Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sebastian85

Mój syn podbiera mi ciuchy.

Polecane posty

Gość Sebastian85

Mój 16 letni syn od dłuższego czasu podbiera mi ciuchy i kompletnie nie wiem, jak na to reagować. Zaczęło się od tego, że parę razy chciał pożyczyć t-shirt. OK, nie było problemu. Ale teraz zauważyłem, że właściwie bierze wszystko, spodenki, dresy, bluzy, buty włączając gacie i skarpetki. Na pytania czemu np. ma moje spodnie na sobie odpowiada "oj tato, no bo..." I tak dyskusja się kończy. Co do bielizny to nie komentuję, bo nie wiem jak zacząć. Generalnie nie miałbym nawet problemu z dzieleniem szafy z własnym synem tylko jakieś dziwne mi się to wydaje i nie mam pojęcia, z czego to wynika. Miał ktoś tak albo ma jakiś pomyśł, czemu on się tak zachowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Prowokacja? Jak nie to zapytaj go. Może nastolatka ubieracie w sieciowkach, a Ty masz lepsze ciuchy. I chce przyszpanowac przed znajomymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To normalne, że dziecko podbiera ciuchy rodzicowi. Moje córy nagminnie mi skarpetki i rajstopy zabierają. Weź załóż na szafę kłódkę i już. Nie rozumie, że ma nie brać, to nie będzie mieć dostępu. Albo zacznij podbierać jemu. Jak moje jest twoim, to twoje jest moim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ciesz się ze tobie a nie matce 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ten nawyk trzeba wyplenić szybko, bo jak bierze rzeczy ojca, to potem weźmie cudze. Szafa zamykana na klucz i ostre kazanie. Jak wygodnie wziąć czyste i świeże ciuchy ojca, a swoje zmemłane rzucić w kąt, by "same" się uprały i uprasowały. Gdy byłam nastolatką, zawsze pytałam mamę o pozwolenie, czy mogę (w nadzwyczajnych wypadkach) wziąć jej rajstopy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian85

Też myślałem, że mu się podobają moje ciuchy, bo ja mam 34 lata i ubieram się bardzo młodzieżowo, ale niepokoi mnie to, że nosi moją bieliznę. Też jakby wielkiego problemu nie mam, sam miałem szufladę wspólnie z bratem kiedyś, ale no jakoś nie wiem... Zaraz mam przed oczami jakieś czarne wizje. Bo gdyby to było tylko czyste lenistwo, że moje ma czyste i wyprane a swoje rzuca w kąt to pół biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej
1 godzinę temu, Gość Sebastian85 napisał:

Też myślałem, że mu się podobają moje ciuchy, bo ja mam 34 lata i ubieram się bardzo młodzieżowo, ale niepokoi mnie to, że nosi moją bieliznę. Też jakby wielkiego problemu nie mam, sam miałem szufladę wspólnie z bratem kiedyś, ale no jakoś nie wiem... Zaraz mam przed oczami jakieś czarne wizje. Bo gdyby to było tylko czyste lenistwo, że moje ma czyste i wyprane a swoje rzuca w kąt to pół biedy.

Pogadaj z nim, może chodzi o firmę, no noe wiem nie ma pojęcia. Najlepiej prosto z mostu powiedz ze ciuchy jak zapyta może ale bielizny i skarpet nie pozwalasz, jak chce idźcie na zakupy niech sobie kupi nowe. 34lata i syn 16letni to Ty młody tatuś. Jestem stara baba po 30-stce a mam małe dziecko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian85
22 minuty temu, Gość Ojej napisał:

 Pogadaj z nim, może chodzi o firmę, no noe wiem nie ma pojęcia. Najlepiej prosto z mostu powiedz ze ciuchy jak zapyta może ale bielizny i skarpet nie pozwalasz, jak chce idźcie na zakupy niech sobie kupi nowe. 34lata i syn 16letni to Ty młody tatuś. Jestem stara baba po 30-stce a mam małe dziecko 😉

No, wcześnie zacząłem, przynajmniej teraz mam spokój. Właśnie nie wiem, jak zacząć tą rozmowę, że ja wiem, że on chodzi w moich gaciach. Co mu powiedzieć? Że wiem i chciałbym wiedzieć dlaczego? Albo czy chce nowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej
5 minut temu, Gość Sebastian85 napisał:

No, wcześnie zacząłem, przynajmniej teraz mam spokój. Właśnie nie wiem, jak zacząć tą rozmowę, że ja wiem, że on chodzi w moich gaciach. Co mu powiedzieć? Że wiem i chciałbym wiedzieć dlaczego? Albo czy chce nowe? 

Jak to nie prowokacja to prosto z mostu. Ze pożycza ciuchy i bieliznę, że wiesz i może Ci powie dlaczego. No i że ciuchy jak zapyta może pożyczyć, bielizny nie bo to krępuje. Zaproponuj mu zakupy jak chce jakieś nowe rzeczy,bo może potrzebuje a wstydzi się mówić. Na spokojnie bo i temat jakiś chyba ciężki nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli chodzi o majtki, to prosto z mostu, czy nie boi się, że się czymś zarazi? Zapalenie pęcherza, chorobotwórcze bakterie z jelit itd. skarpety to samo. Że możesz masz grzybicę paznokci, bo to można złapać wszędzie. Powiem ci jako matka 18 i 16 latki. To jest lenistwo. Totalne lenistwo i przekonanie, że rodzic nie ma prawa do własnej własności. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli chodzi o majtki, to prosto z mostu, czy nie boi się, że się czymś zarazi? Zapalenie pęcherza, chorobotwórcze bakterie z jelit itd. skarpety to samo. Że możesz masz grzybicę paznokci, bo to można złapać wszędzie. Powiem ci jako matka 18 i 16 latki. To jest lenistwo. Totalne lenistwo i przekonanie, że rodzic nie ma prawa do własnej własności. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Często tak jest, że jak jest mała różnica wieku, tak jak u was, to taki nastolatek jest wpatrzony w ojca i chce być taki jak on. Jak macie dobre kontakty, to może zwyczajnie jesteś dla niego wzorem i chce cię naśladować. W takim wypadku się ciesz, bo dobre kontakty ojca z synem to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×