Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa35

Moj roczny kot szybko tyje ma wielki brzuch

Polecane posty

Gość autorrkkaaa35

ILe JEDZA WASZE koty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boona

Kot 5,5 kg tak jak zalecil weterynarz 3 saszetki 100 g i cwierc filizanki karmy suchej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

a moj dostaje mniek. 3 razy dziennie po ok 60 g mokrej- bo puszka na 3 razy i sucha ok 150 g.a brzuch wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dużo je tej suchej, w ciągu mc to 4,5 kg a to tyle co jedzą moje 3 koty a mają stały dostęp do chrupek i nie jedzą mokrej do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

zwazylam i suchej to ok 30g.mam taki kubeczek i daje go polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru

Moje kotki mają nadwagę. Szczególnie jedna kicia ma o wiele za dużą wagę, waży 8 i pół kg. Jedzą tylko suchą karmę, tyle ile chcą. Niedługo zmienię karmę na inną, mam nadzieję, że trochę schudną.

A jaką karmę podajesz? Mam nadzieję, że nie z marketu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja mam dwie kotki i sa szczupłe, karmie je głównie surowym miesem. moze te wszystkie wasze karmy maja dodatki, które powoduja ze kot wiecej je, nie dziwiłabym sie. a sucha karma moze byc szkodliwa na nerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

z marketu. z biedronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru

Nie można karmić taką karmą. Takie karmy są produkowane z odpadków i zawierają pełno zbóż oraz mają trujące konserwanty. Kot to mięsożerca i potrzebuję karmy, która ma dużo mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

kiedys kupowalam karme z sklepie zoologiczny.m. pewenj firmy,ktora tez produjuje karme dla biedronki.Sprawdzilam sklad tych 2 karm i sklad jest identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościnka

Odrobaczasz go? Wielki brzuch może być oznaką robaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa35

Tak na bierzavo chodzomy z nim do weta.Na obowiazkowe szczepienia i odrobaczenie.Moze zle mu podaje chodzi o godziny.

A wy jak karmicie?Chodzi o godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja daję 3 posiłki - o 6, 16 i 21. Rano i wieczorem mokre, po południu suche. Koty nie maja stałego dostępu do jedzenia, weterynarz powiedział mi, aby tego nie robić. Jeden kot też jest gruby, bo zjada drugiemu, który jest niejadkiem.

Dostają jedzenie z puszki, więc trudno jest mi powiedzieć ile, na oko ok. 1 saszetki, suchego ok. ćwierć szklanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru

Moje mają stały dostęp do karmy. Koty powinny jeść małe porcje jedzenia ale często. 

Trzeba czytać skład karmy. W sklepach zoologicznych jest duży wybór, wiadomo, że są i gorszej i lepszej jakości karmy, trzeba patrzeć na skład.

Tanie karmy z marketu powodują poważne choroby, jest to trucie zwierzaka. Tak na prawdę są one pozornie tanie bo kot musi zjeść takiej karmy więcej żeby się najeść, a jak zachoruje to idą duże sumy na leczenie. 

Dlaczego nie kupisz karmy dobrej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sprawdź jaki ma poziom cukru we krwi. Moja kotka też w pewnym momencie zaczela tyć i po przeanalizowaniu innych "objawów" zaczęliśmy podejrzewać cukrzycę, którą potwierdził lekarz. Przez 4lata robiliśmy jej 2razy dziennie zastrzyki z insuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru

A jakie miała objawy cukrzycy? Moja kotka ma ogromny apetyt ale to po sterylizacji się zaczęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty

Ja własnie jak pisałam, karmie koty surowym miesem, tzn głównie kurczakiem, w biedronce mozna kupic b tanio. Maja tego ile chca, i nawet zostawiaja. Jak zaczełam kupowac karme w puszce, to zjadaja wiecej i tyją. Wiec podejrzewam, ze w kazdej karmie jest syf, który zmusza koty do zjadania wiecej. Jak kogosc nie stac na b drogie karmy, to moze warto spórbowac wariantu z surowym miesem, tyle ze nie wolno dawac surowej wieprzowiny. i koniecznie pamietac o odrobaczaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halo
2 godziny temu, Gość werty napisał:

Ja własnie jak pisałam, karmie koty surowym miesem, tzn głównie kurczakiem, w biedronce mozna kupic b tanio. Maja tego ile chca, i nawet zostawiaja. Jak zaczełam kupowac karme w puszce, to zjadaja wiecej i tyją. Wiec podejrzewam, ze w kazdej karmie jest syf, który zmusza koty do zjadania wiecej. Jak kogosc nie stac na b drogie karmy, to moze warto spórbowac wariantu z surowym miesem, tyle ze nie wolno dawac surowej wieprzowiny. i koniecznie pamietac o odrobaczaniu. 

Nie powinno się podawać surowizny kotu. Sparz chociaż im to mięso przed podaniem, nie żartuję i nie chodzi tu tylko o pasożyty . Co do karmy fakt ale są karmy typowo mięsne w sklepach ZOOLOGICZNYCH, nie wszystkie są bardzo drogie. Mój kocur z wiekiem przybrał ale to już dziadziuś 15lat. I też jakiś wielki nie jest choć był szczuplejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Mru napisał:

A jakie miała objawy cukrzycy? Moja kotka ma ogromny apetyt ale to po sterylizacji się zaczęło

Dużo zaczęła pić a z kuwety było czuć silny zapach acetonu z moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dużo zaczęła pić a z kuwety było czuć silny zapach acetonu z moczu

Dziękuję za odpowiedź. Moja też dużo pije wody ale od małego kociaka tak ma, uwielbia pić wodę. Zapachu acetonu nie wyczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszczałka

jak przestaniesz karmić gównem typu saszetka, puszka tylko dasz mu surową wołowinę, drób, ryby, serca i wątróbki kurze - surowe albo tylko sparzone to kot będzie piękny i zdrowy i z kuwety wtedy nie wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Halo napisał:

Nie powinno się podawać surowizny kotu. Sparz chociaż im to mięso przed podaniem, nie żartuję i nie chodzi tu tylko o pasożyty . Co do karmy fakt ale są karmy typowo mięsne w sklepach ZOOLOGICZNYCH, nie wszystkie są bardzo drogie. Mój kocur z wiekiem przybrał ale to już dziadziuś 15lat. I też jakiś wielki nie jest choć był szczuplejszy. 

srulututu, a kot w naturze też je sparzone? kup sobie młot i walnij się w czaszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru
7 godzin temu, Gość werty napisał:

Ja własnie jak pisałam, karmie koty surowym miesem, tzn głównie kurczakiem, w biedronce mozna kupic b tanio. Maja tego ile chca, i nawet zostawiaja. Jak zaczełam kupowac karme w puszce, to zjadaja wiecej i tyją. Wiec podejrzewam, ze w kazdej karmie jest syf, który zmusza koty do zjadania wiecej. Jak kogosc nie stac na b drogie karmy, to moze warto spórbowac wariantu z surowym miesem, tyle ze nie wolno dawac surowej wieprzowiny. i koniecznie pamietac o odrobaczaniu. 

To prawda, że surowe mięso jest najlepsze. Ale moje koty nie chcą jeść mięsa. Natomiast nie prawda, że w każdej karmie jest syf. Jest pełno karm dobrej jakości.

A samym surowym mięsem też nie można karmić. Mięso musi być tłuste i mieć chrząstki. Do mięsa również trzeba dawać suplementy. 

Wieprzowinę jak najbardziej można dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru
4 godziny temu, Gość Halo napisał:

Nie powinno się podawać surowizny kotu. Sparz chociaż im to mięso przed podaniem, nie żartuję i nie chodzi tu tylko o pasożyty . Co do karmy fakt ale są karmy typowo mięsne w sklepach ZOOLOGICZNYCH, nie wszystkie są bardzo drogie. Mój kocur z wiekiem przybrał ale to już dziadziuś 15lat. I też jakiś wielki nie jest choć był szczuplejszy. 

Oczywiście, że można karmić surowizną. Też dawałabym moim surowe gdyby chciały jeść. 

Nie sparza się mięsa przed podaniem bo zabija to wiele cennych witamin itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru

autorrkkaaa35 - Dlaczego nie kupisz karmy dobrej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×