Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Awokado wcale nie jest smaczne. Dlaczego ludzie się tak nim zachwycają? Jakaś głupia moda.

Polecane posty

Gość Gość

Nie lubię czegoś, co samo w sobie nie ma smaku i musi występować "w towarzystwie". Natomiast awokado dla mnie na tym samym miejscu ci szparagi. Jedynie z uwagi na właściwości awokado mam z niego olej i łykam raz-dwa łyżkę na kilka dni i luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Szparagi... temat rzeka. Osobiście wolę kalafior i brokuły,  ale być może jestem zbyt prosta. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Awokado stało się modne i ludzie je jedzą i kupują na potęgę. Nie zdają sobie sprawy, że uprawa awokado jest szkodliwa dla środowiska w stopniu równym co pozyskiwanie oleju palmowego. W Meksyku dochodzi do wylesienia rok rocznie około 20000 ha pod uprawę awokado. Karczowanie lasów pod awokado niestety już bardzo powaznie zagraża wielu gatunkom zwierząt i rzadkich owadów np migrującym motylom Monarcha. Awokado jest też soczyście nawożone co ma niestety wpływ na degradację gleby. Uprawa awokado przynosi większe zyski niż uprawa marihuany z tego względu mafia kładzie łapy na pola uprawne i wszelkie firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją tych owoców. Między 2006, a 2015 rokiem odnotowano ponad 8000 morderstw powiązanych z uprawa awokado. Meksyk to trochę dziki kraj!! 

Uprawa awokado ma też wpływ na alpaki, które nie mają się gdzie paść, bo w rejonach gdzie się uprawia ten owoc jest zwyczajnie sucho i trawa przestaje rosnąć.

Wiecie ile wody trzeba zużyć do wyhodowania kilograma awokado? W skali globu to 237litrow wody podziemnej i powierzchniowej dostarczanej przez systemy nawadniające do tego jeszxze około 849litrow deszczowki. Dla porównania kg jabłek potrzebuje cały jeden(!) litr wody dostarczonej plus około 420litrow deszczówki. W wielu wioskach gdzie się uprawia awokado w Chile i Meksyku występuje deficyt wody. Wodę się tam dostarcza beczkowozami, bo cała woda idzie na uprawę awokado, dla ludzi wody już nie ma. Mieszkają tam biedni ludzie, bez Instagrama, więc nikt się nimi nie interesuje. 

Moim zdaniem najlepiej konsumować lokalne produkty i ja tak też robię, albo przynajmniej bardzo się staram. Awokado nie kupuje. Jest sporo materiałów na ten temat w internecie. Mnie tematem awokado zainteresowała koleżanka, która pochodzi z Meksyku z Mikochane, gdzie jej rodzina zajmuje się uprawa awokado. Nie są to dane wyssane z palca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lucanus cervus napisał:

Naprawdę? Żeby nadawał się np. do smarowania pieczywa musi być dojrzały

A poza tym o gustach się nie dyskutuje, więc nie rozumiem po co się tak spinać

Tak, jak avokado jest dojrzałe to bez problemu można zrobić z niego papkę do smarowania : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOKO

AWOKADO POWINNOBYC ODPOWIEDNIO DOJRZALE, SAMO WSOBIE MDLE, ALE JA NP UWIELBIAM KANAPKI Z AWOKADO Z CYTRYNA SOLA I CZOSNKIEM ( CZASEM DODAJE JAJKO NA TWARDO). ZAWSZE BIORE NA WYCIECZKI, BO LEPSZE NIZ WEDLINA, NIE PSUJE SIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żenadoza
14 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Awokado stało się modne i ludzie je jedzą i kupują na potęgę. Nie zdają sobie sprawy, że uprawa awokado jest szkodliwa dla środowiska w stopniu równym co pozyskiwanie oleju palmowego. W Meksyku dochodzi do wylesienia rok rocznie około 20000 ha pod uprawę awokado. Karczowanie lasów pod awokado niestety już bardzo powaznie zagraża wielu gatunkom zwierząt i rzadkich owadów np migrującym motylom Monarcha. Awokado jest też soczyście nawożone co ma niestety wpływ na degradację gleby. Uprawa awokado przynosi większe zyski niż uprawa marihuany z tego względu mafia kładzie łapy na pola uprawne i wszelkie firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją tych owoców. Między 2006, a 2015 rokiem odnotowano ponad 8000 morderstw powiązanych z uprawa awokado. Meksyk to trochę dziki kraj!! 

Uprawa awokado ma też wpływ na alpaki, które nie mają się gdzie paść, bo w rejonach gdzie się uprawia ten owoc jest zwyczajnie sucho i trawa przestaje rosnąć.

Wiecie ile wody trzeba zużyć do wyhodowania kilograma awokado? 

O jej dobrze, że hodowla bydła, trzody i drobiu nie jest szkodliwa, dobrze, że produkcja prądu przy użyciu paliw kopalnych nie jest szkodliwa, dobrze, że transport zasilany ropą naftową nie jest szkodliwy, dobrze, że masowa uprawa zbóż i roślin jadalnych przy użyciu silnych oprysków nie szkodzi no pszczółki i roślinom sasiadującym zaiste! Dobrze, że uprawa kokosów, ananasów i cytrusów niczemu nie szkodzi. Jakby tak człowiek miał na to patrzeć to by tylko piasek w tych czasach jadł.

Jedno awokado tak ci szkodzi wielce. Prawda jest taka że wszystko ma skutki uboczne więc może jak chcesz być taka fair wobec ludzi i planety to zamieszkaj w lepiance bez prądu, przerzuć się  z auta na osiołka i hoduj swoją świnkę, żyto, pszenicę i swoje warzywka to wtedy będziesz mogła innych pouczać i umoralniać na temat awokado.

Ja je bardzo lubię i mam w nosie, że jakieś ograniczone głupole wmawiają mi, że nie lubię, a jej bo to modne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Żenadoza napisał:

jakieś ograniczone głupole wmawiają mi, że nie lubię, a jej bo to modne.

To ten skutek uboczny awokado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nie lubie awokado, ma jakiś mdly smak.. Ale skoro innym smakuje..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryonu
17 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Wiecie ile wody trzeba zużyć do wyhodowania kilograma awokado? W skali globu to 237litrow wody podziemnej i powierzchniowej dostarczanej przez systemy nawadniające do tego jeszxze około 849litrow deszczowki. Dla porównania kg jabłek potrzebuje cały jeden(!) litr wody dostarczonej plus około 420litrow deszczówki. W wielu wioskach gdzie się uprawia awokado w Chile i Meksyku występuje deficyt wody.

Dużo prawdy w tym co piszesz, podobnei jest z migdałowcami.

Ale dla porównania - o mięsie, konkretnei o wołowinie oraz o hodowli krów mlecznych, dojonych na potęgę.

na wyprodukowanie 1 kilograma wołowiny potrzeba zużyć ponad 20,000 litrów wody.

na świnie o jagnięcinę prawie tyle samo.

 na 1 kg np marchewki, kalafiora czy fasoli lub orzechów (poza migdałami) -  2,000 do 4,000 litrów wody.

widać różnicę, co bardziej szkodzi planecie -zwąłszcza że ludzie jedzą, niestety, coraz więcej mięsa.

A jaki wpływ na naszą planetę ma emisja gazów cieplarnianych  od tyhc zwierząt hodowanych na masowe pożarcie?

Awokado i migdały to ulubione koniki osób,  które nienawidzą wegeta.rian/weg.an.

A wystarczyloby, by każdy mięsożerca ograniczyl mięso  i nabial ale głównie mięso, to 1-2 dni na tydzien (mam tu ma mysl itez wszelkei syznki kiełbasy, bo te to niektórzy jedzą dzien w dzień...).

Nie jestem wegetaria,nką  - jem indyka raz na dwa tygodnie. oraz jem jajka  okolo 10 na tydzien, i z ryb to raz na tydzien albo łosoś, albo makrela, sandacz też czasem. nie jem nic z mleka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żenadoza
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To ten skutek uboczny awokado?

Ale co? To że nazywam głupolami ludzi którzy lepiej wiedzą ode mnie dlaczego jem awokado? ja tylko stwierdzam fakt i nie rozumiem dlaczego innych tak bardzo boli, że ktoś może ten owoc zwyczajnie lubić? Uparliście się z tą modą, bo wy nie lubicie. No wybacz ale dla mnie to jest głupie.

Ja nienawidzę truskawek, wolę borówki ale nie zakładam tematów o tym, że się dziwię ludziom, którzy truskawki jedzą i nie mówię złośliwie o "modzie" (lubią, to lubią widocznie mamy inne smaki) bo nie jestem ograniczona i pusta jak autorka i jej wtórujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ble

Ja też nie cierpię :(. Chciałam, próbowałam na wszelkie sposoby i nie mogę No ohyda po prostu. Tak samo mam z sushi, wszyscy się zachwycają ze pyszne, zdrowe i w ogóle. Z resztą te zdrowe potrawy są przereklamowe i niesmaczne zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość Żenadoza napisał:

Ale co? To że nazywam głupolami ludzi którzy lepiej wiedzą ode mnie dlaczego jem awokado? ja tylko stwierdzam fakt i nie rozumiem dlaczego innych tak bardzo boli, że ktoś może ten owoc zwyczajnie lubić? Uparliście się z tą modą, bo wy nie lubicie. No wybacz ale dla mnie to jest głupie.

Ja nienawidzę truskawek, wolę borówki ale nie zakładam tematów o tym, że się dziwię ludziom, którzy truskawki jedzą i nie mówię złośliwie o "modzie" (lubią, to lubią widocznie mamy inne smaki) bo nie jestem ograniczona i pusta jak autorka i jej wtórujące.

Znów ta agresorka na temacie. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Mieszkam za granica i uwielbiam avocado, ale musi byc dojrzale (po obraniu nie jest twarde, doslownie rozplywa sie w ustach) i dobra jakosc (odmiana hass). Ostatnio w PL ktos mnie poczestowal avocado (kupione w biedronce) i bylo niedobre. Nie dziwie sie, ze potem ktos mowi, ze avocado nie jest smaczne. Najlepiej je doprawiac sokiem z limonki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmietan
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Znów ta agresorka na temacie. 😕

 ty się lecz razem z autorką. każdy lubi co innego i dobrze napisała z tymi truskawkami, idealne porównanie. Jedziecie po ludziach, bo lubią coś czego wy nie lubicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oj tam to jest tak jak z oliwa z oliwek  . Nasz polski olej rzepakowy tłoczony na zimno  bije na leb  oliwę  z oliwek pod względem  wartości  odżywczych aleeee jest moda na oliwę wiec głupi ludzie kupują .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skóra i kość

Teraz już nie można lubić niczego co jest zagraniczne i nowe w Polsce. Jeżeli to lubisz to na pewno kłamiesz i jesz to tylko dlatego, że to jest modne. Pani X i Y z kafe tego nie lubią, więc wszyscy mają nie lubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

Oj tam to jest tak jak z oliwa z oliwek  . Nasz polski olej rzepakowy tłoczony na zimno  bije na leb  oliwę  z oliwek pod względem  wartości  odżywczych aleeee jest moda na oliwę wiec głupi ludzie kupują .  

a ja lubię smak oliwy, olej rzepakowy mnie odrzuca wiec bądź łaskawa nie wypowiadać się w imieniu wszystkich kupujących oliwę i nie oceniać ich co? kim ty w ogóle jesteś żeby orzekać takie wyroki i wyzywać? zresztą prawdziwy olej rzepakowy ciężko jest dostać, bo te syfy typu "Kujawski" czy "Wielkopolski" koło oleju nie stały. Szajs w plastiku, który jest rafinowany i poddawany obróbce termicznej po wytłoczeniu no ale grunt, że "tłoczony na zimno". Poczytajcie sobie na czym polega oszustwo producentów oleju rzepakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość gość napisał:

jest moda na oliwę wiec głupi ludzie kupują .  

o, następna, która wie dlaczego ktos coś kupuje i zjada. Siedzi  u każdego w głowie i wie! 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Awokado stało się modne i ludzie je jedzą i kupują na potęgę. Nie zdają sobie sprawy, że uprawa awokado jest szkodliwa dla środowiska w stopniu równym co pozyskiwanie oleju palmowego. W Meksyku (...) 

Brawo za ten komentarz! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"a lubię smak oliwy, olej rzepakowy mnie odrzuca wiec bądź łaskawa nie wypowiadać się w imieniu wszystkich kupujących oliwę i nie oceniać ich co? kim ty w ogóle jesteś żeby orzekać takie wyroki i wyzywać? zresztą prawdziwy olej rzepakowy ciężko jest dostać, bo te syfy typu "Kujawski" czy "Wielkopolski" koło oleju nie stały. Szajs w plastiku, który jest rafinowany i poddawany obróbce termicznej po wytłoczeniu no ale grunt, że "tłoczony na zimno". Poczytajcie sobie na czym polega oszustwo producentów oleju rzepakowego."

No widzisz pyskujesz a g.. wiesz . Olej rzepakowy  tłoczony na  zimno   kupujesz w szklanej  ciemnej butelce. W Polsce jest wiele małych gospodarstw które produkują  taki własnie olej Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA NA ZIMNO. . Kiedy porównasz  skład oliwy z oliwek  do naszego oleju rzepakowego  (zwłaszcza proporcje  omega 3/omega 6 )to zobaczysz jak gównianym  olejem  jest oliwa z oliwek  która  większość ludzi kupuje bo taka jest moda.

To jest tak jak z nasionami chia ..ludzie kupują bo takie super a obok leży nasze siemie lniane o wiele bogatsze w składniki mineralne niz chia. 

Wiadomo każdy kupuje co chce ale ten brak wiedzy i podniecanie sie czymś co je np Lewandowska czy inna gniazdeczka jest głupie ? puste ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 minuty temu, Gość gość napisał:

Oj tam to jest tak jak z oliwa z oliwek  . Nasz polski olej rzepakowy tłoczony na zimno  bije na leb  oliwę  z oliwek pod względem  wartości  odżywczych aleeee jest moda na oliwę wiec głupi ludzie kupują .  

No fajnie. Jestem głupia, bo kupujęę awokado i oliwę. Kupuję też sushi, krewetki tygrysie, mleczko kokosowe, wodę kokosową... to już chyba jestem mega głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość gość napisał:

"a lubię smak oliwy, olej rzepakowy mnie odrzuca wiec bądź łaskawa nie wypowiadać się w imieniu wszystkich kupujących oliwę i nie oceniać ich co? kim ty w ogóle jesteś żeby orzekać takie wyroki i wyzywać? zresztą prawdziwy olej rzepakowy ciężko jest dostać, bo te syfy typu "Kujawski" czy "Wielkopolski" koło oleju nie stały. Szajs w plastiku, który jest rafinowany i poddawany obróbce termicznej po wytłoczeniu no ale grunt, że "tłoczony na zimno". Poczytajcie sobie na czym polega oszustwo producentów oleju rzepakowego."

No widzisz pyskujesz a g.. wiesz . Olej rzepakowy  tłoczony na  zimno   kupujesz w szklanej  ciemnej butelce. W Polsce jest wiele małych gospodarstw które produkują  taki własnie olej Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA NA ZIMNO. . Kiedy porównasz  skład oliwy z oliwek  do naszego oleju rzepakowego  (zwłaszcza proporcje  omega 3/omega 6 )to zobaczysz jak gównianym  olejem  jest oliwa z oliwek  która  większość ludzi kupuje bo taka jest moda.

To jest tak jak z nasionami chia ..ludzie kupują bo takie super a obok leży nasze siemie lniane o wiele bogatsze w składniki mineralne niz chia. 

Wiadomo każdy kupuje co chce ale ten brak wiedzy i podniecanie sie czymś co je np Lewandowska czy inna gniazdeczka jest głupie ? puste ? 

 

próbowałam także tego prawdziwego rzepakowego i NADAL NIE SMAKUJE MI, nic na to nie poradzę.

Kupujących oliwę wrzucasz do jednego wora i nazywasz głupimi, a wbrew temu co robie kreujesz w głowie nie wszyscy kupują to ze względu na modę. Nie rozumiesz? Nie każdy kto kupuje oliwę robi to ze względu na Lewandowską, a ty zakładasz, że każdy właśnie tak postępuje.  ja nawet nie wiedziałam, że ona się zajmuje żywieniem. myślałam, że tylko ćwiczeniami.

A co komu szkodzi jeść i chia i siemię lniane? Ja z chia robię desery dla dzieci, bo siemię się do tego nie nadaje, za to dodaję je do wypieku chleba, posypuję nim kanapki i sałatki. Olej lniany jem z białym serem, a oliwą polewam pomidory. Można lubić wiele rzeczy. Nie wiedziałam, że to taki szał u niektórych uruchamia, że aż muszą od głupich wyzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość gość napisał:

"a lubię smak oliwy, olej rzepakowy mnie odrzuca wiec bądź łaskawa nie wypowiadać się w imieniu wszystkich kupujących oliwę i nie oceniać ich co? kim ty w ogóle jesteś żeby orzekać takie wyroki i wyzywać? zresztą prawdziwy olej rzepakowy ciężko jest dostać, bo te syfy typu "Kujawski" czy "Wielkopolski" koło oleju nie stały. Szajs w plastiku, który jest rafinowany i poddawany obróbce termicznej po wytłoczeniu no ale grunt, że "tłoczony na zimno". Poczytajcie sobie na czym polega oszustwo producentów oleju rzepakowego."

No widzisz pyskujesz a g.. wiesz . Olej rzepakowy  tłoczony na  zimno   kupujesz w szklanej  ciemnej butelce. W Polsce jest wiele małych gospodarstw które produkują  taki własnie olej Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA NA ZIMNO. . Kiedy porównasz  skład oliwy z oliwek  do naszego oleju rzepakowego  (zwłaszcza proporcje  omega 3/omega 6 )to zobaczysz jak gównianym  olejem  jest oliwa z oliwek  która  większość ludzi kupuje bo taka jest moda.

To jest tak jak z nasionami chia ..ludzie kupują bo takie super a obok leży nasze siemie lniane o wiele bogatsze w składniki mineralne niz chia. 

Wiadomo każdy kupuje co chce ale ten brak wiedzy i podniecanie sie czymś co je np Lewandowska czy inna gniazdeczka jest głupie ? puste ? 

 

A skąd ty wiesz krzykaczko dlaczego większość ludzi coś kupuje? wywiady przeprowadziłaś? 

akurat znam się na olejach i taki prawdziwy rzepakowy też mi nie smakuje, nic na to nie poradzę. Kupuję oliwę, bo lubię jej smak podobnie jak moja mama, siostra i znajomi. Raz w miesiącu jestem we Włoszech więc sobie przywożę, podobnie jak oliwki, parmezan, mozarellę, suszone pomidory i wino, bo lubię i w nosie mam lewą, myślałam że ona tylko ćwiczeniami się zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość śmietan napisał:

 ty się lecz razem z autorką. każdy lubi co innego i dobrze napisała z tymi truskawkami, idealne porównanie. Jedziecie po ludziach, bo lubią coś czego wy nie lubicie.

A gdzie ty widzisz jechanie po ludziach jak to tamta od wczoraj obraża i wyzywa? A to tylko dyskusja o awokado, nic więcej. Po co ta agresja? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ironio
20 godzin temu, Gość gość napisał:

Szparagi... temat rzeka. Osobiście wolę kalafior i brokuły,  ale być może jestem zbyt prosta. 😄

a ja kocham szparagi u nas w domu dużo się ich jadło, nawet w komunie tylko wiem, że na kafe już nie wolno ich lubić podobnie jak awokado, jarmużu i innych niezatwierdzonych przez lożę kafeteryjną dziwactw 😄😄😄 AVE KAFE 

..... a krewetki wolno lubić czy też będę głupia jak je będę lubić? I czy wolno lubić coś poza kiełbasą, ziemniakami i cebulą czy to też głupota? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość o ironio napisał:

a ja kocham szparagi u nas w domu dużo się ich jadło, nawet w komunie tylko wiem, że na kafe już nie wolno ich lubić podobnie jak awokado, jarmużu i innych niezatwierdzonych przez lożę kafeteryjną dziwactw 😄😄😄 AVE KAFE 

..... a krewetki wolno lubić czy też będę głupia jak je będę lubić? I czy wolno lubić coś poza kiełbasą, ziemniakami i cebulą czy to też głupota? 😄

A gdzie widzisz, że nie wolno? Ludzie piszą,  że im nie smakują.  Myślę,  że masz niskie poczucie własnej wartości skoro dyskusję o gustach kulinarnych traktujesz jako temat pod wojenkę. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śnietan
16 minut temu, Gość gość napisał:

A gdzie ty widzisz jechanie po ludziach jak to tamta od wczoraj obraża i wyzywa? A to tylko dyskusja o awokado, nic więcej. Po co ta agresja? 😕

O tu widzę jechanie po ludziach: 

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

  głupi ludzie kupują .  

i podobnie widzę jechanie w tych wszystkich komentarzach o "modzie", jakoby każdy tylko ze względu na nia cos kupował, bo Ty i autorka siedzicie u każdego głowie i wiecie dlaczego ktos coś kupuje.

wyżej jest też komentarz bardzo wulgarnej osoby która co chwilę pisze g... się znasz, g... wiesz, g....wniane coś tam i kto tu jest agresywny?

akurat śledzę ten temat i tamta osoba nie jechała nikogo za to że nie lubi awokado tylko za to że skoro tamta nie lubi to nikt nie lubi i tylko przez modę to je i owszem ja też uważam że takie myślenie jest głupie, bo to że ja czegoś nie lubię to nie znaczy że inni też mają nie lubić i nie wiem co Cię ubodło w tym komentarzu z truskawkami? Gdzie tam masz agresję? Ja też uważam, że takie odnoszenie cudzych smaków do swojego i komentowanie cudzych gustów kulinarnych jest głupie ale co ja tam wiem. Na kafe piszą, że to jest niedobre więc ma mi nie smakować 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ironio
7 minut temu, Gość gość napisał:

A gdzie widzisz, że nie wolno? Ludzie piszą,  że im nie smakują.  Myślę,  że masz niskie poczucie własnej wartości skoro dyskusję o gustach kulinarnych traktujesz jako temat pod wojenkę. 🙂

O nie, nie. Ludzie piszą, że skoro im to nie smakuje to innym też nie smakuje, a kupują to ze względu na modę. Może udajesz, że nie widzisz tych komentarzy jeden za drugim ale ja je widzę i nie zamierzam żadnej wojenki robić, bo mam takie jak ty w nosie 😛za to lubię się z was ponabijać, a ty się tu ostro szamotasz tylko dlatego, że ktoś tam coś kupuje 😄 idę po popcorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No to się dowiedziałam, że jestem zapatrzona w gwiazdy instagrama, głupia i kupuję jedzenie tylko przez modę i nie ma opcji, że te rzeczy mi na prawdę smakują...

....widzę, że w psychiatryku internet włączyli 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedyka

Awokado jestbardzo niezdrowe i nie powinnismy go jesc. Awokado zawiera bardzo duzo kwasow omega6 ktore dzialaja zapalnie na organizm. poogladajcie sb filmy Zyice pod palmami na temat tego owocu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×