Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosssskka

CZY TAKA KWOTA STARCZY NA 10 DNI ?

Polecane posty

Gość Gosssskka

Wydaje mi sie, ze wszystko wszedzie drozeje, nie tylko w Polsce.

No i stad pytanie, bo w Polsce nie bylam od marca zeszlego roku: czy na 10-dniowy pobyt trzech osob (dorosli oraz 7-letnie dziecko), wystarcza 3,500- max 4,000 zlotych?

Nocowac bedziemy u rodzicow wiec za darmo, ale bedziemy robic duze zakupy, no i codziennie albo brac ich na jakies kawy lody, lub chociaz 2 razy na obiad do restaruracji. to bedzie w sumie 8 nocy u rodzicow jednych  idrugich, oraz tez ostatnie  dwie noce spedzimy w hotelu - jeszcze nie zarezerwowalismy, ale rozgladam sie po tym co oferuje Karpacz bo na kilka ndi wybierzemy sie w karkonosze. mam na oku 3 miejsca, takie nie za drogie - ok 250 zl za noc za nas troje.

dzieki za odpoweidzi, ja sadze ze spokojnie starczy, ale ponizej 3,500 byloby raczej za malo. tzn bierzmey karty platnicze i przelalismy juz 2000 gotowki,  ale ogolnie pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

do mc donalda ich wez, maja kupony akurat, taniej wyjdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssskka

Ale ja powaznie pytam . TO nie sa dla mnie duze pieniadze, to tylko 900 euro.  ale wiem ze niektore rzeczy w Poslce sa bardoz drogie, niektore smiesznie tanie, malo co jest w normalnej cenie

do maca czy kfc i takich innych nei chodze od wielu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaoo

Powinno wystarczyc jak nie bedziecie kupowac ubran,  zabawek itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl

Ale glupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssskka
10 minut temu, Gość Olaoo napisał:

Powinno wystarczyc jak nie bedziecie kupowac ubran,  zabawek itp. 

dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssskka
3 minuty temu, Gość Syl napisał:

Ale glupie pytanie

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssskka
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

100 / 2 x 3 / 7 x 8 = 200 gdybyś gotowala 8 dni u rodziców, teraz dwa dni karpacz 500 łóżka, wyżywienie na mieście trzeba liczyć się z 25zł x 3 x 3 x 2 za zwykły bar mleczny 450zl do tego jakieś gofry lody i wata cukrowa piwo kawy 8-20zl szt x 3 x 10 dni 600zl do tego rodzice restauracja 100 x 2 x 2 400 jak też będziesz jadla to +600 już mamy 2750 jeszcze jakiś balon wifi upominek granie zamożnych w taxi 🚕, raczej powinno starczyc 

ta kwota nie obejmuje prezentow, prezenty przywozimy ze soba. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdssdsddsd

3500-4000 to z jednej strony sporo z drugiej nie. Jeżeli byłby to tylko przyjazd do Polski w celu załatwienia spraw plus jakieś zakupy to jest to dużo. Jeżeli są to mini wakacje to już zależy. Duży koszt to dodatkowe rzeczy. Weź pod uwagę takie wydatki jak paliwo, dojazd, taxi. Gastronomia w Polsce nie jest taka tania, jeżeli chcesz się stołować czytaj nie w barze mlecznym. A wiadomo, że wyjście to i kawa i coś słodkiego. To Ty wiesz czy chcesz jeszcze zrobić jakieś zakupy w Polsce i zabrać ze sobą. A co do cen moim zdaniem dużo rzeczy podrożało. Z mojego doświadczenia przyjazdy do Polski mają trochę inny charakter niż wyjazdy typowo wakacyjne. Na takich wyjazdach do Polski spotykasz się z rodziną, znajomymi, robi się większe zakupy, czasami trzeba coś dodatkowego załatwić np. lekarz, itd i to generuje często większe koszty niż typowo wyjazd zagraniczny do ciepłych krajów. Myślę, że wystarczy taka kwota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKI KTOŚ...

Najwiecej wydasz w te dwa noclegi w hotelu. Trzy osoby to pewnie 750 za jeden dzień jeśli nie chcesz przebywać w spartańskich warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Troche kicha nawet 1000 euro nie brać tylko mniej. Jedno wyjście do restauracji dla 4 dorosłych osób to 1000 zł. No ale jak bedziecie oszczędzać i gotować sami lub jeść w barze mlecznym to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zawsze możesz zapłacić kartą, więc bym już tak nie rozmyślała czy starczy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna Półka
59 minut temu, Gość Gosc napisał:

Troche kicha nawet 1000 euro nie brać tylko mniej. Jedno wyjście do restauracji dla 4 dorosłych osób to 1000 zł. No ale jak bedziecie oszczędzać i gotować sami lub jeść w barze mlecznym to wystarczy

 

59 minut temu, Gość Gosc napisał:

Troche kicha nawet 1000 euro nie brać tylko mniej. Jedno wyjście do restauracji dla 4 dorosłych osób to 1000 zł. No ale jak bedziecie oszczędzać i gotować sami lub jeść w barze mlecznym to wystarczy

Niestety racja. Odkąd jest 500+ rozdawane to jest u nas tak drogo... Ostatnio byłam w Mc i wiecie, że BigMac kosztuje już 43 zł? Tragedia! Do tego frytki, mały zestaw dla dzieci, coś dla męża i niestety 300 zł poszło. Karpacz za 250 za noc nie wiem gdzie znalazłaś, my chcieliśmy na wakacje do Zakopanego ale jedna noc za naszą czwórkę to 600 zł. I to zwykła kwatera. Ale dobre z Ciebie dziecko że rodziców chcesz do restauracji zabrać jak Cię stać, podejrzewam że oni już dawno lodówkę wyłączyli tak jak ja i moi sąsiedzi i jedzą tylko suchary bo prąd tak poszedł w górę, że za miesiąc 800 zł płacimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssskka

I po co sobie tu zarty robicie.

Poza tym bardzo bardzo watpie, by restaruracja za 4 dorosle osoby to bylo 1000 zl, nawet jesli to bardzo dobra restauracja.

wlasnie jak bylam w Polsce na poczatku ubieglego roku i bylismy w naprawde dobrej, nie takiej wcale taniej, restauracji z bardzo ciekawym menu -  w sumie 6 doroslych osob i dwoje dzieci, kazdy mial danie glowne i deser, 5 osob mialo tez startery, kazdy mial cos do picia ale tylko 2 osoby alkohol, i zapalcilismy prawie 900 zl.  ale za 8 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja rok temu byłam w Karpaczu sama, na kwaterze, płaciłam za siebie 50 zł za dobe... nie wiem skad wy takie kwoty wyciągacie. W Karpaczu polecam oprócz wędrówek górskich,  kosciołek Wang i warto sie wybrac do Western city, miasteczko jest zaraz pod Karpaczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No to sobie policz przystawka 40zł, danie główne 100zł deser 40zł plus napoje i dla dziecka jedzenie to jak nic tysiąc zł. I to w zwykłej restauracji. Na osobe ok 200zł x4 to 800 i coś dla dziecka i naloje. No chyba, że pojdziesz na kotleta to 30zł, a zupa 7zł typu pomidorowa. Ale sałatki czy zimnej płyty lub lepszej zupy za 10zł nie zjesz. Kaczka czy polędwiczki też nie kosztuje 40zł bo dochodzą dodatki, a mięso ostatno podrożało, zresztą jak wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona87
6 godzin temu, Leżaczek napisał:

100 / 2 x 3 / 7 x 8 = 200 gdybyś gotowala 8 dni u rodziców, teraz dwa dni karpacz 500 łóżka, wyżywienie na mieście trzeba liczyć się z 25zł x 3 x 3 x 2 za zwykły bar mleczny 450zl do tego jakieś gofry lody i wata cukrowa piwo kawy 8-20zl szt x 3 x 10 dni 600zl do tego rodzice restauracja 100 x 2 x 2 400 jak też będziesz jadla to +600 już mamy 2750 jeszcze jakiś balon wifi upominek granie zamożnych w taxi 🚕, raczej powinno starczyc 

Forumowy księgowy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Biedna Półka napisał:

 

Niestety racja. Odkąd jest 500+ rozdawane to jest u nas tak drogo... Ostatnio byłam w Mc i wiecie, że BigMac kosztuje już 43 zł? Tragedia! Do tego frytki, mały zestaw dla dzieci, coś dla męża i niestety 300 zł poszło. Karpacz za 250 za noc nie wiem gdzie znalazłaś, my chcieliśmy na wakacje do Zakopanego ale jedna noc za naszą czwórkę to 600 zł. I to zwykła kwatera. Ale dobre z Ciebie dziecko że rodziców chcesz do restauracji zabrać jak Cię stać, podejrzewam że oni już dawno lodówkę wyłączyli tak jak ja i moi sąsiedzi i jedzą tylko suchary bo prąd tak poszedł w górę, że za miesiąc 800 zł płacimy. 

Ty się nabijasz, a nam wydatki "na życie" w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku skoczyły o prawie 8%. A niczego w trybie życia nie zmieniliśmy. Znajomi, którzy też prowadzą "domową księgowość" notują podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×