Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cycu xddd

Wczoraj ksiądz na kazaniu czytał list biskupów na temat filmu pana Sekielskiego Tylko nie mów nikomu i odnosił się do tych księży xd

Polecane posty

Gość Cycu xddd

Wczoraj podobno w każdych kosćiołach był odczytany list biskupów na temat filmu tylko nie mów nikomu paana Sekielskiego xd podobno w innych kościołach też jak pytałem znajomych było to na kazaniu czytane .BYŁO odniesienie do pedofilii księży w kościele u mnie w kościele była akurat rocznica komunii św i było dużo dzieci a ksiądz czyta o pedofilach w sutannach . Do tego odnosił się do wypowiedzi tej pani Anny która była tam bohaterką tego filmu na samym początku co była jej wypowiedź i cytował słowa tej osoby .Do tego ganił tych księży i odnosił się jak to współczuje i mu przykro jest , krytykował jak to źle jest dowiadywać się o takich sprawach że mają miejsce w kościele naszym .Do tego żeby to czytać jak są dzieci w kościele ja się dziwię że nikt nie wstał i nie wyszedł z kościoła z dzieckiem swym ;/ dla mnie to źenada i co niby tym zmienią i coś zrobią że to minie i że krzywdy naprawią tym ? bo napisali list że będą teraz badać kandydatów do seminariów że będą bardziej sprawdzać kto wstępuje na drogę duchowieństwa ? że będą kontrolować kto jest za murami seminariów jacy ludzie wstępują i teraz dopiero za to się zabierają bo film dokumentalny powstał o tym ? do tego było odniesienie do sytuacji w tym filmie i co teraz będą rozbudowywać każdą osobę z tego filmu na czynniki pierwsze i będą teraz omawiać to jak lekturę szkolną ? teraz będą badać to co tam było powiedziane bo ksiądz normalnie opowiadał to tak jakby nikt nie mógł sam tego filmu sprawdzić sobie na youtube .Ludzie widać byli tym zażenowani i jakoś tak słuchali to z przymrużeniem oka te tłumaczenia 😉 tak niby teraz będa od razu kontrolować i robić sprawdziany dla tych co chcą być księdzem .Dla mnie to żenada teraz tłumaczyć się niby bo teraz nagle to zauważają jeszcze czytać o tym przy dzieciach gdzie dziecko jest na mszy i słucha o tym syfie o tych brudach jakie tam się dzieją u nich na parafiach .Ja to bym jakbym miał dziecko to wyszedł razem z dziecmi i powiedział że to żenada ten list czytać i tłumaczyć się teraz dopiero bo ktoś to zrobił film o tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam i się załamałam na Ciebie

antyklerykałom się nie dogodzi, więc nie ma sensu próbować

wieć co dzieci, mają nic nie wiedzieć, żeby się dawać gwałcić dalej przez szma;;t;y podszywające się pod księży?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×