Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Gdzie założyć lokatę dla syna?

Polecane posty

Gość Gość

Jak w temacie. Zależy mi, żeby tanio prowadzić to konto, co miesiąc chce tam coś wpłacać i kompletnie się na tym nie znam. Na razie syn ma 3 miesiące więc nie przewiduje wypłaty przez parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W mBanku zakładasz zwykłe eKonto i jako subkonto rachunek eMax z lepszym %. Nie ma opłat ani wymaganej wpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To by się swietnie skladalo bo standardowe konto też mam w mbanku, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

grupa kapitałowa Leszka Czarneckiego daje najwyżej oprocentowane lokaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość gość napisał:

grupa kapitałowa Leszka Czarneckiego daje najwyżej oprocentowane lokaty

A jak to wygląda z prowadzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Swoją droga robocie lokaty swoim dzieciom? Ile mniej więcej wplacacie co miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Urodziłam syna 15 lat temu. Dałam się namówić na polisę. Wpłacałam po 50 zł miesięcznie przez 2 lata. Po tym czasie moje było 60% - to dopiero złodziejstwo. Jak oszczędzać, to tylko lokata, konto albo skarpeta. Niestety wiele banków ma wyżej % rachunki tylko jako subkonta do płatnych rachunków podstawowych (np. Getin; w SKOK musisz z kolei wykupić udział i tam też jest jakaś składka dodatkowa, stała). Ja od lat mam konto w mBank i tam jest ten eMax - fajne narzędzie oszczędzania. Szkoda tylko, że można mieć jedno takie, bo mam dwoje dzieci i chciałabym takie dla każdego osobno - chyba będę musiała prowadzić ewidencję w notesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wpłacasz, na ile cię stać. Nawet 50 zł/mc robi po 18 latach 10.800,00 (bez odsetek). Dodatkowo można wpłacać na takie konto większe prezenty gotówkowe (np. z komunii dać dziecku tylko część na "przehulanie" a resztę na konto). To już jest jakaś sumka :) Ja planuję powrócić do pomysłu, bo inaczej ta kasa się zawsze rozchodzi. Może do końca ich studiów będę odkładała? Warto też pogadać z dziadkami - może też będą chcieli się dorzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

My mamy * twój skarb* w PKO SA i co miesiąc wpłacamy konto założone jak córka miała ok 2 miesiące wpłacamy my i moi rodzice mam cichą nadzieję że do 18nastki uzbiera się na kawalerkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sprawdzałam ten emax i niestety oferta w tym momencie niedostępna, tak napisali. A jak te konta radzą sobie z inflacją? Ze zbieraniem kasy przez np 18 lat mam ten problem, że na bieżąco sobie odmawiac trzeba szaleństw bo lepiej wpłacić 200 na konto dziecka zamiast wydać w restauracji a za te parenascie lat to może być warte połowę mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Sprawdzałam ten emax i niestety oferta w tym momencie niedostępna, tak napisali. A jak te konta radzą sobie z inflacją? Ze zbieraniem kasy przez np 18 lat mam ten problem, że na bieżąco sobie odmawiac trzeba szaleństw bo lepiej wpłacić 200 na konto dziecka zamiast wydać w restauracji a za te parenascie lat to może być warte połowę mniej

Zawsze możesz kupić sztabki złota. 100 g mennica skupuje za ok. 15300. Na złocie nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 26.05.2019 o 16:59, Gość Gosc napisał:

A jak to wygląda z prowadzeniem?

jeśli lokaty krótkoterminowe to możesz wybrać lokatę na start na 3 msc, 4% do kwoty 20 tys zł. nie musisz zakładać rachunku w Idea Banku - kwota ta jest oczywiście gwarantowana przez BFG.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×