Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Jak wam goraco to nie otwierajcie w dzien okien ani zaluzjii

Polecane posty

Gość Gosc

J. W. 

Ja tak robie od wielu lat i w domu mam chlodno. 

Okna, oczywiscie z moskitierami, otwieram w nocy. Zamykam rano. 

I jest ok. 

Na pewno duzo z was tak robi ale znam tamich co okna maja pootwierane i mysla, ze im cos to da. A tylko wpuszczaja gorace powietrze do srodka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja też o tym właśnie się dowiedziałam kilka lat temu. Mąż nie wierzy więc jak tylko wróci z pracy, otwiera wszystkie okna, odsłania też. Ale wczoraj dotknął gorące okno i stwierdził że może racja 😛

Teraz chciałby kupić zewnętrzne rolety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovanka

Hej, 

Dziewczyny dzięki za te porady! Piszmy tu sobie o sprawdzonych sposobach na upał domowymi sposobami.  Ja nalewam do wanny chłodnej (nie zimnej) wody i córa sobie wchodzi do niej w ciągu dnia dla ochłody. Okna zamykam i zasłaniam. Łażę za nią i przypominam żeby piła co jakiś czas wodę , zwykłą niegazowana mineralna.   Tez pomyślalam o jakichś daszkach nad oknami od zewnatrz żeby prosto w okna qsłońce nie waliło, ale to już grubsza robota jak bedzie chłodniej . Może da się samemu coś takiego zamontować. Jednak  te upaly są co roku ostatnio i coraz mocniejsze. Chyba lepiej już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tak robię, a i tak się nagrzewa w domu do prawie 25 stopni 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polecam rolety do okien zatrzymujace ciepło. Z taką jakby folią od zewnętrznej strony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Ja żeby jakoś stać w kuchni, to moczę co chwila ręce w wodzie zimnej w umywalce . Nalewam i zatykam korkiem więc mam na dłużej bo szkoda wody. Masakra z gotowaniem obiadów. 

Od poniedziałku podobno ma być ciut chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja tak robię, a i tak się nagrzewa w domu do prawie 25 stopni 😕

To i tak dobrze. Jakbys otwarla okna mialabys 30 z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w ogóle teraz nie gotuję. Na obiad sałatki i inne rzeczy w tem pokojowej. Nawet nie chce sobie wyobrażać co by się w mieszkaniu działo gdybym jeszcze kuchenkę odpaliła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja w ogóle teraz nie gotuję. Na obiad sałatki i inne rzeczy w tem pokojowej. Nawet nie chce sobie wyobrażać co by się w mieszkaniu działo gdybym jeszcze kuchenkę odpaliła. 

To samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Wentylator puszczony na miskę z górą kostek lodu. Idealne chłodzenie 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
41 minut temu, Gość Jovanka napisał:

Hej, 

Dziewczyny dzięki za te porady! Piszmy tu sobie o sprawdzonych sposobach na upał domowymi sposobami.  Ja nalewam do wanny chłodnej (nie zimnej) wody i córa sobie wchodzi do niej w ciągu dnia dla ochłody. Okna zamykam i zasłaniam. Łażę za nią i przypominam żeby piła co jakiś czas wodę , zwykłą niegazowana mineralna.   Tez pomyślalam o jakichś daszkach nad oknami od zewnatrz żeby prosto w okna qsłońce nie waliło, ale to już grubsza robota jak bedzie chłodniej . Może da się samemu coś takiego zamontować. Jednak  te upaly są co roku ostatnio i coraz mocniejsze. Chyba lepiej już nie będzie.

Ewidentnie nowa na kafe 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

To i tak dobrze. Jakbys otwarla okna mialabys 30 z hakiem

OTWORZYŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja w ogóle teraz nie gotuję. Na obiad sałatki i inne rzeczy w tem pokojowej. Nawet nie chce sobie wyobrażać co by się w mieszkaniu działo gdybym jeszcze kuchenkę odpaliła. 

Ja wczoraj ugotowalam dzieciom rosol, nawet ok to znioslam bo wlozylam do gara, odszumowalam pozniej i poszlam na kanape na 2 godz.

Ale jak juz sobie zazyczyli frytki i nalesniki, spłynełam. Musialam sobie zafundowac pozniej chlodny prysznic.

Sama pije tylko maslanke, kefir i wode. A oni oboje chudzi jak patyki i non stop w ruchu to glodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

OTWORZYŁA

Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły. „Nie mogąc znaleźć drzwi wyjściowych, otwarłam okno i postanowiłam z niego wyskoczyć” – czytamy w książce Sny – klucz do podświadomości. Do śmiechu to nie jest... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pol

Otwarte drzwi/okna , a nie odtworzone drzwi. Obie formy są poprawne. Formy używamy w zależności od kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

To i tak dobrze. Jakbys otwarla okna mialabys 30 z hakiem

No dla mnie to nie jest dobrze, tylko dużo za dużo. W nocy przy 25 stopniach nie idzie spać, a otworzenie okna niewiele daje bo na dworze jest podobna temperatura. Jestem na końcówce ciąży i nienawidzę takiej pogody. Głowa mi pęka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

przecież to oczywiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovanka

Ewidentnie nowa na kafe  😀

Zgadłaś 🙂 szukałam w necie o sposobach na upał i tak tu dotarłam Ciekawe po czym poznalaś ?

Z tego co czytam, to fajne babki i tematy tu są.

Ja mam już 40 na karku, córka 9 lat, mąż i kot. Za sobą mam 15 lat pracy w korporacji. Z powodu wyścigu szczurów i wycieńczenia psychicznego zrezygnowałam z pracy 2 lata temu bo bylam wrakiem człowieka. Wyprowadziliśmy się z dżungli wielkiego miasta i klitki w bloku do domu pod lasem. Dopiero teraz wiem, że żyję. Choć to nie nowy dom i ciągle coś remontujemy. Do pracy jeszcze wrócę kiedyś na pewno.  

Miło mi poznać kobietki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość Jovanka napisał:

Ewidentnie nowa na kafe  😀

Zgadłaś 🙂 szukałam w necie o sposobach na upał i tak tu dotarłam Ciekawe po czym poznalaś ?

Z tego co czytam, to fajne babki i tematy tu są.

Ja mam już 40 na karku, córka 9 lat, mąż i kot. Za sobą mam 15 lat pracy w korporacji. Z powodu wyścigu szczurów i wycieńczenia psychicznego zrezygnowałam z pracy 2 lata temu bo bylam wrakiem człowieka. Wyprowadziliśmy się z dżungli wielkiego miasta i klitki w bloku do domu pod lasem. Dopiero teraz wiem, że żyję. Choć to nie nowy dom i ciągle coś remontujemy. Do pracy jeszcze wrócę kiedyś na pewno.  

Miło mi poznać kobietki 🙂

Tez mam 40 lat, 9 letniego syna i 3 letnia corke. 13 lat pracowalam w mediach, odeszlam. Wyprowadzilismy sie z centrum duzego miasta do domu na jego obrzezach. I tez ciagle cos remontujemy bo nie nowy dom ale zblizamy sie powoli do konca. No i to ja zalozylam ten temat..

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja ... rosół w taki upał? Kuźwa ja ledwo daje radę jak gotuje makaron! Fakt że mieszkam na 8 piętrze i tu jest masakra, grzeje od dachu, codziennie szybkie dania: fasolka szparagowa, różne makarony (z cukinią, z truskawkami, z pomidorami) sałatki , coś na szybko. O nalesnikach nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovanka
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Tez mam 40 lat, 9 letniego syna i 3 letnia corke. 13 lat pracowalam w mediach, odeszlam. Wyprowadzilismy sie z centrum duzego miasta do domu na jego obrzezach. I tez ciagle cos remontujemy bo nie nowy dom ale zblizamy sie powoli do konca. No i to ja zalozylam ten temat..

Pozdro

Pozdro 🖐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovanka

Makarony są niezastąpione.  Dobrze, że u mnie wszyscy makaroniarze i zjedzą z czymkolwiek. Cukinia! Muszę kupić bo dawno nie jedliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
36 minut temu, Gość Jovanka napisał:

Makarony są niezastąpione.  Dobrze, że u mnie wszyscy makaroniarze i zjedzą z czymkolwiek. Cukinia! Muszę kupić bo dawno nie jedliśmy 

Ja uwielbiam z grila cukinie i baklazan, papryke i inne warzywa. Ale teraz nie ma mowy zebym wlaczyla grila. Spalilabym sie. Wlasnie zjadlam ciepla zupe i jestem mokra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja mam okna tak, że w salonie mi świeci od rana do 13 tak....I jak nie mam otworzonych okien i zrobionego przeciągu to nie mam czym oddychać...Nie jest chłodniej, jest jeszcze gorzej... 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Naprawdę nie stać was na klime?!Nie wyobrazam sobie siedzieć w domu z zaslonietymi oknami jak w katakumbach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Klima jest niezdrowa i pożera prąd.My żyjemy eco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Naprawdę nie stać was na klime?!Nie wyobrazam sobie siedzieć w domu z zaslonietymi oknami jak w katakumbach.

Miała bym non stop zapalenie krtani..Nawet w samochodzie wolę otwarte okno niż klimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Emm933 napisał:

Ja mam okna tak, że w salonie mi świeci od rana do 13 tak....I jak nie mam otworzonych okien i zrobionego przeciągu to nie mam czym oddychać...Nie jest chłodniej, jest jeszcze gorzej... 😕

Zaluzje zaloz. Bez zaluzji wew lu zew nie ma szans na to zeby bylo chlodniej. Co ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gowb

I tak caly rok jest zimno. Co maja powiedziec ludzie ktorzy pracuja?  Kobiety mdleja w pracy podczas upalow jak maja miesiaczke .Wy lezycie z ...ami w domu. Pobieracie 500 plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co ma do tego 500+? Następnego ... boli, że rodziny mają więcej kasy. Rada jest dobra i sprawdzona, jesli chodzi o zamknięte okna i zasunięte rolety, u mnie do tego chodzą wentylatory w kazdym pokoju, by był ruch powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×