie wygrał. Chociaż to pewnie będzie kolejny przykład, którego nie zrozumiesz i z braku kontrargumentu nazwiesz kosmicznym. Bo tak łatwiej:) Zamiast szukać wirtualnego wroga w postaci Agi, zajmij się swoimi emocjami i prawdziwymi problemami. Robienie z Agi kozła ofiarnego nie uczyni cię mniej nieszczęśliwą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

a ile osób zmarło na choroby wywołane standardową dietą zachodnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość gosc napisał:

Zawodowo stykam się z tym, o czym mowa. Z tym, że dorośli ludzie nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, za swoje wybory, tylko szukają winnych. Internet poleca tysiące diet. Każda jest równie zachwalana. Prawda jest taka, że powinniśmy oczyścić organizm, przywrócić do ustawień fabrycznych i zwyczajnie słuchać go. Jeśli leci ci ślinka na widok pomarańczy, to znaczy, że coś w nich jest, czego twoje ciało pragnie, potrzebuje. Ciało jest bardzo mądre. Jeżeli natomiast będziemy jak dziecko we mgle chłonąć całą tę papkę z kolorowych gazet, gdzie w jednym numerze poleca się coś i przed czymś przestrzega, to mózg nam się spali. Niestety na tym polega życie, że ludzie będą doradzać i chwalić różne rozwiązania, ale to my wybieramy. Przestrzec ma obowiązek specjalista, czyli np. lekarz, kosmetolog. Nie ma takiego obowiązku laik. Jeżeli idę do lekarza, który ma 5 specjalizacji i mówi mi, że powinnam wyczyścić zatoki, a zabieg był szkodliwy czy zbędny, to on ponosi konsekwencje zawodowe. Jeżeli koleżanka powie mi, słuchaj, pij sobie wodę z imbirem, rewelacja, a to podrażni mi wrzody żołądka (przed czym nie przestrzegła), to czyja to wina? Dieta frutariańska dla wielu osób jest zbawieniem. Podobnie nie brak dowodów na to, że odmówienie chemii miało zbawienny wpływ. Dlatego właśnie porady laików nie są penalizowane. To prowadziłoby do bardzo niebezpiecznego precedensu, gdzie człowiek bałby się cokolwiek zachwalać, bo mógłby zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Od dorosłych osób wymaga się odpowiedzialności. To chyba oczywiste, że jeśli Aga poleca dietę frutariańską, to dlatego, że u niej się sprawdza, a nie musi u mnie. Zupełnie nie zgadzam się z przedmówcą. Dookoła mnóstwo reklam środków na odchudzanie, kosmetyków, które odmłodzą o 50 lat, pakietów tv, które odmienią życie, s u ki enek, które sprawią, że będziesz miała 20 kg mniej, rajstop na żylaki, pościeli na alergię itd. I ludzie naprawdę chamsko, agresywnie, z pełną premedytacją wciskają coś, co wiadomo, że nie działa! Tu chora osoba mówi o swoim sposobie na życie. A ja czytam, że doprowadziła do czyjejś śmierci. Podstawowy instynkt człowieka to ten dotyczący przetrwania. Jeśli dziewczyna nie chciałaby się zagłodzić, to by tego nie zrobiła. 

Odsyłam do spraw przeciwko Osbournowi, który w piosenkach promował samobójstwa. Obie wygrał. Chociaż to pewnie będzie kolejny przykład, którego nie zrozumiesz i z braku kontrargumentu nazwiesz kosmicznym. Bo tak łatwiej:) Zamiast szukać wirtualnego wroga w postaci Agi, zajmij się swoimi emocjami i prawdziwymi problemami. Robienie z Agi kozła ofiarnego nie uczyni cię mniej nieszczęśliwą. 

 

Ja cały czas próbuje przekazać to, że Aga kreuje się na autorytet (dzięki któremu zarabia) i wprowadza ludzi w błąd. Uważam to za bardzo nietetyczne. Zasugerowałam, że gdyby informowała o zagrożeniach związanych z dietą obyłoby się bez g/o/w/n/o/burzy. Na każdym leku czy suplemencie masz informację dotyczącą możliwych powikłań. Tu chodzi mi o konkretne rady na sprecyzowane problemy takie jak cukrzyca/zaburzenia odżywiania/problemy z trawieniem. Podobnie krytykowałabym takie zachowanie u Palmy (nie oglądam nie wiem czy zaleca cokolwiek, ale nie wykluczam), antyszczepionkowca czy innych znachorów lub lekarzy. To nie jest porada twojej koleżanki, to jest porada osoby która ma kanał na youtube, zarabia na tym i prowadzi dość mocną cenzurę w komentarzach. Może dowolnie manipulować by osiągnąć zamierzony cel. Ona może nawet jeść mięso po kątach a Ty nie masz możliwości tego sprawdzić.

Nie musi tego robić, ale ja mogę tego jako widz wymagać i co najwyżej się rozczarować. Mogę też wydać swoją opinię, że jest to postępowanie szkodliwe i uważam ją za współwinną tragedii takich jak śmierć Marceliny (i tak dopuszczam do siebie, że może być to fejk)

Aga nie jest moim wirtualnym wrogiem, mam w otoczeniu wielu anty-szczepionkowców i widzę co kłamstwa rozpuszczane w internecie mogą uczynić nawet wykształconym ludziom. Nie oceniaj mojego życia, bo ja nie oceniłabym Twojego po anonimowym komentarzu. To jest bardzo niefajne. Zakładanie, że oponent w dyskusji jest nieszczęśliwy/brzydki/sfrustrowany/gruby/cokolwiek nie jest najlepszym argumentem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Ola napisał:

a zauważyłaś ,że jak Palma to mówi - to robi to dosyć sarkastycznie , z jednej strony nie naśladyjcie mnie , ale za chwilke mówi no bo przeciez taka dieta to zło - haha jedno wyklucza drugie czyli ak naprawde zachca ludzi tylko w taki sposob glupkowaty to robi ze az sie zastanawiam czy ona jest normalna

Ty, ja i może jeszcze kilka innych osób to widzi, widzi ten, jak to określiłaś, głupkowaty sposób Palmy na przepychanie swojej wizji jako jedynej słusznej, ale masa ludzi to łyka. Palma ciągle powtarza, i powtarzają za nią inny, głównie tu, na Kafeterii, że ona przecież mówi, żeby jej nie naśladować, że ona mówi wyłącznie o tym, co u niej się sprawdza. Jednocześnie, obsesyjnie punktuje szkodliwość innych sposobów odzywiania, przeplatając to wynoszeniem pod niebiosa skutków diety którą sama stosuje. Jest jeszcze bardziej szkodliwa niż Aga, bo Aga, po prostu pokazuje swoją dietę jako część dnia codziennego. Nigdy nie mówi, że taki sposób odżywiania, to jedyny słuszny i nie namawia innych do przejścia na niego. Palma zaś, całą swoją egzystencję w necie poświęca jechaniu po dietach wegańskch, frutariańskich, itd, i jednocześnie w nachalny, choć zawoalowany sposób, próbuje wszystkich przekonać, że jedyna droga ku zdrowiu prowadzi przez jej diete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boom
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ona nie myśli. A co z reklamami piwa w telewizji? Ilu osobom alkohol złamał życie, za ile śmierci odpowiada, rozwodów, przemocy domowej? Zabronić! A cukier? Do ilu zgonów doprowadził? Nakręcę filmik, gdzie zajadam się czekoladą, powiem, że dobra na wszystko. A po 5. latach zgłosi się do mnie dwustukilowa, spasiona baba z prośbą o odszkodowanie. Strata czasu. Nie wyjaśnimy jej, że dorosły człowiek DOKONUJE WYBORÓW I ZA NIE ODPOWIADA. 

PS. Palma wyśmiewając dietę wegańską odpowiada za zdrowie osób, u których mięso wywoła raka?

Ludzie pozywając firmy, wygrywają proces, gdy zachorują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ty, ja i może jeszcze kilka innych osób to widzi, widzi ten, jak to określiłaś, głupkowaty sposób Palmy na przepychanie swojej wizji jako jedynej słusznej, ale masa ludzi to łyka. Palma ciągle powtarza, i powtarzają za nią inny, głównie tu, na Kafeterii, że ona przecież mówi, żeby jej nie naśladować, że ona mówi wyłącznie o tym, co u niej się sprawdza. Jednocześnie, obsesyjnie punktuje szkodliwość innych sposobów odzywiania, przeplatając to wynoszeniem pod niebiosa skutków diety którą sama stosuje. Jest jeszcze bardziej szkodliwa niż Aga, bo Aga, po prostu pokazuje swoją dietę jako część dnia codziennego. Nigdy nie mówi, że taki sposób odżywiania, to jedyny słuszny i nie namawia innych do przejścia na niego. Palma zaś, całą swoją egzystencję w necie poświęca jechaniu po dietach wegańskch, frutariańskich, itd, i jednocześnie w nachalny, choć zawoalowany sposób, próbuje wszystkich przekonać, że jedyna droga ku zdrowiu prowadzi przez jej diete. 

W paskudny sposób ośmiesza inne punkty widzenia. Wyśmiewa czyjąć wrażliwość. Każdy kto widział jak wygląda rzeźnia czy życie większości zwierząt hodowlanych ma prawo reagować, jeśli czuje taką potrzebę. Z jej filmiku wynikało, że ogólnie współczucie dla zwierząt to jakaś forma fra jer stwa. Nie znoszę ludzi, którzy zawstydzają czyjeś uczucia. Nikogo nie zmuszam, nie zachęcam do wegetarianizmu. Nie podoba mi się jednak wyśmiewanie ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny. Naśmiewanie się z kwestii eko, akcji pro planeta jest okropne. Bo co zmienia taka moja jedna reklamówka czy zabita świnka? Zmienia, zmienia. Okropny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana

W żadnym podejściu do życia nie zgadzam się z Agą, ale Palmy nie mogę już słuchać. Na okrągło jedno i to samo. Zniechęciła mnie też tym wstawianiem kilku vlogów dziennie. Wczoraj po paru minutach przełączyłam i nawet nie mam ochoty tam wracać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Jana napisał:

W żadnym podejściu do życia nie zgadzam się z Agą, ale Palmy nie mogę już słuchać. Na okrągło jedno i to samo. Zniechęciła mnie też tym wstawianiem kilku vlogów dziennie. Wczoraj po paru minutach przełączyłam i nawet nie mam ochoty tam wracać. 

Hello everyone. Chodzcie, chodzcie. Anyways...i tak 3 razy dziennie, codziennie, przez ostatnie 3 miesiace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Palma to jest taka tania głupia ściemniara szukająca sensacji że szok. Najlepszy przykład- pies Agi i czepianie się, że karmi psa ryżem. Dlaczego, w tych komentarzach, zupełnie pomineła tłumaczenia Agi, że pies przyszedł z domu, gdzie był karmiony ryżem, więc oni stopniowo przyzwyczajają go do normalnej diety, ale nie chcą mu robić szoku, więc na początku je mieszanki z ryżem? Palma oczywiście pocisneła sensację, że Aga robi z psa frutariana. Serio, ta laska jest chora. Na szcześćie widać, że zainteresowanie jej kanałem spada, a jej samej, jak widać, brak pomysłów na podbicie popularności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Palma to jest taka tania głupia ściemniara szukająca sensacji że szok. Najlepszy przykład- pies Agi i czepianie się, że karmi psa ryżem. Dlaczego, w tych komentarzach, zupełnie pomineła tłumaczenia Agi, że pies przyszedł z domu, gdzie był karmiony ryżem, więc oni stopniowo przyzwyczajają go do normalnej diety, ale nie chcą mu robić szoku, więc na początku je mieszanki z ryżem? Palma oczywiście pocisneła sensację, że Aga robi z psa frutariana. Serio, ta laska jest chora. Na szcześćie widać, że zainteresowanie jej kanałem spada, a jej samej, jak widać, brak pomysłów na podbicie popularności. 

i jaka miała być ta normalna dieta psa u papajowców wg ciebie? myślisz że daliby mu mięso? 😂 wierz dalej szkapie w jej ściemy  i wymówki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pycha

Pies nadal by jadł ryż z jagodami, jabłkami i bananem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jakby sobie sam kupil to jadlby mieso, a co, ma miec lepiej niz Apri?
Pies pewnie siorbalby breje ze sloika, albo miski, ewentualnie mango w kostke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex
11 godzin temu, Gość Ola napisał:

a zauważyłaś ,że jak Palma to mówi - to robi to dosyć sarkastycznie , z jednej strony nie naśladyjcie mnie , ale za chwilke mówi no bo przeciez taka dieta to zło - haha jedno wyklucza drugie czyli ak naprawde zachca ludzi tylko w taki sposob glupkowaty to robi ze az sie zastanawiam czy ona jest normalna

Palma przeglada sie jak w lusterku w swojej  widowni. Wytresowala pod siebie grupke zdegenerowanych wyznawcow, ktorzy jak Palma w necie wyrzucaja z siebie cala zyciowa frustracje. Im wieksza chamowa ze strony Palmy, tym wiecej chamstwa ze strony wyznawcow. Oni nakrecaja sie wzajemnie. Kim jest Palma - zyciowy nieudacznik, ktory na leniwej wyspie znalazl schronienie, robiac niewiele mozna jakos przezyc...

35-letnia baba myslala, ze dorobi sobie na YT (wczesniejsze zawodowe sukcesy jakos malo znane) zawiadujac malolatami , ale niestety jakos do wielkiej popularnosci droga jeszcze dluga.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wszelkie zjawiska  które są szkodliwe  dla zdrowia i życia powinny być napietnowane społecznie. Ani wygląd  pani A. i jej rodziny ani bełkot  który prezentuje w necie ( nie poparty naukowa teorią )  nie jest godny poklasku i  naśladowania. Dorosłe  i swiadome spoleczenstwo zawsze chroni słabszych w tym  min. dzieci .

Usiadz z dzieckiem do kompa i pokaz obie strony medalu, wytlumacz, dlaczego twoim zdaniem jeden czy drugi trend nie zasluguje na nasladowanie. Tak wyglada rola wychowawcza rodzica, nie na zabranianiu lecz na pokazaniu za i przeciw.

Jakby ,,forma wychowawcza,, propagowana przez palme byla taka dobra, to juz od dawna wprowadzonoby lincz do zycia publicznego.

Zabranianie ,,zlego,, wzmaga tylko apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 minut temu, Gość gosc napisał:

Jakby sobie sam kupil to jadlby mieso, a co, ma miec lepiej niz Apri?
Pies pewnie siorbalby breje ze sloika, albo miski, ewentualnie mango w kostke...

Ten pies i tak miał więcej rozumu w głowie niż Aga bo uciekał już do sąsiadów żeby się najeść. Miał pecha bo dorwał go tamtejszy pies za zaglądanie do jego miski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Aga jest bardzo szkodliwa i w przypadku Marceliny bardzo pogorszyła stan dziewczyny. Mam jednak jedno "ale". Ta matka Marceliny jest według mnie bardzo bezczelna. Gdzie ona i jej mąż byli jak dziewczyna zaczęła mnieć problemy? Dlaczego ta matka nie widzi w sobie żadnej winy? To jest dla mnie niepojęte. Nie bronię Agi, bo ta dziewczyna sprowadza na złą stronę młode osoby, które nie mają wsparcia w bliskich. Jednak bardzo mnie wkurza jak rodzice zrzucają winę na innych za swoje porażki. Z drugiej strony to są często tacy rodzice jak Aga. Rób dziecko co chcesz, twoja wola. Chcesz się zagłodzić, chcesz wejść pod samochód... twoja decyzja i twoja sprawa. Pamiętacie jak Alicja była zdziwiona, kiedy Aga powiedziała, że jeśli Alicja będzie chciała wyjść późnym wieczorem z domu to może sobie wyjść, bo to jej (Alicji - dziecka ) decyzja. Alicja jest mądrzejsza od Agi. Gdzie powinno być odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
36 minut temu, Gość gość napisał:

Aga jest bardzo szkodliwa i w przypadku Marceliny bardzo pogorszyła stan dziewczyny. Mam jednak jedno "ale". Ta matka Marceliny jest według mnie bardzo bezczelna. Gdzie ona i jej mąż byli jak dziewczyna zaczęła mnieć problemy? Dlaczego ta matka nie widzi w sobie żadnej winy? To jest dla mnie niepojęte. Nie bronię Agi, bo ta dziewczyna sprowadza na złą stronę młode osoby, które nie mają wsparcia w bliskich. Jednak bardzo mnie wkurza jak rodzice zrzucają winę na innych za swoje porażki. Z drugiej strony to są często tacy rodzice jak Aga. Rób dziecko co chcesz, twoja wola. Chcesz się zagłodzić, chcesz wejść pod samochód... twoja decyzja i twoja sprawa. Pamiętacie jak Alicja była zdziwiona, kiedy Aga powiedziała, że jeśli Alicja będzie chciała wyjść późnym wieczorem z domu to może sobie wyjść, bo to jej (Alicji - dziecka ) decyzja. Alicja jest mądrzejsza od Agi. Gdzie powinno być odwrotnie. 

Bardzo mądra wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj
42 minuty temu, Gość gość napisał:

Aga jest bardzo szkodliwa i w przypadku Marceliny bardzo pogorszyła stan dziewczyny. Mam jednak jedno "ale". Ta matka Marceliny jest według mnie bardzo bezczelna. Gdzie ona i jej mąż byli jak dziewczyna zaczęła mnieć problemy? Dlaczego ta matka nie widzi w sobie żadnej winy? To jest dla mnie niepojęte. Nie bronię Agi, bo ta dziewczyna sprowadza na złą stronę młode osoby, które nie mają wsparcia w bliskich. Jednak bardzo mnie wkurza jak rodzice zrzucają winę na innych za swoje porażki. Z drugiej strony to są często tacy rodzice jak Aga. Rób dziecko co chcesz, twoja wola. Chcesz się zagłodzić, chcesz wejść pod samochód... twoja decyzja i twoja sprawa. Pamiętacie jak Alicja była zdziwiona, kiedy Aga powiedziała, że jeśli Alicja będzie chciała wyjść późnym wieczorem z domu to może sobie wyjść, bo to jej (Alicji - dziecka ) decyzja. Alicja jest mądrzejsza od Agi. Gdzie powinno być odwrotnie. 

a w ktorym blogu było to ,że Aag mowi ze sobie moze pozno wyjsc sama w domu bo to jej decyzja ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość jjj napisał:

a w ktorym blogu było to ,że Aag mowi ze sobie moze pozno wyjsc sama w domu bo to jej decyzja ? 

q&a z Alicją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga
18 godzin temu, Gość gosc napisał:

Zawodowo stykam się z tym, o czym mowa. Z tym, że dorośli ludzie nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, za swoje wybory, tylko szukają winnych. Internet poleca tysiące diet. Każda jest równie zachwalana. Prawda jest taka, że powinniśmy oczyścić organizm, przywrócić do ustawień fabrycznych i zwyczajnie słuchać go. Jeśli leci ci ślinka na widok pomarańczy, to znaczy, że coś w nich jest, czego twoje ciało pragnie, potrzebuje. Ciało jest bardzo mądre. Jeżeli natomiast będziemy jak dziecko we mgle chłonąć całą tę papkę z kolorowych gazet, gdzie w jednym numerze poleca się coś i przed czymś przestrzega, to mózg nam się spali. Niestety na tym polega życie, że ludzie będą doradzać i chwalić różne rozwiązania, ale to my wybieramy. Przestrzec ma obowiązek specjalista, czyli np. lekarz, kosmetolog. Nie ma takiego obowiązku laik. Jeżeli idę do lekarza, który ma 5 specjalizacji i mówi mi, że powinnam wyczyścić zatoki, a zabieg był szkodliwy czy zbędny, to on ponosi konsekwencje zawodowe. Jeżeli koleżanka powie mi, słuchaj, pij sobie wodę z imbirem, rewelacja, a to podrażni mi wrzody żołądka (przed czym nie przestrzegła), to czyja to wina? Dieta frutariańska dla wielu osób jest zbawieniem. Podobnie nie brak dowodów na to, że odmówienie chemii miało zbawienny wpływ. Dlatego właśnie porady laików nie są penalizowane. To prowadziłoby do bardzo niebezpiecznego precedensu, gdzie człowiek bałby się cokolwiek zachwalać, bo mógłby zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Od dorosłych osób wymaga się odpowiedzialności. To chyba oczywiste, że jeśli Aga poleca dietę frutariańską, to dlatego, że u niej się sprawdza, a nie musi u mnie. Zupełnie nie zgadzam się z przedmówcą. Dookoła mnóstwo reklam środków na odchudzanie, kosmetyków, które odmłodzą o 50 lat, pakietów tv, które odmienią życie, s u ki enek, które sprawią, że będziesz miała 20 kg mniej, rajstop na żylaki, pościeli na alergię itd. I ludzie naprawdę chamsko, agresywnie, z pełną premedytacją wciskają coś, co wiadomo, że nie działa! Tu chora osoba mówi o swoim sposobie na życie. A ja czytam, że doprowadziła do czyjejś śmierci. Podstawowy instynkt człowieka to ten dotyczący przetrwania. Jeśli dziewczyna nie chciałaby się zagłodzić, to by tego nie zrobiła. 

Odsyłam do spraw przeciwko Osbournowi, który w piosenkach promował samobójstwa. Obie wygrał. Chociaż to pewnie będzie kolejny przykład, którego nie zrozumiesz i z braku kontrargumentu nazwiesz kosmicznym. Bo tak łatwiej:) Zamiast szukać wirtualnego wroga w postaci Agi, zajmij się swoimi emocjami i prawdziwymi problemami. Robienie z Agi kozła ofiarnego nie uczyni cię mniej nieszczęśliwą. 

 

Bardzo pragmatyczne spojrzenie, podpisuje sie w pelni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×