Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzka

Chusta czy wózek ?

Polecane posty

Gość zuzka

Jak myślicie czy chusta wystarczy  czy też zakupić również wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiesz czy twoje dziecko będzie chciało być noszone w chuscie. Wózek to dla mnie podstawa. Dłuższy spacer, drzemka na dworze, balkonie etc tylko w wózku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc

Jedno i drugie, nie wyobrażam sobie życia z małym dzieckiem bez wózka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika

Chusta jest fajna bo masz obie ręce wolne i dziecko  blisko serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabka

Na początku może jest fajnie trzymać dziecko blisko ciała, ale gdy przybędzie mu kilka kg to ta bliskość traci na atrakcyjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I to i to. Bez wózka będzie ciężko na dłuższych spacerach, w upale, przydaje się też na dzienne drzemki. Chusta z kolei jest super do usypiania, szybkiego wypadu do sklepu jeżeli z wózkiem musisz pokonywać schody. No i to bardzo fajne doświadczenie dla mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wozek to koniecznosc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika

Na fajny artykuł odnośnie chusty znalazłam na str. szkoły prenalen, tam położne na podstawie badań omawiają jakie pozytywne efekty daje oglądanie otoczenia przez dziecko z poziomu matki. W takich wypadkach wzrok szybciej rozwija się i kształtuje się ostrość widzenia. Może coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
44 minuty temu, Gość weronika napisał:

Na fajny artykuł odnośnie chusty znalazłam na str. szkoły prenalen, tam położne na podstawie badań omawiają jakie pozytywne efekty daje oglądanie otoczenia przez dziecko z poziomu matki. W takich wypadkach wzrok szybciej rozwija się i kształtuje się ostrość widzenia. Może coś w tym jest.

no raczej, bo w wózku dziecko widzi tylko bude 😄 nie wazne jaka pogoda, jakie miejsce, buda w wózku musi stac! 

chusta jest fajna, ale dla dziecka które urodzi się w pazdzierniku- listopadzie, bo w te upały szkoda dziecka dodatkowo owijać. Najwazniejsze zeby pamietac ze w chuscie dziecko ma dodatkową warstwę, juz kilak razy widziałam dumną mamusie z chustą, ona sama w któtkich spodenkach, koszulka na ramiaczkach i chusta, a z chusty wystaje nóżka dziecka w spiochach. Tragedia.

Jezeli to pierwsze dziecko to wózek jak najbardziej wskazany, bo zamotanie noworodka to nielada sztuka i łatwo dziecku krzywde zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figa

Najlepiej połączyć jedno i drugie w zależności od czasu, miejsca i możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka

Wózek jest pojazdem idealnym a chusta rozwiązaniem tymczasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luks

Wózek dla maluszka jest lepszy , wygodniej mi się leży, chusta tylko na krótkie wyjścia, jak urodzi się latem nawet odrazu spacerówka może być jak jest rozkładana na płasko w te upały lepiej się sprawdza , chłodniej ma dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja się darła w chuście jak oparzona. Już prędzej mój kot dałby się w niej nosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania39gghh

Nam wystarczyła chusta, którą zamieniliśmy później na tulę. Wózek jest, ale go nie używamy. Używa go tylko Dziadek, gdy chce się z wnuczką przespacerować 😄  To jest nasze trzecie dziecko. Pierwsze było wózkowe, dwa kolejne chustowe. Chusta lepiej się sprawdza. Przynajmniej w naszej rodzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania39gghh

Wózek idealny??? Wózek to klamot 🙂 Już dawno powinno się odejść od wózków na rzecz chust. Poczytajcie "wewnątrz kontinuum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena

Też jestem za chustą, dzieciątko blisko ciała a bicie serca uspokaja i wycisza. Poza tym dziecko ma możliwość oglądania i poznawania. Jeszcze jeden plus dla chusty zajmuje zdecydowanie mniej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja sobie nie wyobrażam noszenia dziecka w chuscie w czasie połogu np jak boli brzuch bo macica się obkurcza.Dla mnie wózek to podstawa tak jak zwyczajne łóżeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

Chusta jest dobra jak masz kruszynkę, ale gdy ta kruszynka przybiera szybko na wadze i musisz nosić już ciężarek z przodu to chyba już nie jest ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludwika

Jestem za chustą zwłaszcza, że moja położna zrobiła mi pokaz instruktażowy wiązania. Nie takie to trudne, można spokojnie na początku poćwiczyć na miśku lub lalce, a później to już z górki. Nie ukrywam wolę mieć swoje dziecko przy sobie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość ludwika napisał:

Jestem za chustą zwłaszcza, że moja położna zrobiła mi pokaz instruktażowy wiązania. Nie takie to trudne, można spokojnie na początku poćwiczyć na miśku lub lalce, a później to już z górki. Nie ukrywam wolę mieć swoje dziecko przy sobie 😉

I tak do 18stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka

Sprawa rozwiązała się  sama, przy dzisiejszym obiedzie przyszła babcia stwierdziła, że funduje nam wózek tylko mamy wybrać odpowiedni model, a jak będę chciała spróbować z chustą to już sama ja kupię  🙂 . Dziękuję za wypowiedzi i pomoc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaS

U mnie opcja z chustą się nie sprawdziła- zdecydowanie wolę wózek. Dla swojego maluszka wybrałam anex sport z opcją 3w1 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Łatwy w obsłudze, wygodny, z dobrą amortyzacją i zwrotnymi kołami- zdecydowanie udany zakup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam chustę i wózek. Jeśli dziecku będzie się podobało to raczej będę używała tylko w domu. Dziecko blisko mamy, przytulone więc nie będzie płakało za bliskością a ja będę miała wolne ręce aby może coś sprzątnąć, poczytać książkę czy coś. 

Wózek bardziej na spacery, dziecko może wygodnie się rozciągnąć, można iść na zakupy i nie tachac wszystkich rzeczy w ręku czy gdzieś tam tylko trzymać w koszyczku na dole wózka (jeśli się takie coś posiada) 

Jednak wszystko zależy od ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

U nas chusta się nie sprawdziła, ani mi nie było wygodnie ja zakładać, dziecko też średnio chciało. Wózek okazał się u nas wygodniejsza opcja. Na spacery wygodniej, mamy fajny model wózka więc to sama przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

mamy i to i to:-) wozek mam z anexa jest wygodny i dla mnie i sądze, że dla synka tez bo nie grymasi, lubi w nim spać, natomiast latem częsciej korzystamy z chusty, uwielbiam bliskośc synka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 28.06.2019 o 08:46, Gość Ania39gghh napisał:

Nam wystarczyła chusta, którą zamieniliśmy później na tulę. Wózek jest, ale go nie używamy. Używa go tylko Dziadek, gdy chce się z wnuczką przespacerować 😄  To jest nasze trzecie dziecko. Pierwsze było wózkowe, dwa kolejne chustowe. Chusta lepiej się sprawdza. Przynajmniej w naszej rodzinie. 

Do czasu aż wam się któreś w końcu udusi w takiej chuście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaa

Ja chusty nie miałam w ogóle i nie żałuję. Wystarczył mi wózek, wszędzie gdzie chciałam to sobie nim dojechałam a i dziecko miało dużo wygodniej podczas spacerów;) Zdecydowałam się na anex sport z opcją 3w1, wózek sprawdził się rewelacyjnie bez względu na podłoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wózek, tylko wózek, chusta jest niewygodna dla mnie, a mój syn płakał w niej. W anexsie jezdzi spokojnie, nie marudzi. A wózek jest lekki, więc po schodach nawet bez problemu go wnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

U nas tez tylko wózek, ano ja się do chusty przekonac nie mogłam ani maluch... wiec nie ma co się męczyć. Wózek sprawdza się fajnie, a jeszcze jak to jest dobry wózek to już w ogóle super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

z sama chusta jednak nie zawsze damy radę, nie wyobrażam sobie pójść na zakupy z dzieckiem w chuście i do tegop taszczyć jeszcze torby i reklamówki. Jednak wózek byc musi, czy mamy chuste czy nie mamy, takie jest moje zdanie, no ale ja się bez mojego anexa z domu nie ruszam 🙂 do chusty nie jestem przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×