Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda8989

Uczymy dziecko korzystać z nocnika

Polecane posty

Gość Magda8989

Witam drogie mamy, mam poważny problem. Próbuję nauczyć synka korzystania z nocnika. Ogólnie jestem zadowolona bo faktycznie od kilku dni załatwia swoje sprawy właśnie tam ale... No właśnie jest ale. Bo wiadomo teraz upały są, w związku z czym on na początku biegał całkiem na golaska i zauważyłam że teraz jak go ubiorę, to on traktuje majtki jak pampersa i sika w nie zamiast iść do nocnika. Jak jest goły to nigdy nie robi na podłogę, ale jak ma majtki to za każdym razem się obsikuje. Jak mu wytłumaczyć że majtki to nie pampers i w nie się nie siusia? Staram się korzystając z urlopu będąc z nim w domu co około godzinę lub nawet częściej wysyłać go na nocnik i przypominać przy tym że trzeba majteczki ściągnąć ale wystarczy że np pojedziemy gdzieś autem i on z niego wyjdzie i od razu siusia nawet nic nie powie, dopiero po fakcie krzyknie. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Błagam pomóżcie bo we wrześniu idzie do przedszkola a ja się boje ze nie zdążę go przestawić z pampersów na nocnik a jeszcze trzeba go namówić żeby na toaletę siadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLLL

Wg poradnika odnośnie korzystania z nocnika babka pisała, że jak już dziecko chce na nocnik (a też radzi, by dziecko biegało na początku na golasa), to teraz powinien biegać np w spodenkach, getrach ale bez majtek, żeby było łatwiej wysadzić go na ten nocnik. I tam masz lepiej niż ja, moja córka ma w nosie nocnik i jeszcze nie zrozumiała, ze tam ma się załatwiać. Generalnie powinnam wsiąść urlop i ganiać za nią z nocnikiem. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena
29 minut temu, Gość LLLL napisał:

Wg poradnika odnośnie korzystania z nocnika babka pisała, że jak już dziecko chce na nocnik (a też radzi, by dziecko biegało na początku na golasa), to teraz powinien biegać np w spodenkach, getrach ale bez majtek, żeby było łatwiej wysadzić go na ten nocnik. I tam masz lepiej niż ja, moja córka ma w nosie nocnik i jeszcze nie zrozumiała, ze tam ma się załatwiać. Generalnie powinnam wsiąść urlop i ganiać za nią z nocnikiem. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

O to nie wiedzialam, że powinien ganiać teraz w spodenkach. Super podpowiedź, dziękuję, spróbuję tak zrobić. Ja właśnie dlatego, że to trudne postanowiłam poświęcić urlop na odpampersowanie, pociesze Cię że mój synek też na początku olewał nocnik i robił gdzie popadnie. Najgorsza była 2 😅 dobrze, że nie mam w domu dywanów. 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogło?

Czy chodzenie w spodniach zamiast majtkach pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

ja od samego poczatku w samych majtusiach, nawet mi do głowy by nie przysżło by dziecko na golasa biegało:x Przesikała na poczatku z 15par dziennie, ale lato było szybko schło.. Po dwóch tygodniach , nawet na spacerach juz sygnalizowała ze chce sikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobno dzieci na wielorasowych pieluchach się szybciej odpieluchowywuje, dzieci podobno same chcą 

moze coś w tym jest kiedyś chyba wcześniej się dzieci odpieluchowywalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×