Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klaraklara54

Czy mogę być w ciąży?

Polecane posty

Gość klaraklara54

kochani 

Mam dość nieregularne cykl bo zależy od miesiąca  albo wynosi od 24 do nawet 32 dni. W poniedziałek dostałam okres, skończył mi się praktycznie w sobotę i tej też nocy kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie, aczkolwiek robiliśmy to kilka razy...niespecjalnie też wycierając spermę. Dziś rano zauważyłam na bieliżnie taką strasznie bladą krew z dużą ilością śluzu. Co to może oznaczać? Czy jest szansa, że mogę być w ciąży? pomimo tego, że dni po okresie są raczej bezpołodne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaolakkj

jest to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pixo

Przy stosunku przerywanym jest możliwość zajscia w ciaze, plemniki nie znajdują się tylko w spermie, ale również w ejakulacie czyli tej przezroczystej wydzielinie, która pojawia się przy wzwodzie. Jeśli chcesz zatem uniknąć ciąży jest wiele innych bardziej skutecznych metod np. Prezerwatywy. Pamiętaj, że żadna z metod nie daje 100% aktykoncepcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena

Dni płodne mogą się zawsze przesunąć, no ale nie będą bezpośrednio po okresie. Jeżeli wytrysku w środku nie było to szanse raczej nikłe. Jeśli chodzi o tą spermę to tez zależy w jakim odstępie czasu po wytrysku do ponownej penetracji minęło ponieważ plemniki są bardzo wrażliwe na środowisko zewnętrzne i gina one praktycznie po kilku minutach. Jeśli chodzi o śluz to on zmienia się w trakcie cyklu dlatego raczej nie ma powodów do obaw, a jeżeli martwią cię krwawienia, to cóż prawdopodobnie pozostałości po okresie lub jakieś pęknięte naczynka po gwałtownym stosunku. Pewnie myslisz, że jest to krwawienie implantacyjne związane z zagniezdzaniem się zarodka, natomiast ono występuje między 6, a 12 od owulacji, a owulacji to ty na pewno nie miałaś. Jednak biorąc pod uwagę twój najkrótszy cykl wynoszący 24 dni, to owulacja nastąpi mniej więcej 12 dnia cyklu. Jeżeli stosunek był 6 dnia cyklu, a plemniki teoretycznie mogą przeżyć w organizmie 7 dni to ryzyko zapłodnienia istnieje. Jest bardzo nikłe no ale jest. Oczywiście te 7 dni to jest takie totalne maximum i plemnik traci wtedy duża zdolność zapładniania. Wiec jeśli teraz twój cykl będzie wynosił 24 dni to bardzo bardzo bardzo malutkie ryzyko zapłodnienia istnieje. Jednak mówię ci to byłby prawie ze cud, ponieważ trzeba nadmienić, że najlepiej jakby był wytrysk w środku po wtedy one są wyrzucane pod wpływem ciśnienia, a tak to jak nie zdechły na zewnątrz to penwie gdzieś zabłądziły po drodze bo to długi dystans dla nich do pokonania jak nie ma wytrysku. Do tego pH pochwy jest dla nich bardzo niekorzystne. Myśle ze nie ma się czym martwić bo naprawdę ryzyko tu jest znikome. Dla uspokjenia możesz wziąć tabletkę dzień po(chyba są takie 72h po), bo do owulacji na pewno jeszcze nie doszło, wiec jak coś to plemniczki w tobie na razie czekają na jajeczko. Nie martw sie. Na pewno będzie dobrze. Pozdrwiam cieplutko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

Raczej nie po okresie to jeszcze bardzo daleko do dniach płodnych, ale pamiętaj że każdy stosunek teoretycznie to szansa na zapłodnienie- oczywiście ten bez zabezpieczenia 😉  Ja używam testera owulacji ze śliny afrodyta i wiem kiedy muszę bezwzględnie się zabezpieczać, więc może spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×